Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Naložbeno zavarovanje - pomoč/nateg?!

Strani: 1

anon-94029 sporočil: 51
[#1080692] 29.01.11 17:35
Odgovori   +    0
Spoštovani,

obračam se na vas, saj rabim pomoč glede naložbenega življenskega zavarovanja.

Torej problem je sledeč: Pred tremi leti smo sklenili naložbeno življensko zavarovanje pri Zavarovalnici Triglav. Od tega se je vplačevalo 2 leti, 1 leto pa je zadeva mirovala. Zastopnik, ki je delal pogodbo je zagotovil GLAVNICO (ustno, pisno v pogodbi nisem nikjer zasledil). Sedaj po dveh letih je vplačanega cca. 2400€, na zavarovalnici pa so povedali, da se lahko zadeva ukine in se ven vzame cca 600€, ostalo pa se pozabi! Bilo pa je vloženo v investicijski sklad (triglav steber 1, triglav renta, triglav balkan).

Zanima me ali je možno kaj storiti, da bi se dobila ven celotna glavnica, saj gre za konkreten "nateg", čeprav smo deloma tudi sami krivi, saj zadeva ni nikjer napisana (glede tega, da je glavnica zagotovljena)?



Prosim za pomoč, hvala in lp!
anon-191393 sporočil: 1.021
[#1080808] 29.01.11 20:32 · odgovor na: anon-94029 (#1080692)
Odgovori   +    0
[drejc87]
Spoštovani,

obračam se na vas, saj rabim pomoč glede naložbenega življenskega zavarovanja.

Torej problem je sledeč: Pred tremi leti smo sklenili naložbeno življensko zavarovanje pri Zavarovalnici Triglav. Od tega se je vplačevalo 2 leti, 1 leto pa je zadeva mirovala. Zastopnik, ki je delal pogodbo je zagotovil GLAVNICO (ustno, pisno v pogodbi nisem nikjer zasledil). Sedaj po dveh letih je vplačanega cca. 2400€, na zavarovalnici pa so povedali, da se lahko zadeva ukine in se ven vzame cca 600€, ostalo pa se pozabi! Bilo pa je vloženo v investicijski sklad (triglav steber 1, triglav renta, triglav balkan).

Zanima me ali je možno kaj storiti, da bi se dobila ven celotna glavnica, saj gre za konkreten "nateg", čeprav smo deloma tudi sami krivi, saj zadeva ni nikjer napisana (glede tega, da je glavnica zagotovljena)?



Prosim za pomoč, hvala in lp!
Poišči zastopnika in od njega terjaj kar misliš, da ti pripada. Zavarovalnice delajo preko zastopnikov in če nastane škoda, ali karkoli ni tako kot bi moralo biti, se moraš obrniti na zastopnika.
Sam sem večkrat naletel na take lažnivce, zato sem vsakemu, ki mi je kaj takega ponudil, dal za podpisat izjavo, da za povrnitev glavnice jamči z vsem svojim premoženjem. Potem pa kar naenkrat ni bilo več tako in sem ga jaz narobe zastopil, pa razni izgovorili so se vrstili:
"Saj veste kako je to v financah ponavadi so donosi višji, lahko pa se zgodi, da bodo tudi nižji, saj ne moramo napovedati."
"Če bi jaz jamčil za produkte zavarovalnice, zavarovalnica pa bi propadla, bi kmalu obubožal"
"A vas je naša zavarovalnica že kdaj izenverila, boste videli, da bodo tudi tu več stoodstoni donosi in vam bo žal, da niste sklenili zavarovalne police"

Ker nihče ni podpisal izjave oziroma prinesel potrjene s strani zavarovalnic, nisem ničesar podpisal. Sem pa po padcih tečajev zastopnike poklical in jih vprašal, če je možno sedaj vplačati kakšen večji znesek v produkte, ki so jih takrat ponujali (npr. življensko polico z naložbo v sklade v Romuniji), a so mi povedali, da teh produktov nimajo več, ker niso več ugodni (verjetno so mislili za zavarovalnico). Zgodba je torej podobna kot krediti v CHFjih, kjer so banke obljubljale hitrejše poplačilo, nižje anuitete in še morebitni zaslužek z valutami. Žal se je zgodilo ravno obratno in tisti, ki so jih poslušali sedaj drago plačujejo. Upam, da se te ne drži smola in si obema nasedel, mnogi so namreč pogojevali kredite z življenjskim zavarovanjem oz. vinkulacijo obsotoječih zavarovanj na banke.
anon-94029 sporočil: 51
[#1081078] 30.01.11 12:40 · odgovor na: anon-191393 (#1080808)
Odgovori   +    0
Vendar zdaj je že prepozno, da bi šel do njega, da bi mi podpisal izjavo.

