Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Ureditev meje

Strani: 1 2

poledica sporočil: 34
[#2596279] 14.05.16 22:49 · odgovor na: anon-154083 (#2596252)
Odgovori   +    0
Najprej hvala za vaš čas in vaše pojasnilo, ki je tudi meni razumljivo. Da sodni izvedenci niso vedno največji strokovnjaki mi je jasno, tako je tudi v zdravstvu, zdravniki sodni izvedenci so po mojem mnenju pogosto tisti, ki se grebejo in se radi silijo povsod, njihovo strokovno znanje pa je bolj kilavo. Pa to sedaj ni pomembno. Kdo je naredil napako sedaj ugotavlja geodetsko podjetje, ki sem jim pred tem jaz naročila storitev ureditev meje. Čakam njihovo mnenje. Kar pa me v tem trenutku zanima, kdo potem odgovarja za vse stroške, predvsem pa nevšečnosti in negotovost, če se izkaže, da je napaka v katastru in sem bila jaz in soseda, ki toži v zmoti. Bila sem na geodetski upravi enkrat sama, potem je bila tam hčerka, tudi na postopku s sosedo so tam trdili, da meja ni bila od Marije Terezije premaknjena. Je to sploh mogoče? Se splača iti na Geodetsko upravo v LJ in tam kaj povprašati.
Hvala za vaše mnenje in lep dan.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2596296] 15.05.16 12:49 · odgovor na: poledica (#2596279)
Odgovori   +    0
Ne vem, ali imajo na geodetski upravi arhivske podatke, vsekakor pa so ti na zemljiški knjigi, v arhivu, fizično "od Marije Terezije naprej". Do tistih bi se bilo dobro dokopati za vaše parcele in okolico, jih skopirati in primerjati z načrti, ki so sedaj dosegljivi na internetu. Lepo z geotrikotnikom in kalkulatorjem preračunati merila in izmeriti razdalje.
Pravzaprav bi lahko imel kdo od vas (vključno s sosedo) tudi kaj doma, ko se je kdaj kaj delalo, če ne hiše oz. gradbena dovoljenja pa kakšen vodovod ali plinovod. Te napeljave se tudi zmeraj rišejo preko katastrskih načrtov, tako da so običajno v prilogah takih dokumentov...
Potem pa še fizično drevesa, žive meje, betonski stebri, škarpe, stare fotografije, da definirate koliko let nazaj zanesljivo ni bilo nobene spremembe v naravi.
poledica sporočil: 34
[#2596299] 15.05.16 14:01 · odgovor na: anon-154083 (#2596296)
Odgovori   +    0
Sem šla pogledat zapisnik ustne obravnave na Geodetskem zavodu, ki smo jo imeli s sosedo ki toži.
Zaključek : "Prisotnim strankam sem obrazložila način dela v letih 1956, ko je nastal edini postopek IDPOS 117 (na katerega se sklicuje sodna izvedenka - moja opomba). Kaj pomeni papirčkova metoda vklopa, lokalna izmera. V omenjenem postopku je v postopku parcelacije nastala parcela 324/34. Izmera je bila dovolj obsežna, da smatramo, da je vklop podatkov v katastrski načrt izveden pravilno. V tem ni pretiranih odstopanj od originalnega načrta, kar je vidno iz rdeče in črne linije na originalnih katastrskih načrtih. Le ti so bili prisotnim pokazani."

Torej vse je OK, razlika pa 10 m med katastrsko mejo, ki jo je izmerila sodna izvedenka in mejo, ki je v katastru Geodetske uprave. Kdo je tu nor???

Strani: 1 2