Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Strmoglavile bodo cene zemljišč, ne cene gradbenih del, napovedujejo nepremičninarji

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (21)

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

bc123a sporočil: 48.253
[#535770] 30.06.09 19:08 · odgovor na: (#535595)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 30.06.2009 19:09

abohte je napisal(a):
Tud približno ne vidim smisla, da bi ti tukaj delal ene izračune. Sem ti že sto različnih argumentov povedal ti pa vedno začneš s predavanji o pomenu hoteti in moči, pa o tem da kako si nekdo težko privošči stanovanje v Ljubljani in pa lažni izračuni (z zmišljenimi številkami). In potem men rečeš naj popravljam tvoje izračune, ja itak. Imaš ekonomsko čist zgrešene argumente pa te to ne moti. V glavnem iskreno rečeno ne da se mi več, bomo mal počakal pa videl kaj bo s cenami.
Z drugimi besedami, ko sem pozval na matematicne izracune, si se usral.

Krasno.

Napisal sem svoj izracun, ti si popravil povprecne place, ki so bile moja napaka. Sedaj je, tudi zaradi tvoje intervencije, moj izracun pravilen, in kaze ceno stanovanja (dobrega, govorimo o ljudeh s povprecno placo, ne z mediano place) za 1600 EUR/m2.

Sedaj pa ti izracunaj, kako si lahko ta povprecna familija privosci recimo 3000 EUR/m2, ali pa 2500 EUR/m2. Ali kaj podobnega. Ce tega ne znas, potem pa res tezko kaj reces o nepremicninah.
bc123a sporočil: 48.253
[#535776] 30.06.09 19:33 · odgovor na: (#535598)
Odgovori   +    0

abohte je napisal(a):
O prometu v recimo 1. polletuju 2008, ko so bile cene višje kot sedaj plače pa nižje imaš podatke na Gursu.
 
Pa ne razumes, da ravno o tem govorimo? O poku balona, ker ni vec denarja! kaj ima tu za opraviti prvo polletje 2008?!
bc123a sporočil: 48.253
[#535777] 30.06.09 19:34 · odgovor na: anon-124429 (#535615)
Odgovori   +    0

sodoma je napisal(a):


Pri nas tega sistema ni in vsak najemnik riskira, da ga najemodajalec vrže ven v pogodbenem roku (1-3 mesece, odvisno od dogovora). Za neko stabilnost v življenju in ustvarjanje resničnega doma si moraš v tem primeru pač kupit nepremičnino.
 Al' pa ne. Ce nimas denarja, si je pac ne kupis. Zakaj je to tako neverjeten scenarij?
bc123a sporočil: 48.253
[#535778] 30.06.09 19:39 · odgovor na: (#535659)
Odgovori   +    0

abohte je napisal(a):
Za večje število gospodinjstov so pogoji. Npr več je samskih gospodinjstev (več je ločenih parov). Večje število gospodinjstev pomeni večje povpraševanje.
 Kaj pa tako: ko je tezje iti v svoje gospodinjstvo, je tudi locitev manj. In ko so nepremicnine nedosegljive (zaradi tega, ker so banke ze nehale kreditirati, prodajalci pa se nocejo ustrezno znizati cen), se cudezno tudi stevilo gospodinjstev lahko zmanjsa. Po mehanizmu, ki sem ga ze najmanj dvakrat opisal.

To pisem danes ze drugic. Za vas so ene stvari kar ireverzibilne, pa ocitno ima v vasem svetu zelja (imeti stanovanje) vecjo moc od moznosti (imeti denar), pa se cel kup podobnih klamf stresate.

Res ni druge diagnoze kot da je abohte kupil predrago nepremicnino v casu najvecjega balona, mikica je pa nepremicninski posrednik, in se oba psiholosko borita proti neprijetni resnici, na katero v casu svojih pomembnih odlocitev nista racunala.
Nantl sporočil: 1.160
[#535780] 30.06.09 19:41 · odgovor na: bc123a (#535770)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Z drugimi besedami, ko sem pozval na matematicne izracune, si se usral.

Krasno.

Napisal sem svoj izracun, ti si popravil povprecne place, ki so bile moja napaka. Sedaj je, tudi zaradi tvoje intervencije, moj izracun pravilen, in kaze ceno stanovanja (dobrega, govorimo o ljudeh s povprecno placo, ne z mediano place) za 1600 EUR/m2.

Sedaj pa ti izracunaj, kako si lahko ta povprecna familija privosci recimo 3000 EUR/m2, ali pa 2500 EUR/m2. Ali kaj podobnega. Ce tega ne znas, potem pa res tezko kaj reces o nepremicninah.
  Jaz bi tu dodal eno malo opombo, večina ljudi ima podpovprečno plačo, manjši delež pa nadpovprečno.  Če gledaš razporeditev ljudi po nekih plačnih razredih to ni linearna porazdelitev ... večina jih je precej pod povprečjem, malo  pa nad povprečjem. Na enega s plačo 20 K jih je od oka 10 do 15 s plačo cca 700.  Po tvoji logiki to pomeni da so fleti za 1600/m2 odločno predragi za večino.

