Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Iščem dobro nepremičninsko agencijo

Strani: 1 2 3 4 5

anon-118987 sporočil: 916
[#1137552] 16.03.11 17:49 · odgovor na: najobj (#1137388)
Odgovori   +    8
Prodati je ne more zato, ker se podobne nepremičnine še leta 2008 niso dale prodati za takšne zneske. Za 2k/m2 dobiš hišo v Ljubljani, ne pa na periferiji. Ima pač nerealna pričakovanja.
anon-230542 sporočil: 2.807
[#1137612] 16.03.11 18:31 · odgovor na: anon-118987 (#1137552)
Odgovori   +    4
Se strinjam. Pri hišah je matematika zelo enostavna... če se da podobno hišo zgradit za recimo 200K, potem jo boš težko prodal za 300K.
najobj sporočil: 31.920
[#1137630] 16.03.11 18:42 · odgovor na: anon-118987 (#1137552)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 16.03.2011 18:45
[hariharihari]
Prodati je ne more zato, ker se podobne nepremičnine še leta 2008 niso dale prodati za takšne zneske. Za 2k/m2 dobiš hišo v Ljubljani, ne pa na periferiji. Ima pač nerealna pričakovanja.

... eh, saj se jaz tega pravzaprav niti dotakniti nisem hotel ... khmm, sem pa onemu mojstru za nepremičnine, ki tukaj govori, kako cene nepremičnin niso skoraj nič padle, hotel s tem "najbližjim" primerom povedati, da je čisto normalno, da cene niso skoraj nič padle, če pa je nepremičninski trg takorekoč crknil in se nepremičnine niso v tem času skoraj nič prodajale ... ja, zato sem mu tudi tiste delnice omenil, ki so tudi "vredne" toliko, kot se ti zdi, da so vredne, dokler jih pač ne prodaš ...


P.S.: je pa totalna glupost primerjati nepremičninski trg in delniški trg, ker me prav zanima, če bi nepremičnine tako "čvrsto držale" svojo "vrednost", če bi se lahko prodajale po kvadratnih metrih ... khmm, in bi ti lahko prodal 2 kvadratna metra predsobe, ker za predsobo ne rabiš 10 kvadratov, ampak ti 8 kvadratov povsem zadostuje ... ja, in potem s to prodajo ženi kupiš staro kanto za v službo prevažat ali pa mogoče rešiš kakšen manjši finančni problem ...
anon-230542 sporočil: 2.807
[#1137649] 16.03.11 18:57 · odgovor na: najobj (#1137630)
Odgovori   +    0
Ni se treba name jezit... jaz samo ugotavljam dejstva in dejstvo je, da so jo nepremičnine v tej krizi skupile precej manj od borze.
najobj sporočil: 31.920
[#1137663] 16.03.11 19:08 · odgovor na: anon-230542 (#1137649)
Odgovori   +    4
[entrepreneur]
Ni se treba name jezit... jaz samo ugotavljam dejstva in dejstvo je, da so jo nepremičnine v tej krizi skupile precej manj od borze.
... ja, ker se nepremičnine morejo prodajati po delih tako kot delnice ... khmm, in jo potem vsak "drži" in raje crkne (= se rešuje na tisoč in en način), kot pa da bi svojo "svetinjo" prodal ...


P.S.: saj se ne jezim, tudi jaz samo ugotavljam dejstva ...
anon-15715 sporočil: 6.084
[#1137666] 16.03.11 19:13 · odgovor na: anon-252687 (#1133028)
Odgovori   +    6
[zoli1]
Pozdravljeni,
Ali mi lahko kdo priporoča DOBRO nepremičninsko agencijo za prodajo dvojčka v bližini Domžal l. 2005 (Krtina). Hišo prodajam od začetka letošnjega leta in sem tudi poskusil z dvema agencijama in sem bil ZELO razočaran. Pričakoval sem namreč, da se bodo kaj potrudili in poleg tega, da so hišo objavili na svoji spletni strani in na nepremicnine.net, niso naredili ničesar. V obdobju dveh mesecev me niso niti enkrat poklicali, kaj šele pripeljali kakšnega potencialnega kupca, za katere so se ob podpisu pogodbe hvalili, da jih imajo v svoji bazi. Človek bi pričakoval vsaj kakšno svetovanje glede cene, prodajne aktivnosti, pa nič. Očitno jim kar dobro gre, da se jim ni potrebno nič truditi. Mogoče pa nisem imel sreče z izbiro agencije. Torej prosim za pomoč pri izbiri agencije ali pa samostojnega agenta, ki se bo trudil za prodajo moje hiše, za kateri menim, da je atraktivna za prodajo.
Hvala za odgovore.
Lahko sporočiš na koliko je hišo ocenil GURS ?
anon-230542 sporočil: 2.807
[#1137667] 16.03.11 19:16 · odgovor na: najobj (#1137663)
Odgovori   +    0
[najobj]
... ja, ker se nepremičnine morejo prodajati po delih tako kot delnice ... khmm, in jo potem vsak "drži" in raje crkne (= se rešuje na tisoč in en način), kot pa da bi svojo "svetinjo" prodal ...
Očitno je to pač lastnost Slovencev, ki jo je treba upoštevat pri ocenjevanju razmer na našem nepremičninskem trgu.
anon-23357 sporočil: 1.499
[#1137843] 16.03.11 22:24 · odgovor na: anon-252687 (#1133028)
Odgovori   +    5
Jaz mislim, da se bodo v prihodnjih mesecih in letih še precej znižale cene:
- gradbenih parcel
- cene gradbenega materiala
- cene stavbnega pohišta
- cene gradbenih, elektro in strojnih storitev
- cene komunalnih storitev
- cene ...

