Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Izpit za brokerja

Strani: 1

anon-122677 sporočil: 2
[#1303092] 29.07.11 14:27
Odgovori   +    0
Zivjo

Odločam se, da bi šel delat izpit za borznega posrednika. Izpit bi si plačal sam, ker trenutno nisem zaposlen. Na strani www.zdruzenje.si/ind....php?page= ... page_id=13 sem opazil, da obstajajo tri stopnje izpita:
A.) IZPIT ZA IZVRŠEVALCA NAROČIL (osnovni, A)
B.) IZPIT ZA INVESTICIJSKEGA SVETOVALCA (napredni, B+A)
C.) IZPIT ZA UPRAVLJAVCA PREMOŽENJA (zahtevni, C+B+A)
Za začetek bi naredil prvo stopnjo, začel sem z prebiranjem literature (zakonov), zanima pa me kako zgleda ta preizkus znanja. Je kdo že naredil ta tečaj? Je dejansko potrebno poznati vse zakone na pamet? Že za prvo stopnjo je po moji oceni cca. 1000 strani zakonov+priporočeno gradivo, knjige v angleščini in nemščini. Knjige v tujem jeziku me niti ne motijo, angleško govorim tekoče, nemščina mi dela malo problemov, samo se bom potrudil. Bolj me skrbijo ti zakoni, kako podrobno jih je treba poznati, da uspešno opraviš izpit?
poopmezajebava sporočil: 1.470
[#1303146] 29.07.11 14:59 · odgovor na: anon-122677 (#1303092)
Odgovori   +    1
Naredi vse tri, ker zgolj z enim (A) si ne boš nič pomagal. Če imaš kaj znanja financ (EF ali samošolanje), je C enostaven, B je basic, za vse pa moraš znati iste zakone.

Morda vprašanje - kaj te žene? Zakaj to potrebuješ? To ti plačajo v finančni instituciji, kjer boš mogoče kdaj delal, če pa potrebuješ zgolj za sebe in privatno delovanje, pa se lahko izobražuješ po potrebi, projektno.
anon-122677 sporočil: 2
[#1303197] 29.07.11 15:54 · odgovor na: poopmezajebava (#1303146)
Odgovori   +    0
Živjo hvala za tvoj odgovor

Žal nimam narejene EF, končano imam srednjo šolo (elektrotehnik), vendar me poklic v elektrotehniki ne zanima preveč. Moja ideja je, da bi naredil ta tečaj in se poskušal zaposlit, v kakšni borznoposredniški hiši. Brez EF pa dvommim, da me bo kdo zaposlil. Nekaj znanja iz trgovanja z vrednostnimi papirji in žlahtnimi kovinami sicer imam, vendar verjetno veliko manj, kot nekdo ki je končal EF. Me pa poklic brokerja, zelo zanima in sem se pripravljen učiti. Trenutno se učim Z A K O N
O TRGU FINANČNIH INSTRUMENTOV (ZTFI) www.uradni-list.si/1...t?id=81631
in je že tu 590 členov. Zanima pa me kako potem to zgleda na izpitu. Nekje sem bral, da so vprašanja tipa A B C D. Ni mi pa jasno kako podrobno je potrebno poznati vse zakone na izpitu. Ker vsega skupaj je kolikor sem gledal okoli 2000 strani zakonov. In če je potrebno poznati vse zakone na pamet, je to kar velik zalogaj.
anon-158305 sporočil: 85
[#1313225] 09.08.11 12:20 · odgovor na: anon-122677 (#1303197)
Odgovori   +    0
A obstaja kakšno posebno gradivo za učenja za izpit?

Strani: 1