Zasebnost

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Fisker z roko Volkswagna vnovič nad Teslo

Strani: 1

bumag sporočil: 336
[#2858248] 22.07.20 21:17
Odgovori   +    5
Zanimivo bo. Zagotovo avta še dve leti ne menjam, dokler se ne razmahne elektrika :)
anon-93129 sporočil: 2.117
[#2858270] 23.07.20 07:59 · odgovor na: bumag (#2858248)
Odgovori   +    5
Medtem na primer uredi potrebno število kvadratnih metrov sončnih celic in uredi dovolj močan električni priklop, da bo avto napolnjen prej kot v enem dnevu. Potem pa veselo v trgovino.
bigl sporočil: 18.363
[#2858273] 23.07.20 08:26 · odgovor na: anon-93129 (#2858270)
Odgovori   +    6
[Mleben]
Medtem na primer uredi potrebno število kvadratnih metrov sončnih celic in uredi dovolj močan električni priklop, da bo avto napolnjen prej kot v enem dnevu. Potem pa veselo v trgovino.
Če bi genialni Tesla še živel, sem skoraj prepričan, da avtomobili ne bi bili obteženi in se šlepali z napolnjenimiz baterijami ampak bi gotovo našel boljšo rešitev. Musk žal pač ni Tesla. Lep dan.
anon-93129 sporočil: 2.117
[#2858279] 23.07.20 08:58 · odgovor na: bigl (#2858273)
Odgovori   +    3
[bigl]
> [Mleben]
> Medtem na primer uredi potrebno število kvadratnih metrov sončnih celic in uredi dovolj močan električni priklop, da bo avto napolnjen prej kot v enem dnevu. Potem pa veselo v trgovino.

Če bi genialni Tesla še živel, sem skoraj prepričan, da avtomobili ne bi bili obteženi in se šlepali z napolnjenimiz baterijami ampak bi gotovo našel boljšo rešitev. Musk žal pač ni Tesla. Lep dan.
Drži, lahko da je tudi na tem delal, no ne ravno na avtomobilu, a se je precej dokumentacije "izgubilo".
premza sporočil: 4.276
[#2858284] 23.07.20 09:25 · odgovor na: anon-93129 (#2858279)
Odgovori   +    4
[Mleben]
> [bigl]
> Če bi genialni Tesla še živel, sem skoraj prepričan, da avtomobili ne bi bili obteženi in se šlepali z napolnjenimiz baterijami ampak bi gotovo našel boljšo rešitev. Musk žal pač ni Tesla. Lep dan.

Drži, lahko da je tudi na tem delal, no ne ravno na avtomobilu, a se je precej dokumentacije "izgubilo".
Delal je na prenosu informacij in energije na daljavo.
On bi uvedel delo na daljavo že v 19, stoletju in potem Zemlja sploh ne bi rabila 2 milijard avtov. Mi tega tudi v 21. stoletju nismo sposobni oz. nočemo, saj znaten delež BDP-ja sproduciramo v stoječih kolonah.
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2858289] 23.07.20 10:21 · odgovor na: (#2858287)
Odgovori   +    10
[alek14]
Rešitve, ki jih je N. Tesla predlagal za prenos na daljavo so groteskne (prenos z umetnimi strelemi npr.) in niso vredne resnega razmisleka.
N. Tesla je bil precej podoben Musku v tem, da je bil eksplorator. Toda Musk je tudi eksploitator - kar pomeni, da so zadeve na začetku vsaj malce znotraj možnega.
Pri N. Tesli, pa so zadeve padle v znotraj (tehnično) možnega čisto po naključju.
Hmmm Alek, če se omejimo na energetiko: a misliš, da so trofazni prenos el. energije (izmenična napetost), trofazni transformator in indukcijski motor, zgolj in čisto po naključju padli znotraj tehnično možnega?
najobj sporočil: 32.056
[#2858334] 23.07.20 15:41 · odgovor na: (#2858287)
Odgovori   +    3
[alek14]
Rešitve, ki jih je N. Tesla predlagal za prenos na daljavo so groteskne (prenos z umetnimi strelemi npr.) in niso vredne resnega razmisleka.
N. Tesla je bil precej podoben Musku v tem, da je bil eksplorator. Toda Musk je tudi eksploitator - kar pomeni, da so zadeve na začetku vsaj malce znotraj možnega.
Pri N. Tesli, pa so zadeve padle v znotraj (tehnično) možnega čisto po naključju.
... holy shit ! ... čuj, pusti ti Teslo in se z resnim razmislekom raje posveti koroni, ker ti za razliko od vseh ostalih korona očitno ni udarila na pljuča ...