Zanimivi časi prihajajo. Srce se širi in krči. In sedaj gremo v čas, ko se bo krčilo.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#1137849] 16.03.11 22:32 · odgovor na: anon-230542 (#1137410)
Odgovori   +    7
[entrepreneur]
Napisal je tudi, da mu ni nujno prodati... Zgleda da je podobno tudi pri večini ostalih, drugače bi cene padle precej bolj, kot so.
Ma seveda mu je nujno prodati - že to je dober indikator, da sploh prodaja. In je poskušal z 2 agencijama, že po 2 mesecih (to je pri prodajanju nepremičnin zelo kratka doba, zlasti v teh razmerah) ga pa grabi panika in išče kakršenkoli način da bi prodal...

Sicer pa tudi z moje strani pohvale NemirnemuTujcu za res odličen prispevek - ne samo za prodajalce, tudi potencialni kupci nepremičnin bodo ob pozornem branju našli kak nasvet.. res dobro napisano.
Vinci sporočil: 5.933
[#1137864] 16.03.11 22:48 · odgovor na: anon-23357 (#1137843)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: Vinci 16.03.2011 22:49
Pozabi na nižje cene gradbenega materiala, pohištva in storitev. V naslednjih letih se bodo znižale cene samo zemljiščem, občine, ki so že v tem trenutku precej zadolžene, bodo morale še precej vlagati v komunalno infrastrukturo in enostavno v tem trenutku in še naslednjih desetih letih niti ni pogojev za kakšno znižanje komunalnih prispevkov, kaj šele komunalnih storitev. Cene gradbenega materiala ne morejo biti nižje, ker cene niso odvisne od Slovenije in razmer v Sloveniji. Približno enako velja za pohištvo.

Žal je največ odvisno od glupih in pokvarjenih politikov in županov. Gradnja se lahko najbolj poceni z zmanjšanjem regulative, boljšo urbanistično politiko, hitrejšimi birokratskimi postopki in pametnimi gradbeniki, vsi sodelujoči pa morajo imeti visoke moralne standarde. Kakšna je verjetnost, da se kaj takšnega zgodi?
anon-230542 sporočil: 2.807
[#1137888] 16.03.11 23:05 · odgovor na: anon-20668 (#1137849)
Odgovori   +    3
[matjazfinance]
Ma seveda mu je nujno prodati
Kaj pomeni nujno? Če ima nekdo nastavljeno ceno 290.000€ in noče spustiti za več kot recimo 10 ali 15% pa da ga jebeš, potem to zame ni nujno. Če bi bilo res nujno, bi prodal za vsako ceno.
anon-23357 sporočil: 1.499
[#1138156] 17.03.11 08:33 · odgovor na: Vinci (#1137864)
Odgovori   +    8
Bom precej pretiraval, da bom bolj razumljiv.

Koliko je vredna nova vila velikosti 350m2, v katero so vgrajeni nasodobnejši materiali, top gradnja,ki je zgrajena sredi ciganskega naselja Žabjak?

Hočem povedati, da prodajna cena nepremičnene ni odvisna od vloženega dela in materiala v nepremičnino, odvisna je od treh faktorjev: 1. Lokacija, 2. Lokacija, 3. Lokacija,
anon-15715 sporočil: 6.084
[#1138179] 17.03.11 08:43 · odgovor na: anon-23357 (#1138156)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-15715 17.03.2011 08:45
[drei]
Bom precej pretiraval, da bom bolj razumljiv.

Koliko je vredna nova vila velikosti 350m2, v katero so vgrajeni nasodobnejši materiali, top gradnja,ki je zgrajena sredi ciganskega naselja Žabjak?
hm..niti ne tako malo tale hoče čez 500
www.nepremicninar.co...=1&no_tb=1

pa še najsodobnejši materiali niso, kje pa...celo potrebna obnove je :)
Vinci sporočil: 5.933
[#1138216] 17.03.11 09:00 · odgovor na: anon-23357 (#1138156)
Odgovori   +    1
Napisal si:
Jaz mislim, da se bodo v prihodnjih mesecih in letih še precej znižale cene:
- gradbenih parcel
- cene gradbenega materiala
- cene stavbnega pohišta
- cene gradbenih, elektro in strojnih storitev
- cene komunalnih storitev
- cene ...
Kaj zdaj nabijaš s čisto drugimi stvarmi?
anon-232198 sporočil: 94
[#1138217] 17.03.11 09:00 · odgovor na: anon-23357 (#1138156)
Odgovori   +    5
[drei]
Bom precej pretiraval, da bom bolj razumljiv.

Koliko je vredna nova vila velikosti 350m2, v katero so vgrajeni nasodobnejši materiali, top gradnja,ki je zgrajena sredi ciganskega naselja Žabjak?

