Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Kmetijski ne, ne in še enkrat ne

Strani: 1

anon-45394 sporočil: 24
[#546401] 16.07.09 00:19
Odgovori   +    0
Kolikokrat bo potrebno še ponoviti, da MKGP - področje kmetijstva sploh ni nosilec urejanja prostora, zato ga občina v okviru prostorskih aktov ni dolžna vključiti v sam postopek.
Ko se taisto referentko povpraša na podlagi katerega člena Zakona o kmetijskih zemljiščih izdajajo svoja mnenja na to nima nikoli odgovora. Prav tako v svojih dopisih NIKOLI po letu 2003 ne navajajo pravne podlage.

Sklicevanje na Ustavo RS pa je milo rečeno bebavo. Si predstavljate, da bi se vsi sklicevali na Ustavo RS, da nam MOP (oz. SSRS) zagotovi stanovanje?
XODAT sporočil: 1.106
[#546445] 16.07.09 07:14 · odgovor na: anon-45394 (#546401)
Odgovori   +    0

Se strinjam Urban!
Vendar gre za kmetijska zemljišča, za katera pravijo da so najboljše kvalitete. In kolikor je meni znano, MKGP ima vpliv na namembnost zemljišč.
Vsekakor je to napaka, ne razumem pa nečesa: na Primorskem je ogromno zemljišč, kjer raste - nič. Zakaj ne naredijo igrišča malce više in uredijo tisto grmičevje? Tudi okolico bi s tem uredili, da ne govorim, da bi lahko naredili kakšno gondolo in pobirali vstopnino, vmes pa še vetrnice postavili, ki bi dajale energijo za vzdrževanje igrišča. Kar mene najbolj skrbi pri vsem projektu pa je - kje bodo pa vodo dobivali. Na Ptuju porabijo ogromno vode (pitne), ki je je škoda? Skrbi me, da svojih zahtev tukaj ne postavi MOP.
anon-53103 sporočil: 412
[#548488] 19.07.09 19:14 · odgovor na: XODAT (#546445)
Odgovori   +    0

XODAT je napisal(a):

Se strinjam Urban!
Vendar gre za kmetijska zemljišča, za katera pravijo da so najboljše kvalitete. In kolikor je meni znano, MKGP ima vpliv na namembnost zemljišč.
Vsekakor je to napaka, ne razumem pa nečesa: na Primorskem je ogromno zemljišč, kjer raste - nič. Zakaj ne naredijo igrišča malce više in uredijo tisto grmičevje? Tudi okolico bi s tem uredili, da ne govorim, da bi lahko naredili kakšno gondolo in pobirali vstopnino, vmes pa še vetrnice postavili, ki bi dajale energijo za vzdrževanje igrišča. Kar mene najbolj skrbi pri vsem projektu pa je - kje bodo pa vodo dobivali. Na Ptuju porabijo ogromno vode (pitne), ki je je škoda? Skrbi me, da svojih zahtev tukaj ne postavi MOP.
 
Ta zaraščena kmetijska zemljišča bi prodali Primorci po ceni 15 EUR  :)

Strani: 1