P.S.: če bi bilo neki problem tehnično možno rešit vsakemu, ne bi bilo izumiteljev, ker bi tisti problem vsak rešil kar sam ...
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2858336] 23.07.20 15:44 · odgovor na: (#2858287)
Odgovori   +    1
Jaz bolj gledam nanj kot na Newtona. Na začetku ni da ni, same genialne ideje, potem pa Tesla v fantasy, Newton pa v ezoteriko.
najobj sporočil: 32.056
[#2858340] 23.07.20 15:54 · odgovor na: (#2858338)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 23.07.2020 15:56
[alek14]
> [najobj]
> > [alek14]
> > Rešitve, ki jih je N. Tesla predlagal za prenos na daljavo so groteskne (prenos z umetnimi strelemi npr.) in niso vredne resnega razmisleka.
> > N. Tesla je bil precej podoben Musku v tem, da je bil eksplorator. Toda Musk je tudi eksploitator - kar pomeni, da so zadeve na začetku vsaj malce znotraj možnega.
> > Pri N. Tesli, pa so zadeve padle v znotraj (tehnično) možnega čisto po naključju.
> ... holy shit ! ... čuj, pusti ti Teslo in se z resnim razmislekom raje posveti koroni, ker ti za razliko od vseh ostalih korona očitno ni udarila na pljuča ...
>
> P.S.: če bi bilo neki problem tehnično možno rešit vsakemu, ne bi bilo izumiteljev, ker bi tisti problem vsak rešil kar sam ...
Navedi delo, ki ga je napisal Tesla in si ga prebral "cover to cover". :-)
Bova potem ša kako rekla.
... čuj, to forum.finance.si/?m=...289&single sicer ni napisal Tesla, ampak bo za začetek kar dovolj ...