Sploh pa se mi zdi da so na racunovodja.com mesecno objavljeni podatki o povprečni bruto plači in da so zneski o katerih se tu pogovarjate bruto plače. Nisem pa sure.

Ali bodo fleti dosegljivi večini ali ne je pa že drugo vprašanje.
bc123a sporočil: 48.253
[#535782] 30.06.09 19:47 · odgovor na: Nantl (#535780)
Odgovori   +    0

Nantl je napisal(a):

  Jaz bi tu dodal eno malo opombo, večina ljudi ima podpovprečno plačo, manjši delež pa nadpovprečno.  Če gledaš razporeditev ljudi po nekih plačnih razredih to ni linearna porazdelitev ... večina jih je precej pod povprečjem, malo  pa nad povprečjem. Na enega s plačo 20 K jih je od oka 10 do 15 s plačo cca 700.  Po tvoji logiki to pomeni da so fleti za 1600/m2 odločno predragi za večino.

Seveda, saj to sem omenil (ce se prav spomnim), da taksen flet, ki sem ga naracunal v bistvu pripada populaciji ki je na spodnjem delu zgornje tretjine po placah. Povprecje v sloveniji ni mediana, in porazdelitev je svetlobna leta dalec od Gaussove.

1600 EUR bi moralo stati recimo novo stanovanje. Valjda da nekdo iz prve tretjine zasluzkov ne bo sel v luknjo kot so 30 let stari Fuzinski bloki. Tisti bodo za socialce, ki imajo se precej nizjo placo od povprecne, in njihova ciljna cena je se toliko nizje.

Vse skupaj pomeni padec cen nepremicnin tam za 50% ali pa se vec (ce startamo iz tu, da morajo nova stanovanja recimo iz 3000 EUR/m2 pasti na 1500 EUR/m2, stara stanovanja pa recimo iz 2000 EUR/m2 na 1000 EUR/m2).
Nantl sporočil: 1.160
[#535783] 30.06.09 19:48 · odgovor na: bc123a (#535770)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Sedaj pa ti izracunaj, kako si lahko ta povprecna familija privosci recimo 3000 EUR/m2, ali pa 2500 EUR/m2. Ali kaj podobnega. Ce tega ne znas, potem pa res tezko kaj reces o nepremicninah.
  Na to ti je že odgovoril : dediščine, varčevanje cele familije od atejev do babic in ostali izredni prihodki .... 
  To pa je meda ja jasno kot beli dan. Ne vem kaj težiš s tem :))
 
Nantl sporočil: 1.160
[#535792] 30.06.09 20:06 · odgovor na: bc123a (#535782)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Seveda, saj to sem omenil (ce se prav spomnim), da taksen flet, ki sem ga naracunal v bistvu pripada populaciji ki je na spodnjem delu zgornje tretjine po placah. Povprecje v sloveniji ni mediana, in porazdelitev je svetlobna leta dalec od Gaussove.

1600 EUR bi moralo stati recimo novo stanovanje. Valjda da nekdo iz prve tretjine zasluzkov ne bo sel v luknjo kot so 30 let stari Fuzinski bloki. Tisti bodo za socialce, ki imajo se precej nizjo placo od povprecne, in njihova ciljna cena je se toliko nizje.

Vse skupaj pomeni padec cen nepremicnin tam za 50% ali pa se vec (ce startamo iz tu, da morajo nova stanovanja recimo iz 3000 EUR/m2 pasti na 1500 EUR/m2, stara stanovanja pa recimo iz 2000 EUR/m2 na 1000 EUR/m2).
   Te ocene so kar prave ... mogoče malo prijazne. Vprašanje je čas v katerem pridemo do teh cen. Kolikor sem gledal razne teoretike in ostalo ekonomsko "sodrgo", balončki spuščajo približno enko dolgo kot so se napihovali.  V ZDA se je trg začel dokaj hitro odzivati s spuščanjem cen, pri nas te fleksibilnosti ni opaziti tudi zaradi defeknosti nepremičninskih agencij ( so same v veliki meri investitorji, kar je nasprotujoč si interes). 
Zanimivo bo opazovati, ali se bo začel počasen boj med agencijami z zmernim spuščanjem cen, ali bodo trmasto vztrajale in pripeljale do precej hudega poka balona. Časa po moji oceni namreč ni več veliko.
Če gledaš bilance nepremičninskih agencij, prav očitno seka zainvestiranost v nepremičninske projekte in seveda zadolženost, kakorkoli pa gledaš prihodke in stroške poslovanja, vidiš da 50 % upad prihodkov (to je ocena na oko),  ne zadošča za tekoče poslovanje. Verjetno bo tu odpuščanja precej ... vprašanje je kaj bodo agenti brez službe ?
Odprli svoje SP je in dodatno pritiskali na znižanuje cen ?
anon-34928 sporočil: 972
[#535793] 30.06.09 20:09 · odgovor na: Pasant (#535641)
Odgovori   +    0

Pasant je napisal(a):
Bob in še marsikdo tu je že marsikaj tehtnega napisal in ima skozi čas pridobljeno kredibilnost. Težje je prenašati novince, ki ste vleteli včeraj in na brzino napisali 100 bolj ali manj brezveznih postov s katerimi niste povedali nič novega. Za gsavlija se tudi ne boj, je čisto inteligenten dečko, se že dolgo beremo.

