2 uri
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
2 uri
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
2 uri
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
3 ure
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
3 ure
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
7 ur
Delnica NLB: zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
7 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
7 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
7 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
7 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
7 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
7 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
14 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
14 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
14 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
17 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
22 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
22 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
1 dan
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1

Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Procenti od inflacije + novi bruto

Strani: 1

makave7li sporočil: 3
[#2794324] 18.09.19 08:54
Odgovori   +    0
čas vnosa: 18.09.19 08:00
Pozdravljeni,

Podjetje nam vsako leto glede na inflacijo zvišuje plačo in sicer recimo zadnjih pet let, vsako leto 4%. Je tukaj potrebno vsako leto podpisati aneks k pogodbi?
Na vidiku je novo zvišanje plač pa me zanima naslednje:
- v pogodbi se spremeni bruto, to potem pomeni, da se bodo pretekla povišanja upoštevala na novi bruto ali začnemo z drugim letom na novo?

Hvala za pomoč in lp,
anon-11660 sporočil: 48.253
[#2794343] 18.09.19 09:56 · odgovor na: makave7li (#2794324)
Odgovori   +    0
[makave7li]
Pozdravljeni,

Podjetje nam vsako leto glede na inflacijo zvišuje plačo in sicer recimo zadnjih pet let, vsako leto 4%. Je tukaj potrebno vsako leto podpisati aneks k pogodbi?
Na vidiku je novo zvišanje plač pa me zanima naslednje:
- v pogodbi se spremeni bruto, to potem pomeni, da se bodo pretekla povišanja upoštevala na novi bruto ali začnemo z drugim letom na novo?

Hvala za pomoč in lp,
Disclaimer - nisem ekspert za kadrovska vprasanja, ampak zdravorazumsko je tako:

Če ima podjetje sistematizirana delovna mesta, in tudi morebitne stimulacije določene sistematično (npr. procent od prodaje, itd), potem bi rekel da ni treba nobene druge pogodbe, saj enostavno dvigne plačo sem na določenem delovnem mestu. Potem je nova pogodba potrebna samo za prehod na drugo delovno mesto (kar s sabo tudi prinese drugačno plačo).

Če pa so pogodbe individualne za vse zaposlene (zelo majhna firma? ne vem kje je meja?) pa zna biti da bi moral biti sklenjen kakšen aneks...
makave7li sporočil: 3
[#2794363] 18.09.19 11:51 · odgovor na: anon-11660 (#2794343)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 18.09.19 11:12
[bc123a]
> [makave7li]
> Pozdravljeni,
>
> Podjetje nam vsako leto glede na inflacijo zvišuje plačo in sicer recimo zadnjih pet let, vsako leto 4%. Je tukaj potrebno vsako leto podpisati aneks k pogodbi?
> Na vidiku je novo zvišanje plač pa me zanima naslednje:
> - v pogodbi se spremeni bruto, to potem pomeni, da se bodo pretekla povišanja upoštevala na novi bruto ali začnemo z drugim letom na novo?
>
> Hvala za pomoč in lp,

Disclaimer - nisem ekspert za kadrovska vprasanja, ampak zdravorazumsko je tako:

Če ima podjetje sistematizirana delovna mesta, in tudi morebitne stimulacije določene sistematično (npr. procent od prodaje, itd), potem bi rekel da ni treba nobene druge pogodbe, saj enostavno dvigne plačo sem na določenem delovnem mestu. Potem je nova pogodba potrebna samo za prehod na drugo delovno mesto (kar s sabo tudi prinese drugačno plačo).

Če pa so pogodbe individualne za vse zaposlene (zelo majhna firma? ne vem kje je meja?) pa zna biti da bi moral biti sklenjen kakšen aneks...


No potem takem za takšne letne povišice ni potreben aneks.

Naslednje pa je sedaj to, da se bodo dogajale individualne povišice, kar bo tudi pomenilo nove pogodbe oz. mogoče anekse-praksa govori da pogodbe.
Tukaj je sedaj vprašanje, ali se potem prištejejo tiste pretekle letne povišice, katere so na stari bruto doprinesle v 4. letih recimo +15% torej v novi pogodbi novi bruto +15%?

Hvala še enkrat.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2794365] 18.09.19 11:56 · odgovor na: makave7li (#2794324)
Odgovori   +    1
Kako pa da dobite 4% vec na racun inflacije, ce je inflacija kao pod 2%.

nekaj ne stima...
anon-11660 sporočil: 48.253
[#2794367] 18.09.19 11:58 · odgovor na: shevchenko (#2794365)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
Kako pa da dobite 4% vec na racun inflacije, ce je inflacija kao pod 2%.

nekaj ne stima...
Haha, good catch.
makave7li sporočil: 3
[#2794380] 18.09.19 13:12 · odgovor na: shevchenko (#2794365)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 18.09.19 13:07
[shevchenko]
Kako pa da dobite 4% vec na racun inflacije, ce je inflacija kao pod 2%.

nekaj ne stima...

Pogovarjamo se o primerih...
Zanima me, kaj se zgodi s temi procenti po spremembi pogodbe z večjim brutom?

Strani: 1


vm-qetesh