Hočem povedati, da prodajna cena nepremičnene ni odvisna od vloženega dela in materiala v nepremičnino, odvisna je od treh faktorjev: 1. Lokacija, 2. Lokacija, 3. Lokacija,
Pomena lokacije Slovenci še ne razumemo najbolje. Pomemben razlog je po mojem v tem, da se plačuje nadometilo za vožnjo na delo. Poznam na primer precej primerov, ko so ljudje navdušeno razlagali, da se splača kupovati v Postojni, Logatcu, Dobu...in se voziti v službo v Ljubljano. Po enem letu realnosti - beri 2 urah v avtu vsak dan, običajno spremenijo mnenje.

Kar pa seveda ne ustavi herojev, ki bi prodajali Luksuz v vukojebini: nadstandard.blogspot.com/


VPRAŠANJE / PROŠNJA za NemirnegaTujca: Lahko prosim na podoben način razdelaš tudi primer, ko bi se nekdo odločal za nakup hiše/dvojčka v tistem koncu. Kako dobi največ za svoj denar?
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#1138238] 17.03.11 09:08 · odgovor na: anon-89 (#1135321)
Odgovori   +    4
[Bob]
zaključek:

- tvoja nepremičnina ni zanimiva za upokojence.
- tvoja nepremičnina ni zanimiva za mlade.
- tvoja nepremičnina ni zanimiva za tiste, ki imajo denar.
- tvoja nepremičnina je predraga za tiste, ki ga nimajo.
- podobnih nepremičnin kot tvoja je v zadnjih letih zraslo malo morje in to na boljših lokacijah in/ali arhitekturno lepših.


prodaj čim prej. tisto kar se ti zdaj zdi nizko, bo čez leto ali 2 izgledalo zelo dobra cena.
Odličen povzetek. Prodajati ni enako prodati. In če ne veš komu boš prodal, si nekaj zelo zaj****.
najobj sporočil: 31.920
[#1138257] 17.03.11 09:14 · odgovor na: anon-23357 (#1138156)
Odgovori   +    0
[drei]
Bom precej pretiraval, da bom bolj razumljiv.

Koliko je vredna nova vila velikosti 350m2, v katero so vgrajeni nasodobnejši materiali, top gradnja,ki je zgrajena sredi ciganskega naselja Žabjak?

Hočem povedati, da prodajna cena nepremičnene ni odvisna od vloženega dela in materiala v nepremičnino, odvisna je od treh faktorjev: 1. Lokacija, 2. Lokacija, 3. Lokacija,

... ja, se strinjam ... khmm, ker se nepremičnini reče nepremičnina glih zato, ker je ne moreš premikati, je definitivno najpomembnejše, kje stoji ...


P.S.: še o onem včeraj ... vsaka medijska manipulacija je mogoče res nečastno početje, vendar je presoja o tem, kaj je to manipulacija oziroma kdaj nekaj postane manipulacija, običajno zelo subjektivna zadeva in je zato objektivno na precej spolzkem terenu ...
anon-89 sporočil: 10.178
[#1138316] 17.03.11 09:43 · odgovor na: anon-232198 (#1138217)
Odgovori   +    8
[Kupci000Nepremicnin]
> [drei]


VPRAŠANJE / PROŠNJA za NemirnegaTujca: Lahko prosim na podoben način razdelaš tudi primer, ko bi se nekdo odločal za nakup hiše/dvojčka v tistem koncu. Kako dobi največ za svoj denar?
da ne kupi.;)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1138609] 17.03.11 12:05 · odgovor na: anon-232198 (#1138217)
Odgovori   +    24
[Kupci000Nepremicnin]

VPRAŠANJE / PROŠNJA za NemirnegaTujca: Lahko prosim na podoben način razdelaš tudi primer, ko bi se nekdo odločal za nakup hiše/dvojčka v tistem koncu. Kako dobi največ za svoj denar?
Okej, nekaj razjasnitev najprej.

1.
Sam nisem nikakršen marketinški strokovnjak. Imam precej talenta za prodajo, še več pa za lepo pisanje. Marketinški strokovnjak je zame tisti, ki bo nepremičnino sedaj tudi prodal, ne pa samo pisal o tem, kako jo prodati (kar počnem jaz).

Moje izkušnje s prodajo in kupovanjem so na manjši cenovni ravni (od tržnice pa do avtomobilov, višje pa ne). Tam sem bil pa res zelo dober. Ampak vedno je šlo za lasten biznis, lasten interes, nikoli za kako posredništvo in ogromne količine sklenjenih poslov.

2.
Kar vem o nepremičninah, vem od branja Boba in TadejaK na tem forumu, torej vem MANJ. Je pa res, da prihajam iz druge perspektive, in kako stvar vidim bolje iz stališča takozvanega "malega človeka", ki se mu je nekje na pol poti posvetilo. Bob je bil "mali človek" tako daleč nazaj, da se ne spomni več, kako to prvoosebno zgleda :-)

----------

Odgovor na vprašanje, kako kupiti karkoli, osrediščeno na nepremičnine. (vse je povedal BOB v enem stavku: NE KUPI.)
Zdaj pa za (že drugo virtualno) pivo:

Prva točka - torej še enkrat pretehtati smiselnost nakupa.

1. Če nujno kupuješ prav zdaj, to pomeni, da imaš neko čustveno anomalijo. Ne tega jemat osebno, vsi jih imamo. Poskusi se na to anomalijo osrediščit, in se vprašat, koliko bi se dalo živet brez nje.

