Zasebnost
3 ure
Bo v UKCL kaj manj tveganj za korupcijo? Do 300 razpisov bodo prepustili zunanjim izvajalcem
3 ure
MZEZ po zahtevi tožilca ICC poziva k pregonu zločinov v Izraelu in Palestini
3 ure
Golob obljublja tretjo medicinsko fakulteto 1
5 ur
Čebelarji bi radi 10 evrov za vsak panj
5 ur
Lani rast števila kibernetskih napadov in prevar prek SMS
5 ur
Delnice mojega farmacevta ne premikajo rezultati, temveč konkurenca
6 ur
Golob: Pogajanja o plačni reformi v zaključni fazi, po načrtih bi se končala do poletja 2
6 ur
GEN energija bo šla v skrbni pregled družbe Gorenjske elektrarne
6 ur
INTERVJU »Uspešno digitalno preobražena podjetja imajo v povprečju za 69 odstotkov večjo rast EBITDA«
7 ur
Japonci pospešeno zaganjajo proizvodnjo vodika in amonijaka. Bo amonijak nadomestil premog v termoelektrarnah?
7 ur
Hrvati znižali trošarine, bencin in dizel bosta cenejša kot pri nas
7 ur
Tesla zaradi popustov v težavah pri flotnih kupcih
7 ur
Od polnoči nižje cene bencina, dizla in kurilnega olja
8 ur
Je Slovenija hrvaška kolonija? Močna EU in strah pred imperialno Postojno 9
8 ur
Uradno: Celjske mesnine prodane družbi Braća Pivac 5
8 ur
Aprila izdanih več gradbenih dovoljenj za gradnjo stanovanj kot marca
8 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
8 ur
Kako podjetje pripraviti na umetno inteligenco? O tem na dogodku v sredo
8 ur
(Partnerji sporočajo) Slovensko logistično združenje vabi k prijavam na razpis za logistični projekt leta 2023
8 ur
Električni avto je lahko zastonj! (Oglas)

Strani: 1

tonifinance sporočil: 10
[#3040736] 07.05.24 19:07
Odgovori   +    10
Sam vlake uporabljam redno, verjetno letno prevozim desetkratnik kilometrov povprečnega Švicara. Ne samo v službo, tudi na izlet, dopust. Pač, živim ob železnici, tako sem vzgojen in to je to.
Pred dvajsetimi leti sem z otroci potoval po Češki in kot zmeraj, za vstop v Brno želel uporabiti vlak. Vprašal sem delavca na cesti, kje je železniška postaja v tistem kraju, kjer smo nameravali vztopiti in dobesedno mi je rekel: "Pa človek, kdo se na češkem vozi z vlaki?
Potem sta se pojavila Radiš Jančura in Leoš Novotny. Regio ekspres in Leo ekspres. Državne Češke drahy so dobile konkurenco. In so se izboljšale. Neverjetno izboljšale! Sedaj je potovanje po češkem in slovaškem milina. Sicer razvoj popolnoma v nasprotju z Lukcovo miselnostjo, a vendar edini možen!
sandi.lakn sporočil: 17
[#3040738] 07.05.24 19:50
Odgovori   +    11
Mesec kar naj bo na dopustu. Naj se vozika naokoli, samo da ne dela škode. Na državne stroške se pa itak vozi, ker je javni prevoz itak subvencioniran.
najobj sporočil: 31.967
[#3040739] 07.05.24 19:53
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 07.05.2024 20:00
... Ali je prav, da minister 16 ur sedi na vlaku? Zakaj naši vladni predstavniki dajejo občutek, kot da so ves čas na dopustu, in ne na položaju z veliko odgovornostjo in poslanstvom? ...

... evo, mene pa zdaj najbolj zanima, kaj je Blaž glede na vsebino članka - iz firbca sem ga prebral v celoti - hotel povedati s svojim (retoričnim?) vprašanjem, ker če je hotel povedati, da ni prav, da minister 16 ur sedi na vlaku in daje občutek, kot da je ves čas na dopustu, in ne na položaju z veliko odgovornostjo in poslanstvom, potem naj Blaž v svojem članku ne hvali Franklovo odločitev - OK, Peter res ni minister, je pa kot direktor Financ na položaju z veliko odgovornostjo in poslanstvom - ko se je ob odpovedi leta namesto noči v hotelu in naslednji dan v letalu izgubljenega delovnega dne iz Berlina v Ljubljano odpravil z vlakom in je bil naslednje jutro v Ljubljani pripravljen na nove delovne izzive ... khmm, kar je približno tako, kot je bil minister Mesec po 16 urah na vlaku - če ima vlak WiFi, je Luka na službenem računalniku lahko delal še kaj drugega, kot pa surfal po internetu, potem ko je bral časopis, telovadil in jedel sendvič - naslednji dan v Bruslju pripravljen na nove delovne izzive, karkoli že to med politiki pomeni ... no, če pa je Blaž s člankom o prednostih potovanja z vlakom v resnici hotel šimfati ministra na Financah milo rečeno nepriljubljene Levice, ker je Luka s štempljanjem "svojemu" delavskemu razredu - vladni predstavniki se ne štempljajo - zagrenil življenje in ker "svojemu" delavskemu razredu ni zgradil obljubljena stanovanja, potem bi to brez vlakov lahko naredil dosti hitreje in bolj jasno ...

