Zasebnost

Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Nova stran - komentarji

Strani: 1 2 3

anon-521 sporočil: 5.625
[#1801869] 31.08.12 16:56 · odgovor na: Gustl (#1801860)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [lukav]
> > [Gustl]
> > > [lukav]
> > > Ja, precej švoh je vse skupaj. Jaz tudi preberem precej manj kot prej. Stalne frke s prijavo, pa problemi na mobilnih napravah, vendo se kaj najde, da se hitro poslovim. Mimogrede, kam so izpuhteli moji žetoni?
> >
> > Prijava je sedaj urejena. Imaš še vedno težave?
> >
> > Kakšne imaš probleme na mobilnih napravah?
> >
> > Imetniki neporabljenih žetonov dobijo v naslednjih dneh info, kako in kaj.
>
> Vmes med prejšnjim in tem postom sem se moral prijaviti. Tako da po moje še ni čisto urejeno :)

Naprava? Brskalnik? Če bi bilo sistemsko, bi nas zasuli s tem problemom.

>
> Na mobilnih imam tudi probleme s prijavo. Ampak tudi jaz nočem zveneti kot težak - čeprav v resnici sem :) Slabo berljivost včasih rešim kar s funkcijo Reader v Safariju. (uporabljam sicer izmenično Chrome in Safari)

Kakšne probleme imaš s prijavo? Če v kratkem času skačeš iz enega brskalnika na drugega, iz ene naprave na drugo, potem je normalno, da se moraš veliko prijavljati. Ampak to si se moral že prej. To ni stvar novega sistema (ta naj bi imel rešeno težavo s prijavo), ampak naših nastavitev, da ne dovolimo istemu uporabniškemu imenu, da se istočasno prijavlja na n napravah.

Prej ni bilo tako? A si naročnik?
Ja, preskakujem veliko. Trenutno in v prejšnjih postih Safari 6.0 na Macu (Mountain Lion). Ampak prej sem tudi veliko preskakoval, pa nisem imel nikoli težav.

Naročnik nisem.
Gustl sporočil: 13.629
[#1801870] 31.08.12 16:57 · odgovor na: (#1801854)
Odgovori   +    0
[rename]
> [Gustl]
> > [rename]
> > Ja, roza, pa kar nametano malo gugleds, malo fleširane reklame zgoraj, pa spet neke slikce na desni... o poglej borzni indeksi so na desni če mal poskrolaš, eh pa spet reklame...
> >
> > Ja, je grozna realizacija.
> > V osnovi je najbrž problem, da mora biti toliko in toliko reklam gor.
> > Če si zamisliš stran brez reklam... well, to pa je nekaj povsem drugega, a ne?
>
> Hm, ampak ta del se od prej ni spremenil. Je bilo povsem enako.

Možno, ampak vizualno res deluje tako, kot da je sedaj reklam več.
Morda ti zaenkrat bolj izstopajo, ker je bila prejšnja stran precej pogosto natlačena z elementi in so se zlili, sedaj je pa okoli njih nekoliko več prostora. Ko pridejo vsi elementi bo morda bolje (bo pa spet natlačeno :)
bc123a sporočil: 48.253
[#1801872] 31.08.12 16:57 · odgovor na: bc123a (#1801862)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 31.08.2012 17:06
[bc123a]
Sicer vidim, da v zivo stimate tudi design, pohvalno. Sem mislil, da je nedotakljiv, svedski?
tudi tu recimo:

industrija.finance.s...p_1_261806

Vizualna poravnanost podnaslova, kure, reklame in teksta je dizaster.

PS. Se pred prenovo strani se mi je pogosto dogajalo da je zadeva obvisela na nekem connectu na facebook (z vkljucenim adblockom). Kojega hudica se ima vasa stran connectati na facebook?