1.a) Temeljito premisli svojo finančno pozicijo. Če je to družina, ali si sam, premisli svoj odnos do službe, in možnosti menjave (ali celo izgube) službe. Premisli svojo varnostno mrežo, če gre kaj narobe: partner, tudi starši, ne glede na tvoja leta, in kaki preizkušeni prijatelji.

1.b) avto je strošek. Res. Če si zavezan temu, da avto imaš, je čist vseen kurac, če imaš v službo 300 metrov ali 30 kilometrov. Premisli opcijo, da avta ne bi imel (to je komot 300 evrov na mesec več). Premisli opcijo, da ti pot v službo vzame 30 minut, ali eno uro. Bo to muka in trpljenje, ali se v bistvu rad usedeš za volan, in se tako odpočiješ od žene, frocov, in službe.

1. c) če nimaš sredstev, in bi vzel kredit, primerjaj ceno kreditiranja in ceno najema. Primerjaj osebne občutke ob gibljivosti, ki jo daje najem, in privezanosti, ki jo daje nakup s kreditom. Primerjaj tudi negativne slovenceljske občutke, da z najemnino nič ne dobivaš, s kreditom pa odplačuješ nekaj, kar bo nekoč tvoje. (osebno: boli me kurac kaj bo moje čez 35 let, v Solovaniji. Jaz imam raje dober najemniški deal, in svobodo - ampak to sem pač jaz)

1.d) če imaš sredstva -v obliki keša, ali v obliki obstoječe nepremičnine, premisli tole: Koliko boš dobil letnih obresti, če ta denar daš na vezano vlogo?

Primer: imaš 150.000 eur. Za vezano vlogo se da skoraj vedno kje dobiti čez 3% na leto. Trenutni primer: Sparkasse, vezano 12 -14 mesecev, 3,5%. Na 150.000 je to 5250 eur. To je 437 eur na mesec. To je zelo lepa najemnina, ( v ljubljani komot dvosobno, izven ljubljane pa še več)obenem pa imaš keš na banki, in mirno čakaš na padec cen nepremičnin. Nimaš nobenih skrbi, kaj se bo z bajto zgodilo (tsunami, potres, Strojani, Pahor, Janša itd.).

---------

Druga točka - vseeno kupujemo, jebigasad. Najpomembnejša točka je iskanje prodajalca, ki je finančno strt, in mora prodati. Proces iskanja mora trajat vsaj dva meseca, proces nakupa vsaj en mesec - ne kar v dveh tednih vse zrihtat - bajto kupujemo, ne lcd zaslona.

2.a) Oglas ne pove NIČ. Oglas je samo obvestilo, da je tam neka nepremičnina, in kontaktni podatki. Ti moraš glede na nekatere alineje s prve točke izbrati svoje željene lokacije, in svojo željeno velikost. Recimo da bi rad bil v vukojebini blizu Ljubljane, in da hočeš hišo, ne stanovanja. Nič ne kliči!!!! (ja, navodila bodo pogosto obratna :-))
Pelji se tja z avtom, in zijaj sosesko. Kako se je peljat proti tvojemu delovnemu mestu, kako je stanje v soseski, kako izgleda bajta od zunaj. Najdi si nekoga iz gradbenega foha, ki od zunaj zna povedati, če je bajta okej ali ne. Plačaj mu pivo :-).

2.b) Če ti ne rata najti bajte brez klicanja, seveda pokliče tvoj kolega, da zve kje je bajta. Potem se ne prikaže sploh, eno uro po dogovorjenem ogledu, ko ga lastnik besno kliče, se ne odziva na telefon, ali mu po treh poskusih dvigne, in reče, da si je premislil. In tako trije, štirje kolegi... grozni so ti kupci, res. Morda kak tvoj kolega (To sem lahko tudi jaz, spet, za pivo :-) gre celo na ogled kake resnejše ponudbe, vse pofotografira, pretipa, in je tam totalno zgrožen nad ceno, kakršna koli že je, in se obnaša kot totalen kreten (sigurno maš kakega kretena med prijatelji, saj živiš v sloveniji). Hoče videti vse papirje, o zemljiški knjigi, vso to sranje, tečen je ko drek. O groza, prodajalec čist obupan - pa saj je v oglas ja napisal, da naj kličejo "samo resni!"

2.c) Zdaj smo med petimi ali desetimi izbranimi lokacijami že našli bajto, ki nam je najbolj všeč, ali lastnika, ki najbolj rabi denar, in se ga da stisniti. Nič se bat. Lahko imaš dva ali tri favorite. Ne bodo kar vsi naslednji mesec prodali bajte tvojih sanj, trg je mrtev. Noben od njih zate, zelo prijaznega in preudarnega slovenclja, ki skrbo ravna s svojim denarjem, sploh še ne ve. Lepo v miru gledaš, kako oglasu cena pada, kako izbranec išče "dobro nepremičninsko agencijo", in kako izgublja živce. Zelo dobro je, če je izbranec v stiski, da nujo rabi denar.
Ko se njegova nepremičnina pojavi tudi na agencijskih spletnih straneh (obupal je nad seboj), in po stiski primerno znižani ceni, se pripelješ ti, PRINC NA BELEM KONJU (audiju, mercedesu, karkoli, nemške pasme so fajn).

tretja točka - odrešenik se prikaže. Odrešenik je slovenske narave, sovraži nepremičninske agente, hoče se pogovarjati z lastnikom.