P.S.: če bi bilo neki problem tehnično možno rešit vsakemu, ne bi bilo izumiteljev, ker bi tisti problem vsak rešil kar sam ...
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2858341] 23.07.20 16:03 · odgovor na: (#2858337)
Odgovori   +    1
Jaz bi rekel po nemško Jein. Torej ja in ne.
Prijatelj ki ima doktorat iz programiranja in matematike na eni od najboljših univerz v US, je vodil tečaje C in C++. Da bi vzpodbudil kreativnost, je sestavil "priročnik" iz člankov. Jasno je bilo, da je večina osnovnih izumov stvar navdiha, trenutka, intuicije. En ob znastvenikov je napisal: "Bazične raziskave skoraj nikoli ne prinesejo nič bazičnega. Sanjamo, smo zadeti, se vozimo in naenkrat se nam posveti. POTEM pa par let iščemo matematiko, da dokažemo kaj smo odkrili."
Malo je znana široka uporaba LSD v znanosti, od mega doz, do 1 tedenskega neprekinjenega mikrodiziranja. Ko je imel Hoffman 100 let, se mu prišli čestitat ugledni znanstvenik, da jim je priskrbel "orodje" za delo. En od obeh odkriteljev DNK verige tudi.
Torej na en način so bazični izumi slučaj.
Kdor dela na inovacijah, ve, da z logiko prideš do sem. Preskok, pa se zgodi naenkrat, vprašanje samo kdaj. Potem si rečeš: pa JAZ sem totalen bedak, saj to je čisto jasno, to bi se moral spomnit takoj. A,a, ne gre to tako. Zato pa je kreativnost ženskega spola, zelo kapriciozna, pa še dolgo se pusti nagovarjat.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2858343] 23.07.20 16:11 · odgovor na: (#2858342)
Odgovori   +    1
[alek14]
Vendar je pri Musku najti samo SpaceX in Paypal, ki sta popolen uspeh. Električni avti so deloma polomja, ker se je spustil v mid class prehitro.
Težko je ob vseh teh milijardah ostati z nogami na tleh.
nimasmisla sporočil: 68
[#2858419] 24.07.20 11:54 · odgovor na: (#2858342)
Odgovori   +    0
Dej, najdi si kaj kar je napisal Tesla pa boš videl, da mu že osnovni Newtonovi zakoni niso bili razumljivi - potem pa je šel še pisat, da Einstein nima pojma. Danes bi bil Tesla Flat Earther. Z vsem spoštovanjem do ekperimentalnih dosežkov, ki so za dolgo časa spremenili svet.
Eksploratorni izumitlej je najboljši če je "tepec",ker bo probal še tisto, kar se pametnemu zdi trapasto in glej ga zlomka včasih ni (trapasto).
Vidim, da ti je izpod časti, da bi se malo bolj poglobil v življenje in delo N. Tesle. Sicer pa je kar "nekaj" materiala na to temo ...
nimasmisla sporočil: 68
[#2858434] 24.07.20 13:44 · odgovor na: (#2858422)
Odgovori   +    0
In eden od naju ga je prebral in eden ne. Saj mogoče nisi bral kaj o njem pišejo drugi? Moraš brat prav njegova dela :)
V bistvu eno in drugo. Res so mi njegove teorijske razlage in zamisli dokaj nejasne, dejstvo pa je, da so njegovi glavni eksperimenti zasnovani na etru, katerega pa znanost ne priznava, saj so ga pred cca. 100 leti vrgli iz obstoja z reci in piši: glasovanjem.

Vsekakor bi bil za inženirje/znanstvenike velik izziv vsaj to, da bi ponovili njegove poskuse in dosegli vsaj podobno dobre rezultate, čeprav ne poznajo teoretično ozadje delovanja, pa saj ga niti ne morejo ...

Ne vem, ne poznam nobene tehnologije, ki bi izšla iz relativnostne teorije ... pa tudi svetlobna hitrost ni najvišja izmerjena hitrost ...

In zakaj so eter umaknili iz znanosti?!
najobj sporočil: 32.056
[#2858455] 24.07.20 15:11 · odgovor na: (#2858342)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.07.2020 15:14
[alek14]
> [najobj]
> > [alek14]
> > > [najobj]
> > > > [alek14]
> > > > Rešitve, ki jih je N. Tesla predlagal za prenos na daljavo so groteskne (prenos z umetnimi strelemi npr.) in niso vredne resnega razmisleka.
> > > > N. Tesla je bil precej podoben Musku v tem, da je bil eksplorator. Toda Musk je tudi eksploitator - kar pomeni, da so zadeve na začetku vsaj malce znotraj možnega.
> > > > Pri N. Tesli, pa so zadeve padle v znotraj (tehnično) možnega čisto po naključju.
> > > ... holy shit ! ... čuj, pusti ti Teslo in se z resnim razmislekom raje posveti koroni, ker ti za razliko od vseh ostalih korona očitno ni udarila na pljuča ...
> > >
> > > P.S.: če bi bilo neki problem tehnično možno rešit vsakemu, ne bi bilo izumiteljev, ker bi tisti problem vsak rešil kar sam ...
> > Navedi delo, ki ga je napisal Tesla in si ga prebral "cover to cover". :-)
> > Bova potem ša kako rekla.
> ... čuj, to forum.finance.si/?m=...289&single sicer ni napisal Tesla, ampak bo za začetek kar dovolj ...
>
> P.S.: če bi bilo neki problem tehnično možno rešit vsakemu, ne bi bilo izumiteljev, ker bi tisti problem vsak rešil kar sam ...
Dej, najdi si kaj kar je napisal Tesla pa boš videl, da mu že osnovni Newtonovi zakoni niso bili razumljivi - potem pa je šel še pisat, da Einstein nima pojma. Danes bi bil Tesla Flat Earther. Z vsem spoštovanjem do ekperimentalnih dosežkov, ki so za dolgo časa spremenili svet.
Eksploratorni izumitlej je najboljši če je "tepec",ker bo probal še tisto, kar se pametnemu zdi trapasto in glej ga zlomka včasih ni (trapasto).
Musk ima nekaj eksploratornega izumitelja v krvi in to ga naredi takega, ki kamen vrže zelo daleč. Vendar je pri Musku najti samo SpaceX in Paypal, ki sta popolen uspeh. Električni avti so deloma polomja, ker se je spustil v mid class prehitro.
... eh, ne morem se jaz z vami znanstveniki merit, če pa sam kaj več kot seštevat, odštevat, množit in delit ne znam, za razliko od mnogih pa običajno razumem, kaj številke pomenijo ...

