Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Iščem dobro nepremičninsko agencijo

Strani: 1 2 3 4 5

Vinci sporočil: 5.933
[#1138836] 17.03.11 14:07 · odgovor na: anon-207617 (#1138803)
Odgovori   +    9
Za tole bom najbrž dobil cel kup minusov, ampak bom vseeno tvegal. :) Sem delal z nepremičninami v Kaliforniji. S Slovenijo imam precej omejene izkušnje ... in ... tvoji nasveti se mi ne zdijo nič spektakularnega, pač nekakšno nabijanje. Začel si dobro, zdaj pa ven seka še samo samovšečnost. Malo več skromnosti ne bi škodilo.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#1138844] 17.03.11 14:10 · odgovor na: anon-207617 (#1138829)
Odgovori   +    2
bom na kratko..

To da ne potrebujemo agenta se strinjam jaz, nekaj ljudi na forumu in nekaj ljudi tam zunaj.., za nakup stanovanja, prej je po moje potreben kakšen strokovnjak da pregleda nepremičnino.

Ampak folk ko kupuje takšne špila in razmišlja, da je adijo tako da nič čudnega da potrebujejo agente/provizorje, ki praktično ne naredijo veliko..

Ampak večina folka je tako zmešanega pri kupovanju, pa ne bom sedaj o tem pisal:)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1138847] 17.03.11 14:12 · odgovor na: Vinci (#1138836)
Odgovori   +    3
Ne vem, zakaj bi za to dobil minuse. Tudi meni se moji nasveti sploh ne zdijo nič posebnega.

Jaz bi pač poskušal vse, če bi poskušal speljati prodajo v padajočem trgu. In če bi poskušal kupiti pod nujno zdaj, bi pravtako poskušal vse - in tukaj se mi zdi game theory čist dobra izbira.

Meni se samo zdi neodgovorno do svojega keša, če govorimo o takih zneskih, da kar daš oglas, zdaj pa bo, kar bo.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1138858] 17.03.11 14:16 · odgovor na: anon-95084 (#1138844)
Odgovori   +    5
Točno tako. Jaz mislim, da najbolj rabiš nekega gradbenega stručkota, ne pa nekoga, ki je v vsesplošni noriji 2006 ugotovil, da bo živel od posredništva pri prodaji nepremičnin.

Se spomnim primerkov iz moje bifše (zčist okej) službe, ki so šli ven, ker bodo nepremičninski posredniki. Sedaj pač jebi ga...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1138862] 17.03.11 14:20 · odgovor na: Vinci (#1138836)
Odgovori   +    5
[Vinci]
Začel si dobro, zdaj pa ven seka še samo samovšečnost. Malo več skromnosti ne bi škodilo.
To pa rade volje priznam. Bomo zrihtali v kratkem, ko se bom lotil tega, kar bi res moral početi, medtem ko tukaj zabušavam. Obstaja sicer nevarnost, da si bom še naprej všeč :-)))
shevchenko sporočil: 21.898
[#1138863] 17.03.11 14:21 · odgovor na: (#1138748)
Odgovori   +    0
Koliko pa kaj zasluži tale tvoj prijatelj?
nič se ne pritožuje nad zaslužkom ;)
najobj sporočil: 31.920
[#1138872] 17.03.11 14:24 · odgovor na: anon-207617 (#1138770)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.03.2011 14:24
[NemirniTujec]
> [shevchenko]
> prijatelj, ki je nepremičninski posrednik, je na tvoje včerajšnje pisanje komentiral takole:
>

Torej to, da je nepremičninski posrednik, se mu v plus šteje al kaj? rofl.

> V resnici pa so zadeve zelo kompleksne, v glavnem pa gre za to, da imajo tako kupci kot prodajalci, ki so seveda solidno informirani svoje navijaške pozicije

Ma nemoj??? Po mojih izkušnjah so informirani za en kurac, vključno z nepremičninarji, sem jih preklical kar nekaj, iz čisto osebnih potreb. večina folka, ki ima nepremičnino, ali pa jo kupuje, je čist isto glupega, kot vsi ostali. Če tvoj prijatlej tega še ni opazil, bog pomagaj... spada med tiste forumske upajoče sralce, ki ob novici kake svinjarije napišejo:

"Ljudje niso neumni, vidijo, kaj se dogaja!!! Revolucija itd..."
beboti zarukani.

