Zasebnost

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Francoska vasica, kjer vozijo le električni avtomobili

Strani: 1

sonce1313 sporočil: 376
[#2861204] 11.08.20 07:44
Odgovori   +    0
V SLO bi našli 1000 problemov, da ne bi imel eden BEV v podobni vasici
anon-93129 sporočil: 2.117
[#2861210] 11.08.20 08:11 · odgovor na: sonce1313 (#2861204)
Odgovori   +    4
[sonce1313]
V SLO bi našli 1000 problemov, da ne bi imel eden BEV v podobni vasici
Bi Renault sfinanciral vse z omrežjrm vred tudi pri nas? Potem pa ne bo težko.
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2861249] 11.08.20 09:46
Odgovori   +    4
To pa še posebej podkrepi razvoj infrastrukture javnih in domačih polnilnic. V Appyju je za to poskrbel Renault, saj je gospodinjstva opremil s polnilnicami, poleg tega pa je namestil še nekaj javnih.
Vse lepo in prav dokler jim tistih par mini igračk, ki slišijo na ime ZOE, financira Reanult in dokler jim uredi tudi potrebno infrastrukturo. Ko pa se takle prebivalec "električne" vasice odpravi na družinske počitnice (4 ljudje s prtljago), zajaha svojega dovolj velikega dizlaša ali pa najame rent a car (ali pa bencinarski ali naftaški kombi).
PS.
Tudi jaz bi bil renaultov tester, če mi Renault nudi in uredi popolnoma vse. Kot rečeno, ko pa gre za kaj resnejšega zakurblam svojega BMW dizlaša.
sonce1313 sporočil: 376
[#2861267] 11.08.20 10:49 · odgovor na: anon-93129 (#2861210)
Odgovori   +    1
Velika večina ne potrebuje novega ali močnejšega omrežja, za polnjenje ponoči med 16 in 25A, še posebej ne na podeželju, kjer kar tekmujejo kdo bo bolj kuril mokra drva
comteo sporočil: 664
[#2861288] 11.08.20 12:32 · odgovor na: jurijjurij (#2861249)
Odgovori   +    0
[jurijjurij]
> To pa še posebej podkrepi razvoj infrastrukture javnih in domačih polnilnic. V Appyju je za to poskrbel Renault, saj je gospodinjstva opremil s polnilnicami, poleg tega pa je namestil še nekaj javnih.

Vse lepo in prav dokler jim tistih par mini igračk, ki slišijo na ime ZOE, financira Reanult in dokler jim uredi tudi potrebno infrastrukturo. Ko pa se takle prebivalec "električne" vasice odpravi na družinske počitnice (4 ljudje s prtljago), zajaha svojega dovolj velikega dizlaša ali pa najame rent a car (ali pa bencinarski ali naftaški kombi).
PS.
Tudi jaz bi bil renaultov tester, če mi Renault nudi in uredi popolnoma vse. Kot rečeno, ko pa gre za kaj resnejšega zakurblam svojega BMW dizlaša.
Ja, par krat letno je res hud problem, po 300 km vožnje narediti pol ure pavze za kavo in lulanje.... Res hud problem :-D . Zato, da vsak dan pelješ kratke relacije skoraj zastojn...
Mi imamo doma 3 avta, posebej priključek za domačo polnilnico in račun med 25 in 30€ mesečno za elektriko s fiksnimi stroški....
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2861308] 11.08.20 13:32 · odgovor na: comteo (#2861288)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: jurijjurij 11.08.2020 13:34
[comteo]
> [jurijjurij]
> > To pa še posebej podkrepi razvoj infrastrukture javnih in domačih polnilnic. V Appyju je za to poskrbel Renault, saj je gospodinjstva opremil s polnilnicami, poleg tega pa je namestil še nekaj javnih.
>
> Vse lepo in prav dokler jim tistih par mini igračk, ki slišijo na ime ZOE, financira Reanult in dokler jim uredi tudi potrebno infrastrukturo. Ko pa se takle prebivalec "električne" vasice odpravi na družinske počitnice (4 ljudje s prtljago), zajaha svojega dovolj velikega dizlaša ali pa najame rent a car (ali pa bencinarski ali naftaški kombi).
> PS.
> Tudi jaz bi bil renaultov tester, če mi Renault nudi in uredi popolnoma vse. Kot rečeno, ko pa gre za kaj resnejšega zakurblam svojega BMW dizlaša.

Ja, par krat letno je res hud problem, po 300 km vožnje narediti pol ure pavze za kavo in lulanje.... Res hud problem :-D . Zato, da vsak dan pelješ kratke relacije skoraj zastojn...
Mi imamo doma 3 avta, posebej priključek za domačo polnilnico in račun med 25 in 30€ mesečno za elektriko s fiksnimi stroški....
Nekoč sem ti že odgovoril na podobne pripombe. Ajde še enkrat po vrsti:

1. Nizke stroške (elektrika) imaš zato, ker se elektroavtomobilisti šlepate na cenen gospodinjski tok, ki je danes osnovna civilizacijska pridobitev. Ko bo el. avtomobilov bistveno več, bo cena elektrike za vas višja. Upam, da samo za lastnike el. polnilnic!

2. Po 300km se moraš ustaviti natanko na tisti črpalki, ki ima tudi električne polnilce. Če pa je pred vsakim polnilcem vrsta 3 avtomobilov (ti si torej četrti v vrsti), boš čakal, da na natankaš elektriko ... Koliko časa že? Za izračun ni potrebna huda matematika ...

3. Tisti pritlikavi ZOE je samo za mestno vožnjo in še vedno nisi dojel, da so el. avtomobili primerni za samostojne hiše in nočno polnjenje. V mestu v blokih pa ... tudi to sva nekoč v postih že jemala ...
Froc sporočil: 2.033
[#2861331] 11.08.20 15:27 · odgovor na: jurijjurij (#2861308)
Odgovori   +    2
Ja, je članek lepo napisal, to deluje samo in dokler, nekdo časti del cene avta, subvencijo zanj, elektriko zanj, ustrezno električno napeljavo vasi za polnjenje za te avte, potem si pripravljen se po vasici voziti samo na elektriko. Za ostale potrebe pa je potrebno imeti, kot fajmošter kuharico, pri roki še avto, ki zmore kaj več.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2861457] 12.08.20 12:07 · odgovor na: Froc (#2861331)
Odgovori   +    0
www.youtube.com/watc...Iexb491mPM

Če ste zaposleni v evropski avto industriji ali pri njenih dobaviteljih, priporočam diverzifikacijo.

Strani: 1