Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Paypal - poslovna debetna visa elektron

Strani: 1

pcs sporočil: 5.472
[#1433521] 09.11.11 18:16
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pcs 09.11.2011 18:18
Ne paše ravno pod "Borza", vendar še manj pa pod "Glavni Forum", kjer je razmerje signal/šum prenizko.

Torej, imamo poslovni paypal račun, vezan na Visa kreditno kartico (pogoj za sprejem plačil je kartica z logotipom visa). S temi karticami je križ in banka hoče letno en kup papirologije (zamudno in stane).

Cenejša in enostavnejša rešitev bi bila poslovna debetna kartica Visa, vendar kolikor vem te kartice pri nas nima nobena banka.

A obstaja kakšna banka/hranilnica v našem bananistanu, ki ima poslovno kartico visa elektron? Odpiranje računa v Avstriji samo za paypal bi bilo najbrž še bolj komplicirano. Ima kdo kakšno idejo?

Ali vse banke toliko komplicirajo pri VISA kartici kot Abanka? Malo smo že siti te Abanke...

Se pravi spet smo še po enem kriteriju bananistan (taka kartica obstaja tako na Hrvaškem, v bosni, republiki srbstki in še kje...

M
anon-270907 sporočil: 463
[#1433528] 09.11.11 18:23 · odgovor na: pcs (#1433521)
Odgovori   +    1
Folk pri nas misli, da je v stiku z globalnim dogajanjem zato, ker je kupu novi Iphone...
pcs sporočil: 5.472
[#1433535] 09.11.11 18:29 · odgovor na: pcs (#1433521)
Odgovori   +    0
[pcs]
Ne paše ravno pod "Borza", vendar še manj pa pod "Glavni Forum", kjer je razmerje signal/šum prenizko.

Torej, imamo poslovni paypal račun, vezan na Visa kreditno kartico (pogoj za sprejem plačil je kartica z logotipom visa). S temi karticami je križ in banka hoče letno en kup papirologije (zamudno in stane).

Cenejša in enostavnejša rešitev bi bila poslovna debetna kartica Visa, vendar kolikor vem te kartice pri nas nima nobena banka.

A obstaja kakšna banka/hranilnica v našem bananistanu, ki ima poslovno kartico visa elektron? Odpiranje računa v Avstriji samo za paypal bi bilo najbrž še bolj komplicirano. Ima kdo kakšno idejo?

Ali vse banke toliko komplicirajo pri VISA kartici kot Abanka? Malo smo že siti te Abanke...

Se pravi spet smo še po enem kriteriju bananistan (taka kartica obstaja tako na Hrvaškem, v bosni, republiki srbstki in še kje...

M
5 minut po tem postu sem ju našel, banka koper in banka celja. Kot kaže sem bil malo šlampast pri iskanju.

Zdaj pa naslednje vprašanje: Za katero od teh dveh je manjša možnost bankrota, so nižji stroški, prijazno osebje, višje obresti? :)

M
anon-1513 sporočil: 92
[#1433610] 09.11.11 19:26 · odgovor na: pcs (#1433535)
Odgovori   +    0
[pcs]
> [pcs]
> Ne paše ravno pod "Borza", vendar še manj pa pod "Glavni Forum", kjer je razmerje signal/šum prenizko.
>
> Torej, imamo poslovni paypal račun, vezan na Visa kreditno kartico (pogoj za sprejem plačil je kartica z logotipom visa). S temi karticami je križ in banka hoče letno en kup papirologije (zamudno in stane).
>
> Cenejša in enostavnejša rešitev bi bila poslovna debetna kartica Visa, vendar kolikor vem te kartice pri nas nima nobena banka.
>
> A obstaja kakšna banka/hranilnica v našem bananistanu, ki ima poslovno kartico visa elektron? Odpiranje računa v Avstriji samo za paypal bi bilo najbrž še bolj komplicirano. Ima kdo kakšno idejo?
>
> Ali vse banke toliko komplicirajo pri VISA kartici kot Abanka? Malo smo že siti te Abanke...
>
> Se pravi spet smo še po enem kriteriju bananistan (taka kartica obstaja tako na Hrvaškem, v bosni, republiki srbstki in še kje...
>
> M

5 minut po tem postu sem ju našel, banka koper in banka celja. Kot kaže sem bil malo šlampast pri iskanju.

Zdaj pa naslednje vprašanje: Za katero od teh dveh je manjša možnost bankrota, so nižji stroški, prijazno osebje, višje obresti? :)

M
ne boš verjel, to kartico nudi tudi NKBM v okviru svojega paketa za s.p.-je oz. male podjetnike
pcs sporočil: 5.472
[#1433681] 09.11.11 20:39 · odgovor na: anon-1513 (#1433610)
Odgovori   +    0
[perom]
ne boš verjel, to kartico nudi tudi NKBM v okviru svojega paketa za s.p.-je oz. male podjetnike
Bom jutri malo poklical naokrog, recimo Abanka jo sicer tudi ima za s.p., za d.o.o. pa ne, kar je po mojem mnenju pri debetni kartici idiotsko.

