Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Kakšen bo nov forum

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629
[#5743] 29.09.06 08:54
Odgovori   +    0
Tako, sedaj že en teden laufa zadeva in so se strasti nekoliko umirile :)

Torej, trenutno forum laufa v zelo okrnjeni različici, nedodelani s precej napakami. Razlog, da smo ven dali nedodelan forum je v tem, da bo šel enak forum naši sestri v Zagreb ( http://www.business.hr ). Ker zamujamo, smo pospešili zadeve tako, da smo predčasno zamenjali stari forum za novega.

Z internim testiranjem namreč nikoli ne najdeš vseh napak tako hitro, kot med uporabo ob polni obremenjenosti. V ponedeljek začnemo napake odpravljati in dograjevati manjkajoče elemente, računam, da bi v roku 10 dneh bili že zelo blizu tistemu, kar smo si zamislili. Potem bomo seveda forum stalno nadgrajevali, ko se bodo pojavile potrebe in želje uporabnikov.

Kaj bo torej imel forum pa še nima:




1) vsak uporabnik si bo lahko izbral način osnovnega pogleda sporočil, možni so trije:

- osnovni

- lojtra

- seznam

2) Pogled Seznam bomo poizkušali čim bolj približati izgledu starega foruma(vključno z izbiro dolžine seznama)
, enako seveda ne bo nikoli več

3) Ignor uporabnika: da, tudi v seznamu, tudi v ostalih pogledih bo rešeno bolje, bolj IGNOR kot je sedaj

4) Shit lista: ne bo je več

5) Ignor tema: v seznamu verjetno bo, drugje dvomim (ni prioriteta)

6) Profil uporabnika: možen bo pregled profila posameznega uporabnika, njegovih podatkov (če jih bo žele razkriti), njegovih sporočil v novem IN starem forumu, privatna sporočila...

7) Risanke: možno si bo vklopiti avatarje in morda tudi smajlije, default pa bo off

8) verejtno bomo dodali ocenjevanje uporabnika

9) Uporabniške strani: stran, kjer si bodo lahko uporabniki vse naštimali, ogledali, kaj ignorirajo, koga so s koliko ocenili, arhivi sporočil, člankov, datotek (shramba), ogled starih sporočil...

10) opravljali bomo seveda vse napake, ki se sedaj pojavljajo - rezanje sporočil zaradi narekovajev, tiskanje, rezanje odstavkov prvih sporočil, slabosti pri premikanju tem...

11) pod članki es ne bodo več vteli komentarji, ampak bodo neposredni komentarji direktno pod člankom (morda le prvih nekaj), na vsakega bo mogoče odgovoriti in bo šlo potem to v forum

12) zelo, zelo verjetno bomo skinili slikice posameznih forumov (meni gredo na jetra) in naredili nekaj bolj diskretnega - ikonce za prebrano/neprembrano namesto zvezdic

13) ob odpiranju teme te bo vrglo na prvo sporočilo, ki še ni bilo prebrano in ne vedno na čisto prvo sporočilo, kot sedaj

14) v seznamu tem bo link na zadnje sporočilo teme in verejtno tudi številke posameznih strani teme

...no, za enkrat bo dovolj, verjetno sem še kaj pozabil.




Razlog, da smo sploh šli v menjavo je v tem, da kljub rasti števila uporabnikov strani, ni raslo število uporabnikov foruma, dobivali pa smo maile, telefonske klice in drugo pripombe, da našega foruma ne znajo uporabljat. Nekaj smo torej morali narediti, osebno verjamem, da bomo v teh spremembah uspešni.

Logično je, da vsem nikoli ne bo všeč, kar tudi ni namen, saj je to utopično. Nekaterim  bo vedno bolj všeč star forum. Tudi meni je prejšnji (zaenkrat) bolj všeč, uporabljal sem ga 7 let, od tega sem bil 4 leta admin. Tako da ga verjetno poleg Črta, ki ga je naredil, daleč najbolje poznam, vključno z njegovimi težavami, pomanjkljivostmi in prednostmi.

Zato verjamem, da bo čez 14 dni ta forum precej boljši, kot je sedaj. Le nekaj časa rabimo, ki ga žal nismo imeli in zato tudi tak način prehoda.

