Zasebnost
54 min
Gemini: Maersk in Hapag Lloyd si bosta delila omrežje 300 ladij na glavnih trgovinskih poteh
1 ura
Renault, ki bo v Sloveniji premagal clia
2 uri
Morgan Stanley za Bloomberg: evro dolar do konca leta spet na pariteti 1
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Toyota je dobila zeleno luč za novo generacijo baterij
2 uri
FT: zaradi davčne amnestije Argentinci v banke prinašajo stotine milijonov dolarjev 1
3 ure
Nemčija neprodušno zapira vse svoje meje, medtem ko Draghi piše o konkurenčnosti 8
3 ure
Politico: Ursula von der Leyen jutri še ne bo razkrila nove komisije 1
3 ure
Konferenca Pametna mesta in mobilnost: Tuji in domači govorci, ki bodo predstavili globalne in lokalne trajnostne prakse (PRO)
3 ure
Google izgubil na Sodišču EU: kazen v višini 2,4 milijarde evrov ostaja
3 ure
Apple izgubil na sodišču EU zaradi 13 milijard evrov nedovoljenih davčnih olajšav
4 ure
Kako na 328 straneh povedati veliko ničesar 4
5 ur
Kako se naš največji sirar pripravlja na nove trge in višje odkupne cene
5 ur
Obrambno ministrstvo vabi podjetja k sodelovanju v razvojnih projektih 2
5 ur
Kako slovenska podjetja z digitalizacijo B2B-poslovanja dosegajo rekordno rast? (PRO)
6 ur
Decanterjevi nagrajenci 2024: Slovesno. Profesionalno. Navdihujoče
6 ur
Usodnih 11 minut, ki nas navdušijo za uporabo umetne inteligence 1
7 ur
Sodni postopki ovirajo ureditev poslovne cone
7 ur
JAVNA DRAŽBA za prodajo nepremičnin v lasti Občine Piran (Oglas)
11 ur
Pripravlja se teren za gradnjo 300 novih stanovanj za Bežigradom 4

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Eni pravijo gor, drugi kažejo dol

Strani: 1

anon-159115 sporočil: 519
[#334826] 06.10.08 16:14
Odgovori   +    0
In podatki, ki jih navaja Global Property Guide iz Filipinov so za Finance seveda enakovredni tistim, ki jih je objavila Geodetska Uprava RS?

Več kot očitno je, da skušajo Finance zadnje čase v javnosti ustvariti mnenje, da so (in bodo) cene slovenskim nepremičninam močno padle (tudi s takšnimi in podobnimi članki v "oglasnih prilogah") in zato jim ni niti najmanj po godu zadnje GURS-ovo poročilo, ki govori ravno nasprotno...
shevchenko sporočil: 21.898
[#334835] 06.10.08 16:27 · odgovor na: anon-159115 (#334826)
Odgovori   +    0
mislim, da imaš kar prav. sam pričakujem do konca leta še ene 5% gor, potem pa še ene 15% gor naslednje leto. No, mogoče samo 10%, nekaj se o tej krizi govori...

ravno danes sem se v banki pozanimal in mi nudijo super ugoden kredit, pa mislim, da bom šel jutri podpisat pogodbo. kam češ pa sploh še vložit, borza je nekam švoh letos, na banki tut nič ne dobiš...
anon-126120 sporočil: 271
[#334856] 06.10.08 16:53 · odgovor na: shevchenko (#334835)
Odgovori   +    0
Noben kredit ni super ugoden. Poleg tega kdo pa so GURS kot inštrument vlade, če bodo hotl prikazat rast bodo to pač prikazal. Če bi napisal da so cene padle (tko kot Global propertyy guide, kjer jim je vseen za dobrobit Slovenije in napišejo tko k jel), potem folk ne bi več hotu najemat kreditov ker bi čakal, kar bi poimenil manj denarja za banke, ki ta denar nujno rabjo. Drugače bi bilo če bi javno objavil bazo podatkov, iz katerih so vlekli zaključke.
anon-162131 sporočil: 2.080
[#334934] 06.10.08 19:06 · odgovor na: shevchenko (#334835)
Odgovori   +    0

shevchenko je napisal(a):
mislim, da imaš kar prav. sam pričakujem do konca leta še ene 5% gor, potem pa še ene 15% gor naslednje leto. No, mogoče samo 10%, nekaj se o tej krizi govori...