Tudi sam ne mislim, da bodo nepremičnine kar povprek za 50% cenejše. A koga briga natančen odstotek. Bolj zanimivo je bilo pred dobrim letom, ko smo napovedovali padec cen v času, ko so ovce še tulile, da lahko cene nepremičnin v SLO le rastejo. In to tezo so zagovarjele z zelo podobnimi argumenti kot so ti s katerimi ti danes nastopaš.
 

čeprav maricko, jz321 in tisti MF, ki se že dlje časa ne javlja, bi bili pa ponosni na ta glasni podmladek :)

če pa priprem oči in se zazrem v daljavo, si pa pod nickom mikica predstavljam prav mično gospodično, ki ji včasih matematika dela preglavice, kar pa njene prikupnosti ne zmanjšuje.
anon-159683 sporočil: 49
[#535797] 30.06.09 20:22 · odgovor na: abc7754 (#535065)
Odgovori   +    1

abc7754 je napisal(a):
Večina člankov na temo nepremičnin v Financah ima težnjo, da bi izsilila znižanje cen, ki pa se kar nočejo znižati. Najraje bi novinarji videli, da bi se znižale cene v LJ, KR.GORI, NA OBALI, pa se kar nočejo in nočejo. Nekaj je torej narobe s temi pisanji in s strokovnjaki s področja nepremičnin? Ja, deluje naj trg, ampak na trgu niso samo kupci, so tudi prodajalci. In ti pod takšnimi pogoji v večini primerov pač niso pripravljeni prodati nepremičnin. Predvsem zato je torej promet z nepremičninami nizek. Naj kupci in ostali protagonisti izsiljevanja znižanja cen še tako navijajo, bistven je prodajalec, ki pač ne pristane na tako izsiljevanje. In tako kupci ostanejo z dolgimi nosovi, ker pač nepremičnine na najboljših lokacijah v SLO ne dobijo, pa naj še tako pritiskajo. Tudi to je trg, ali ne ?
 
Malo je takih da razume nepremičninski trg kot je nakratko zgornja ugotovitev. Res je da je za transakcijo oziroma prodajo-nakup nepremičnine odvisno od pogajanja med prodajalcem in kupcem, zastonj je vsako nasilno pisanje in natolcevanje medijev češ da cene nepremičnin bojo padle, če je vse odvisno od prodajalca. Če se prodajalcu ne mudi s prodajo, ta ne bo znižal niti eura, takih prodajalcev je cca 99%, samo 1% je takšnih ki jim gori pod nogami, pa še ti niso pripravljeni znižati za več kot 20%, tako da govorice da cene padajo so samo govorice in bla-bla, v resnici trg je mrtvev, nič se ne dogaja, kupci čakajo da cene padejo ( v resnici pa nočejo pasti ) zato ker prodajalci niso pripravljeni popustiti ( ni jim v interesu niti sile ) in na ta način sploh ne moremo govoriti o nekem padcu. Mirovanje bo še nekaj časa in pravi kupci ko se štufajo vsega in vsakega natolcevanja medijev, bojo začeli z nakupom ( posledično povpraševanje se bo dvignilo ) in evo: spet cene navzgor. Verjemite mi da bo tako, danes je očiten strah vsakega potencialnega kupca, ko bojo ugotovili da so to vse zakuhali mediji ( za nekatere bo prepozno ) bo spet postalo živahno in trg z nepremičninami bo spet cvetel. Nepremičnina je ena od dobrin za katero je vredno celo življenje garati in vsak dober gospodar si poskrbi lastno nepremičnino ( streho nad glavo ) in vsak želi nekaj pustiti potomcu. Tisti ki se norčujejo in govorijo da se ne splača kupiti, tamveč samo vzeti v najem nepremičnino in celo življenje živeti v najemu, tisti je pravi nesposobnež ki za svojimi trditvami skriva lastno nesposobnost. Ni potrebno veliko poguma da se odločiš za nakup nepremičnine, potrebno je samo malo pretehtati in razporediti stroške ( kava, cigareta, alkohol in druge neumnosti ) in na koncu ugotoviš da z lahkoto prideš do lastne strehe nad glavo, seveda s pomočjo bank. Boste rekli: obresti. Kakšne obresti so to če v 30-letnem obdobju preplačaš še enkrat toliko, če pa samo v 10-ih letih cena lahko gre 500% navzgor. Statistika je takšna, priznali ali ne, povsod po svetu je tako. Tudi če vsakih 10-15 let trg se umiri za leto dve, spet vse začne znova navzgor. Zato, bodoči kupci, nič ne oklevajte, kupite že zdaj, danes, zato ker jutri bo mogoče prepozno. Res pa je da vsakdo si ne more privoščiti nakup nepremičnine, vsak pa si želi imeti v lasti vsaj eno nepremičnino. Naša mentaliteta je takšna in bo ostala takšna vsaj še za eno generacijo.
anon-68624 sporočil: 1.027
[#535798] 30.06.09 20:23
Odgovori   +    1
Jaz sem kupil gradbeno parcelo za 25€/m2 in se mi je to zdelo grozno veliko:(, ker sem za to pljunil kri, seveda če vzamem prispodobo po JAVŠNIKU:-)
Če pomislim še na vse papirje in poti, ki me čakajo se ne počutim najbolje. Je pa res da bom za dokončanje hiše prodal še dvosobno stanovanje in garažo. Pa vseeno mislim da 600€/m2 ne bo preseglo, ko bo gotovo!
anon-119197 sporočil: 9.214
[#535802] 30.06.09 20:32 · odgovor na: anon-159683 (#535797)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 30.06.2009 20:39
Stari, a to imate vi (Stenat 2000) zneske v bilancah v 1000€ ali kaj? Stevilke so res presenetljive; glede na traktat, ki si ga napisal, bi bilo pricakovati kaksno mocnejse materialno zaledje? Ali pa ste strasno zviti?? Ali kaj? Si pa res trdno preprican v svoje poznavanje nepremicninskega trga, velike agencije (ki so zainvestirane za nekaj milijonov €) niso vec. Ah, jebiga, nekako bo ze, skoda le, da se tvoje filozofije ne drzijo nikjer po svetu :)
anon-34928 sporočil: 972
[#535807] 30.06.09 20:37 · odgovor na: anon-159683 (#535797)
Odgovori   +    0