Hvala za potrpljenje in seveda smo veseli vsake pohvale, kritike in predloga. Čeprav morda ne izgledamo na prvi pogled, ampak kljub temu, da se pogovarjamo preko kabla, smo vsi krvavi pod kožo (tako vi kot mi).



lp iz sončnega Umaga, kjer je morje mirno in sončni vzhod za na razglednico


Jure Gostiša, urednik Finance-on.net
anon-76481 sporočil: 949
[#5773] 29.09.06 09:47 · odgovor na: Gustl (#5743)
Odgovori   +    0
Pravijo VARIATIO DELECTAT -SPREMEMBA RAZVESELJUJE . Zanimivo da ste dobivali apele kako nekateri ne morejo oz. ne znajo uporabljati stari forum. Ali bodo le-ti novega z lahkoto ?
Opcij bo res več, najboljša je verjetno možnost nastavitve ogleda na več načinov.
Točka 6 javno branje privatnih sporočil ? Mogoče samo zamaknjena vejica.
V bistvu zato ker me spremembe ne motijo, se že prav veselim končnega izdelka. GOOD LUCK !
Gustl sporočil: 13.629
[#5777] 29.09.06 09:56 · odgovor na: anon-76481 (#5773)
Odgovori   +    0
Sej ne piše, da bo avno branje privatnih sporočuil :) Kje bi bil pa tu kak smisel :)

Večina forumov po netu je phpBB, podoben izgled kot tale nov. Večina folka je navajena na to obliko. Zato pričakujem, da jim bo ta bližji, kar že potrjujejo nekateri odzivi na mailu.

Tudi sem prepričan, da večina nas, ki smo radi uporabljali star forum Financ, uporablja brez težav še kakšen phpBB forum kje drugje pa nič ne pizdimo tam, kolk je beden.

Sedaj moramo samo še skomunicirati  z uporabniki, da imamo nov forum, ker tisti, ki so videli starega in jim ni všeč, nekako ne hodijo nazaj. Ampak to pride na voljo šele takrat, ko bo izdelek končan.
anon-76481 sporočil: 949
[#5799] 29.09.06 10:31 · odgovor na: Gustl (#5777)
Odgovori   +    0
6) Profi uporabnika : možen bo pregled profila posameznega uporabnika, njegovih podatkov(če jih bo želel razkriti), njegovih sporočil v novem IN starem forumu, privatna sporočila ...

Sorry tkole sem to zastopil. Pa da ne bi dlakocepil, jasen je nesmisel. Jasno pa je da so "težave" starih zgolj porodnega značaja in če bo tako kot napovedano sem prepričan da tudi z načinom totalne prevetritve možnih napak, ki ga uvajate, lahko ustvari samo kvaliteten izdelek in bodo sledile pohvale.


Ker tega javno nihče ne pove, smo pa vsi "mojstri" v kritiziranju,  bi rad pohvalil tvojo držo v občasnem "sekanju"  velikega akademika, (v smislu pravila veljajo za vse) ohranjanja "nevtralnosti",  predvsem, ker vem da to delo ni lahko in še manj enostavno. Vprašanje je seveda, če se "tvoji"  sploh zavedajo  pomembnosti foruma v odnosu na branje - zanimanje javnosti za Finance.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#5811] 29.09.06 11:15 · odgovor na: Gustl (#5743)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-76887 29.09.2006 11:17
Na kratko: kar mirno in vztrajno spedenajte, kar ste si zastavili.
Osebno mi bo novi forum bolj všeč, kot prejšnji.
Sodim v tisto skupino, ki jo omenjaš - v zadnjih letih sem večkrat sem poskušal brati forum, pa se nikakor nisem znašel.
Danes pa imam zmarkirano tole http://www.finance-on.net/forumi/?news2
Verjamem, da bo novi forum imel več uporabnikov, ko bodo realizirane točke 1-14 ...
crt sporočil: 27.196
[#6029] 01.10.06 18:16 · odgovor na: Gustl (#5743)
Odgovori   +    0

Gustl wrote:
4) Shit lista: ne bo je več
8) verejtno bomo dodali ocenjevanje uporabnika


