51 min
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
58 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
13 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
13 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
1 dan
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1

Strani: 1

GV-1113 sporočil: 2.317
[#3058070] 08.03.25 14:46
Odgovori   +    3
Varščino si postavila prenizko. Ker res najemniki zadnji mesec enostavno ne plačajo več. Češ, saj je bila dana varščina. In če je škoda, je nimaš s čem pokriti. Sploh pa so škode, če nastanejo, tako visoke, da bi bilo treba zahtevati 6-mesečno najemnino kot varščino.

Glede nastavitve najemnine je tako, da so v LJ že itak prenizke (ROI od oddajanja je izrazito zanič) in da je naval najemnikov ogromen. Tu ti v praksi nihče ne bo šel ven zaradi razumnega povišanja najemnine.

Večji problem je past prenizke najemnine. Ker ti lahko najemnik "obvisi" v stanovanju in se izgovarja, da nič drugega ne more najti za tak denar. Seveda ne, ko so drugje najemnine višje, beri tržne.
0531Zavar sporočil: 2.845
[#3058072] 08.03.25 15:19
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: 0531Zavar 08.03.2025 15:21
Imam eno manjše stanovanje v najemu in do sedaj ni bilo problema.
Najemnina je bila vedno vsaj (10-20% ) pod tržno vrednostjo , oddajamo posameznikom, ampak prdvesm mlajšim parom, ki naj bi se razmnoževali.
Moj tržni cilj je, da se ljudje v Sloveniji razmnožijo in zamenjajo svoje majhno stanovanje za družinsko življenje, ki ga bodo lahko zaslužili s svojim delom.
GV-1113 sporočil: 2.317
[#3058074] 08.03.25 16:05 · odgovor na: 0531Zavar (#3058072)
Odgovori   +    2
Zanimivo, da je to tvoj "tržni" cilj. Ker zveni bolj kot narodno-dobrotniški.

Veš, kar dosti najemnikov ima luzersko mentaliteto, da sproti zapravijo ves razpoložljiv denar. Predragi avti na leasing, draga oblačila, prehranjevanje po gostilnah in pogosta potovanja. Ko pa se jim konec meseca račun ne izide, pa pričakujejo, da bo najemodajalec "razumevajoč".

Takšni si nikoli ne bodo uspeli kupiti stanovanja s svojim delom.
0531Zavar sporočil: 2.845
[#3058075] 08.03.25 16:29 · odgovor na: GV-1113 (#3058074)
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: 0531Zavar 08.03.2025 16:37
[GV-1113]
Zanimivo, da je to tvoj "tržni" cilj. Ker zveni bolj kot narodno-dobrotniški.

Veš, kar dosti najemnikov ima luzersko mentaliteto, da sproti zapravijo ves razpoložljiv denar. Predragi avti na leasing, draga oblačila, prehranjevanje po gostilnah in pogosta potovanja. Ko pa se jim konec meseca račun ne izide, pa pričakujejo, da bo najemodajalec "razumevajoč".

Takšni si nikoli ne bodo uspeli kupiti stanovanja s svojim delom.
Nisem imel takšnih izkušenj med povpraševalci.
Morda tudi zato, ker sem med njimi previden
Sicer pa vsi solidni slovenski državljani, nekaj posameznikov, predvsem mladi pari, bodoče slovenske družine ;)

* Nisem noben dobrotnik, daleč od tega, klošarjem ne dajme denarja :)
Sicer v tem svojem majhnem stanovanju nisem še nobenega do sedaj vrgel ven.
Vsi do sedaj so šli sami ven, ker so se razmnožili.
Moje stanovanje je stanovanje ljubezni :)
sliposek sporočil: 147
[#3058460] 15.03.25 09:19 · odgovor na: 0531Zavar (#3058075)
Odgovori   +    4
Se strinjam.. z najemnikom moraš imeti odnos kot delavec-delodajalec. Ta mora biti korekten, iskren. Pri izbiri je nujno da je najemnik zaposlen, še bolje da je iz obrtniške stroke in si sam uredi stanovanje in nanj tudi pazi. Če nameravaš stanovanje prodati pa določiš časovnico, npr eno leto in bo zagotovo stanovanje čez pol leta prazno...
Ti članki "zgodba najemodajalke" so podobni kakšni zavarovalniški agenciji, ki našteva, kaj se ti lahko vse zgodi.. prodaja strah :⁠-⁠)

Strani: 1


vm-qetesh