Zasebnost

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2856021] 09.07.20 13:02
Odgovori   +    7
Moj mehanik, ki jih popravlja, išče po katalogih zaboje Dom Perignona izpred prve svetovne vojne. Ima se, može se.
Razmišlja da bi si dal tetovirat: Danke Mercedes!
anon-334671 sporočil: 22
[#2856463] 11.07.20 22:23
Odgovori   +    1
Nič dobrega se ne obeta. Podobno kot Audi in Porsche - tudi tisto kar bi pričakoval, da ostane v obliki gumba ali kolešča so spremenili v ekrane, ki so poceni, če ne celo ceneni, in predvsem ne zagotavljajo enakega občutka kot naprimer vrteči gumb klimatske naprave.
aljosalp sporočil: 180
[#2856614] 13.07.20 09:14
Odgovori   +    2
Mislim, da je MB krepko zgrešil bistvo. Še do nedavnega so premium modeli bili brez touchscreena v infotainmentu, ter z ne glih pametnim touchpadom. Sedaj pa revolucija.. Zakaj morajo vsi tako ponesrečeno slediti Tesli?? Poleg tega res verjamejo v voice assistant, da bo razumel vse kar želiš. Danes ti assistenti če niso 100% online jedva razumejo katero številjko želiš iz imenika.
Kar me moti že pri sedanjem MB je, da na volanu bi lahko bila ergonimija gumbov boljša, v glavnem, leva stran je kontrola ekrana med števci, desna pa infotainment. Dražji modeli imajo touch volan, vendar pa je ergonomija nič boljša. Prav tako vsak ceneni avto ima serijsko ogromno malih pomočnikov ala avtomatski brisalci. MB pa to ima kot opcijo na premium avtih.
Prav tako na levi strani volana lahko se zgodi, da imate po tri ročice, kombinirana žmigavci/brisalci, tempomat... Medtem ko je na desni strani le kontrola menjalnika. Koliko krat sem namesto žmigavca vključil drive assist...
Dodatno kar me moti je, da je kontrola menjalnika in ročne zavore še vedno nelogična. Kljub vsemu napredku, v hitrih situacijah pretikanja med R in D nisi 100% siguren da je pretaknil, recimo nisi dovolj močno pritisnil zavoro.. Prej z ročico avtomatika na centralni konzoli je to bilo jasno. sedaj gledaš ekran če se je puščica premaknila na pravo mesto oz.. če je rearview kamera vključena..
Skratka razen solidnih voznih lasnosti so ostali jeftinjaki pa tudi premium šli dlje. Da pa mi negdo od MB trdi, da so brisalci tam kjer so zaradi "zvestih" strank, bi rekel, da glede vseh opcij, naj naredijo "legacy opcije" kot dodatek za penzjonerje in naj že enkrat popravijo ergonomijo.. to touchscreen kloniranje Tesle pa dokazuje gdo je teslo...

Strani: 1