>Vloga posrednika pa je, da po svoji moči in s svojimi veščinami vpliva na to, da se ta premik zgodi, vendar pa se tu skriva ta umetnost možnega.

U jebenti, ta pa je globoka. Kdo se ima zdaj za pametnega?


> Nadoglasa ni in je popolni nesmisel... Skratka, prav nič nisi naredil, če si poskušal z zanimivim oglasom nekaj prodati, saj to preprosto ni možno. Seveda poudariš atribute nepremičnine, še posebno pozitivne, vendar je izjemno pomembna zmernost, da ne okrepiš nezaupanja.

Nismo pisali o prodaji z oglasom, ampak o tem, da te sploh kdo pokliče - s čiomer imajo nepremičninske agencije očitno probleme, glede na svoj sloves med folkom. In nadoglasi seveda so. Kot opazovalec oglasov pokličem zgolj kakih 10 do 20% oglasov, ki so v mojem izboru zanimanja. Ostali izpadejo - največkrat zaradi cene, pa tudi zaradi slabih fotk, pomanjkanja podatkov, ipd.

>V pogovorih z drugimi agenti pa ugotoviš, da gredo razmišljanja praviloma v isto smer, pač na podlagi izkušenj.

Tudi žalujoči ostali smo opazili, da vsi nepremičninarji razmišljajo z enakimi vatli.

>Skratka, dober nepremičninski oglas je predvsem korekten oglas z bistvenimi atributi nepremičnine.

Seveda. Ampak "bistvene atribute" določamo po bistveni ciljni skupini, in kvaliteta in jasnost prikaza je lahko zelo različna.

> Sicer pa je nivo intelekta pisca razviden s stavkom : Dobrih nepremičninskih agencij je toliko, kot pametnih resničnih levičarjev. Torej v Sloveniji nič. Morda kaka v tujini :-)

Se ne bi mogel bolj strinjati.


-------------

Pri tem bi opomnil, da je imel zoli1 problem, da ga preprosto nihče ni poklical - torej mu nepremičninarji niso uspeli dotupiti, da bajto prodaja vsaj za 100.000 evrov preveč. Kar je zelo nepremičninarsko značilno.

Ko jaz gledam oglase AGENCIJ, ki so brez fotk, ali recimo v celoti v enem odstavku ipd, se res vprašam, zakaj jih ljudje plačujejo.

In ne mi sploh srat o "zapletenosti in kompleksnosti" bla bla bla. Ljudje delujemo na podobne načine, zato marketing deluje.

Če bi bilo posredovanje v nepremičninah zapleteno, ne bi vsak polpismen cepec dobil licence in potem akvizitiral tega sranja naokoli, kot se je to dogajalo v preteklih 5 letih. Zapleteno je vodenje hedge funda, ali razumevanje teoretske fizike, ne pa pisarjenje nepremičninskih oglasov. Zato se sam tudi nimam za nič posebej pametnega, kar se tega tiče. Zato nepremičninarji tudi cepajo kot muhe, ker so se zavozili.

... hahaha ... ker imam jaz srce na levi strani, mi sicer v prvi izvedbi ni bila preveč všeč ... ja, ampak v tej drugi pa je res dobra ...


P.S.: pa pazi, da se ne boš preveč prevzel, ker te danes že drugič hvalim ...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1138887] 17.03.11 14:31 · odgovor na: najobj (#1138872)
Odgovori   +    2
Jah, pomoje je res revščina no. Tri leta smo od vseh nepremičninarjev poslušali, da bodo cene rasle v nedogled, in da grejo stanovanja ko suhe žemljice, zdaj pa naenkrat taka pizdarija... kar iz jasnega neba.
najobj sporočil: 31.920
[#1138903] 17.03.11 14:39 · odgovor na: anon-207617 (#1138887)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.03.2011 14:39
[NemirniTujec]
Jah, pomoje je res revščina no. Tri leta smo od vseh nepremičninarjev poslušali, da bodo cene rasle v nedogled, in da grejo stanovanja ko suhe žemljice, zdaj pa naenkrat taka pizdarija... kar iz jasnega neba.
... čuj, zdaj pa me nisi razumel ... khmm, kot dobro finto sem mislil na del, ki sem ga zgoraj boldal ...


