Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: članek Ruska država grozi Lukoilu, Petrol ni zaskrbljen

Strani: 1

kzupanc sporočil: 10.519
[#10074] 18.10.06 13:30
Odgovori   +    0
Teh 5 stavkov sem prebral zastonj prek Finančne točke. Zanima pa me, kako morete biti tako oderuški, da za to, kar je zastonj dostopno na verjetno več deset mestih na internetu, zahtevate plačilo, ne da bi potencialnemu kupcu odkrili vsaj količino, če že ne kvaliteto vsebine?

To je tako kot bi v trgovini prodajali v isti embalaži za isto ceno enkrat deci drugič pa liter tekočine, enkrat vodo, drugič viski. Na embalaži pa bi pisalo samo, da je not tekočina, ki stane 200 SIT. Koliko in katera tekočina je, bi pa kupec videl šele, ko bi zadevo plačal.

Torej: Želel bi si, da za plačljive vsebine nekako označite dolžino in vrsto teksta. Oziroma uvedite različne približno poštene cene.
anon-36971 sporočil: 8.543
[#10079] 18.10.06 13:43 · odgovor na: kzupanc (#10074)
Odgovori   +    0
kaj pa, če vzameš nakup vsebine članka, kot nekakšen srečelov? včasih prazno, drugič pa...
kzupanc sporočil: 10.519
[#10100] 18.10.06 14:27 · odgovor na: anon-36971 (#10079)
Odgovori   +    0
Zgleda, da sem se zmotil. Na Finančni točki je to prikazano kot da je po 13.uri za njihove uporabnike brezplačno dostopen na Financah sicer plačljiv članek. Se opravičujem Financam za tokrat. Velja pa pripomba vseeno za marsikak drug primer.
Gustl sporočil: 13.629
[#10141] 18.10.06 15:55 · odgovor na: kzupanc (#10100)
Odgovori   +    0
Če hočemo, lahko zapremo vse. Lahko prodajamo po eno črko, če bo kdo želel kupiti. Ker je naša last. In kar je od nekoga last, lahko s tem počne karkoli. V okviru zakonodaje seveda. NE poznam zakona, ki bi prepovedoval prodajo ene črke, če se komu pač to zazdi dober biznis.

Kaj ti tu ni jasnega?
Vinci sporočil: 5.933
[#10144] 18.10.06 16:05 · odgovor na: Gustl (#10141)
Odgovori   +    0
Majke mi, Gustl, res korekten odgovor.
Gustl sporočil: 13.629
[#10148] 18.10.06 16:16 · odgovor na: Vinci (#10144)
Odgovori   +    0
Seveda, da je korekten. Kaj pa drugega odgovoriti nekomu, ki že ne vem katerič pizdi čez isto stvar, a ni še enkrat uspel pogledati, kaj vse je na voljo.

Po tem, ko mu je alter ego izlil ne vem katere probleme na forum, je uspel napisati:

Torej: Želel bi si, da za plačljive vsebine nekako označite dolžino in vrsto teksta. Oziroma uvedite različne približno poštene cene.


Pa poglejmo, kaj je na voljo pri nekem plačljivem članku:



Delnica Triglava se dobro prodaja  (Tine Petrič ) Cena delnice Zavarovalnice Triglav je na sivem trgu blizu primerjalne cene Delnica Zavarovalnice Triglav kljub še nejasnim lastniškim razmerjem in trgovanju le na sivem trgu ne kotira z bistvenim diskontom glede na tečaje delnic nekaterih zavarovalnic v regiji.

Objavljeno: 17.10.06 22:30:00

Obseg: 1684 znakov (240 besed)

Omenjeni: Wiener Städtischen Hamburg , UNIQA Versicherungen AG , Ilirika, borzno posr...iša, d.d. , Zavarovalnica Triglav, d.d.


Torej nasov, podnaslov, fles, št. znakov, besed in omenjeni. Verjamem pa, da bi želeli imeti vse in se potem odločili, ali boste dali prostovoljni prispevek.


Če je nekomu do pizdakanja, bo to pač počel, ne glede na to, ali ima za to razlog, ali ne. 

Količina brezplačne vsebine na netu je pa pač stvar politike hiše. Če bi bilo po volji naših lastnikov, bi bila cela tiskana izdaja zaprta. Zaenkrat jih uspevamo perpričevati v nasprotnje.
Gustl sporočil: 13.629
[#10151] 18.10.06 16:26 · odgovor na: Gustl (#10148)
Odgovori   +    0
U. Različne približno poštene cene sem pa spregledal :)

Najbrž je mišljeno, da se ustanovi posebna neodvisna komisija strokovnjakov, ki bodo na podlagi mednasrodne prakse in uzanc določili razpon priporočenih cen.

Potem potrebujemo le še urad in agencijo in bo vse v najlepšem redu :)

Strani: 1