3. a) Po telefonu si prijazen, miren, a nepopustljiv. Lepo govoriš slovensko. Si kot Drnovšek pred rakom. Dobro veš, od prijateljev, kam se je pripravljen spustiti, in kako je živčen, in kako rabi denar.

3.b) NIKOLI ne sme pomisliti, da je on tvoj končni izbor. Ti si prijazen, preudaren človek z denarjem, ki bo kupil najboljšo ponudbo, in si prepričan, da jih boš še veliko pogledal... razen če... razen če... bi ti bilo tole res všeč. Nekaj si jih že pogledal, in ena ti je bila zelo všeč. "Ampak saj veste, to je pomembna odločitev, ne kaže se zaletavati... in cene padajo, khmmm...."

3. c) gresta v hišo, o kateri ti ŽE VEŠ VSE. On hvali bajto, jo opisuje. Ti pa vprašaš po kakih slabih staneh - saj nič hudega, nič ni popolno. Nenavadno dobro opažaš (res opažaš, ne da poveš, preden je logično možno opaziti!!!)kake felerje, ampak nič hudega, nič ni popolno. Poveš, da nisi strokovnjak, in vprašaš, če bi ga motilo, če svojega kolega gradbenega inžinerja zraven pripelješ ipd. Bežno vprašaš, če so papirji urejeni, in on hiti razlagati svašta... ti pa: "pustimo zdaj podrobnosti - če pravite da so urejeni, ni problema, potem bo to formalnost. Posvetiva se resnim zadevam." (torej kvaliteta/cena). Če papirji niso urejeni, ti itak ne bi prišel, ker ga je že tvoj prijatelj poslal v kurac mesec dni nazaj, in mu povedal, da dokler tega ne zrihta, ne bo prodal :-)) Lahko pa tudi to neurejenost izkoristiš za dodatno stiskanje pri ceni, če se ti da s tem ukvarjati.

3.d) Poveš, da si zadovoljen, ampak da moraš še pogledati naokoli. Nato pri dveh ali treh ponudnikih čisto po človeško in prijazno prideš do dogovora, koliko bi dal, in za koliko bi oni še prodali. (to itak veš od prej, ker se je do dna spogajal že tvoj prijatelj, in jih potem poslal v kurac (to sem jaz, tvoj prijatelj, počel za pivo, seveda :-)).

---------------

Game theory

Zdaj si morda zadovoljen, in eno ponudbo vzameš. Lahko pa vse favorite obvestiš o tem, da boš vzel eno od teh hiš - ker rabiš pač samo eno - in ti je čisto vseeno, katero od teh vzameš. Vzel boš tisto, ki jo dobiš najceneje. Vse tri (ali dva) obvestiš o cenah drugih dveh, pokažeš linke, pokažeš mail komunikacijo, in deluješ povsem prijazno in neprizadeto.

Tudi najcenejšemu poveš, da boš po vsej verjetnosti vzel njegovo - razen če bo v naslednjem tednu kateri od drugih dveh spustil ceno pod njega. Poveš, da se boš v roku natančno do tega in tega dne odločil, in enemu plačal aro in začel s postopki za sklenitev pogodbe. Opazuješ prisoner dilemma:

en.wikipedia.org/wik...7s_dilemma

Vsem trem skupaj bi se splačalo, da cen ne spustijo, ker bodo kumulativno vsi trije itak prodali le eno bajto, in bodo več dobili, če dobijo obstoječo ceno. Pa recimo, da so bajte 150, 160, in 165 jurjev. Lahko jih primerjaš tudi po cenah za m2, če so različno velike - in da boš torej vzel tisto, ki jo dobiš po najnižji ceni za m2.

Ker je vsak od njih posameznik, ne bo imel nič od tega, če en drug dobi 149.000. Pogodbe med seboj, da en da drugima dvema pet ali deset jurjev, če ne spustita cene, so zelo aktualne - ampak to tebe ne skrbi. Morda jim daš rok samo en teden, da nimajo niti cajta niti sposobnosti resno in notarsko dogovoriti se :-) Zadnji dan poveš vsem trem, da kot stanje kaže, boš vzel bajto tega in tega gospoda, in da se zahvaljuješ za prijaznost. Poveš, da imajo zelo lepo hiše, in da jim želiš, da čimprej prodajo. Nikoli v celem postopku nisi neprijazen, ohol, vzvišen.

Lahko se zgodi, da bo na koncu ena ponudba 140, druga pa 145, in ti bo tista za 145 vseeno ljubša. Jo pač vzameš, in druga dva obvestiš, da pač hvala za sodelovanje. Tebe sporočilo, da boš vzel najugodnejšo, k ničemer ne zavezuje - ni treba tebi javnega razpisa delat, končna odločitev je vedno tvoja.

To je to.