stenat je napisal(a):

 
Malo je takih da razume nepremičninski trg kot je nakratko zgornja ugotovitev. Res je da je za transakcijo oziroma prodajo-nakup nepremičnine odvisno od pogajanja med prodajalcem in kupcem, zastonj je vsako nasilno pisanje in natolcevanje medijev češ da cene nepremičnin bojo padle, če je vse odvisno od prodajalca. Če se prodajalcu ne mudi s prodajo, ta ne bo znižal niti eura, takih prodajalcev je cca 99% , samo 1% je takšnih ki jim gori pod nogami, pa še ti niso pripravljeni znižati za več kot 20%, tako da govorice da cene padajo so samo govorice in bla-bla, v resnici trg je mrtvev, nič se ne dogaja, kupci čakajo da cene padejo ( v resnici pa nočejo pasti ) zato ker prodajalci niso pripravljeni popustiti ( ni jim v interesu niti sile ) in na ta način sploh ne moremo govoriti o nekem padcu. Mirovanje bo še nekaj časa in pravi kupci ko se štufajo vsega in vsakega natolcevanja medijev, bojo začeli z nakupom ( posledično povpraševanje se bo dvignilo ) in evo: spet cene navzgor. Verjemite mi da bo tako , danes je očiten strah vsakega potencialnega kupca, ko bojo ugotovili da so to vse zakuhali mediji ( za nekatere bo prepozno ) bo spet postalo živahno in trg z nepremičninami bo spet cvetel. Nepremičnina je ena od dobrin za katero je vredno celo življenje garati in vsak dober gospodar si poskrbi lastno nepremičnino ( streho nad glavo ) in vsak želi nekaj pustiti potomcu. Tisti ki se norčujejo in govorijo da se ne splača kupiti, tamveč samo vzeti v najem nepremičnino in celo življenje živeti v najemu, tisti je pravi nesposobnež ki za svojimi trditvami skriva lastno nesposobnost. Ni potrebno veliko poguma da se odločiš za nakup nepremičnine, potrebno je samo malo pretehtati in razporediti stroške ( kava, cigareta, alkohol in druge neumnosti ) in na koncu ugotoviš da z lahkoto prideš do lastne strehe nad glavo, seveda s pomočjo bank. Boste rekli: obresti. Kakšne obresti so to če v 30-letnem obdobju preplačaš še enkrat toliko, če pa samo v 10-ih letih cena lahko gre 500% navzgor. Statistika je takšna, priznali ali ne, povsod po svetu je tako. Tudi če vsakih 10-15 let trg se umiri za leto dve, spet vse začne znova navzgor . Zato, bodoči kupci, nič ne oklevajte, kupite že zdaj, danes, zato ker jutri bo mogoče prepozno. Res pa je da vsakdo si ne more privoščiti nakup nepremičnine, vsak pa si želi imeti v lasti vsaj eno nepremičnino. Naša mentaliteta je takšna in bo ostala takšna vsaj še za eno generacijo.
 
priznam, da nisem vsega prebral, ker me je premagal huronski smeh, zagotovo si daljni sorodnik mojega kolega iz srbije, ki ima svoj show www.youtube.com/watc...H9lFdZfGh0 :)))

pa ne jz321, tajkun, maricko, g. Toš, g. Madon oziroma že 316. inkarnacija, da ste to vi?
Nantl sporočil: 1.160
[#535824] 30.06.09 21:13 · odgovor na: anon-159683 (#535797)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Nantl 30.06.2009 21:17

stenat je napisal(a):