P.S.: pa upam, da si ti tudi mislil tako, kot si napisal in sem jaz razumel ... se pravi, da si svoje besede položil v njegova usta in ga tako zelo elegantno "ugasnil" ... ja, ker če nisi, potem vzamem to drugo pohvalo nazaj, da veš ...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1138916] 17.03.11 14:46 · odgovor na: najobj (#1138903)
Odgovori   +    0
Ne, ne. Jaz se bom mono naredil, in sklepapl ,da ti iz tujine pišeš, jaz pa imam zmeraj vse prav :-P
anon-23357 sporočil: 1.499
[#1139024] 17.03.11 15:40 · odgovor na: Vinci (#1138216)
Odgovori   +    1
Koalicija je rezervirala vozovnico za francosko-nemški vlak.
Kdor pozna razlike med proizvodno ceno (gradbenega materiala, pohištva, stavbnega pohištva, druge opreme...) in prodajno ceno za končnega kupca mu je jasno o čem sem govoril.
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1139048] 17.03.11 15:54 · odgovor na: anon-15715 (#1138771)
Odgovori   +    1
Kje zaboga so prevoje?
30k je več kot preveč.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1139077] 17.03.11 16:17 · odgovor na: anon-15715 (#1138771)
Odgovori   +    3
[Dudek]

mimogrede, kaj menite kolk je vredno tole
www.nepremicnine.net...346763.jpg
86.000 ne bo dobil za 35 kvadratov. je vsaj 20 podobnih stanovanj na podobnih lokacijah pod 75.000.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1139087] 17.03.11 16:28 · odgovor na: (#1139058)
Odgovori   +    5
Pazi to ponudbo:

www.nepremicnine.net...il=5481278

Najprej lepa cena... potem pa ugotoviš, da ti je sosed AC ring, in da bo noter ena vitalna penzionistka... morda še 20 let :-P
anon-230542 sporočil: 2.807
[#1139093] 17.03.11 16:30 · odgovor na: (#1138973)
Odgovori   +    2
[icko30]
Mogoče bi tisti agent 007 moral pogledati vsaj tale legendarni odlomek www.youtube.com/watc...re=related
Kaj pa je legendarnega na tem odlomku? Takšno zaničevanje zaposlenih je kontraproduktivno.
Nantl sporočil: 1.160
[#1139237] 17.03.11 18:57 · odgovor na: anon-230542 (#1139093)
Odgovori   +    2
[entrepreneur]
> [icko30]
> Mogoče bi tisti agent 007 moral pogledati vsaj tale legendarni odlomek www.youtube.com/watc...re=related

Kaj pa je legendarnega na tem odlomku? Takšno zaničevanje zaposlenih je kontraproduktivno.
Brutalno bistvo kapitalističnega okolja, vsebuje vse elemente zdravega sitema: tekmovalnost > boj za obstanek, očitno hirarhijo, in (meni najljubše) rezultatom dela sledi posledica, ki je naprej jasna.

Zaničevanje zaposlenih ? Starih nesposobnih in lenih prdcev ?
najobj sporočil: 31.920
[#1139243] 17.03.11 19:10 · odgovor na: anon-207617 (#1139087)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.03.2011 19:11
[NemirniTujec]
Pazi to ponudbo:

www.nepremicnine.net...il=5481278

Najprej lepa cena... potem pa ugotoviš, da ti je sosed AC ring, in da bo noter ena vitalna penzionistka... morda še 20 let :-P

... ja, nepremičninarji so pa res v kurcu ...

... khmm, včasih www.nepremicnine.net...381633.jpg si lahko kar tako usput še dve študentki za sostanovalki dobil, zdaj pa še samo penzionistke ponujajo ...