Sicer pa je zastopnik povedal, da se naj obrnemo na Zavarovalnico triglav.
Gustl sporočil: 13.632
[#1081094] 30.01.11 12:57 · odgovor na: anon-94029 (#1081078)
Odgovori   +    6
[drejc87]
Vendar zdaj je že prepozno, da bi šel do njega, da bi mi podpisal izjavo.

Sicer pa je zastopnik povedal, da se naj obrnemo na Zavarovalnico triglav.
Sicer ne poznam podrobnosti, kaj si sklenil, vendar je naložbeno zavarovanje samo po sebi tak produkt, da ne moreš nikoli več dobiti ven cele glavnice (lahko del glavnice + obresti/donose in nanese skupaj več kot glavnica).

Meni se zdi cifra, ki naj bi jo ven dobil, povsem realna - zmanjšana za stroške, zavarovalni del ter kapitalsko izgubo.

Vsekakor pa pojdi na zavarovalnico pa se malo pogovarjaj. Ne upaj pa na kak uspeh, za vnaprej pa sam pri sebi razčisti, da si se nategnil predvsem sam, ker si nekoliko z levo roko vse skupaj vzel in podpisal nekaj, česar nisi povsem razumel. Tako da to izgubo vzemi za šolo za vnaprej. Če ti kaj pomaga - bi bila lahko tudi dražja...
anon-265248 sporočil: 6
[#1310236] 05.08.11 22:28 · odgovor na: anon-94029 (#1081078)
Odgovori   +    0
evo preducerašnjim sem uloziu v worldspreads 200e ker sem misliu vseeno da sem morda jas narediu napako in danes se mi je naracunu prikazala izguba ki sem jo morau pokriti in zmenjeno je bilo da me poklicejo na telefon ko pride izguba tam do 100e oni so mi pa pozicije zaprli pri minusu na racunu ko je bilo 26e in dobenega tel klica ni bilo!ubistvu ti lepo govorijo da sklenes z njimi racun ko ga pa ti pa tako delajo da nemores ic to je obraz worldspreadsa!kaj naj recem probajte sodelovat da sami vidite da nemislite da nabijam kaj¨!lpjanje računa | Autochartist |Plačilo s kartico | Kontakt | Odjava |
[04:55 PM] FTSE slumps to worst week in near 3 yrs on growth woes
[04:30 PM] European shares hit lowest close in 13 months
[04:30 PM] European shares hit lowest close in 13 months
Stanje računa - € 26.45
Rezultat odprtih pozicij € 0.00
Razpoložljiva sredstva - € 26.45 tako zgleda dolg moj tako pa poziv h doplacilu kritja


Številka računa: 5004425

Obveščamo vas, da je vzdrževalno kritje na vašem računu nezadostno. Za ohranitev vaših odprtih pozicij morate nakazati dodatna sredstva na vaš trgovalni račun WorldSpreads ali ustrezno zmanjšati pozicije v takem obsegu, da so prosta sredstva za trgovanje v vsakem trenutku pozitivna.

Opozarjamo vas, da bomo vaše pozicije predčasno zaprli, v kolikor bo razmerje med sredstvi na vašem računu in zahtevanim kritjem padlo pod 10%. Pozicije bomo ravno tako zaprli, če znesek potreben za nakazilo preseže 4.999 EUR.

V kolikor potrebujete dodatne informacije, nas prosimo, pokličite.

Lepo vas pozdravljamo,

Bostjan Kovacevic
WorldSpreads Slovenija
Tel: (01) 620 98 55
Fax: (01) 620 86 32

Strani: 1