P.S.: nimam pojma, kaj je Tesla napisal, ker je že samo patentov en.wikipedia.org/wik...la_patents preprosto preveč, očitno pa je Tesla videl tudi tisto, kar pred njim ni videl nihče, zato ti verjamem, da bi danes ob inflaciji "znanstvenikov" Tesla bil zaničljivo ozmerjan kot "Flat Earther", karkoli že to komu pomeni ...
najobj sporočil: 32.056
[#2858456] 24.07.20 15:18 · odgovor na: (#2858437)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.07.2020 15:22
[alek14]
> [nimasmisla]
> > In eden od naju ga je prebral in eden ne. Saj mogoče nisi bral kaj o njem pišejo drugi? Moraš brat prav njegova dela :)
>
> V bistvu eno in drugo. Res so mi njegove teorijske razlage in zamisli dokaj nejasne, dejstvo pa je, da so njegovi glavni eksperimenti zasnovani na etru, katerega pa znanost ne priznava, saj so ga pred cca. 100 leti vrgli iz obstoja z reci in piši: glasovanjem.

Ne, bil je ekspriment, ki je zadevo ovrgel definitvno:
en.wikipedia.org/wik...experiment

Za tem eksperimentom je neobstoj etra potrdilo še na stotine izjemno natančnih poskusov.
en.wikipedia.org/wik...relativity



> Vsekakor bi bil za inženirje/znanstvenike velik izziv vsaj to, da bi ponovili njegove poskuse in dosegli vsaj podobno dobre rezultate, čeprav ne poznajo teoretično ozadje delovanja, pa saj ga niti ne morejo ...

??????????? Tesla ni poznal ničesar, še najmanj pa kakega teoretičnega ozadja. Tesnino poznavanje naravoslovja je bilo de-facto na ravni učenca iz 8-razreda današnje osnovne šole, ki zdeluje s trojkami.


> Ne vem, ne poznam nobene tehnologije, ki bi izšla iz relativnostne teorije

Jedrska energija, (bombe in elektrarne), tudi fuzija sonca - vse izhajajo iz relativnostne teorije.
GPS je uporablja splošno relativnostno teorijo, ker mora upoštevati krivljenje prostor-časa okoli Zemlje, da pravilno izračuna pozicijo.

>... pa tudi svetlobna hitrost ni najvišja izmerjena hitrost ...

Zaenkrat je.
... holy shit ! ... alzo, noh ajn mal, pusti ti Teslo in se z resnim razmislekom raje posveti koroni - mogoče boš enako kot Tesla videl, kar drugi ne vidijo - sploh ker tebi za razliko od vseh ostalih bolnikov korona očitno ni udarila na pljuča ...

