Zasebnost

Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Nova dimenzija za posebneža iz Wolfsburga

Strani: 1

anon-93129 sporočil: 2.117
[#2855264] 07.07.20 08:06
Odgovori   +    1
Pa so zanimivo oblikovanega Arteona s shooting brake obliko spet zapeljali nazaj k Passatu.
spiderman sporočil: 1.741
[#2855276] 07.07.20 08:57
Odgovori   +    13
Nova je klimatska naprava, s katere so se poslovili gumbi, nadomestile so jih za dotik občutljive površine. Voznik lahko notranjost ponoči razsvetli v 30 barvah.
?? Wtf.
Ukinejo fizične gumbe za nastavitev klimatske naprave, kar vsaj jaz med vožnjo redno uporabljam.
Zdaj se bo torej potrebno za=bavati s "touch drsniki" in vsakič pogledati kaj si nastavil, umikanje pogleda s ceste, poslabšanje varnosti vožnje(!!)....
...ampak zato bomo pa, za nočno osvetlitev notranjosti avta, lahko izbirali med 30 (z besedo: trideset) različnimi barvami in odtenki.
.
Ta avtoindustrija je čist "ausglajzala" :-/.
=bejo naj se.
anon-534275 sporočil: 161
[#2855283] 07.07.20 09:11 · odgovor na: spiderman (#2855276)
Odgovori   +    0
[spiderman]
> Nova je klimatska naprava, s katere so se poslovili gumbi, nadomestile so jih za dotik občutljive površine. Voznik lahko notranjost ponoči razsvetli v 30 barvah.

?? Wtf.
Ukinejo fizične gumbe za nastavitev klimatske naprave, kar vsaj jaz med vožnjo redno uporabljam.
Zdaj se bo torej potrebno za=bavati s "touch drsniki" in vsakič pogledati kaj si nastavil, umikanje pogleda s ceste, poslabšanje varnosti vožnje(!!)....
...ampak zato bomo pa, za nočno osvetlitev notranjosti avta, lahko izbirali med 30 (z besedo: trideset) različnimi barvami in odtenki.
.
Ta avtoindustrija je čist "ausglajzala" :-/.
=bejo naj se.
Jaz sicer tudi nisem pristaš teh touch ekranov v avtomobilih, ampak se mi zdi klima res še najmanjši problem. Jaz jo imam praktično ves čas na "auto", spreminjam bolj kot ne samo temperaturo. Je pa res, da je v nekaterih avtomobilih ta avtomatika lahko malo čudna.

Se pa armatura sedaj vsaj malo loči od one grde iz Passata.
spiderman sporočil: 1.741
[#2855293] 07.07.20 09:54 · odgovor na: anon-534275 (#2855283)
Odgovori   +    7
Pri meni je klima tudi v 90% na "avto" in spreminjam samo temperaturo.
S fizičnim gumbom samo, brez pogleda, obrneš "za en zob" in veš, da si pobečal/zmanjšal nastavljeno temperaturo za 0,5 C.
.
Zdaj bo treba pa vsakič še pogledati kaj si nastavil, pa popravljati...
...res bedarija.
.
(Pred)priprava na avtonomno vožnjo, ko bomo v lastnih avtih samo še potniki?
No zame, teh 30 let kot jih mogoče/upam še imem pred sabo, to upam več ne bo prišlo v poštev :-).
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2855309] 07.07.20 10:41
Odgovori   +    0
Cena?
spiderman sporočil: 1.741
[#2855342] 07.07.20 11:59 · odgovor na: anon-534275 (#2855283)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: spiderman 07.07.2020 12:16
[]
Se pa armatura sedaj vsaj malo loči od one grde iz Passata.

Kolikor jaz razumem se od navadnega Passata loči ravno po odsotnosti fizičnih gumbov za upravljanje klime.
Kar se mene tiče je to prej minus kot plus.
.
Aja, pa vsa volanska stikala/gumbi so tudi "touch".
Vključitev, izključitev radarskega tempomata, nastavitve hitrosti - uporabljam v 80% prevoženih kilometrov, prehajanje skozi menije itd...
Z gumbi gre to počnem intuitivno, ni treba gledati kam pritiskaš.
.
Kako bo(bi?) to šlo s "touch" senzorji...???
Ne vem no?!
.
Disclaimer:
Ja imam Passata 2018 in se mi zdi, da je tale zadnji facelift predvsem na račun šparanja... ...manjši "display za števce" (levo desno "fiksna prikaza temperature vode in količine goriva", odsotnost ure na armaturi (OK, itak dovolj prikazov časa, ampak namesto ure napis "Passat"..? C'mon).
Dobiš pa dodatno takšne bedarije (brez narekovajev!), kot je 30 barv za nastavitev "Ambient lighting." :-) :-)
anon-534275 sporočil: 161
[#2855347] 07.07.20 12:31 · odgovor na: spiderman (#2855342)
Odgovori   +    0
[spiderman]
> []
> Se pa armatura sedaj vsaj malo loči od one grde iz Passata.


Kolikor jaz razumem se od navadnega Passata loči ravno po odsotnosti fizičnih gumbov za upravljanje klime.
Kar se mene tiče je to prej minus kot plus.
.
Aja, pa vsa volanska stikala/gumbi so tudi "touch".
Vključitev, izključitev radarskega tempomata, nastavitve hitrosti - uporabljam v 80% prevoženih kilometrov, prehajanje skozi menije itd...
Z gumbi gre to počnem intuitivno, ni treba gledati kam pritiskaš.
.
Kako bo(bi?) to šlo s "touch" senzorji...???
Ne vem no?!
.
Disclaimer:
Ja imam Passata 2018 in se mi zdi, da je tale zadnji facelift predvsem na račun šparanja... ...manjši "display za števce" (levo desno "fiksna prikaza temperature vode in količine goriva", odsotnost ure na armaturi (OK, itak dovolj prikazov časa, ampak namesto ure napis "Passat"..? C'mon).
Dobiš pa dodatno takšne bedarije (brez narekovajev!), kot je 30 barv za nastavitev "Ambient lighting." :-) :-)
Se strinjam, da predvsem šparajo. Ima sodelavec čisto novega Passata, pa nisem navdušen nad njim (on pa tudi ne, samo je pač služben :).

Oni komentar glede armature se niti ni toliko nanašal na uporabnost, bolj na to, da se končno tudi znotraj malo razlikuje od Passata.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2855888] 09.07.20 07:07 · odgovor na: (#2855316)
Odgovori   +    2
[alek14]
Jes tud skoz drkam klimo. Če ni knofa - ne bo prodaje.

Odsotnost gumba za klimo je deal breaker.
No, tadrugi gumb pa je glasnost radia.
Una plus in minus sta dizaster.

Strani: 1