Lp,
M
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1433737] 09.11.11 21:37 · odgovor na: pcs (#1433681)
Odgovori   +    1
Idiotsko je tudi, da jo ima za s.p. extra - s.p. je fizična oseba in ne razumem kaj se grejo.
hostamox sporočil: 8.460
[#1433831] 09.11.11 23:02 · odgovor na: pcs (#1433681)
Odgovori   +    0
[pcs]
> [perom]
> ne boš verjel, to kartico nudi tudi NKBM v okviru svojega paketa za s.p.-je oz. male podjetnike

Bom jutri malo poklical naokrog, recimo Abanka jo sicer tudi ima za s.p., za d.o.o. pa ne, kar je po mojem mnenju pri debetni kartici idiotsko.

Lp,
M
ZA s.p. jo ima tudi, oz vsaj jo je imela pred dvema letoma, banka Koper za d.o.o ne vem
pcs sporočil: 5.472
[#1434390] 10.11.11 10:40 · odgovor na: anon-232734 (#1433737)
Odgovori   +    0
[slep]
Idiotsko je tudi, da jo ima za s.p. extra - s.p. je fizična oseba in ne razumem kaj se grejo.
Potrjeno, Abanka, banka s "fantastičnimi" letnimi rezultati, debetno kartico Visa Elektron izdaja le sp, doo pa rajši ocuri s kreditno viso (višja letna članarina etc).

NKBM, banka koper in banka celje teh omejitev nimajo. Go figure.

M
anon-14512 sporočil: 588
[#1435158] 10.11.11 19:32 · odgovor na: pcs (#1434390)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-14512 10.11.2011 19:34
Poglej še malo čez mejo, jaz imam moneybookers. 10 EUR na leto, pa še Raynair je brez provizije. in ne ne rabiš it nikamor, še čez vrata ne.

PS nisem kak agent in ni varianta pripelji še tri. lahko tudi zbrišete če hočte.
pcs sporočil: 5.472
[#1435441] 11.11.11 00:33 · odgovor na: 0329Softb (#1435186)
Odgovori   +    0
[0329Softb]
Ne razumem v osnovi v čem je problem pri tebi s paypalom? Sam imam na Paypal vezane 3 kreditne kartice in se ob vsakem plačilu sproti odločim iz katere gre (ali gre iz službenih ali privat). Zraven tega je tu garancija paypala do neke vsote. Primer v kombinaciji Ebay in PP si dejansko 2x zavarovan za robo in ni variante, da bi te do zneska 500$ kdorkoli prevaral.
Plačila prek paypala sprejemamo, ne oddajamo. Dviganje denarja iz paypala je možno le na kartice Visa (debetne ali kreditne), ki morajo biti v tem primeru seveda poslovne (doo). Za kreditno kartico Visa hoče banka 1x letno en kup papirjev + osebni obisk in podpis pogodbe (zadaj je revolving kredit), zato sem iskal rešitev za poslovno Visa elektron debetno kartico, ki je abanka nima.

M
pcs sporočil: 5.472
[#1477034] 06.12.11 20:25 · odgovor na: 0329Softb (#1435928)
Odgovori   +    2
Kot zanimivost, kljub recesiji gre bankam pri nas kot kaže odlično.

Pošljem 2 maila na banko koper v stilu "V podjetju bi radi presedlali z Abanke na vašo banko, kaj nam lahko ponudite?" in ne dobim odziva. Tudi telefonsko en kup prevezovanja in končna cifra nekega regionalnega referenta za delo s podjetniki se ne oglasi niti kasneje ne pokliče nazaj...

Pri nas kot kaže ni nobene recesije...

M
pcs sporočil: 5.472
[#1482784] 09.12.11 16:29 · odgovor na: 0329Softb (#1477114)
Odgovori   +    0
[0329Softb]
Pri statusih res ne gre za PLAČILO ampak REFUNDACIJO ampak to je samo na paypalu. Na banko trenutno ne morem, ker imam security kartico v službi. Bom jutri še 1x pogledal, kako so prikazali te transakcije.
Refundacija gre na vsako kartico, dvig s paypal računa pa le na derivate kartice Visa.

Update: Včeraj me je poklical direktor Kr poslovalnice in se opravičil, zmenila sva se za sestanek. Korektno. No mogoče pa le niso tako slabi.

Kakšne težave si imel z njihovo elektronsko banko? Kolikor sem videl imajo za podjetja tako spletno kot tudi klasično rešitev? Hvalijo se, da imajo najboljše elektronsko poslovanje pri nas.

Lp,
M

Strani: 1