P.S.: s svojim razmišljanjem je bil Tesla za teoretično ozadje malo prehiter ...
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2858468] 24.07.20 16:48 · odgovor na: (#2858465)
Odgovori   +    1
Čestitam ti za močne živce in jekeleno voljo. Pregovarjat se z nekom ki pravi da ne pozna praktičnih rezultatov realativnostne teorije je že na začetku 10m visok STOP znak. ;)))
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2858491] 24.07.20 19:39 · odgovor na: (#2858469)
Odgovori   +    1
Ti poskušaš prosvetliti 3 opice?
Verjetno poznaš Dunning Kruger efekt? Butl je tolk butl da niti tega ne ve da je butl?
najobj sporočil: 32.056
[#2858492] 24.07.20 19:42 · odgovor na: (#2858469)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.07.2020 19:43
[alek14]
> [PyotrNovak]
> Čestitam ti za močne živce in jekeleno voljo. Pregovarjat se z nekom ki pravi da ne pozna praktičnih rezultatov realativnostne teorije je že na začetku 10m visok STOP znak. ;)))
Vedno znova si naglas ponavljam, da nisem rasist. :)
Tako, da mi ni nerodno poskusiti razsvetliti ljudi, ki pač niso imeli časa za svetlobo do sedaj. :)
... ja, brez Tesle bi bili z Edisonom tudi forumski znanstveniki tvoje sorte bolj kot ne v temi in za nas nevedne res ne bi bilo dovolj svetlobe ... khmm, razen seveda podnevi, ko Sonce sveti na pametne in nore ...

P.S.: na totem forumu sem prebral že vse sorte, ti pa si v svoji dobesedno nori prepotentnosti zdaj posekal vse rekorde ...
najobj sporočil: 32.056
[#2858493] 24.07.20 19:54 · odgovor na: PyotrNovak (#2858468)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 24.07.2020 19:55
[PyotrNovak]
Čestitam ti za močne živce in jekeleno voljo. Pregovarjat se z nekom ki pravi da ne pozna praktičnih rezultatov realativnostne teorije je že na začetku 10m visok STOP znak. ;)))
... čuj, najprej se nauči brat, potem pa se raje drži svoje šlosarije, če si res tako dober, kot se hvališ na totem forumu ...

P.S.: ker si patološko zaljubljen v Muska, me prav zanima, če ti sploh veš, po komu je Musk poimenoval svojo tovarno električnih avtomobilov in zakaj jo je tako poimenoval, če pa je Nikola Tesla in njegovi patenti pravi amusement park, kot pravi naš forumski znanstvenik alek14 ... aja, in ko sem glih pri Musku, Tesli in elektriki in če pomislim, kaj pomeni elektrika (= izmenični tok) za razvoj človeštva, bi težko našel koga, ki je s svojim izumom prispeval več kot Nikola Tesla ...
najobj sporočil: 32.056
[#2858578] 25.07.20 13:11 · odgovor na: (#2858496)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.07.2020 13:13
[alek14]
> [najobj]
> > [PyotrNovak]
> > Čestitam ti za močne živce in jekeleno voljo. Pregovarjat se z nekom ki pravi da ne pozna praktičnih rezultatov realativnostne teorije je že na začetku 10m visok STOP znak. ;)))
> ... čuj, najprej se nauči brat, potem pa se raje drži svoje šlosarije, če si res tako dober, kot se hvališ na totem forumu ...
>
> P.S.: ker si patološko zaljubljen v Muska, me prav zanima, če ti sploh veš, po komu je Musk poimenoval svojo tovarno električnih avtomobilov in zakaj jo je tako poimenoval, če pa je Nikola Tesla in njegovi patenti pravi amusement park, kot pravi naš forumski znanstvenik alek14 ... aja, in ko sem glih pri Musku, Tesli in elektriki in če pomislim, kaj pomeni elektrika (= izmenični tok) za razvoj človeštva, bi težko našel koga, ki je s svojim izumom prispeval več kot Nikola Tesla ...
A si že poglededal Tesline patente? Ti si dal link...

