Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zgodba o Evropi

Strani: 1

najobj sporočil: 32.051
[#3043168] 18.06.24 13:11
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: najobj 18.06.2024 13:19
... In vsa ta glasba in vsi ti jeziki so bili nekako od vseh nas. Srb, Slovenec, Francoz ali Nemec – koga briga. Tam, sredi Kitajske, vse to smo bili mi. ...

... OK, sicer je sredi članka dobromisleči Rodoljub - ob njegovem imenu se vedno znova spomnim na dobrodušnega Rođo iz TV serije "Pozorište u kući" iz časov mojega otroštva - napisal "Ne vem, ali je pomagalo kitajsko pivo" , vsekakor pa sem jaz že dovolj dolgo na svetu, da mu lahko povem, da bosta premalo samozavestna Srb in Slovenec tudi drugo jutro po "pijanki" - sredi Evrope bolj težko - sredi Kitajske mogoče res ostala "vse to smo bili mi", preveč samozavestna Francoz in Nemec pa drugo jutro niti sredi Kitajske, kaj šele sredi Evrope kljub leporečenju trenutno vladajočih politikov Macrona in Scholza nikoli ne bosta pripadnika amorfne množice "Evropejcev" brez lastne nacionalne identitete in brez vsega, kar spada zraven ...

P.S.: čeprav Amerika slovi po svojem "melting pot", tudi v Ameriki brez (dolge) skupne zgodovine - če pozabim na razlikovanje po barvi kože - se tudi po nekaj generacijah Irci ločijo od Italijanov, da o Kitajcih in njihovih "China town" niti ne govorim ... evo, sicer se mogoče motim, ampak Amerika ima s Hollywoodom vrhunsko filmsko industrijo in njihovi filmi vedno znova povejo tudi tisto, kar z vsebino verjetno niso hoteli povedat ...
crt sporočil: 27.422
[#3043173] 18.06.24 13:57
Odgovori   +    5
Razumem čustveni odziv volivcev na nesposobni establišment, vendar mi ni jasno: kaj mislimo, da bi imeli naši otroci od razdrobljene Evrope? Četudi je dobro, da globalizem razpade, mar se nam res zdi, da je »manj Evrope« nekaj, kar Evropejcem lahko koristi v 21. stoletju?
interval pozornosti in domet pogleda mnozice je minimalen, ni viden s prostim ocesom. vsak naslednji korak je joj tega se pa res ni dalo predvideti in priloznost za nove pastirje.
g0ga sporočil: 66
[#3043203] 19.06.24 07:40 · odgovor na: najobj (#3043168)
Odgovori   +    3
P.S.: čeprav Amerika slovi po svojem "melting pot", tudi v Ameriki brez (dolge) skupne zgodovine - če pozabim na razlikovanje po barvi kože - se tudi po nekaj generacijah Irci ločijo od Italijanov, da o Kitajcih in njihovih "China town" niti ne govorim...