 
Malo je takih da razume nepremičninski trg kot je nakratko zgornja ugotovitev. Res je da je za transakcijo oziroma prodajo-nakup nepremičnine odvisno od pogajanja med prodajalcem in kupcem, zastonj je vsako nasilno pisanje in natolcevanje medijev češ da cene nepremičnin bojo padle, če je vse odvisno od prodajalca. Če se prodajalcu ne mudi s prodajo, ta ne bo znižal niti eura, takih prodajalcev je cca 99%, samo 1% je takšnih ki jim gori pod nogami, pa še ti niso pripravljeni znižati za več kot 20%, tako da govorice da cene padajo so samo govorice in bla-bla, v resnici trg je mrtvev, nič se ne dogaja, kupci čakajo da cene padejo ( v resnici pa nočejo pasti ) zato ker prodajalci niso pripravljeni popustiti ( ni jim v interesu niti sile ) in na ta način sploh ne moremo govoriti o nekem padcu. Mirovanje bo še nekaj časa in pravi kupci ko se štufajo vsega in vsakega natolcevanja medijev, bojo začeli z nakupom ( posledično povpraševanje se bo dvignilo ) in evo: spet cene navzgor. Verjemite mi da bo tako, danes je očiten strah vsakega potencialnega kupca, ko bojo ugotovili da so to vse zakuhali mediji ( za nekatere bo prepozno ) bo spet postalo živahno in trg z nepremičninami bo spet cvetel. Nepremičnina je ena od dobrin za katero je vredno celo življenje garati in vsak dober gospodar si poskrbi lastno nepremičnino ( streho nad glavo ) in vsak želi nekaj pustiti potomcu. Tisti ki se norčujejo in govorijo da se ne splača kupiti, tamveč samo vzeti v najem nepremičnino in celo življenje živeti v najemu, tisti je pravi nesposobnež ki za svojimi trditvami skriva lastno nesposobnost. Ni potrebno veliko poguma da se odločiš za nakup nepremičnine, potrebno je samo malo pretehtati in razporediti stroške ( kava, cigareta, alkohol in druge neumnosti ) in na koncu ugotoviš da z lahkoto prideš do lastne strehe nad glavo, seveda s pomočjo bank. Boste rekli: obresti. Kakšne obresti so to če v 30-letnem obdobju preplačaš še enkrat toliko, če pa samo v 10-ih letih cena lahko gre 500% navzgor. Statistika je takšna, priznali ali ne, povsod po svetu je tako. Tudi če vsakih 10-15 let trg se umiri za leto dve, spet vse začne znova navzgor. Zato, bodoči kupci, nič ne oklevajte, kupite že zdaj, danes, zato ker jutri bo mogoče prepozno. Res pa je da vsakdo si ne more privoščiti nakup nepremičnine, vsak pa si želi imeti v lasti vsaj eno nepremičnino. Naša mentaliteta je takšna in bo ostala takšna vsaj še za eno generacijo.
 
 Eto nasmejal si me 100 na uro. Zato dobiš celih *****.  Jebat ga kretenčki kot si ti, me nasmejejo in mi polepšajo dan, zato si definitivno zaslužiš vse zvezdice.
 Glupane jedan.
anon-111103 sporočil: 797
[#535828] 30.06.09 21:14 · odgovor na: anon-159683 (#535797)
Odgovori   +    3
Na forumu nimam skoraj nič sporočil, saj se mi načeloma ne ljubi razpravljati z ljudmi po netu, ampak ob tem tekstu pa se mi je dejansko skoraj čeljust izpahnila od začudenja. Možnosti sta le dve. Ali si glup ali pa pokvarjen. Pa a si ti prebral sploh kakšnega od cca nekaj 10 tisoč argumentiranih sporočil v zadnjem letu? Sporočil, ki ti s poznavanjem osnovnošolske matematike, kromanjonske logike in embrionalne psihologije dajo vedeti... da si glup al pokvarjen.

Hvala bogu za bc123a in podobne, ki vsaj malo prispevajo k osveščanju budal, da ne bi nasedle na kompost norih nepremičninskih pokvarjencev. Upam, da se jim bo še naprej ljubilo opravljati poslanstvo, ker če boste pokvarjeni norci dobili priložnost zaustaviti trend osvetljevanja kmečke logike bodočih kupcev, bo svet šel dokončno v tri pm.

Ampak nič bat, tale moj zadnji stavek je bil le zajebancija, saj vam na srečo tokrat več ne more pomagati noben poskus vplivanja na zavest kupcev, toliko ste v riti. Sam sem med tistimi, ki nimajo nepremičnine in imajo denar in le-tega bom prej zažgal kot pa da bom kupil nepremičnino po teh cenah. Živim na svojem, kot podnajemnik - in to bom počel dokler vsi nepremičninarji ne utonejo v lastnem šitu - pa magari to trajalo 10 let in več. Life is beutiful!
anon-95084 sporočil: 2.286
[#535846] 30.06.09 21:57 · odgovor na: anon-193160 (#535426)
Odgovori   +    0

mikica2 je napisal(a):

 
To je namerno zavajanje, če ne celo laž. Če ti odvetnik naredi samo pogodbo, je to bistveno ceneje. Vendar pa ti ne preveri pravnega stanja in za posel ne odgovarja in ga nič ne zanima. Če pa ti odvetnik pregleda pravno stanje in v primeru neurejenega pravnega stanja le to še uredi, pa rata to zelo drago, v veliki večini primerov dražje kot je provizija, pa še odvetnik nikamor ne skače in ne pridobiva nobenih papirjev, vse mu moraš servirati na pladnju, nepremičninar vse naredi sam. Sicer pa vsako nakup preko posrednika pravno pregleda in naredi pogodbo odvetnik, tako da ni nič bolje, če greš direktno k odvetniku. Seveda pa da odvetnik popust, če ga dobiš po vezah, ampak v tem primeru ti ga da tudi posrednik.
 