P.S.: da ne bo pomote, ne glede na rahlo zmeden zaključek, se mi članek o prednostih potovanja z vlakom zdi v redu in bi bil v redu tudi brez one razsipniške samoizvoljene fonderlajne, ob kateri se mi obrača želodec, če jo kot Blaž tudi v negativnem konteksu kdo samo omeni ...
crt sporočil: 27.259
[#3040740] 07.05.24 20:07
Odgovori   +    15
mesec sploh ni sel v bruselj, temvec v berlin, da bi podprl pobudo nemskih kolegov, ki zelijo uvesti bone za kebab.

ta se je namrec podrazil in ker zelijo, naj bodo za vse, ne samo za pescico (ki kajpada je ravno kebab), naj se zakolici cena za potrosnike pri 4,90 eur (2,50 za solarje), presezek nad tem pa placa drzava, kar kupci prodajalcu izkazujejo s posebnimi kebab-boni.

v munchnu stane kebab trzno cca 8,50 eur.

ocena stroska operacije je 4 mrd letno.

ne, ni the onion. ceprav je lahko s cebulo.
crt sporočil: 27.259
[#3040743] 08.05.24 07:44 · odgovor na: crt (#3040740)
Odgovori   +    25
Zadnja sprememba: crt 08.05.2024 07:57
... v sloveniji, kjer je vseeno malo tezje zonglirati z milijardami (ceprav ne zaradi pomanjkanja apetita), bi pa verjetno slo tako:

- drzava: prodaja kebaba nad ceno X je strogo prepovedana in kazen je 150.000

- kebab majstri: ja kurc bomo pa nehali s kebabom in prodajali samo burek

- drzava: (po posegu ministrstva za kulturo, da je nujno ohraniti in zascititi kebab kot tradicionalno jed nacionalnega pomena) uvajamo obvezne kebab kvote - vsakdo, ki prodaja kaksno hrano, mora prodajati tudi kebab, seveda po regulirani ceni, in sicer se kvota doloci po kljucu, kot ga izda drzavni zavod za kurac [ web.archive.org/web/...kurac.html ] , na primer en kebab na vsake tri bureke, na vsaki dve pici in na vsakih pet sendvicev, v kolikor ni tako, se kazen zaracuna kot stevilo neizpolnjenih kebab-ekvivalentov krat 1000 eur

- nad izvajanjem skrbi novo ustanovljeni leteci oddelek inspektorjev za kebab, to so nove kvalitetne zaposlitve za polni delovni nedolocen cas, juhu!

- uvede se tudi obvezno porocanje o strukturi prodane hrane (ker kako naj se drugace razbere izpolnjevanje ane) za vse subjekte, ki prodajajo kebab, bi morali prodajati kebab ali pa se upraviceno domneva, da bi to lahko poceli, poroca se tedensko, kazen za neoddajo 50.000 za vecje in samo 40.000 za mini poslovne subjekte

(... mine 5 let...)

- ustanovljena je drzavna druzba za kebab, vodi jo franjo bobinac
jacktheone sporočil: 47
[#3040744] 08.05.24 08:07
Odgovori   +    2
Samo enkrat sem šel s Flixbusom iz Ljubljane v Milano. Vožnja je trajala skoraj 10 ur. Nikoli več.
odvisnik sporočil: 515
[#3040750] 08.05.24 10:39 · odgovor na: tonifinance (#3040736)
Odgovori   +    1
A imaš kako stran na netu na temo potovanje z vlakom po eu z družino in kolesi.
Koliko je to sploh opcija in kje je to kolikor toliko urejeno.
Mogoče kaka osebna izkušnja in kako te gledajo na SZ če pride družina petih s kolesi in zeli npr iz NM na Ptuj?

Hvala že vnaprej.
odvisnik sporočil: 515
[#3040753] 08.05.24 11:03 · odgovor na: crt (#3040740)
Odgovori   +    0
Sem najprej prebral drugi del in se mislil, da se zaj. :).
No očitno je nekaj resnice zadaj.
Vseeno cene niso tako hude.
www.businessinsider....ch-kosten/

Lukec pa je očitno rabil izlet, vseeno bolje da prodaja svojo pamet v tujini kot doma, kot Žižek npr :).
In bomo slovenci videli, da imajo tam bolj odprta ušesa za njih ideje kot doma:).
2good4u sporočil: 49
[#3040754] 08.05.24 11:26 · odgovor na: odvisnik (#3040750)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: 2good4u 08.05.2024 11:27
Odvisno od vlaka in števila razpoložljivih mest za kolesa.