Tudi tule je prelom teksta pod sliko Tomislava Petkovica katastrofalen, in rekel bi da je to ze tretja vrsta fonta, ki se najde levo od teksta :)

podjetnistvo.finance...p_1_501568
bc123a sporočil: 48.253
[#1801875] 31.08.12 16:59 · odgovor na: anon-521 (#1801869)
Odgovori   +    0
[lukav]
Ja, preskakujem veliko. Trenutno in v prejšnjih postih Safari 6.0 na Macu (Mountain Lion). Ampak prej sem tudi veliko preskakoval, pa nisem imel nikoli težav.

Naročnik nisem.
Ah, ocitno je to razlog - nima pa nobenega smisla da imajo preverbo dvojnikov za nenarocnike, ocitno prej tega ni bilo, sedaj pa je, in to opazas.
Gustl sporočil: 13.629
[#1801885] 31.08.12 17:13 · odgovor na: bc123a (#1801862)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Sori, samo feeling je, bom lahko vec rekel se po nekaj casa. Vse mi izgleda nekam vegasto. Ajd v dolocenih aspektih je to posledica tehnikalij (dizaster prelomi avtorjev v skatlici kolumn na prvi strani, luknje v tekstu), drugace pa sumim, da je dizajn. Slab dizajn, ki za perfektne linije daje vtis, da niso perfektne.
Ta element je zbit skupaj s štrikom in selotejpom, čakamo, da dobimo obljubljenega. Glej desno, pod market data --> Opinie: www.pb.pl/ (pri nas bodo eden pod drugim, ne bo treba klikat za naslednjega)

Primer:

www.finance.si/dars_...g_1_501661

- reklama med tekstom in naslovom je ozja od teksta. Daje vegast vtis. Tudi visina reklame je manjsa od visine praznega prostora, kar pomeni da ni poravnana z elementi na levi.
- Fonti levo od teksta (povezani clanki in tagi) so sracje gnezdo. Malo veliko, malo majhno, malo podcrtano. Zakaj mora biti podcrtano? Zgleda kot moja diploma, preden me je mentor nakuril, da je podcrtovanje neestetsko (res je :)
- Horizontalne crte med tagi in povezanimi clanki so tudi sracje gnezdo. malo svetlejse, malo temnejse, malo debelejse ... a se ne da variirati samo enega aspekta dizajna? Samo debelino (zazeleno) ali pa samo svetlost? Ce je pa variiran samo en aspekt, potem je pa barva slabo izbrana :)
Ja, to vse se nanaša na elemente levo od teksta članka in tega se bomo poizkušali znebit. Povsem.

- reklama desno pod skatlico "borza" je ozja od skatlice, spet daje vtis sracjega gnezda.
Stvar tega, da je prodano vnaprej, ker nismo vedeli, kdaj bo prehod, nismo mogli zahtevat od oglaševalcev različnih dimenzij oglasov. Tam pride oglas 300 x 250, ki bo rešil ta problem. bi moralo biti urejno v parih dneh, ker se poletne kampanije iztečejo.
- tekst je levo poravnan. kot da bi gledal izdelek strojepiske izpred 20 let nazaj. Zakaj ni poravnan po obeh robovih? Ce izgleda grd poravnan po obeh robovih je velikost fonta slabo izbrana (ali pa font).
To je bilo že prej tako. Do "grdobe" pride zaradi ozkega teksta (430 px) in večjega fonta kot prej. Tak font, kot je sedaj, zahteva kakšnih 550 do 600 širine pa je ok. Skratka, spet smo pri tem, da se moramo znebiti leve šare.
Sicer vidim, da v zivo stimate tudi design, pohvalno. Sem mislil, da je nedotakljiv, svedski?
Bolj kot ne nedotakljiva je postavitev vsebine. Lahko se pa igramo do neke mere z barvami, fonti, velikostmi fontov. In to sedaj delamo, zato opažaš spremembe.