prodati stanovanje je mala malica, za to ne potrebuješ agencije....verjemi mi prosim te lepo!
anon-95084 sporočil: 2.286
[#535851] 30.06.09 22:08 · odgovor na: anon-162131 (#535692)
Odgovori   +    0



Fak, v tej državi je folk pozabil temelje ekonomije...
 
ha, je folk kdaj poznal temelje?
bc123a sporočil: 48.253
[#535859] 30.06.09 22:16 · odgovor na: anon-159683 (#535797)
Odgovori   +    1

stenat je napisal(a):

 
Malo je takih da razume nepremičninski trg kot je nakratko zgornja ugotovitev. Res je da je za transakcijo oziroma prodajo-nakup nepremičnine odvisno od pogajanja med prodajalcem in kupcem, zastonj je vsako nasilno pisanje in natolcevanje medijev češ da cene nepremičnin bojo padle, če je vse odvisno od prodajalca. Če se prodajalcu ne mudi s prodajo, ta ne bo znižal niti eura, takih prodajalcev je cca 99%, samo 1% je takšnih ki jim gori pod nogami, pa še ti niso pripravljeni znižati za več kot 20%, tako da govorice da cene padajo so samo govorice in bla-bla, v resnici trg je mrtvev, nič se ne dogaja, kupci čakajo da cene padejo ( v resnici pa nočejo pasti ) zato ker prodajalci niso pripravljeni popustiti ( ni jim v interesu niti sile ) in na ta način sploh ne moremo govoriti o nekem padcu. Mirovanje bo še nekaj časa in pravi kupci ko se štufajo vsega in vsakega natolcevanja medijev, bojo začeli z nakupom ( posledično povpraševanje se bo dvignilo ) in evo: spet cene navzgor.
Ma nepremicninarji ste prfuknjeni do amena.

Kupci bi kupovali sedaj, pa ne morejo, ker jim noben ne da denarja.

Prodajalcem, ki so sezidali na kredit se pa hudo mudi, ker nekdo bo tista stanovanja prodajal: ali oni ali banke.

In bebce, ki s taksnimi idiotizmi poskusajo spraviti ljudi v nesreco, bi moral nekdo sodno preganjati.
sopranos sporočil: 11.406
[#535860] 30.06.09 22:17 · odgovor na: Nantl (#535792)
Odgovori   +    3
Številni ste izpostavili razloge zaradi katerih bodo nepremičnine slej ko prej zgrmele (čedalje starejša populacija, malo mladih, višanje drugih življenskih stroškov - zavarovanja, varčevanja za starost, za bolezen, storitve itd., postopno večanje fonda stanovanj, nova zazidljiva zemljišča, zmanjševanje konkurečnosti Slovenije ...). S temi razlogi se popolnoma strinjam.

Vseeno pa opažam, da sta dva razloga (ki še nista bila dovolj izpostavljena)zakaj to v Sloveniji poteka počasneje kot npr. v ZDA. Nimamo davka na nepremičnine, ki bi ljudi, še zlasti na elitnih lokacijah silil, da bi aktivno upravljali s svojo lastnino (zato imamo sredi Ljubljane, Portoroža podrtije, ki so prazne ali pa v njih živi ena stara mama, ki jo noče za noben denar prodati). Drugi razlog pa je, da imamo v Sloveniji obsežno populacijo ljudi, ki so zaposleni v javnem sektorju, kjer dobivajo plače cca. 1.500 EUR neto +/- 300 EUR. Njihov položaj ne samo da ni ogrožen, ampak se je v zadnjem letu korenito izboljšal. Če k temu dodamo, da imajo v službi dovolj časa še za kakšno "popoldansko" dejavnost (seveda neobdavčeno), so zelo hitro preko 2.000 EUR neto na mesec. In če je imel ali podedoval vsaj eno garsonjerico, si je takšen osebek lahko (in si še vedno) privošči zelo veliko. Pa tudi banke jim dajejo ugodne kredite.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#535863] 30.06.09 22:21 · odgovor na: anon-111103 (#535828)
Odgovori   +    0

xelle2000 je napisal(a):

Ampak nič bat, tale moj zadnji stavek je bil le zajebancija, saj vam na srečo tokrat več ne more pomagati noben poskus vplivanja na zavest kupcev, toliko ste v riti. Sam sem med tistimi, ki nimajo nepremičnine in imajo denar in le-tega bom prej zažgal kot pa da bom kupil nepremičnino po teh cenah. Živim na svojem, kot podnajemnik - in to bom počel dokler vsi nepremičninarji ne utonejo v lastnem šitu - pa magari to trajalo 10 let in več. Life is beutiful!
 

Jo, jaz te podpiram, slej kot prej se ti bo izplačalo kupiti, ampak jebat ga čez noč ne rukne kar po nevem koliko % navzdol.

Mislim izplačalo ne vem, ampak cene bodo iz meseca v mesec bolj prijazne..