Zadnji dve poletji sem se v Nemčiji veliko vozil z vlaki z mesečno "D-ticket." Plačaš 49€ in se lahko voziš z vsem javnim transportom, izvzeti so hitri vlaki IC/ICE.

Na njem sem videl ogromno družin s kolesi, tudi takih, kjer se je videlo, da potujejo že dlje časa. Pogosto jih niti niso imeli na mestih za kolesa, ampak so jih dali nekje na stran v vagonu za kolesa. Glede na številčnost teh prizorov, bi rekel, da je to lahko kar fin izlet.

Čim greš čez več držav se že začnejo komplikacije. :) Sigurno se da, ampak je treba dobro raziskat.
crt sporočil: 27.259
[#3040765] 08.05.24 13:31 · odgovor na: odvisnik (#3040753)
Odgovori   +    0
[odvisnik]
Vseeno cene niso tako hude.
www.businessinsider....ch-kosten/
tukaj navedba 8,53 za munchen, ki sem ga edinega izrecno omenil:
www.fr.de/politik/do...56510.html
odvisnik sporočil: 515
[#3040767] 08.05.24 13:51 · odgovor na: crt (#3040765)
Odgovori   +    0
Gustl je enkrat omenil, da munchen ni Nemčija podobno kot Lj ni Slovenija.:)
In če pijem pivo v Lj po 6 eur je enako tule 3,5 eur.

Drugače pa to bi morala uredit država in bo, makar z Bobincem :).
Še mal pa bomo demokratično izglasovali komunizem ;).
crt sporočil: 27.259
[#3040768] 08.05.24 14:04 · odgovor na: odvisnik (#3040767)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 08.05.2024 14:05
[odvisnik]
Gustl je enkrat omenil, da munchen ni Nemčija podobno kot Lj ni Slovenija.:)
ja, zato pac poves, da je nekaj tako-in-tako v munchnu, ne pa da je splosno povsod v nemciji. alternativno lahko gres delat preglednico vseh nemskih mest, kar ti prijazno prepuscam :)

Drugače pa to bi morala uredit država in bo, makar z Bobincem :).
Še mal pa bomo demokratično izglasovali komunizem ;)
ja, ce lahko ima vsaj ena nemska zvezna dezela kanclerja komunista in ce je lahko v gradcu zupanjo dala komunisticna stranka, bi bilo res skrajno nenavadno, ce sloveniji pa ne bi ratalo. ker slovenska ljudska pamet ve, da nemcija in avstrija - to je svet, ali vsaj ves, kar ga je upostevanja vredno.
0430ABAKU sporočil: 1.797
[#3040772] 08.05.24 14:33
Odgovori   +    2
Vlaki so ponekod res super. Sploh na manjše razdalje (recimo do 500km pri hitrih vlakih).

Drugače pa tudi letalom ni kaj očitati.
* moderna letala porabijo okrog 2,5 litra goriva/100km/sedež in letijo po bližnjici - v dokaj ravni črti.
* v modernih normalnih država tudi ni mogoče očitati, da te pripelje nekam, od koder moraš potem še na drago dolgo vožnjo do mesta.

Ravno sem bil na poti, ki je vključevala presedanje v Lizboni. Na letališču bi moral čakati 4 ure. Malo morgen! Sem šel raje v klet letališča na metro in se za 1,8€ zapeljal v center Lizbone. Tam sem si v 2 urah privoščil sprehod, malico in kavo in nato spet z metrojem za novih 1,8€ nazaj na letališče.
Zelo podobno sem pred 2 mesecema naredil v Barceloni. Tam me je sprehod v center in nazaj stal okrog 9€ (celodnevna karta za ves mestni transport, v eno smer vlak, v drugo metro).
Naslednji mesec grem v Atene ... metro itak.

Ja, v študentskih časih sem šel pa na študijske tedne v Sevillo. Takrat še ni bilo nizkocenovnih letov. Španci in Francozi pa so že imeli hitre vlake. Pot v eno smer z vlakom je trajala 3 dni. Prestopati sem moral v Trstu, Benetkah, Milanu, Torinu, Grenoblu, Barceloni ...
Hvala lepa in nikoli več.

Ne pozabimo, da je čas tudi denar.
Pa kolikor se po Evropi rabi (kratki leti), se tudi v letalu lahko sprehodiš. Tudi sendvič lahko poješ, ki ga brez težav prineseš s sabo ali pa kupiš tam. Je pa res malo prostora, ampak za tisto uro ali dve ...
MojemnenjeXXL sporočil: 342
[#3040972] 10.05.24 18:48
Odgovori   +    2
Z vlakom v Bruselj...nabiranje političnih točk pri usekanih zelenih, sicer pa s tem nič ni naredil. Redna letalska linija je ravno tako peljala potnike tisti dan v Bruselj, le da je bil pač še en sedež več prost na letalu.

Strani: 1