Zasebnost

Strani: 1 2

PKZ08 sporočil: 66
[#2866707] 11.09.20 09:46
Odgovori   +    1
Ne razumem, meni sta ne samo tadva, ampak sploh vsi atomobili do neprepoznavnosti enaki. Vsa eksotika pod 120 K€ je izginila. Različne so samo še pravljice s pomočjo katerih ti jih prodajo.
(Kot lokali v stari Ljubljani, ki so vsi enaki ob različnih zgodbah, kjer na vseh piše »since 1800 toliko in toliko« pa noben ni starejši od 5 let. Obenem pa so vse avtentične – 50+ let stare zaprli, Ljubljano pa tako spremenili v diznilend za Japonce)
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2867047] 13.09.20 11:43 · odgovor na: anon-204390 (#2858335)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [shevchenko]
> > če te prav razumem, trdiš da bi cene nepremičnin v večjih mestih ( npr. LJ) ostale prijetno nizke če bi le ponudba kreditov bila po dovolj visokih ali vsaj oderuških obrestih ?
>
> mislim da je to samo po sebi umevno

Pa ni. Ceno nepremičnin vsaj v 50% določa cena zemljišča. Ceno gradnje ocenjujejo na cca 1.000 EUR /m2 (čeprav ta ocena meni nikoli ni bila čisto jasna, ker je različna ali zidaš blok ali individualno hišo...pa vseeno..)

V Lj in okolici imaš zemlje kolikor hočeš, se pa jaz držim za rit od semeha, ko pri Šmarni Gori tržijo vrstne hiše s 5m2 vrta za par sto K. Pa ne me je*at, ali je slovenska zemlja tako zelo dragocena, da jo moramo celo mi in (naturalizirani) Slovenci plačevat s krvjo ?
www.youtube.com/watc...BnCo2SKafU
Malo povprašaj obveščene, če ti bodo hoteli izdati, zakaj so cene zemljišč v Sloveniji tako visoke. Sprega županov, gradbenikov in drugih nategunov zvišuje cene v nebo. Ve se kako to poteka. Ker ni lisice, ki bi jih polovila, se bo to nadaljevalo še v hujši obliki. Do neba; zakaj pa ne, če lahko. :)) Nor folk je treba strič.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2867064] 13.09.20 13:55 · odgovor na: anon-204390 (#2858335)
Odgovori   +    1
> > če te prav razumem, trdiš da bi cene nepremičnin v večjih mestih ( npr. LJ) ostale prijetno nizke če bi le ponudba kreditov bila po dovolj visokih ali vsaj oderuških obrestih ?
>
> mislim da je to samo po sebi umevno

Pa ni. Ceno nepremičnin vsaj v 50% določa cena zemljišča. Ceno gradnje ocenjujejo na cca 1.000 EUR /m2 (čeprav ta ocena meni nikoli ni bila čisto jasna, ker je različna ali zidaš blok ali individualno hišo...pa vseeno..)
in? s tem res nisi nicesar protiargumentiral. ce krediti povecajo maso denarja, ki se namenja za nepremicnine, to rezultira v visjih cenah v ljubljani in v spodnjem dupleku, s tem da v ljubljani se zaradi redkosti lokacije to toliko bolj pozna.

ma sej se mi ne da, kdor hoce razumeti, razume, kdor pa noce razumeti (in tega noce razumeti nihce, ker ste vsi nepremicninski baroni), ne bo nikoli razumel
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2867266] 15.09.20 13:18 · odgovor na: shevchenko (#2867064)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> > > če te prav razumem, trdiš da bi cene nepremičnin v večjih mestih ( npr. LJ) ostale prijetno nizke če bi le ponudba kreditov bila po dovolj visokih ali vsaj oderuških obrestih ?
> >
> > mislim da je to samo po sebi umevno
>
> Pa ni. Ceno nepremičnin vsaj v 50% določa cena zemljišča. Ceno gradnje ocenjujejo na cca 1.000 EUR /m2 (čeprav ta ocena meni nikoli ni bila čisto jasna, ker je različna ali zidaš blok ali individualno hišo...pa vseeno..)

