Zasebnost

Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: error 102

Strani: 1

jeanmark sporočil: 2.903
[#84498] 30.05.07 22:52
Odgovori   +    0
pa pol kar sem vpišem.

-----------
bc123a je napisal(a):


Si ze kdaj poskusil dejansko kaj DELATI z voice recognition? Prakticno neuporabno ze v sterilnih okoljih (kvaliteten mikrofon, pisarna, odlicen softver). Kaj sele v hrupu domace hise.

Kako hitro se date potrosniki zvleci na tanek led s temi buzzwordi...

bc123a (a nisi imel včasih bolj normalno ime) vse kar si napisal je res. Če primerjaš hitrost dela s tipkovnico ali tipkovnico + miško, je v veliki večini pisarniškega dela miška za samo zgago. so primeri, ko temu ni tako (grafika), kjer ipakmiška rules, čeprav tam kaj drugega še bolj rules. Touch screen za neko resno delo tudi ni najbiolj primeren. Voice recognition pa tudi ne.

ampak! Ali si videl na petrolu ali v kakšnem kafiču, kako spretno jim laufa touch screen, ker je software ustrezno prilagojen, in kjer je dejansko nabor artiklov takšen, da ni treba searcha, ni treba lookupa, ni treba pisat. Ampak tam ne rabijo te mize.

Prav pa bo prišla v kafičih za zabavo. Zelo cool bi na delovnem mestu prišlo kot DODATEN monitor, kamor recimo "nalepiš" postit listke, ali kaj odložiš (virtualno). Hotel? Ne vidim neke uporabnosti, bi rekel da je bolje da televizijo nadgradijo.

Zelo koritno bi bilo v šoli, ampak tam tega ne bodo pravkamlu videli :-(((

Če pa lahko to skombiniraš, da se da tudi dvigniti, in funkcionira kot navaden monitor, bi pa sploh gate trgalo.

Skratka 100 točk za v bistvu izjemno simpl idejo. Vseeno pa mislim da jih bo glede uporabniškega vmesnika iphone razturil ko male zece.
bc123a sporočil: 48.253
[#84507] 30.05.07 23:33 · odgovor na: jeanmark (#84498)
Odgovori   +    0

jeanmark je napisal(a):

ampak! Ali si videl na petrolu ali v kakšnem kafiču, kako spretno jim laufa touch screen, ker je software ustrezno prilagojen, in kjer je dejansko nabor artiklov takšen, da ni treba searcha, ni treba lookupa, ni treba pisat. Ampak tam ne rabijo te mize.
Videl, vidi se te zadeve tudi v industriji, kjer je prah, pa umazanija, pa imas cel racunalnik zapakiran v eni veliki skatli in samo monitor je viden skozi.

Se tretjic :)

Ideja samih touch screenov ni slaba. V nekaterih pogojih so odlicen vmesnik.  Ampak, ko sem jaz poskusil s temi zadevami malo vec casa se igrati, hitro ugotovis da je bistvena razlika v naporu premikati mis za 3 cm+-, ali pa celo roko (tj nekaj kil) za 19 col, koliko so veliki sedanji monitorji.

In vecina ljudi je tako dobro prilagojena na delo z misjo, da sploh ne pomislijo, da je skaliranje med premikom misi in premikom kurzorja recimo 1:5 ali 1:10, in da je tudi napor pri prehodu na touch screen v podobnem razmerju.

Ne vem, mogoce sem pa samo len in brez kondicije :)
jeanmark sporočil: 2.903
[#84516] 31.05.07 06:50 · odgovor na: bc123a (#84507)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Videl, vidi se te zadeve tudi v industriji, kjer je prah, pa umazanija, pa imas cel racunalnik zapakiran v eni veliki skatli in samo monitor je viden skozi.

Se tretjic :)

Ideja samih touch screenov ni slaba. V nekaterih pogojih so odlicen vmesnik. Ampak, ko sem jaz poskusil s temi zadevami malo vec casa se igrati, hitro ugotovis da je bistvena razlika v naporu premikati mis za 3 cm+-, ali pa celo roko (tj nekaj kil) za 19 col, koliko so veliki sedanji monitorji.

In vecina ljudi je tako dobro prilagojena na delo z misjo, da sploh ne pomislijo, da je skaliranje med premikom misi in premikom kurzorja recimo 1:5 ali 1:10, in da je tudi napor pri prehodu na touch screen v podobnem razmerju.

Ne vem, mogoce sem pa samo len in brez kondicije :)
Ne, samone razumeš da macola ni namenjena fini obdelavi diamantov, in da če boš z zobozdravniškim vrtalnikom vrtal luknjo v strop za obesit gor otroško gugalnico, se bo otrok še zelo zelo dolgo raje na drevesu gugal.

Takšna touch-me miza je namenjena predvsem zabavi, imageu in kot sekundarni ekran. In kot takšna ima verjetno zelo lepo prihodnost. Cena za štart se mi sploh ne zdi visoka, odvisno pa kaj vsebuje.

Mi pa ni jasno zakaj vstrajno ponavljaš da je macola full nepraktična in pretežka, povrh vsega paše premehka, za obdelavo diamantov. Je, pa kaj pol. Zato pa nič manj uspešno ne razbija domačega apnenca in pomaga pri kakšni terapiji.

Strani: 1