... eh, dobri stari cajti ...
anon-230542 sporočil: 2.807
[#1139264] 17.03.11 19:54 · odgovor na: Nantl (#1139237)
Odgovori   +    2
[Nantl]
Brutalno bistvo kapitalističnega okolja, vsebuje vse elemente zdravega sitema: tekmovalnost > boj za obstanek, očitno hirarhijo, in (meni najljubše) rezultatom dela sledi posledica, ki je naprej jasna.

Zaničevanje zaposlenih ? Starih nesposobnih in lenih prdcev ?
Verjemi, da s takšnim odnosom do zaposlenih in kupcev dolgoročno ni mogoče uspet v poslu.
anon-169504 sporočil: 2.361
[#1139324] 17.03.11 21:38 · odgovor na: anon-207617 (#1138847)
Odgovori   +    4
[NemirniTujec]
Ne vem, zakaj bi za to dobil minuse. Tudi meni se moji nasveti sploh ne zdijo nič posebnega.
Ja. Tvoji nasveti niso odkritje Amerike, so pa pametni in uporabni.
Shevcenkov prijatelj ima verjetno še precej večji ego od tebe in je reagiral užaljeno, brez pravih argumentov.

Kljub temu ima prav, ko pravi:
"Vloga posrednika pa je, da po svoji moči in s svojimi veščinami vpliva na to, da se ta premik zgodi, vendar pa se tu skriva ta umetnost možnega."
Jaz poznam enega, ki to res dobro obvlada. Če ima prodajalca za 300k in kupca za 200k, ju bo pripravil do tega, da se bosta na neki točki srečala, posel se sklene in pospravi provizijo. Na koncu vsi zadovoljni, nihče nategnjen.

Mnogi agenti tega ne znajo, zato komaj prodajo par stanovanj na leto, hiš pa sploh ne.
Jaz spoštujem tiste, ki so v tem poslu res dobri.
mimoidoci sporočil: 6.001
[#1139399] 17.03.11 23:09 · odgovor na: shevchenko (#1138689)
Odgovori   +    5
[shevchenko]
prijatelj, ki je nepremičninski posrednik, je na tvoje včerajšnje pisanje komentiral takole:

Omenjeni svetovalec misli, da je zelo pameten ter da so vsi ostali okoli njega ovce, pa temu ni tako, če že, je ravno nasprotno. In mislim, da je tudi pivo veliko previsoka cena za njegove nasvete. V resnici pa so zadeve zelo kompleksne, v glavnem pa gre za to, da imajo tako kupci kot prodajalci, ki so seveda solidno informirani svoje navijaške pozicije (še ne poznam primera, ko so v prvem stiku z mano želeli prodajalci premalo za svojo nepremičnino, kupci pa imeli namen preplačati svoje želje) in veliko mero nezaupanja eni v druge in skupaj v posrednike, se pa iz tega ali onega razloga v nekem trenutku približajo tržnim zakonitostim in takrat se posel lahko zgodi. Vloga posrednika pa je, da po svoji moči in s svojimi veščinami vpliva na to, da se ta premik zgodi, vendar pa se tu skriva ta umetnost možnega.

Za začetek je omenjen dober oglas, najboljši oglas, kar je popolnoma mimo, ne glede na to, ali prodajaš svojo nepremičnino ali pa to počne agencija. Nadoglasa ni in je popolni nesmisel. Nepremičnine imajo namreč lastnost, da jo nikoli ne kupiš kot kakšen artikel na polici supermarketa ali kakšen produkt top shopa, ampak gre za en precej zapleten postopek kjer so vključena čustva, razum, nešteti nasveti prijateljev, literatura, večkratna preverjanja, veliko nezaupanja, tudi nikoli ne pride do slučajev, kot ko se na primer zavaruješ, da bi rešil sorodnika zavarovalnega agenta in za podobne prisiljene prodaje. Skratka, prav nič nisi naredil, če si poskušal z zanimivim oglasom nekaj prodati, saj to preprosto ni možno. Seveda poudariš atribute nepremičnine, še posebno pozitivne, vendar je izjemno pomembna zmernost, da ne okrepiš nezaupanja. Samo o tem delu bi se dalo še razpravljati v nedogled, problem pa je v tem, da je praktično nemogoče razmišljanja statistično relevantno preverjati in da gre bolj za občutke. V pogovorih z drugimi agenti pa ugotoviš, da gredo razmišljanja praviloma v isto smer, pač na podlagi izkušenj. Skratka, dober nepremičninski oglas je predvsem korekten oglas z bistvenimi atributi nepremičnine. Če je slednja v Blatnem dolu, je pač tam in nihče ne bo kupil hiše brez da bi opazil, kje je locirana. Skrivanje tako bistvenega atributa je samo povzročitelj slabe volje in ne more imeti pozitivnih posledic. In klikanja žal niso dovolj...
In v tem stilu gre vse skupaj naprej, v resnici se v realnem življenju pri prodaji nepremičnin stalno pojavljajo neki "but on the other hand", stalno so na delu spremembe pri ponudbi in povprašpevanju, pogojih,..., ter na koncu gre samo za občutek za tehtanje na podlagi izkušenj.