in? s tem res nisi nicesar protiargumentiral. ce krediti povecajo maso denarja, ki se namenja za nepremicnine, to rezultira v visjih cenah v ljubljani in v spodnjem dupleku, s tem da v ljubljani se zaradi redkosti lokacije to toliko bolj pozna.

ma sej se mi ne da, kdor hoce razumeti, razume, kdor pa noce razumeti (in tega noce razumeti nihce, ker ste vsi nepremicninski baroni), ne bo nikoli razumel
WTF, ti ga pa res zabiješ v levi čošak :)

Evo, če sem zaradi dejstva, da sem lastnik nepremičnine v kateri živim - nepremičninski baron, pa naj mi bo.
hijena1 sporočil: 1.214
[#2867282] 15.09.20 15:12 · odgovor na: anon-204390 (#2867266)
Odgovori   +    0
u bistvu imata oba prav. zakaj? zato, ker je SLO trg nepremičnin totalno zblojen in ga lahko na lokalnem nivoju obvladuje par madljcev al za poke šoude al pa ker majo moč odločanja kaj in kdaj bo zazdiljivo. ko temu dodamo še obsedenost slovenčkov z nepremičninami, ki jih rabjo al pa tut ne, nudijo pa ustrezno možnost goljufij ala prevozni stroški in podobno... pol nismo več daleč od tega, kar nas pri cenah še čaka.

in cene v LJ bi se na drugi točki normalizirale, če bi bila bližnja periferija z njo povezana z nekimi normalnimi povezavami, tako cestnimi, železniškimi, kot kolesarskimi. sej zadeva se malce prebuja, ma smo na točki, na keri bi moral bit trenta anni fa, bi rekli lahi.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2867323] 15.09.20 18:51 · odgovor na: anon-204390 (#2867266)
Odgovori   +    0
cim si lastnik magari samo ene nepremicnine, ti ni ravno odvec, ce gredo cene gor..

cloveska narava pac
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2867335] 15.09.20 20:17 · odgovor na: shevchenko (#2867323)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
cim si lastnik magari samo ene nepremicnine, ti ni ravno odvec, ce gredo cene gor..

cloveska narava pac
Cena nepremičnine v kateri živiš nima nobenega pomena, razen če nepremičnino prodaš.
Pa še v tem primeru ti to ne pomaga, če nepremičnino prodaš z namenom, da boš kupil večjo.
Za večjo (in bolj kakovostno) nepremičnino bo namreč tudi doplačilo večje.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2867374] 16.09.20 08:37 · odgovor na: anon-204390 (#2867335)
Odgovori   +    0
Cena nepremičnine v kateri živiš nima nobenega pomena, razen če nepremičnino prodaš.
Pa še v tem primeru ti to ne pomaga, če nepremičnino prodaš z namenom, da boš kupil večjo.
Za večjo (in bolj kakovostno) nepremičnino bo namreč tudi doplačilo večje.
bullshit.

predstavljaj si, da je tvoja jazbina vredna 500k eur. dober obcutek, a ne.
no, zdaj si pa predstvljaj, da je vredna 50k. malo slabsi, je tako? ali veliko slabsi?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2867422] 16.09.20 11:43 · odgovor na: shevchenko (#2867374)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-204390 16.09.2020 11:44
[shevchenko]
> Cena nepremičnine v kateri živiš nima nobenega pomena, razen če nepremičnino prodaš.
> Pa še v tem primeru ti to ne pomaga, če nepremičnino prodaš z namenom, da boš kupil večjo.
> Za večjo (in bolj kakovostno) nepremičnino bo namreč tudi doplačilo večje.

bullshit.

predstavljaj si, da je tvoja jazbina vredna 500k eur. dober obcutek, a ne.
no, zdaj si pa predstvljaj, da je vredna 50k. malo slabsi, je tako? ali veliko slabsi?
Ej sine, meni občutek ne prinese ne hrane na krožnik in tudi računov ne plača...

Če bi za 50K dobil enako jazbino, kot jo imam, jih takoj kupim še tri in začnem oddajat
(postanem torej nepremičninski baron) :)

Strani: 1 2