Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Provizija nepremičninskim agencijam

Strani: 1

anon-221583 sporočil: 6
[#716873] 17.02.10 19:26
Odgovori   +    1
Pozdravljeni!

Glede na to, da sem na forumu Financ, predpostavljam, da nekako malo več veste o nepremičninskem trgu od mene. Zato vas naprošam za komentar, mnenje, znanje ..., ker me zadeva zelo bega.
S partnerjem iščeva stanovanje za najem na Obali, in sicer preko različnih spletnih portalov. Pač vsakodnevno brskava in iščeva oglase, ki so po najinih merilih. Pri tem pa sem nemalokrat naletela na meni nerazumno obnašanje agencij.
Namreč, od naju kot najemojemalca nekako pričakujejo plačilo provizije v višini ene najemnine. OK. Nekako bi še šlo čez moje logične zapore, če bi se na agencijo obrnila recimo pred iskanjem samega stanovanje in če bi jo pooblastila, da v najinem imenu išče stanovanje in nama organizira oglede, mi2 pa bi npr. medtem cingljala z nogami. Če pa na oglas za stanovanje naletiva na spletu in je agencijo "najel" najemodajalec, mi je zahteva po plačilu provizije od naju, ki z agencijo nimava ničesar, popolnoma nelogična. Oba sva mlada, polna elana :) in dokaj IKT-pismena in nama iskanje stanovanja po netu ni v nobeno breme. Zato mi ni jasno, čemu plačilo za posredovanje, če sama nisem zanj prosila?!
Je mogoče, da agencija poskuša pridobiti dvojni zaslužek ali je to ustaljena praksa na nepremičninskem trgu - nekdo zadevo naroči, drugi plača?!
Mogoče sem pa naivna?
Že vnaprej hvala za odgovor! T.

Strani: 1