ravno danes sem se v banki pozanimal in mi nudijo super ugoden kredit, pa mislim, da bom šel jutri podpisat pogodbo. kam češ pa sploh še vložit, borza je nekam švoh letos, na banki tut nič ne dobiš...
 Tole se pa sliši kot pocen reklama....
MF-302701 sporočil: 449
[#335299] 07.10.08 09:08 · odgovor na: anon-162131 (#334934)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: MF-302701 07.10.2008 09:12
Odgovor zima1188-u: Ne , to ni poceni reklama.Nepremičnine pri nas se bojo podražile, v to sem prepričan 100% in nobeden me ne bo prepričal v nasprotno.Za koliko, to pa je vprašanje za milijon dolarjev! Po mojem mnenju cca 20% vsako leto.
Naložba v nepremičnine je veljala in še vedno bo veljala kot ena od najbolj varnih in donosnejših naložb.Zato ne nasedajte raznim špekulantom in nasprotnikom nepremičninskega trga da cene nepremičnin bojo padle.Mogoče bo en čas mirovanje, par mesecev, in potem vse bo šlo gor.
Glede časopisa FINANCE pa samo to: lepo prosim pišite in komentirajte bolj pošteno in korektno.Tudi stanje na delniškem trgu je katastrofalno, pa niti en članek nisem opazil da ljudi odganjate od nakupa delnic ali vlaganje v vzajemne sklade.Toliko procentov koliko so padle delnice v zadnjem obdobju, pričakovati je potem da nobeden več ne bo zaupal v sistem in nobeden več ne bo kupil niti eno samo delnico.Kljub temu, kupcev bo, zato ker je to priložnost za pogumneže in odločne ljudi ki so pripravljeni zaslužiti v prihodnosti, ne pa samo jamrati in pametovati kako bo če bo...
Nekaj podobnega bo tudi z nepremičninskim trgom.Tisti ki ga cencajo, vagajo ali se splača ali ne, obotavljajo, tisti bojo ostali praznih rok in bojo spet jamrali kako niso izkoristili nakup in zakaj so spet verjeli pametnjakovićem. Tisti ki bojo izkoristili priliko in kupili nepremičnino ( seveda ne vsako in ne za vsako ceno ) v bližnji prihodnosti se spet lahko nadejajo na dobiček.V vsakem primeru ne bojo zgubili.Glede nakupa nepremičnin pa priporočamo da se dobro pozanimate kdo prodaja nepremičnino, ali se prodajalcu mudi ali ne,če se mu mudi potem je pripravljen nekoliko znižati in potem kupiti, ker kasneje se bo vse to obrestovalo in dvigu cene v prihodnosti bo dodan še zaslužek za koliko je prodajalec znižal ceno.Verjemite mi, ne bo veliko prodajalcev pripravljeno znižati ceno in prav v tem je razlika naših in prodajalcev iz ZDA ki so bili prisiljeni prodati svojo onepremičnino.Pri nas nobeden ne proda nepremičnino če ni prisiljen.Prodajalcev pri nas ki so prisiljeni prodati nepremičnino skoraj da ni.Zato ne pričakujte da bi cene padle, ker se to ne bo zgodilo.
anon-39471 sporočil: 3.127
[#335307] 07.10.08 09:15 · odgovor na: shevchenko (#334835)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-39471 07.10.2008 09:15

shevchenko je napisal(a):
mislim, da imaš kar prav. sam pričakujem do konca leta še ene 5% gor, potem pa še ene 15% gor naslednje leto. No, mogoče samo 10%, nekaj se o tej krizi govori...

ravno danes sem se v banki pozanimal in mi nudijo super ugoden kredit, pa mislim, da bom šel jutri podpisat pogodbo. kam češ pa sploh še vložit, borza je nekam švoh letos, na banki tut nič ne dobiš...
 
:-)))

EDIT: Vidim da je prva riba že prijela za vabo...
anon-110881 sporočil: 236
[#336077] 07.10.08 20:58 · odgovor na: anon-39471 (#335307)
Odgovori   +    0
Dons na POP tv v 24ur en kao nepremičninski strokovnjak (v resnici nič drugega kot lastnik nepremičninske agencije in s tem prodajalec) svetuje preko novinarjev vlaganje v nepremičnine, kajti delnice so v kurcu, in treba je nekam drugam investirat ( da denar slučajno ne bi gnil na banki ). Mislim za kozlat, če je kdo v zadnjem letu krepko "nategnjen" na borzi naj investira v nepremičnine, da bo nekaj podobnega deležen še enkrat.
anon-9013 sporočil: 5.146
[#336082] 07.10.08 21:06 · odgovor na: anon-110881 (#336077)
Odgovori   +    0

reju72 je napisal(a):
Dons na POP tv v 24ur en kao nepremičninski strokovnjak (v resnici nič drugega kot lastnik nepremičninske agencije in s tem prodajalec) svetuje preko novinarjev vlaganje v nepremičnine, kajti delnice so v kurcu, in treba je nekam drugam investirat ( da denar slučajno ne bi gnil na banki ). Mislim za kozlat, če je kdo v zadnjem letu krepko "nategnjen" na borzi naj investira v nepremičnine, da bo nekaj podobnega deležen še enkrat.

Eni vedno zahtevajo repete.Enfrice.
anon-50899 sporočil: 39
[#337167] 08.10.08 17:50 · odgovor na: MF-302701 (#335299)
Odgovori   +    0
a bi lahko kaj tudi komentiral, ker tako pisanje brez argumentov ni na nivoju in vse skupaj deluje kot da prodajaš meglo, kot vsi ostali prodajalci, ki so v teh časih videti prav bogo. Včeraj v odmevih je bila tema o cenah stanovanj in je bilo na daleč jasno, da se obema gostoma tresejo hlače. "Najmočnejši argument", ki sta ga imela za povedat v prid rasti, pa je bilo to, da se cene ne bodo mogle nižat zaradi stroškov gradnje. Ob taki izjavi je pa marsikomu vse jasno. Ne mi rečt da stroški gradnje m2 v Šiški nanesejo 4.000 eur. :-)
anon-113530 sporočil: 336
[#337705] 09.10.08 10:19 · odgovor na: anon-50899 (#337167)
Odgovori   +    0

Bi blo prov zanimivo v roke dobit Vegradovo kalkulacijo, kako so prisli do teh 4k...?

Strani: 1