10 let pa ne bo treba čakati:))))

Se upam staviti:)
Nantl sporočil: 1.160
[#535864] 30.06.09 22:22 · odgovor na: (#535839)
Odgovori   +    0

gsavli je napisal(a):

 
Ziher je tisto hec. Je preveč natančen povzetek vsega, kar nepremičninarji blodijo tule zadnjo leto.
 
  V bistvu ni hec. 
Je pa zabavno gledati prasce, ki jih pripeljejo k mesarju na zakol, sicer se jim sanja ne, kaj jih čaka,  pa vseeno se upirajo in krulijo 100 na uro. Na koncu mesar pikne ... pa je.

 Tako nekako se zna zaključiti naša nepremičninska orgija.
  
anon-17087 sporočil: 1.583
[#535877] 30.06.09 22:44 · odgovor na: anon-95084 (#535851)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-17087 30.06.2009 22:45
Tisti,ki menijo kako nas bo javni sektor potegnil v lepše čase(in da tam ni težave) si naj ogledajo naslednjo tabelo BNP banke(in se spomnijo letošnjih emisij državnih obveznic ipd.):
http://weygand.files.wordpress.com/2009/06/tothe rescue_0106.pdf

Table 1: Overview of the Policy Measures

                New Debt Issuance       Others       &n bsp; Local Currency(bn)      &n bsp;   EURbn       % of GDP
                        Guarantees



Slovenia      &nbs p;      12                       1        & nbsp;       &nb sp;   13                 &n bsp;       &nbs p;    13              39.0

Vsaka vreča ima na koncu dno,vprašanje globine je pa vedno diskutabilno.
0119Komun sporočil: 419
[#535916] 30.06.09 23:46
Odgovori   +    0
abc7754,
nak. nismo mi tukaj zaradi prodajalcev ampak prodajalci zaradi nas. oni se klanjajo nam in ne mi njim.

nam za preživet NI potrebno kupit bajte. ONI pa jo za preživetje morajo prodat. KDO je potem od koga odvisen?
anon-190292 sporočil: 2.667
[#535928] 01.07.09 00:55
Odgovori   +    0
O ceni nepremičnin je mogoče ugotavljati marsikaj in na tem majhnem zblojenem nepremičninskem trgu ,ki deluje mimo vseh tržnih pravil je najbolj sigurno to, da bodo cene stanovanj padle , ko se bo na trgu pojavilo nekaj tisoč sedaj praznih stanovanj kupljenih na zalogo , po Jazbinškovenu zakonu, kot naložba ipd. To pa se lahko zgodi z davkom na premoženje , ko bodo lastniki počasi pričeli ugotavljati, da jim naložbo požirajo stroški in davek .
Nantl sporočil: 1.160
[#535935] 01.07.09 01:54 · odgovor na: anon-119197 (#535802)
Odgovori   +    0

dalex je napisal(a):
Stari, a to imate vi (Stenat 2000) zneske v bilancah v 1000€ ali kaj? Stevilke so res presenetljive; glede na traktat, ki si ga napisal, bi bilo pricakovati kaksno mocnejse materialno zaledje? Ali pa ste strasno zviti?? Ali kaj? Si pa res trdno preprican v svoje poznavanje nepremicninskega trga, velike agencije (ki so zainvestirane za nekaj milijonov €) niso vec. Ah, jebiga, nekako bo ze, skoda le, da se tvoje filozofije ne drzijo nikjer po svetu :)
Če si že gledal bilanco, tega pa verjetno nisi videl :))))  
http://www.nepremicn...5d32c05409< /a>
 
Dol sem padel v "Detaljnem opisu" fleta : 
 idealno za oddajanje v NAJEM študentom za min.1.200,00 Eur/mes,

LOL LOL LOL
anon-111880 sporočil: 639
[#535937] 01.07.09 03:22 · odgovor na: Nantl (#535935)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-111880 01.07.2009 03:23

Nantl je napisal(a):

Če si že gledal bilanco, tega pa verjetno nisi videl :))))  
http://www.nepremicn...5d32c05409< /a>
 
Dol sem padel v "Detaljnem opisu" fleta : 
 idealno za oddajanje v NAJEM študentom za min.1.200,00 Eur/mes,

LOL LOL LOL
 
Tole me je pa res prisrčno nasmejalo. Če pozna še kdo kaj takega - plz post.

Po svoje je hecno kako visoko slovenci cenijo svoje rabljeno sranje - je kdo primerjal cene rabljenih avtov v slo ali pa v angliji? Očitno je tukaj en sesut star avto skor dvakrat več vreden, če ga le uspeš prodat.
anon-106499 sporočil: 3.507
[#535963] 01.07.09 07:42 · odgovor na: anon-159683 (#535797)
Odgovori   +    0

stenat je napisal(a):

