27 min
Podatki so najpomembnejše premoženje podjetja – kako jih učinkovito zaščititi? (Oglas)
35 min
Brez reform ne bo gospodarskega preroda
36 min
Po Ljubljani vozi 25 novih električnih mercedesov
43 min
Britanski premier Keir Starmer napovedal odstop
45 min
Italija Nemčiji odpira vrata v skupni razvoj bojnega letala šeste generacije
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino 1
3 ure
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
3 ure
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
4 ure
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
4 ure
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
8 ur
Delnica NLB: zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
8 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
8 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
8 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
8 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni 1
8 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
8 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
15 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
15 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
15 ur
Najbolj brani članki danes

Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Treniranje smejalnih mišic :)

Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 55

Endimion sporočil: 11.230
[#3010244] 02.11.22 18:15 · odgovor na: Rokc5 (#2994502)
Odgovori   +    2
"Miha,« pravi učitelj, »Kaj zjutraj najprej naredi tvoj oče?«

"Srat gre, gospod učitelj" odvrne Miha.

"O" pravi učitelj, "In s čim se preživlja tvoj oče?"

"Zidar je" pove Miha.

Učitelj si misli, hmmm, delavski razred, kaj drugega ni pričakovati.

"Peter" pokliče učitelj, "Kaj pa zjutraj najprej naredi tvoj oče?"

"Srat gre, gospod učitelj" odgovori Peter.

"Hm," pravi učitelj, "in s čim se preživlja tvoj oče?"

"Moj oče je mizar," pravi Peter.

Učitelj odgovor seveda razume kot potrditev svojih sumov o pomanjkanju jezikovnih veščin med otroki delavskega razreda.

"Nejc. Kaj pa je po poklicu tvoj oče?"
"Moj oče je odvetnik" odgovori Nejc.

"In kaj je prva stvar, ki jo naredi tvoj oče zjutraj?"

"On pa zjutraj najprej bere časopis Finance", odvrne Nejc.

"Zanimivo," pravi učitelj, "in koliko časa porabi za branje časopisa?"

"Ne dolgo," pravi Nejc, "samo dokler se ne userje!"
Endimion sporočil: 11.230
[#3024179] 24.07.23 14:34 · odgovor na: Endimion (#3010244)
Odgovori   +    1
Umre Tito.

Poteka razprava med Peklom in nebesi kam z njim. Ugotovijo, da v resnici ni bil slab človek. A ker je bil zadrt komunist, in brezbožnik, pa ravno za v nebesa tudi ni.

Pa se Bog in Hudič nekako zmenita, da bo Broz eno leto v Peklu, eno leto pa v Nebesih. Kje pa najprej? Bog in Hudič vržeta kovanec, in pade tako, da gre Tito najprej za leto dni v Pekel.

Mine leto dni, se oglasi Hudič z Brozom pri nebeških vratih, in pravi Bogu:
"Evo. Leto je minilo. Tito bo zdaj pr tebi. Jaz ne zmorem več zdržati. Najprej mi je organiziral peklenski sindikat, pa so mi peklenščki štrajkali. Pol sem jim dvignil plače, je bil mir kak teden. Nakar se je lotil iz mladih peklenščkov delat pionirsko organizacijo. Pa so ble mladinske delovne brigade urejanja Pekla. No zdaj je mel idejo samoupravljanja, da naj peklenščki kar sami furajo Pekel. Na tu ga maš. Jaz bom dol rabil en let, da vse v red spravim!"

In Tito vstopi v Nebesa.

Spet mine leto dni, in se Hudič vrne ponj. Spet je na vrsti Pekel. In pravi Bogu:
"Gospod Bog. Prišel sem po komunista Tita, kot smo zmenjeni..."

Bog odvrne:
"Kot prvo, nisem Gospod Bog, ampak tovariš Bog. Kot drugo, Bog ne obstaja. In kot tretje, če našemu Tovarišu Predsedniku še enkrat rečeš komunist, te bomo pred sodiščem obsodili veleizdaje!"
Endimion sporočil: 11.230
[#3043088] 16.06.24 19:45 · odgovor na: Endimion (#3024179)
Odgovori   +    0
Hčerka pripelje en dan domov zaročenca, k staršem na večerjo. Večerja mine mirno. A materi nekaj ne da miru. Na tiho pravi očetu, naj zaročenca na samem vpraša kakšne ima načrte zase in za njuno hči. Navsezadnje se le bosta poročila.

Po večerji oče potegne bodočega zeta na kraj v svoj kabinet, in ga vpraša:
"Povej mi mladi mož. S čim se ukvarjaš?"

Fant odvrne:
"Sedajle študiram na teološki fakulteti."

Oče:
"Zelo lepo je to. Ampak te smem vprašati, kako boš poskrbel, da bosta z mojo hčerjo imela streho nad glavo, in hrano na mizi?"

Fant:
"Verjamem, da mi bo z molitvijo uspelo. In nama bo Bog pomagal!"

Oče:
"Praviš da bi poročil mojo hči... pa si ji ob zaroki vsaj kupil zaročni prstan? Kako boš poskrbel za poroko in slavje in vse???"

Fant:
"Veste jaz verjamem, da čeprav nič od tega še nisem, mi bo z Božjo pomočjo uspelo..."

In tako se nadaljuje pogovor bodočega zeta in tasta. Karkoli ga tast vpraša, ima zetor odgovor, da bo Bog pomagal...

Zvečer, v postelji, očeta pobara žena:
"Kako je šel pogovor z najinim bodočim zetom?"

Foter se odkašlja:
"Nima šole, nima šihta, nit nima dnarja. Dobra stran je, da misli da sem Bog..."

Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 55


vm-qetesh