--------------

Kaj je v taki krizi lepšega, kot sprehajat se z 150 jurji okoli zašpekuliranih lastnikov ciglov?
anon-230542 sporočil: 2.807
[#1138637] 17.03.11 12:20 · odgovor na: anon-207617 (#1138609)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-230542 17.03.2011 12:33
[NemirniTujec]
Kaj je v taki krizi lepšega, kot sprehajat se z 150 jurji okoli zašpekuliranih lastnikov ciglov?
Sprehajat se z 250 jurji ;)

Šalo na stran, vsa čast za tvoj prispevek... če se s tem res ne ukvarjaš profesionalno, bi se moral :)

Jaz bi dodal še: preden se spusitš v nakupe, izpili svoje pogajaslke sposobnosti... danes je ogromno virov, kjer se lahko tega naučiš. Slabe pogajalce in bleferje stari mački hitro prečitajo in lahko se zgodi, da kljub 150 jurjem v žepu ne boš mogel sklenit dobrega posla.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1138663] 17.03.11 12:32 · odgovor na: anon-230542 (#1138637)
Odgovori   +    2
[entrepreneur]

Jaz bi dodal še: preden se spusitš v nakupe, izpili svoje pogajaslke sposobnosti... danes je ogromno virov, kjer se lahko tega naučiš. Slabe pogajalce in bleferje stari mački hitro prečitajo in lahko se zgodi, da kljub 150 jurjem v žepu ne boš mogel sklenit dobrega posla.
Ja. Trenirat s prijatelji.

Ampak hint... kdor se danes sprehaja z 150 jurji v žepu, NI BLEFER, ampak je car :-)
anon-230542 sporočil: 2.807
[#1138680] 17.03.11 12:41 · odgovor na: anon-207617 (#1138663)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-230542 17.03.2011 12:53
[NemirniTujec]
Ampak hint... kdor se danes sprehaja z 150 jurji v žepu, NI BLEFER, ampak je car :-)
Se strinjam, ampak nespreten pogajalec lahko hitro zapravi možnost dobrega nakupa, če recimo privede prodajalca v pozicijo, ko se le-ta naprdne in iz principa noče več popustiti niti za ped. Cilj pogajanj ni dokazovanje, kdo je pametnejši, ampak boljša cena oziroma pogoji. V primeru, ko pogajanja zastanejo na mrtvi točki je včasih bolje, da jih nadaljuje nekdo drug, ki ni čustveno vpleten.
najobj sporočil: 31.920
[#1138687] 17.03.11 12:51 · odgovor na: anon-207617 (#1138663)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.03.2011 12:51
[NemirniTujec]
> [entrepreneur]
>
> Jaz bi dodal še: preden se spusitš v nakupe, izpili svoje pogajaslke sposobnosti... danes je ogromno virov, kjer se lahko tega naučiš. Slabe pogajalce in bleferje stari mački hitro prečitajo in lahko se zgodi, da kljub 150 jurjem v žepu ne boš mogel sklenit dobrega posla.
Ja. Trenirat s prijatelji.

Ampak hint... kdor se danes sprehaja z 150 jurji v žepu, NI BLEFER, ampak je car :-)

... eh, kurc ... kdor se danes sprehaja z 150 jurji v žepu, ni blefer, niti car, ampak je butl ...

... ja, in zakaj ? ... khmm, zato ...

... primer: imaš 150.000 eur ... za vezano vlogo se da skoraj vedno kje dobiti čez 3% na leto ... trenutni primer: Sparkasse, vezano 12 -14 mesecev, 3,5% ... na 150.000 je to 5250 eur ... to je 437 eur na mesec ...


P.S.: dober si, ni kaj ...
shevchenko sporočil: 21.898
[#1138689] 17.03.11 12:53 · odgovor na: anon-207617 (#1138663)
Odgovori   +    7
prijatelj, ki je nepremičninski posrednik, je na tvoje včerajšnje pisanje komentiral takole:

Omenjeni svetovalec misli, da je zelo pameten ter da so vsi ostali okoli njega ovce, pa temu ni tako, če že, je ravno nasprotno. In mislim, da je tudi pivo veliko previsoka cena za njegove nasvete. V resnici pa so zadeve zelo kompleksne, v glavnem pa gre za to, da imajo tako kupci kot prodajalci, ki so seveda solidno informirani svoje navijaške pozicije (še ne poznam primera, ko so v prvem stiku z mano želeli prodajalci premalo za svojo nepremičnino, kupci pa imeli namen preplačati svoje želje) in veliko mero nezaupanja eni v druge in skupaj v posrednike, se pa iz tega ali onega razloga v nekem trenutku približajo tržnim zakonitostim in takrat se posel lahko zgodi. Vloga posrednika pa je, da po svoji moči in s svojimi veščinami vpliva na to, da se ta premik zgodi, vendar pa se tu skriva ta umetnost možnega.

Za začetek je omenjen dober oglas, najboljši oglas, kar je popolnoma mimo, ne glede na to, ali prodajaš svojo nepremičnino ali pa to počne agencija. Nadoglasa ni in je popolni nesmisel. Nepremičnine imajo namreč lastnost, da jo nikoli ne kupiš kot kakšen artikel na polici supermarketa ali kakšen produkt top shopa, ampak gre za en precej zapleten postopek kjer so vključena čustva, razum, nešteti nasveti prijateljev, literatura, večkratna preverjanja, veliko nezaupanja, tudi nikoli ne pride do slučajev, kot ko se na primer zavaruješ, da bi rešil sorodnika zavarovalnega agenta in za podobne prisiljene prodaje. Skratka, prav nič nisi naredil, če si poskušal z zanimivim oglasom nekaj prodati, saj to preprosto ni možno. Seveda poudariš atribute nepremičnine, še posebno pozitivne, vendar je izjemno pomembna zmernost, da ne okrepiš nezaupanja. Samo o tem delu bi se dalo še razpravljati v nedogled, problem pa je v tem, da je praktično nemogoče razmišljanja statistično relevantno preverjati in da gre bolj za občutke. V pogovorih z drugimi agenti pa ugotoviš, da gredo razmišljanja praviloma v isto smer, pač na podlagi izkušenj. Skratka, dober nepremičninski oglas je predvsem korekten oglas z bistvenimi atributi nepremičnine. Če je slednja v Blatnem dolu, je pač tam in nihče ne bo kupil hiše brez da bi opazil, kje je locirana. Skrivanje tako bistvenega atributa je samo povzročitelj slabe volje in ne more imeti pozitivnih posledic. In klikanja žal niso dovolj...
In v tem stilu gre vse skupaj naprej, v resnici se v realnem življenju pri prodaji nepremičnin stalno pojavljajo neki "but on the other hand", stalno so na delu spremembe pri ponudbi in povprašpevanju, pogojih,..., ter na koncu gre samo za občutek za tehtanje na podlagi izkušenj.

