50 min
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
57 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
13 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
13 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
1 dan
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1

Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Skakanje strani

Strani: 1

rub15 sporočil: 1.374
[#2992848] 20.03.22 20:48
Odgovori   +    0
A bi se dalo kako zrihtati, da stran ob nalaganju ne bi skakala - ko se naloži zgornji oglas.

Na N1 imajo to zrihtano tako, da je prostor za zgornji oglas rezerviran in ko se naloži stran ne skače.
crt sporočil: 28.844
[#2992849] 20.03.22 20:49 · odgovor na: rub15 (#2992848)
Odgovori   +    0
seveda se da. ali se tudi bo, je povsem drugo vprasanje :) bo gustl povedal.
rub15 sporočil: 1.374
[#2992850] 20.03.22 20:53 · odgovor na: crt (#2992849)
Odgovori   +    0
A to, da stran skače je vključeno v naročnino?:-)
crt sporočil: 28.844
[#2992855] 21.03.22 06:25 · odgovor na: rub15 (#2992850)
Odgovori   +    0
[rub15]
A to, da stran skače je vključeno v naročnino?:-)
tradicionalno je to vkljuceno v narocnino, a bodo kaksna doplacila za neskakanje, pa bo gustl povedal :)
crt sporočil: 28.844
[#2992860] 21.03.22 06:57 · odgovor na: crt (#2992855)
Odgovori   +    0
sicer tehnicno je stvar taka, da se oglasi servirajo z google dfp (the artist formerly known as doubleclick), kar pomeni, da server financ, ko zate pripravi stran, ne ve, kaj bo prislo tam - samo vkljuci navodilo "tukaj naj pride oglas s tole kodo".

nakar se v komunikaciji med tabo in oglasnimi serverji, ki je server financ ne pozna in ne more poznati, tam tam pojavi, kar pac se, lahko je predvidenih dimenzij, lahko je morda ob riprimernem neupostevanju dogovorov visje ali nizje, lahko tudi sploh ni. tako da zakolicenje visine tega prostora na tisto, kar je naceloma dogovorjena visina, bi seveda zelo pomagalo, ni pa ravno samoumevno, da bi bila to 100% resitev.
crt sporočil: 28.844
[#2992861] 21.03.22 07:11 · odgovor na: crt (#2992860)
Odgovori   +    0
tada
anon-227562 sporočil: 1.321
[#2992874] 21.03.22 09:22 · odgovor na: crt (#2992861)
Odgovori   +    0
[]
tada
wot?
men ni nič skakalo.
Ne, kot naročniku, ne kot lurkerju... ne v browserju na mašini, ne v browserju na tablci...

pač pojavljale so se reklame zgoraj, pa si poskrolal dol in mirna bosna.
alipa na desni (pod Finance Live).
rub15 sporočil: 1.374
[#2992902] 21.03.22 15:44 · odgovor na: crt (#2992855)
Odgovori   +    0
[]
> [rub15]
> A to, da stran skače je vključeno v naročnino?:-)

tradicionalno je to vkljuceno v narocnino, a bodo kaksna doplacila za neskakanje, pa bo gustl povedal :)
Upam, da bo Gust uslišal moje prošnje in vključil neskakanje v obstoječo naročnino. Drugače bom pa se naprej trpel, kaj mi pa drugega preostane.:-)
rub15 sporočil: 1.374
[#2992908] 21.03.22 15:57 · odgovor na: crt (#2992860)
Odgovori   +    0
Hvala za tehnično razlago.

Pošiljam dva posnetka zaslona iz N1 iz katerih je razvidno kako je to rešeno tam. Vnaprej je rezerviran prostor za reklamo in ni nujno, da je oglas velik kot je rezerviran prostor.

WeTransfer:
we.tl/t-Ss5KCr8q5C
we.tl/t-BlQMmVCGc3

Strani: 1


vm-kiva