Ena od težav je sigurno tudi naša odločitev, da ostanemo na enaki podlagi kot prej. Poljaki, ki so template, so pa na beli podlagi. Ampak dokler ne poštimamo osnovnih zadev, se ne bomo zelo močno posvečali šminki (t.j. težili izvirnemu dizajnerju, da naj nas namaže).
Gustl sporočil: 13.629
[#1801887] 31.08.12 17:15 · odgovor na: anon-521 (#1801869)
Odgovori   +    0
[lukav]
> [Gustl]
> > [lukav]
> > > [Gustl]
> > > > [lukav]
> > > > Ja, precej švoh je vse skupaj. Jaz tudi preberem precej manj kot prej. Stalne frke s prijavo, pa problemi na mobilnih napravah, vendo se kaj najde, da se hitro poslovim. Mimogrede, kam so izpuhteli moji žetoni?
> > >
> > > Prijava je sedaj urejena. Imaš še vedno težave?
> > >
> > > Kakšne imaš probleme na mobilnih napravah?
> > >
> > > Imetniki neporabljenih žetonov dobijo v naslednjih dneh info, kako in kaj.
> >
> > Vmes med prejšnjim in tem postom sem se moral prijaviti. Tako da po moje še ni čisto urejeno :)
>
> Naprava? Brskalnik? Če bi bilo sistemsko, bi nas zasuli s tem problemom.
>
> >
> > Na mobilnih imam tudi probleme s prijavo. Ampak tudi jaz nočem zveneti kot težak - čeprav v resnici sem :) Slabo berljivost včasih rešim kar s funkcijo Reader v Safariju. (uporabljam sicer izmenično Chrome in Safari)
>
> Kakšne probleme imaš s prijavo? Če v kratkem času skačeš iz enega brskalnika na drugega, iz ene naprave na drugo, potem je normalno, da se moraš veliko prijavljati. Ampak to si se moral že prej. To ni stvar novega sistema (ta naj bi imel rešeno težavo s prijavo), ampak naših nastavitev, da ne dovolimo istemu uporabniškemu imenu, da se istočasno prijavlja na n napravah.
>
> Prej ni bilo tako? A si naročnik?

Ja, preskakujem veliko. Trenutno in v prejšnjih postih Safari 6.0 na Macu (Mountain Lion). Ampak prej sem tudi veliko preskakoval, pa nisem imel nikoli težav.

Naročnik nisem.
Ja, to bo problem. Prej nismo preverjali nenaročnikov, sedaj se tudi njih. Kar je brez veze, nobene koristi, je na TO DO, da se odpravi.
Gustl sporočil: 13.629
[#1801892] 31.08.12 17:19 · odgovor na: bc123a (#1801875)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [lukav]
> Ja, preskakujem veliko. Trenutno in v prejšnjih postih Safari 6.0 na Macu (Mountain Lion). Ampak prej sem tudi veliko preskakoval, pa nisem imel nikoli težav.
>
> Naročnik nisem.

Ah, ocitno je to razlog - nima pa nobenega smisla da imajo preverbo dvojnikov za nenarocnike, ocitno prej tega ni bilo, sedaj pa je, in to opazas.
Tako je. Bomo probali odpravit v doglednem času.
Gustl sporočil: 13.629
[#1801898] 31.08.12 17:22 · odgovor na: bc123a (#1801872)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [bc123a]
> Sicer vidim, da v zivo stimate tudi design, pohvalno. Sem mislil, da je nedotakljiv, svedski?