Sicer pa je nivo intelekta pisca razviden s stavkom : Dobrih nepremičninskih agencij je toliko, kot pametnih resničnih levičarjev. Torej v Sloveniji nič. Morda kaka v tujini :-)

Gre pač za ponavljajoča poenostavljanja na nivoju otroka...

Preklicujem svoj izraz navdušenja nad to temo. Shevchenko je zopet vse pokvaril. Še dobro, da je zgornji bold namenil samemu sebi...
shevchenko sporočil: 21.898
[#1139418] 17.03.11 23:21 · odgovor na: mimoidoci (#1139399)
Odgovori   +    5
Preklicujem svoj izraz navdušenja nad to temo. Shevchenko je zopet vse pokvaril.
A da ti lahko kar tako z enim kopipejstom potopim vse ladje? Sem pa res baraba. Misliš, da bi moral k psihiatru?
mimoidoci sporočil: 6.001
[#1139806] 18.03.11 09:40 · odgovor na: shevchenko (#1139418)
Odgovori   +    11
[shevchenko]
> Preklicujem svoj izraz navdušenja nad to temo. Shevchenko je zopet vse pokvaril.

A da ti lahko kar tako z enim kopipejstom potopim vse ladje? Sem pa res baraba. Misliš, da bi moral k psihiatru?

Jaz bi te za začetek, po stari šegi, iz Dinama Kijev preselil v Torpedo Novosibirsk in ti izklopil centralno kurjavo.
anon-24781 sporočil: 3.126
[#1139860] 18.03.11 10:06 · odgovor na: anon-207617 (#1138770)
Odgovori   +    9
[NemirniTujec]
> [shevchenko]
> prijatelj, ki je nepremičninski posrednik, je na tvoje včerajšnje pisanje komentiral takole:
>

Torej to, da je nepremičninski posrednik, se mu v plus šteje al kaj? rofl.

> V resnici pa so zadeve zelo kompleksne, v glavnem pa gre za to, da imajo tako kupci kot prodajalci, ki so seveda solidno informirani svoje navijaške pozicije

Ma nemoj??? Po mojih izkušnjah so informirani za en kurac, vključno z nepremičninarji, sem jih preklical kar nekaj, iz čisto osebnih potreb. večina folka, ki ima nepremičnino, ali pa jo kupuje, je čist isto glupega, kot vsi ostali. Če tvoj prijatlej tega še ni opazil, bog pomagaj... spada med tiste forumske upajoče sralce, ki ob novici kake svinjarije napišejo:

"Ljudje niso neumni, vidijo, kaj se dogaja!!! Revolucija itd..."
beboti zarukani.

>Vloga posrednika pa je, da po svoji moči in s svojimi veščinami vpliva na to, da se ta premik zgodi, vendar pa se tu skriva ta umetnost možnega.

U jebenti, ta pa je globoka. Kdo se ima zdaj za pametnega?


> Nadoglasa ni in je popolni nesmisel... Skratka, prav nič nisi naredil, če si poskušal z zanimivim oglasom nekaj prodati, saj to preprosto ni možno. Seveda poudariš atribute nepremičnine, še posebno pozitivne, vendar je izjemno pomembna zmernost, da ne okrepiš nezaupanja.