Veš, da sem opazil, da konzervativci pogosto zanikajo evolucijo "živali", a so popolnoma OK z evolucijo med ljudmi (kapitalizem pa te zadeve).
Levičarji pa priznavajo evolucijo živali vendar jo zanikajo med ljudmi - survival of the fittest med ljudmi? - Bah. Marx je reku da to ni lepo. :)

Jaz se svojimi izumi lahko povsem primerjam s Teslo. Sem znotraj top 3% izumiteljev EU po vrednosti izumov. Imam 21 patentnih družin na vesti in ravno toliko patentov v njih kot Tesla.
Bilo pa je pesmica izumljat okoli l. 1900, ko je bil skoraj edina konkurenca Edison - danes je konkurence več.
... khmm, in namesto da bi s svojim silnim znanjem v teh težkih časih reševal naš svet, se z levičarskimi luzerji nateguješ na totem forumu ... eh, jebiga ...

P.S.: moja gimnazijska fizika - takrat sploh ni bila slaba - je že malo zarjavela in se mi je zaradi Tesle - ne domišljam si, da bi mi res koristilo - ne ljubi obnavljat, za tebe top 3% izumiteljev EU po vrednosti izumov pa bi se potrudil in bi bil zato res vesel, če bi svoje izume razkril, pa da vidim, če je bil Tesla s 120 leti planetarnega izkoriščanja izmeničnega električnega toka v primerjavi s tabo res takšn luzer, kot praviš ... aja, ker mi svojih izumov ne boš razkril, ti sploh ne zamerim, ker te je zaradi strahu pred korono očitno spet - za moj okus s Teslo tokrat sicer malo preveč - zaneslo ...
anon-476940 sporočil: 11
[#2860544] 06.08.20 21:59 · odgovor na: (#2858496)
Odgovori   +    2
[alek14]
Jaz se svojimi izumi lahko povsem primerjam s Teslo.
Se ti ne zdi, da spet rahlo pretiravaš. Saj je lepo, da se človek pohvali. Tega Slovenci na splošno ne znamo, sploh pred tujci.

Da pa take trditve ne ostanejo na ravni gostilniške debate, morajo temeljiti na objektivno preverljivih dejstvih.
Sem znotraj top 3% izumiteljev EU po vrednosti izumov. Imam 21 patentnih družin na vesti in ravno toliko patentov v njih kot Tesla.
Nekaj dejstev:
- velika večina članov teh družin so pat. prijave, v nekaterih družinah je npr. edini član slovenska pat. prijava
- edini avtor si pri 3 prijavah, od tega sta 2 slovenski
- Tesla je edini avtor velike večine (praktično vseh) svojih izumov
- vpliva in vrednosti Teslinih izumov za razvoj tehnike verjetno ni treba podrobno razlagati

Lahko te odstotke kako dokažeš? Enkrat si opletal z milijardami, za katere nisi nikoli predložil preverljivih dokazov.

Tudi, če bi bilo to, kar trdiš, res, bi že zdavnaj dobil ponudbo, ki je ne bi mogel zavrniti in ne bi izgubljal časa s pisanjem na enem obskurnem slovenskem finančnem forumu.
Bilo pa je pesmica izumljat okoli l. 1900, ko je bil skoraj edina konkurenca Edison - danes je konkurence več.
Da in ne. Npr. znanje ni bilo še nikoli tako dostopno kot v sedanji dobi interneta.
Včasih je imel dostop tudi samo do osnovnega znanja precej majhen krog ljudi, tako rekoč elita. Tudi dostop do ustrezne literature in prostorov (laboratorijev) ter aparatur je bil zelo omejen.
anon-476940 sporočil: 11
[#2860841] 09.08.20 11:44 · odgovor na: (#2860581)
Odgovori   +    1
Žal nisi ponudil niti enega vsaj približno konkretnega odgovora, kaj šele dokaza.
Spustil si nekaj dima v obliki povezav, ki z vprašanji nimajo veliko skupnega.

Škoda, s tem izgubljaš še tisto malo kredibilnosti, kar ti je je po začetku korone še ostalo.
Včasih sem rad prebral kakšen tvoj komentar. Vsaj na področjih, ki jih poznam, si znal zašpiliti kakšno s težo. Žal tega ni več.

Strani: 1