Zasebnost

Strani: 1

anon-293306 sporočil: 184
[#2856584] 12.07.20 22:33
Odgovori   +    9
Že zato, ker bo Toyota imela 5 letno garancijo brez natega z kreditom ali lizingom.
moon sporočil: 1.623
[#2856592] 13.07.20 00:01 · odgovor na: anon-293306 (#2856584)
Odgovori   +    2
[ortodox]
Že zato, ker bo Toyota imela 5 letno garancijo brez natega z kreditom ali lizingom.
A si ti kdaj imel Toyoto.. in izkusnjo z nje servisom?
zav sporočil: 736
[#2856611] 13.07.20 08:56 · odgovor na: moon (#2856592)
Odgovori   +    5
[moon]
> [ortodox]
> Že zato, ker bo Toyota imela 5 letno garancijo brez natega z kreditom ali lizingom.

A si ti kdaj imel Toyoto.. in izkusnjo z nje servisom?
Ta zadeva pa zanima tudi mene (kot morebitnega bodočega kupca), povej kaj več.
rx170 sporočil: 6.459
[#2856619] 13.07.20 09:22 · odgovor na: zav (#2856611)
Odgovori   +    2
[zav]
> [moon]
> > [ortodox]
> > Že zato, ker bo Toyota imela 5 letno garancijo brez natega z kreditom ali lizingom.
>
> A si ti kdaj imel Toyoto.. in izkusnjo z nje servisom?

Ta zadeva pa zanima tudi mene (kot morebitnega bodočega kupca), povej kaj več.
Jaz imam četrto toyoto; začel sem s Corrolo, zdaj pa imam tretjega RAVa.

Servis je bil precej zadovoljiv, nobena od teh 4 me ni (še) pustila na cedilu. Na Corroli sem moral menjat neke dele na menjaniku po ca. 100000 (kar je bilo nekoliko dražje popravilo), na RAV4 pa sem menjal po 4 letih akumulator (pravočasno sem spoznal, da ga jemlje in uspel menjati brez preklinjanja in letanja s kabli, ko avto ne bi vžgal). Drugih popravil ob rednih servisih ni bilo. Na hibridu še nisem imel servisa, ker sem zaradi zapovedanega dela od doma naredil letos precej manj kilometrov. Upam, da se bo obnesel vsaj tako dobro kot so se dizli.
anon-206883 sporočil: 122
[#2856623] 13.07.20 09:35 · odgovor na: rx170 (#2856619)
Odgovori   +    0
Pomembna razlika je, da bo ta Toyota izdelana v isti tovarni kot ostali "francoski" bratje, tako da je kvaliteta pogojena s tem.
rx170 sporočil: 6.459
[#2856624] 13.07.20 09:38 · odgovor na: anon-206883 (#2856623)
Odgovori   +    5
[0826INSTI]
Pomembna razlika je, da bo ta Toyota izdelana v isti tovarni kot ostali "francoski" bratje, tako da je kvaliteta pogojena s tem.
Moja Corrola je bila izdelana v Turčiji, RAVi pa na japonskem. Pogovarjal sem se z raznimi proizvajalci razlinih komadov za avt industrijo in vsi brez izjeme pravijo, da so Toyotini standardi glede kvalitete najbolj zahtevni. Kako bo v tem primeru ne vem, ravno tako to ne pomeni, da se recimo ne more že jutri kaj na kateri od Toyot pokvariti.
drugmirko sporočil: 1.301
[#2856837] 14.07.20 09:57 · odgovor na: rx170 (#2856619)
Odgovori   +    4
[rx170]
> [zav]
> > [moon]
> > > [ortodox]
> > > Že zato, ker bo Toyota imela 5 letno garancijo brez natega z kreditom ali lizingom.
> >
> > A si ti kdaj imel Toyoto.. in izkusnjo z nje servisom?
>
> Ta zadeva pa zanima tudi mene (kot morebitnega bodočega kupca), povej kaj več.

Jaz imam četrto toyoto; začel sem s Corrolo, zdaj pa imam tretjega RAVa.

Servis je bil precej zadovoljiv, nobena od teh 4 me ni (še) pustila na cedilu. Na Corroli sem moral menjat neke dele na menjaniku po ca. 100000 (kar je bilo nekoliko dražje popravilo), na RAV4 pa sem menjal po 4 letih akumulator (pravočasno sem spoznal, da ga jemlje in uspel menjati brez preklinjanja in letanja s kabli, ko avto ne bi vžgal). Drugih popravil ob rednih servisih ni bilo. Na hibridu še nisem imel servisa, ker sem zaradi zapovedanega dela od doma naredil letos precej manj kilometrov. Upam, da se bo obnesel vsaj tako dobro kot so se dizli.
jaz pa že desetletja vozim CItroene (ok, zadnji je bil Pežo ampak itak gre za isto hišo in tehniko) in razen rednih servisov nisem z nobenim mel kakšnih problemov. pa zdej ne vem a sem mel kakšen poseben "zegen" al kaj, ker poznam lastnike ki so meli kar nekaj problemaov in vem, da se Citroen kvarijo prbližno tolko kot vse ostalo... tudi Toyote se ne bistveno manj. sodelavec je mel celega s*anja s Corolo Verso. po moje je velika večina tega odvisna od normalnosti lastnikovega odnosa do avtomobila in kvalitete servisa na ketarega se ga vozi... in šele potem od njegove "značke".... z drugimi besedami, niso še naredili avta, ki ga bedak in malomarnež ne bi bila sposobna uničit ;).