Nismo pisali o prodaji z oglasom, ampak o tem, da te sploh kdo pokliče - s čiomer imajo nepremičninske agencije očitno probleme, glede na svoj sloves med folkom. In nadoglasi seveda so. Kot opazovalec oglasov pokličem zgolj kakih 10 do 20% oglasov, ki so v mojem izboru zanimanja. Ostali izpadejo - največkrat zaradi cene, pa tudi zaradi slabih fotk, pomanjkanja podatkov, ipd.

>V pogovorih z drugimi agenti pa ugotoviš, da gredo razmišljanja praviloma v isto smer, pač na podlagi izkušenj.

Tudi žalujoči ostali smo opazili, da vsi nepremičninarji razmišljajo z enakimi vatli.

>Skratka, dober nepremičninski oglas je predvsem korekten oglas z bistvenimi atributi nepremičnine.

Seveda. Ampak "bistvene atribute" določamo po bistveni ciljni skupini, in kvaliteta in jasnost prikaza je lahko zelo različna.

> Sicer pa je nivo intelekta pisca razviden s stavkom : Dobrih nepremičninskih agencij je toliko, kot pametnih resničnih levičarjev. Torej v Sloveniji nič. Morda kaka v tujini :-)

Se ne bi mogel bolj strinjati.

-------------

Pri tem bi opomnil, da je imel zoli1 problem, da ga preprosto nihče ni poklical - torej mu nepremičninarji niso uspeli dotupiti, da bajto prodaja vsaj za 100.000 evrov preveč. Kar je zelo nepremičninarsko značilno.

Ko jaz gledam oglase AGENCIJ, ki so brez fotk, ali recimo v celoti v enem odstavku ipd, se res vprašam, zakaj jih ljudje plačujejo.

In ne mi sploh srat o "zapletenosti in kompleksnosti" bla bla bla. Ljudje delujemo na podobne načine, zato marketing deluje.

Če bi bilo posredovanje v nepremičninah zapleteno, ne bi vsak polpismen cepec dobil licence in potem akvizitiral tega sranja naokoli, kot se je to dogajalo v preteklih 5 letih. Zapleteno je vodenje hedge funda, ali razumevanje teoretske fizike, ne pa pisarjenje nepremičninskih oglasov. Zato se sam tudi nimam za nič posebej pametnega, kar se tega tiče. Zato nepremičninarji tudi cepajo kot muhe, ker so se zavozili.
da je še kako res kar pišeš potrjuje tudi tale primer:

tudi sam iščem nepremičnino in sem naletel na oglas, ki je bil sicer brez slik in kakšnih podrobnejših podatkov, je pa glede na lokacijo, velikost in oglaševano ceno prišel v izbor, da sem hotel izvedeti kaj več. in sem poklical številko iz oglasa. oglasi se mi ženska, ki se predtavi kot nepremičninska posrednica in mi nekaj govori, jaz se pa samo čudim, ker tisto nekako ni šlo skupaj s podatki iz oglasa. ko jo na to opozorim ugotovi, da mi razlaga o drugi hiši, ki jo prav tako prodaja. ok si mislim, vsaj to smo razčistili in poslušam naprej. ker bistvenih stvari ni povedala, sem dobil občutek, da še vedno sploh ne ve za katero hišo sprašujem, čeprav sem ji povedal vse podatke o oglasu mi še vedno ne zna razložiti za katero hišo konkretno pravzaprav gre -naselje kjer se prodaja kar dobro poznam. ko jo na to opozorim spet ugotovi, da mi razlaga za tisto drugo hišo, govori pa kot bi bila opita ali pa umsko prizadeta. ogleda ne predlaga in deluje dokaj nezainteresirano in ob tem tudi mene potrpljenje mine in se poslovim. najraje bi poiskal lastnika in mu povedal kakšna krava mu prodaja hišo.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#1140093] 18.03.11 11:32 · odgovor na: anon-24781 (#1139860)
Odgovori   +    3
[Wytloff]