Sicer pa je nivo intelekta pisca razviden s stavkom : Dobrih nepremičninskih agencij je toliko, kot pametnih resničnih levičarjev. Torej v Sloveniji nič. Morda kaka v tujini :-)

Gre pač za ponavljajoča poenostavljanja na nivoju otroka...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1138704] 17.03.11 13:00 · odgovor na: najobj (#1138687)
Odgovori   +    1
[najobj]

... eh, kurc ... kdor se danes sprehaja z 150 jurji v žepu, ni blefer, niti car, ampak je butl ...

... ja, in zakaj ? ... khmm, zato ...

... primer: imaš 150.000 eur ... za vezano vlogo se da skoraj vedno kje dobiti čez 3% na leto ... trenutni primer: Sparkasse, vezano 12 -14 mesecev, 3,5% ... na 150.000 je to 5250 eur ... to je 437 eur na mesec ...


P.S.: dober si, ni kaj ...
Ti si tut faca... se malo pohecaš, pa malo namrdneš, pa tri pikice. Jap, 150 jurjev je definitvno nevarno v žepu okol nosit :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1138770] 17.03.11 13:38 · odgovor na: shevchenko (#1138689)
Odgovori   +    17
[shevchenko]
prijatelj, ki je nepremičninski posrednik, je na tvoje včerajšnje pisanje komentiral takole:
Torej to, da je nepremičninski posrednik, se mu v plus šteje al kaj? rofl.
V resnici pa so zadeve zelo kompleksne, v glavnem pa gre za to, da imajo tako kupci kot prodajalci, ki so seveda solidno informirani svoje navijaške pozicije
Ma nemoj??? Po mojih izkušnjah so informirani za en kurac, vključno z nepremičninarji, sem jih preklical kar nekaj, iz čisto osebnih potreb. večina folka, ki ima nepremičnino, ali pa jo kupuje, je čist isto glupega, kot vsi ostali. Če tvoj prijatlej tega še ni opazil, bog pomagaj... spada med tiste forumske upajoče sralce, ki ob novici kake svinjarije napišejo:

"Ljudje niso neumni, vidijo, kaj se dogaja!!! Revolucija itd..."
beboti zarukani.
Vloga posrednika pa je, da po svoji moči in s svojimi veščinami vpliva na to, da se ta premik zgodi, vendar pa se tu skriva ta umetnost možnega.
U jebenti, ta pa je globoka. Kdo se ima zdaj za pametnega?

Nadoglasa ni in je popolni nesmisel... Skratka, prav nič nisi naredil, če si poskušal z zanimivim oglasom nekaj prodati, saj to preprosto ni možno. Seveda poudariš atribute nepremičnine, še posebno pozitivne, vendar je izjemno pomembna zmernost, da ne okrepiš nezaupanja.
Nismo pisali o prodaji z oglasom, ampak o tem, da te sploh kdo pokliče - s čiomer imajo nepremičninske agencije očitno probleme, glede na svoj sloves med folkom. In nadoglasi seveda so. Kot opazovalec oglasov pokličem zgolj kakih 10 do 20% oglasov, ki so v mojem izboru zanimanja. Ostali izpadejo - največkrat zaradi cene, pa tudi zaradi slabih fotk, pomanjkanja podatkov, ipd.
V pogovorih z drugimi agenti pa ugotoviš, da gredo razmišljanja praviloma v isto smer, pač na podlagi izkušenj.
Tudi žalujoči ostali smo opazili, da vsi nepremičninarji razmišljajo z enakimi vatli.
Skratka, dober nepremičninski oglas je predvsem korekten oglas z bistvenimi atributi nepremičnine.
Seveda. Ampak "bistvene atribute" določamo po bistveni ciljni skupini, in kvaliteta in jasnost prikaza je lahko zelo različna.
Sicer pa je nivo intelekta pisca razviden s stavkom : Dobrih nepremičninskih agencij je toliko, kot pametnih resničnih levičarjev. Torej v Sloveniji nič. Morda kaka v tujini :-)
Se ne bi mogel bolj strinjati.

-------------

Pri tem bi opomnil, da je imel zoli1 problem, da ga preprosto nihče ni poklical - torej mu nepremičninarji niso uspeli dotupiti, da bajto prodaja vsaj za 100.000 evrov preveč. Kar je zelo nepremičninarsko značilno.

Ko jaz gledam oglase AGENCIJ, ki so brez fotk, ali recimo v celoti v enem odstavku ipd, se res vprašam, zakaj jih ljudje plačujejo.