tudi tu recimo:

industrija.finance.s...p_1_261806

Vizualna poravnanost podnaslova, kure, reklame in teksta je dizaster.
Po mojem samo perutnine ne maraš :) Ja, se strinjam.
PS. Se pred prenovo strani se mi je pogosto dogajalo da je zadeva obvisela na nekem connectu na facebook (z vkljucenim adblockom). Kojega hudica se ima vasa stran connectati na facebook?
Hm. Najbrž poizvedba za element "Všeč mi je", kjer je poleg tudi info, koliko uporabnikom je to všeč.
Tudi tule je prelom teksta pod sliko Tomislava Petkovica katastrofalen, in rekel bi da je to ze tretja vrsta fonta, ki se najde levo od teksta :)

podjetnistvo.finance...p_1_501568
A sem že omenil, da gre tudi meni na živce leva šara :)
anon-202150 sporočil: 1.066
[#1802027] 31.08.12 20:39 · odgovor na: Gustl (#1801766)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-202150 31.08.2012 20:42
[Gustl]
> [SF32]
> > [0983xperi]
> > Meni ne dela link "komentarji" pod članki, se pravi, da ne morem odpreti in prebrati drugih mnenj. Predvidevam, da to ni normalno stanje? Admin?
>
> Meni se to enako od prenove naprej dogaja na telefonu. Telefon Samsung 5310. včasih ste imeli že pri naslovu tudi link na komentarje. Odkar ga nimate, ne dela. Na stran sem prihajal prek opcije pretvori stran za mobilne telefone.

Preveri, ali imaš omogočen javascript. Mora bit, sicer to ne deluje.
Preveril. Java script ON.
Še vedno ne deluje: Ne deluje niti prijava, pa saj ta že prej ni...
Gustl sporočil: 13.629
[#1802140] 01.09.12 08:52 · odgovor na: anon-202150 (#1802027)
Odgovori   +    0
[SF32]
> [Gustl]
> > [SF32]
> > > [0983xperi]
> > > Meni ne dela link "komentarji" pod članki, se pravi, da ne morem odpreti in prebrati drugih mnenj. Predvidevam, da to ni normalno stanje? Admin?
> >
> > Meni se to enako od prenove naprej dogaja na telefonu. Telefon Samsung 5310. včasih ste imeli že pri naslovu tudi link na komentarje. Odkar ga nimate, ne dela. Na stran sem prihajal prek opcije pretvori stran za mobilne telefone.
>
> Preveri, ali imaš omogočen javascript. Mora bit, sicer to ne deluje.

Preveril. Java script ON.
Še vedno ne deluje: Ne deluje niti prijava, pa saj ta že prej ni...
Sprejemas piskotke?

Lahko izbrises vso zgodovino brskanja in poizkusis se enkrat?

A brskalnik je Dolphin?

Tole so sicer ze zelo redki telefoni. Si prej veliko surfal po financah? Meni kaze, da je bilo s takim telefonim samo 34 obiskov na strani od zacetka maja. Lahko pa ne zajame vseh podatkov.

Narest stran tako, da bo delovala noramalno na cisto vseh telefonih in razlicicah brskalnikov, se posebej pred androidom, je precej tezko.
anon-115384 sporočil: 52
[#1807609] 06.09.12 11:29 · odgovor na: Gustl (#1802140)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-115384 06.09.2012 11:29
Nova stran - komentarji

-lastniku želim veliko sreče,kar se profita tiče-najbrž da že mal buča peče.

Da iz Mercedeza prešaltaš v gnilga Yugota mi pa ni jasn.
najobj sporočil: 31.947
[#1817841] 17.09.12 09:46 · odgovor na: crt (#1795405)
Odgovori   +    0
[crt]
> [najobj]
> ... čuj, Gustl ... evo, tole tukaj spodaj sem hotel pri tem www.finance.si/spans...e_1_499680 članku napisat, pa me ne pusti oziroma se zadeva vrti v zanki, kjer mi vedno znova napiše "niste vnesli naslova nove teme"...

naslov clanka se na misticno-mitoloske nacine prenasa med novim in starim sistemom. obcasno pride do izpada magije. razlogi so transcendencno heisenbergovski.