To res drži a napram ostalim so vsi Američani. Kdaj se je kateri izmed nas predstavil kot Evropejec?!
Odličen članek. Odpre oči!
rx170 sporočil: 6.457
[#3043213] 19.06.24 10:39
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: rx170 19.06.2024 10:44
Prepričan sem, da večina naših frustracij z EU ne izhaja iz tega, da smo preveč poenoteni, temveč iz tega, da smo premalo. Nismo prava unija. Smo ekonomski klub, v katerem malokdo vidi čez planke svoje vasi. Prav to naše hinavstvo »skupaj, a s figo v žepu« povzroča vso to evrokracijo, ki nam gre na jetra. Če bi bili bolj enotni, bi sistem bil bolj enostaven.
Pravzaprav delanje države iz E. unije na silo ne bo prineslo ničesar dobrega.
Razumem čustveni odziv volivcev na nesposobni establišment, vendar mi ni jasno: kaj mislimo, da bi imeli naši otroci od razdrobljene Evrope? Četudi je dobro, da globalizem razpade, mar se nam res zdi, da je »manj Evrope« nekaj, kar Evropejcem lahko koristi v 21. stoletju?
Na zelo podobnih premisah je razpadla Juga. Tudi takrat so se postavljala vprašanja, kaj se bo zgodilo z npr. gospodarstvom in danes vidimo rezultat: večinoma je industrija postala dobavitelj polizdelkov, prehranska industrija je skoraj popolnoma v tujih rokah... Je pa to pač trade off za nedvomno višji standard. Je pa vprašanje, če bo možno "več Evrope" ohraniti na "nasilni" način in z neumnostmi v stilu novih zamaškov na plastenkah. Brexit je npr. že znak, da ne.
rx170 sporočil: 6.457
[#3043214] 19.06.24 10:47 · odgovor na: g0ga (#3043203)
Odgovori   +    0
[g0ga]
P.S.: čeprav Amerika slovi po svojem "melting pot", tudi v Ameriki brez (dolge) skupne zgodovine - če pozabim na razlikovanje po barvi kože - se tudi po nekaj generacijah Irci ločijo od Italijanov, da o Kitajcih in njihovih "China town" niti ne govorim...


To res drži a napram ostalim so vsi Američani. Kdaj se je kateri izmed nas predstavil kot Evropejec?!
Odličen članek. Odpre oči!
JAz sem SLovenec in ne Evropejec. Tako sem bil vzgojen. ČE bi mi od malega v šoli prali glavo, da je moja domovina Evropa (tako kot so počeli z jugo), bi nemara bilo drugače ali pa tudi ne (tudi Juga je razpadla, kakor hitro je Milošević začel kričati 1 človek en glas, blokado slovenskega blaga in podobnimi oslarijami).
najobj sporočil: 32.051
[#3043225] 19.06.24 13:17 · odgovor na: g0ga (#3043203)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 19.06.2024 13:24
[g0ga]
P.S.: čeprav Amerika slovi po svojem "melting pot", tudi v Ameriki brez (dolge) skupne zgodovine - če pozabim na razlikovanje po barvi kože - se tudi po nekaj generacijah Irci ločijo od Italijanov, da o Kitajcih in njihovih "China town" niti ne govorim...
To res drži a napram ostalim so vsi Američani. Kdaj se je kateri izmed nas predstavil kot Evropejec?!
Odličen članek. Odpre oči!
... ja, saj zato pa sem zgoraj napisal, da kljub leporečenju - BTW, na totem forumu obstajajo poslušni hlapci, ki se hvalijo, da so "Evropejci" - trenutno vladajočih politikov Macrona in Scholza noben Francoz in Nemec nikoli ne bo pripadnik amorfne množice "Evropejcev" brez lastne nacionalne identitete in brez vsega, kar spada zraven ...

P.S.: članek res odpira oči, ampak za moje oči glede na "demokratično" dogajanje zadnjih nekaj let in še posebej glede na zadnje "volitve" v Evropi - samoizvoljeni bruseljski spitzenkandidati z ono von der lajno na čelu bodo še naprej ostali isti in z nacistom podobno fanatično sovražnico Rusov iz Estonije na čelu evropske "diplomacije" še slabši - je optimist Rodoljub pravzaprav bolj utopističen kot optimističen, ker očitno verjame, da iz nacionalno in ekonomsko več kot raznorodne EU lahko naredi Jugo, ki je bila kljub različni ekonomski razvitosti vsaj nacionalno večinsko slovanska in je kot federacija enakopravnih republik v času Titeja še funkcionirala ... aja, če mogoče kdo ne ve, kdo je bodoča "zunanja ministrica" Kaja Kallas, lahko tukaj en.wikipedia.org/wik..._education prebere o njenem poreklu in zakaj fanatična vojna hujskačica za uresničitev neuresničenih sanj svojega deda z "Endlösung der Rusenfrage" za razliko od sedanje proxy vojne v Ukrajini zna celo Evropo popeljati v odkrito vojno z Rusi ...

Strani: 1