In ne mi sploh srat o "zapletenosti in kompleksnosti" bla bla bla. Ljudje delujemo na podobne načine, zato marketing deluje.

Če bi bilo posredovanje v nepremičninah zapleteno, ne bi vsak polpismen cepec dobil licence in potem akvizitiral tega sranja naokoli, kot se je to dogajalo v preteklih 5 letih. Zapleteno je vodenje hedge funda, ali razumevanje teoretske fizike, ne pa pisarjenje nepremičninskih oglasov. Zato se sam tudi nimam za nič posebej pametnega, kar se tega tiče. Zato nepremičninarji tudi cepajo kot muhe, ker so se zavozili.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#1138771] 17.03.11 13:39 · odgovor na: anon-207617 (#1138663)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-15715 17.03.2011 13:55
[NemirniTujec]
> [entrepreneur]
>
> Jaz bi dodal še: preden se spusitš v nakupe, izpili svoje pogajaslke sposobnosti... danes je ogromno virov, kjer se lahko tega naučiš. Slabe pogajalce in bleferje stari mački hitro prečitajo in lahko se zgodi, da kljub 150 jurjem v žepu ne boš mogel sklenit dobrega posla.

Ja. Trenirat s prijatelji.

Ampak hint... kdor se danes sprehaja z 150 jurji v žepu, NI BLEFER, ampak je car :-)
hm.. car je mogoče tisti, ki ve kaj je treba s tem denarjem narediti, preden spuhti

mimogrede, kaj menite kolk je vredno tole
www.nepremicnine.net...346763.jpg
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1138803] 17.03.11 13:54 · odgovor na: (#1138748)
Odgovori   +    11
[icko30]
Koliko pa kaj zasluži tale tvoj prijatelj?

lp
Luštno vprašanje.

Inherentni problem nepremičninskega posrednika je to, da je v bistvu povsem nepotreben. On namreč ni človek, ki bi bil na eni strani, pač pa neka dinozaverska funkcija - kao market maker. Tisti, pri katerem se zbirajo prodajalci in kupci.

V dobi interneta po takih agencijah ni nobene potrebe.

Posrednik ne bo šel za prodajalca izdelovat optimalne ponudbe, mu razlagat tržnih zakonitosti, anomalij njegove ciljne publike, nič. Prosil ga bo za podatke o nepremičnini, in mu približno svetoval ceno. Nato bo nepremičnino objavil na svoji spletni strani, in na nepremičnine.net, in na oglasni tabli pred svojo pisarno. Najbolj mu paše, če bo za to svojo storitev zaračunal recimo 100 evrov, preden je sploh kak učinek.

Za kupca posrednik prav tako ne bo šel iskat optimalne ponudbe po celem internetu, ne bo šel raziskovat, kateri ponudnik je v največji nuji za prodajo, ne bo šel preverjat, kdo ima urejene papirje, kdo se s prodajo samo zajebava, nič. Rekel mu bo: v naši ponudbi imamo tole in tole... tega in tega bi se dalo pri ceni še malo zbiti, in to je to.

In pobral bi prvo najemnino, ali pa par tisoč evrov, če se bukslja srečata v cenah, in posel steče.

Oh neverjetno, pripravljen je celo sestaviti kupoprodajno ali najemno pogodbo, za katere je mušter enak v celi državi.

Zato so stranke nepremičninarjev nujno cepci, ali ljudje z zelo malo časa, in veliko denarja, ki potem nepremičninarja znajo temu primerno priviti, da se malo zmiga.

Enim in drugim bi bolj koristil POMOČNIK, ne pa posrednik.

Posrednik je POSREDNIK. On ne pomaga, on POSREDUJE. Zato ne razume sploh aspekta marketinga. On bi bil market maker, obenem pa bi fafljal o kompleksnosti tega posla.

Jaz pišem, kako pomagati, da nepremičnino prodaš, ali kako čimveč dobiti za svoj denar. In ti mehanizmi in pogajanja so stari ko človeštvo.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1138814] 17.03.11 13:57 · odgovor na: anon-15715 (#1138771)
Odgovori   +    3
[Dudek]

hm.. car je mogoče tisti, ki ve kaj je treba s tem denarjem narediti, preden spuhti
Skoraj. Resnični car je tisti, ki ve, da tega ne more vedeti, in je s tem stanjem pomirjen. In dela s tem denarjem tako, da lahko mirno spi.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1138829] 17.03.11 14:04 · odgovor na: shevchenko (#1138689)
Odgovori   +    4
Pa še to:

Dejstvo, da smo ljudje občutljivi na marketinške prijeme, ni nič poniževalnega. Vsak od nas ima svojo osebno pozicijo, ki za miren spanec zahteva odločitve, ki bi se nekomu drugemu zdele nore. Da nekdo zna prepoznavati te hibe, je spoštovanja vredno in izkoriščanje tega ni prav nič podlo. To je samo normalen tržni odnos med posamezniki. Vsak od nas vsak dan pade na kakem testu... ne moreš vsega preveriti, vsega vedeti. TO, da se boš v življenju kdaj nategnil, je del življenja.

Teorije, da bomo namesto tega vzpostavili pravično družbo, kjer bodo vsi vedno zadovoljni, in bomo obravnavali drug drugega kot racionalne ljubeče posameznike, ki se s svojo ponudbo in povpraševanjem srečajo na nivojih "pravične menjave"... so mimo.

Strani: 1 2 3 4 5