(ps. kdor je prebral bilderberg namesto heisenberg, je vosu.)
... čuj, saj te ne bi rad preveč gnjavil, ampak tota finta vam spet ne dela, jaz pa bi onemu Štajnbuhu tako rad nekaj povedal ...
crt sporočil: 27.241
[#1817953] 17.09.12 10:57 · odgovor na: najobj (#1817841)
Odgovori   +    0
sorry, nimam kaj pocet, forum dela s tem, kar dobi od durs compatible sw, kaj pa dobi od njega, ni v mojih rokah.
najobj sporočil: 31.947
[#1818082] 17.09.12 12:14 · odgovor na: crt (#1817953)
Odgovori   +    0
[crt]
sorry, nimam kaj pocet, forum dela s tem, kar dobi od durs compatible sw, kaj pa dobi od njega, ni v mojih rokah.
... eh, sorry jaz tebi, ker sem te brez veze gnjavil ...


P.S.: najprej sem ene trikrat probal, pa ni šlo ... khmm, potem pa sem shranil komentar in čez kakšnih deset minut probal še enkrat in je šlo ... evo, kako je življenje simpl, če ga znaš pravilno handlat ...
Gustl sporočil: 13.629
[#1824266] 23.09.12 22:34 · odgovor na: (#1824199)
Odgovori   +    4
[rename]
Ce se ne motim ocenjevanje komentarjev ne deluje?
Sem ti plus dal na to sporocilo in vse dela OK. Zato ti grem zdaj dat minus :)
Gustl sporočil: 13.629
[#1824399] 24.09.12 08:47 · odgovor na: (#1824395)
Odgovori   +    0
[rename]
> [Gustl]
> > [rename]
> > Ce se ne motim ocenjevanje komentarjev ne deluje?
>
> Sem ti plus dal na to sporocilo in vse dela OK. Zato ti grem zdaj dat minus :)

No viš, minusa nisi uspel dat :-)

Resno, prsežem, da ni delalo nekako od ene sedmih zvečer, potem ko sem napisal sporočilo pa nisem več gledal. Takrat so tudi bila vsa sporočila 0/0 (če si gledal pregled Seznam sporočil).
Ko si pritisnil na oceno, se je samo "vrtelo" in se ocena ni pokazala.... sem večkrat poskusil na različnih komentarjih in je bilo enako. Enkrat sem pustil več minut, pa se ni pokazala. Lahko pa sem normalno šel brat druge komentarje...
Morda se je kaki kisti malo kolcnilo.
Gustl sporočil: 13.629
[#1824993] 24.09.12 16:22 · odgovor na: (#1824966)
Odgovori   +    2
[rename]
(kolcanje je trajalo kakšno uro ali več :-))
Moje rekord je ves vikend. Me je že vse bolelo :)
Gustl sporočil: 13.629
[#1831372] 29.09.12 12:53 · odgovor na: (#1831108)
Odgovori   +    0
[rename]
A bi se dalo tisti "gumb" Neprimerno nekam bolj levo prestaviti?
Jaz sem ze ene dvakrat pritisnil nenamenoma. Hotel sem oceniti pa sems s prstom prevelik del ekrana pokril... In prijavil kot neprimeren komentar.
Ni neposrednih posledic, tako da je vseeno.

Kam bi pa dal?
najobj sporočil: 31.947
[#1831382] 29.09.12 13:05 · odgovor na: Gustl (#1831372)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> [rename]
> A bi se dalo tisti "gumb" Neprimerno nekam bolj levo prestaviti?
> Jaz sem ze ene dvakrat pritisnil nenamenoma. Hotel sem oceniti pa sems s prstom prevelik del ekrana pokril... In prijavil kot neprimeren komentar.
Ni neposrednih posledic, tako da je vseeno.

Kam bi pa dal?
... eh, samo zamenjaj Odgovori in Neprimerno, pa bo ... khmm, ker če pomotoma klikneš na Odgovori, imaš še vedno možnost za "popravnega", obratno pa ne ...

Strani: 1 2 3