tudi sam iščem nepremičnino in sem naletel na oglas, ki je bil sicer brez slik in kakšnih podrobnejših podatkov, je pa glede na lokacijo, velikost in oglaševano ceno prišel v izbor, da sem hotel izvedeti kaj več. in sem poklical številko iz oglasa. oglasi se mi ženska, ki se predtavi kot nepremičninska posrednica in mi nekaj govori, jaz se pa samo čudim, ker tisto nekako ni šlo skupaj s podatki iz oglasa. ko jo na to opozorim ugotovi, da mi razlaga o drugi hiši, ki jo prav tako prodaja. ok si mislim, vsaj to smo razčistili in poslušam naprej. ker bistvenih stvari ni povedala, sem dobil občutek, da še vedno sploh ne ve za katero hišo sprašujem, čeprav sem ji povedal vse podatke o oglasu mi še vedno ne zna razložiti za katero hišo konkretno pravzaprav gre -naselje kjer se prodaja kar dobro poznam. ko jo na to opozorim spet ugotovi, da mi razlaga za tisto drugo hišo, govori pa kot bi bila opita ali pa umsko prizadeta. ogleda ne predlaga in deluje dokaj nezainteresirano in ob tem tudi mene potrpljenje mine in se poslovim. najraje bi poiskal lastnika in mu povedal kakšna krava mu prodaja hišo.
Po moje to ista oseba, ki je mene vodila na ogled stanovanja v VP, potem sem se od prvega do četrtega nadstropja z njo kregal in se čudil zakaj gremo gor, če me zanima VP za katerega ogled sva se zmenila. Ona pa, saj je blok z VP saj vidite da ima VP in take.
Res je delovala prizadeto.
anon-200181 sporočil: 117
[#1140937] 18.03.11 21:38 · odgovor na: anon-15715 (#1140093)
Odgovori   +    2
Nemirni tujec je zapisal izjemno. Vendar je pomoje nekaj velikih napak v generalnem razmišljanju v tej debati. Da naštejem:
1. Največja napaka. Dotična nepremičnina za povprečnega kupca ni v vukojebini. Zakaj? Želja prenekaterega ljubljančana je zapustiti Ljubljano zaradi več razlogov. Mir, parking, ljudi živi v lj. v blokih brez lifta,....Osnovna matematika je glede tega sledeča: prodaš recimo cca. 70 kvadratov v 4. štuku brez lifta za 120 jurčkov, kreda kolkor pač gre in kupiš hiško v vukojebini za recimo 200 jurčkov. Dobiš vse manjkajoče razen časa, ki za take osebke ne igra tako velike vloge. Profil takega kupca je pomoje nek javni radnik z med 1 in 1,5 jurčki plače. Posvoje jim dam celo prav, čeprav se meni osebno vozit ne ljubi.
2. Trg bo itak šel hudo dol. Strinjam, vendar je to predvsem funkcija časa. Dvomim da v nekaj letih. Prej v 5-10 letih. Enostavno je interes, da se ne sesede prevelik. Neizogibno se bo sicer zgodilo, vendar ne prav kmalu. Zato je človeku govorit naj "pohiti" pomoje malce neodgovorno. Če želite. Narod ne verjame, da bodo cene padle. Poznam osebno precej primerov, ko so ljudje v zadnjih dveh letih kupili in to ne z norimi diskonti. Zadnji primerek se je pojavil danes. Nora cena v "vukojebini".
3. Pozabljate, da je za povprečnega slovenceljna življenjski cilj imeti svojo hiši z golfom in nemškim ovčarjem pred njo. Kako to plačat je drug problem, vendar se še spomnite reklame za nkbm, ki naravnost apelira na slovenceljstvo kjer ene tri generacije odplačujejo za tamlade?!
4. Napak je misliti, da je trg mrtev, ker temu enostavno ni tako. Pravzaprav se za moj okus dogaja relativno veliko. Razen izjem, ki so večinoma ljubljanski nori nepremičninski blodnjaki ala: r5, njegošev kvart, celovški dvori in podobno. Ostalo niti ni tako zelo mrtvo. Spet govorim o tem kaj slišim od znancev in o dejstvu kako se ljudje obnašajo.