 
Malo je takih da razume nepremičninski trg kot je nakratko zgornja ugotovitev. Res je da je za transakcijo oziroma prodajo-nakup nepremičnine odvisno od pogajanja med prodajalcem in kupcem, zastonj je vsako nasilno pisanje in natolcevanje medijev češ da cene nepremičnin bojo padle, če je vse odvisno od prodajalca. Če se prodajalcu ne mudi s prodajo, ta ne bo znižal niti eura, takih prodajalcev je cca 99%, samo 1% je takšnih ki jim gori pod nogami, pa še ti niso pripravljeni znižati za več kot 20%, tako da govorice da cene padajo so samo govorice in bla-bla, v resnici trg je mrtvev, nič se ne dogaja, kupci čakajo da cene padejo ( v resnici pa nočejo pasti ) zato ker prodajalci niso pripravljeni popustiti ( ni jim v interesu niti sile ) in na ta način sploh ne moremo govoriti o nekem padcu. Mirovanje bo še nekaj časa in pravi kupci ko se štufajo vsega in vsakega natolcevanja medijev, bojo začeli z nakupom ( posledično povpraševanje se bo dvignilo ) in evo: spet cene navzgor. Verjemite mi da bo tako, danes je očiten strah vsakega potencialnega kupca, ko bojo ugotovili da so to vse zakuhali mediji ( za nekatere bo prepozno ) bo spet postalo živahno in trg z nepremičninami bo spet cvetel. Nepremičnina je ena od dobrin za katero je vredno celo življenje garati in vsak dober gospodar si poskrbi lastno nepremičnino ( streho nad glavo ) in vsak želi nekaj pustiti potomcu. Tisti ki se norčujejo in govorijo da se ne splača kupiti, tamveč samo vzeti v najem nepremičnino in celo življenje živeti v najemu, tisti je pravi nesposobnež ki za svojimi trditvami skriva lastno nesposobnost. Ni potrebno veliko poguma da se odločiš za nakup nepremičnine, potrebno je samo malo pretehtati in razporediti stroške ( kava, cigareta, alkohol in druge neumnosti ) in na koncu ugotoviš da z lahkoto prideš do lastne strehe nad glavo, seveda s pomočjo bank. Boste rekli: obresti. Kakšne obresti so to če v 30-letnem obdobju preplačaš še enkrat toliko, če pa samo v 10-ih letih cena lahko gre 500% navzgor. Statistika je takšna, priznali ali ne, povsod po svetu je tako. Tudi če vsakih 10-15 let trg se umiri za leto dve, spet vse začne znova navzgor. Zato, bodoči kupci, nič ne oklevajte, kupite že zdaj, danes, zato ker jutri bo mogoče prepozno. Res pa je da vsakdo si ne more privoščiti nakup nepremičnine, vsak pa si želi imeti v lasti vsaj eno nepremičnino. Naša mentaliteta je takšna in bo ostala takšna vsaj še za eno generacijo.
 
Še enkrat: sreča zate, da imaš tudi čistilni servis. Drži se ga ! :)
bc123a sporočil: 48.253
[#535990] 01.07.09 08:24 · odgovor na: Nantl (#535935)
Odgovori   +    0

Nantl je napisal(a):

Če si že gledal bilanco, tega pa verjetno nisi videl :))))  
http://www.nepremicn...5d32c05409< /a>
 
Dol sem padel v "Detaljnem opisu" fleta : 
 idealno za oddajanje v NAJEM študentom za min.1.200,00 Eur/mes,

LOL LOL LOL
 
WTF je "komfortno" stanovanje? Pravzaprav, kaksno je tisto stanovanje, ki ni "komfortno"?
anon-113788 sporočil: 362
[#536052] 01.07.09 09:54
Odgovori   +    0
msenek [ 09:26 30.6.2009 ]
"Poznavalec" nepremičninskega trga iz akademske srenje, ki je želel ostati neimenovan po moje spada v kategorijo preživetih komunističnih prfoksov, ki se pred nadebudno študentarijo delajo težke frajerje (čeprav njihovo raziskovalno delo ni nič drugega kot prepisovanje tuje literature ter izkoriščanje študentov za pisanje raziskovalnih nalog in člankov iz katerih potem oni napišejo "svoje" knjige). Če bi šlo res za poznavalca in mednarodno priznanega strokovnjaka, bi seveda razkril svoje ime.

se strinjam. Ne vidim razloga, da bi se poznavalec skrival razen, če ni "poznavalec"
Nantl sporočil: 1.160
[#536073] 01.07.09 10:24 · odgovor na: bc123a (#535990)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Nantl 01.07.2009 10:24

bc123a je napisal(a):

 
WTF je "komfortno" stanovanje? Pravzaprav, kaksno je tisto stanovanje, ki ni "komfortno"?
 
 Kako naj jaz vem kaj se stenatu po glavi mota ko piše oglase ?
 
Saj že is postov vidiš da je total prfuknjen,  njegovi oglasi niso nič boljši.  ( Ista logika in jezikove posebnosti sekajo iz obeh). Meni je to zabavno, zabavna mi je "visoko kakovostna produkcija" video posnetkov stanovanj, kazanje papirja pred kamero, njegova slika na sajtu ...  in seveda opis ... in kako on ve da se flet, ki ga kupiš oda študentom za minimalno 1200 eur na mesec. On to že ve.
vidi se da on je muško, jako muško ( že iz postov), ali jebi ga, sp je pa ženin :)) in naš stenat zgleda pleše kot žena hoče :)) 

Ne vem, če bi ga poskušal v kake socialne razredu uvrščati bi rekel slovenski  "White trash".


 
 

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9