...ok, lažem... na C2 mi je poču feder na amortizerju. hvala bogu v garaži in ne med vožnjo. pa na Ax-u so se mi po ene 12 letih na vetrobranski šajbi naredili mehurčki... in 508 si je znal javit "engine failure", sam se je znal tud "sam popravit", ko si ga naslednjič zagnal :))
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2857184] 15.07.20 17:28 · odgovor na: drugmirko (#2856837)
Odgovori   +    0
[drugmirko]
...ok, lažem... na C2 mi je poču feder na amortizerju.
Daj no prosim, pišeš že tako ena proti približno kot Miloš.
drugmirko sporočil: 1.301
[#2857217] 15.07.20 22:47 · odgovor na: anon-154083 (#2857184)
Odgovori   +    0
[jani1974]
> [drugmirko]
> ...ok, lažem... na C2 mi je poču feder na amortizerju.

Daj no prosim, pišeš že tako ena proti približno kot Miloš.
ke?
ne razumem kaj si mi hteu povedat... je pač počla vzmet... poglej si sliko:

ciak-auto.hr/wp-cont...ast158.jpg

tisti "cilinder in palca" not je amortizer, "feder" je pa tisto spiralasto okoli ;) :))... vsak avto, ki ni hidravlično vzmeteni Citroen ma to... počlo na mestu, kjer je robotek držal vzmet med galvansko zaščito. fabriška napaka, p*asci niso priznali :x... je pa res, da je zamenjava stala par deset evrov...
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2857219] 15.07.20 22:53 · odgovor na: drugmirko (#2857217)
Odgovori   +    0
[drugmirko]
tisti "cilinder in palca" not je amortizer, "feder" je pa tisto spiralasto okoli ;)
Temu se reče coilover :)
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2857235] 16.07.20 07:29 · odgovor na: drugmirko (#2857217)
Odgovori   +    0
[drugmirko]
> [jani1974]
> > [drugmirko]
> > ...ok, lažem... na C2 mi je poču feder na amortizerju.
>
> Daj no prosim, pišeš že tako ena proti približno kot Miloš.

ke?
ne razumem kaj si mi hteu povedat... je pač počla vzmet... poglej si sliko:

ciak-auto.hr/wp-cont...ast158.jpg

tisti "cilinder in palca" not je amortizer, "feder" je pa tisto spiralasto okoli ;) :))... vsak avto, ki ni hidravlično vzmeteni Citroen ma to... počlo na mestu, kjer je robotek držal vzmet med galvansko zaščito. fabriška napaka, p*asci niso priznali :x... je pa res, da je zamenjava stala par deset evrov...
Vzmetna noga je sestavljena iz amortizerja in vzmeti.
Tako da ni nič vzmet na amortizerju, ampak sta do dva sestavna dela nečesa tretjega.
Čisto dovolj pa bi bilo tudi, če bi napisal, da ti je počila vzmet.

Drugače pa je fedra, ne feder.

In tole na tvoji sliki je po moje od dvokolesnika :-)
drugmirko sporočil: 1.301
[#2857249] 16.07.20 09:00 · odgovor na: anon-154083 (#2857235)
Odgovori   +    0
[jani1974]
Vzmetna noga je sestavljena iz amortizerja in vzmeti.
Tako da ni nič vzmet na amortizerju, ampak sta do dva sestavna dela nečesa tretjega.
Čisto dovolj pa bi bilo tudi, če bi napisal, da ti je počila vzmet.

Drugače pa je fedra, ne feder.

In tole na tvoji sliki je po moje od dvokolesnika :-)
:) ja, ok... se opravičujem, ker sem v gostilniški debati o tem "kdo ma večjega in boljšega", v kar dveh postih, namesto knjižne slovnščine in slovnično točnih tehničnih izrazov, uprabu "šank sleng". in, da ob linku slike v drugem postu, nisem pripisal "fotografija je simbolična".. ;) :))

sam... sej na koncu koncev smo v večini debat, o večini tem, v debeli večini vsi sodelujoči - laiki! in v pogovornem jeziku laikov je vzmetna noga "amortizer na kterega je nataknjen še feder" ali celo samo "amortizer"... nekako tako, kot je včasih vsak športni copat bil "superga" in je še zdej "enota" za el. energijo "kilovat" :)).
tako, da je v konkretno tej sekciji foruma (predvsem pa v člankih) pomembno, da v svojih zapisih tehnično točne izraze uporabljajo profesionalni novinarji in mogoče mehaniki/strojniki... vsej takrat, ko debata v pogovornem jeziku zapleza in je za razumevanje treba uporabit tehnično pravilen uzraz.... dvomim pa, da je blo v mojem zgornjem postu težko razumet kaj točno je počlo na enem od mojih Citroenov.
sicer se pa strinjam, uporaba pravilnih izrazov in natančnost povedanega vodi v neprimerno manjše nesporazume in dviguje kredibilnost pisca! zna bit pa, vsej v forumskih debatah, blago dosadna... :P :))
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2857288] 16.07.20 11:56 · odgovor na: drugmirko (#2857249)
Odgovori   +    0
Joj, pa še sploh nisem začel utrujat.

Ne izzivat :-)
drugmirko sporočil: 1.301
[#2858825] 27.07.20 14:05 · odgovor na: (#2858699)
Odgovori   +    0
[dasdas]
ni problem par 10€, problem je, da niso priznali in naredili vpoklica, ker, če se ti to zgodi na cest pri 100+ km/h .........
Drži. In takrat je biu kr halo okrog tega in po tem so se kar glede kvalitete servisa, vpoklicev in samoiniciativnih zamenjav eventuelno problematičnih delov kar orenk popravli...

Strani: 1