Moj pogled. Če želite še moj aocena konkretnega primera. Mislim, da bo gospod bajto prodal za 220-230 jurčkov. Dogajati se mu bo začelo, če bo ceno spustil na recimo 260. Če najde norca, ki ne bo dosti cenkal zna dobiti še več kot 220-230 jurčkov. Za 200 jo pomoje proda v ponedeljek. Vsekakor bo pa s prodajo danes naredil dober deal. 150 je pa smešna cena. Tolk se prodajajo v večjih vukohebinah tretje faze. Ne prodajajo. Tudi prodajo se. Vem iz prve roke. Pa na res trapastih lokacijah.
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1140946] 18.03.11 21:51 · odgovor na: anon-200181 (#1140937)
Odgovori   +    0
Se oglasujejo ze dvojcki al pa vrstne hise pod 200 na precej bolj atraktivni lokaciji kot je ena krtina. Kar pobrskaj malo.
anon-200181 sporočil: 117
[#1140958] 18.03.11 22:13 · odgovor na: anon-232734 (#1140946)
Odgovori   +    0
Mi daš prosim kak link. Ne najdem namreč. Za cca. 150 jurjev ponujajo rafolče v 3 pgf. Pa sploh ne vem kje to je. lol
anon-20668 sporočil: 3.976
[#1141208] 19.03.11 12:57 · odgovor na: anon-200181 (#1140958)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-20668 19.03.2011 13:04
[zmiha2009]
Za cca. 150 jurjev ponujajo rafolče v 3 pgf. Pa sploh ne vem kje to je. lol
Tudi jaz recimo nisem vedel, zato pa imamo zemljevid na Najdi.si - kjer v 2 sekundah ugotovimo, da je to ene 2-3 km od točno tistega kraja, kjer prodaja avtor teme :))

Če pa vpišem 'rafolče' v iskalnik nepremicnine.net, mi za 150 jurjev in 3pgf vrže tole:
www.nepremicnine.net...437035.jpg

Tam tudi v oglasu lepo piše "4 km od AC izvoza Krtina in cca 20 km do Ljubljane", torej se zgolj sprenevedaš s svojim spakovanjem, češ 'kje pa so Rafolče, saj niti ne vem.' - točno veš kje so, mona: zraven tistih ceglov, ki so po tvoje nevemkoliko boljši/bolje locirani od 'rafolških', dejansko je pa glede lokacije oboje več ali manj isto.

Očitno si ceglar, ki bi spet rad dokazoval visoke cene, pa te lahko razkrinka vsak, ki si vzame 2 minuti (dobesedno).
anon-20668 sporočil: 3.976
[#1141213] 19.03.11 13:01 · odgovor na: anon-200181 (#1140937)
Odgovori   +    0
[zmiha2009]
Za 200 jo pomoje proda v ponedeljek. Vsekakor bo pa s prodajo danes naredil dober deal. 150 je pa smešna cena.
Ne bit tako prepričan (razen če si mislil ne pon. 21.3.2011, ampak kak drug ponedeljek v prihodnosti - ampak v dejansko prodajo takoj naslednji pon. dvomim če spusti na 150 jurjev, hehe).

Res pa je, da že če spusti na 200 jurjev, bo morda res že ta pondeljek (21.) vseeno kdo vsaj poklical (doslej menda nihče še povohal ni, kar pa me pri 295k oglaševane cene niti najmanj ne čudi - noro bi bilo, če bi bilo drugače)
anon-20668 sporočil: 3.976
[#1141251] 19.03.11 13:54 · odgovor na: anon-200181 (#1140937)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-20668 19.03.2011 13:55
[zmiha2009]
Želja prenekaterega ljubljančana je zapustiti Ljubljano zaradi več razlogov. Mir, parking, ljudi živi v lj. v blokih brez lifta,....
Motiv večine Ljubljančanov ki planirajo zapustiti LJ (mnogi so jo že) v bistvu ni zaradi želje zapustiti mesto, ampak ker si enostavno niso mogli privoščiti neke vsaj približno spodobno velike stanovanjske površine, če niso šli ven iz LJ. Za podobno ceno po m2 v vukojebini kot v LJ, bi IMO težko prepričal koga da gre ven iz LJ...

Strani: 1 2 3 4 5