7) Risanke: možno si bo vklopiti avatarje in morda tudi smajlije, default pa bo off
12) zelo, zelo verjetno bomo skinili slikice posameznih forumov (meni gredo na jetra) in naredili nekaj bolj diskretnega - ikonce za prebrano/neprembrano namesto zvezdic

Razlog, da smo sploh šli v menjavo je v tem, da kljub rasti števila uporabnikov strani, ni raslo število uporabnikov foruma, dobivali pa smo maile, telefonske klice in drugo pripombe, da našega foruma ne znajo uporabljat.


v cem je smisel zgornjih dveh parov (4 + 8 in 7 + 12), tj. kako gre to skup? kvecjemu bos pri 8 imel ravno taksno skakanje v luft o grozni krivici in sramotenju etc blabla.

razen ce si mislil, da bo vsakdo privatno ocenjeval userje in imel na podlagi tega nekako drugacen izpis -- ne pa da se bo pri userju zraven videlo a la ocena znj od blj ocenjevalcev... ?

kar se tice zadnjega odstavka, odgovor je "take it back to the shop and tell them you're too stupid to use a computer". valjda razumem, da je tolar od osebe z enim setom lastnosti ravno toliko vreden kot od druge, je pa vsaj za tisti del forumov, kjer naj bi vsebina bila bolj tematska kot mnenjska, to lahko problem. lahko prides do efekta i've got 6,000 channels of shit on my sat tv.

no, ce bi hotel, da je to se naprej moja stvar, potem pac ne bi 3 leta nazaj rekel, da je to to in time to move on, to je jasno :) good luck.
anon-15197 sporočil: 786
[#6036] 01.10.06 19:35 · odgovor na: crt (#6029)
Odgovori   +    0

crt wrote:

no, ce bi hotel, da je to se naprej moja stvar, potem pac ne bi 3 leta nazaj rekel, da je to to in time to move on, to je jasno :) good luck.


Po moje se ne moremo izogniti temu, da vsaka generacija na novo še enkrat izumlja že izumljena stvari, ker bo to pač "naredila bolje". Pa če govorimo o literaturi, vodenju firm ali pa razvoju softvera za forume. Jebat ga, tako pač je.  Šele čez X časa ugotovimo, da smo postali ravno tisto, čemu smo se izogibali - prejšnja generacija. In je za nami že generacija, ki bo stvari izumila še enkrat.

Hočem rečt: čeprav Gustlu vsi govorimo, da dela napako, ga razumem, ko je prepričan v svoj prav. Na koncu bo on zmagovalec. Ali pa poraženec. Če ne bo forum ok, se bo definitivno pojavil drug pri nekom drugem.
Gustl sporočil: 13.629
[#6044] 01.10.06 21:28 · odgovor na: anon-15197 (#6036)
Odgovori   +    0
Mala, a pomembna razlika. Ne govorite vsi, da delam napako. :)
Gustl sporočil: 13.629
[#6046] 01.10.06 21:33 · odgovor na: crt (#6029)
Odgovori   +    0

crt wrote:

v cem je smisel zgornjih dveh parov (4 + 8 in 7 + 12), tj. kako gre to skup? kvecjemu bos pri 8 imel ravno taksno skakanje v luft o grozni krivici in sramotenju etc blabla.

razen ce si mislil, da bo vsakdo privatno ocenjeval userje in imel na podlagi tega nekako drugacen izpis -- ne pa da se bo pri userju zraven videlo a la ocena znj od blj ocenjevalcev... ?

 
4+8: samo zamenjava, imel boš še pozitivno stran, ki je do sedaj ni bilo

7+12: default bo off. Kdor hoče risanke, jih bo pa lahko imel.
Gustl sporočil: 13.629
[#6047] 01.10.06 21:34 · odgovor na: crt (#6029)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Gustl 01.10.2006 21:35

crt wrote:
kar se tice zadnjega odstavka, odgovor je "take it back to the shop and tell them you're too stupid to use a computer". valjda razumem, da je tolar od osebe z enim setom lastnosti ravno toliko vreden kot od druge, je pa vsaj za tisti del forumov, kjer naj bi vsebina bila bolj tematska kot mnenjska, to lahko problem. lahko prides do efekta i've got 6,000 channels of shit on my sat tv.

 
To je pa v veliki meri stvar moderiranja.

Strani: 1