39 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
12 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
13 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
24 ur
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1
1 dan
Volkovi z Wall Streeta: kdor ima čipe, je car. Litij kot nakupna priložnost? 1

Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Počasno nalaganje strani, foruma

Strani: 1

tilenrexi sporočil: 6.775
[#2513294] 07.04.15 15:19
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: tilenrexi 07.04.2015 15:19
Se še komu dogaja, da stran občasno res obupno počasi nalaga? Sem na optiki 1000/1000, tako da povezava na moji strani res ne bi smela biti problem, ker vse ostalo deluje normalno.
philips sporočil: 6.715
[#2513296] 07.04.15 15:20 · odgovor na: tilenrexi (#2513294)
Odgovori   +    0
[tilenrexi]
Se še komu dogaja, da stran občasno res obupno počasi nalaga? Sem na optiki 1000/1000, tako da povezava na moji strani res ne bi smela biti problem, ker vse ostalo deluje normalno.
Malo prej je stran crknila. Tam med 14.50 - 15.10 se mi zdi
primor sporočil: 201
[#2513357] 07.04.15 21:42 · odgovor na: philips (#2513296)
Odgovori   +    0
Obupno počasi je bilo okoli 15.00, podobno je tudi ponavadi okoli/po polnoči.
blink sporočil: 3.523
[#2513359] 07.04.15 22:09 · odgovor na: tilenrexi (#2513294)
Odgovori   +    3
[tilenrexi]
Se še komu dogaja, da stran občasno res obupno počasi nalaga? Sem na optiki 1000/1000, tako da povezava na moji strani res ne bi smela biti problem, ker vse ostalo deluje normalno.
Nisi edini. Google se mi naloži instantno, za stran Financ pa traja po 15 sekund. In to že kar ene 10 dni. Pomojem, ima veze z oglasi in kakšnimi linki na zunanje oglaševalske mreže.
najobj sporočil: 33.324
[#2513467] 08.04.15 10:21 · odgovor na: blink (#2513359)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 08.04.2015 10:22
[blink]
> [tilenrexi]
> Se še komu dogaja, da stran občasno res obupno počasi nalaga? Sem na optiki 1000/1000, tako da povezava na moji strani res ne bi smela biti problem, ker vse ostalo deluje normalno.
Nisi edini. Google se mi naloži instantno, za stran Financ pa traja po 15 sekund. In to že kar ene 10 dni. Pomojem, ima veze z oglasi in kakšnimi linki na zunanje oglaševalske mreže.
... OK, sicer ne vem, v čem je finta, očitno pa je hardver Financ prešvoh za njihov softver oziroma je prešvoh za vse, kar so naložili na svojo spletno stran ...

P.S.: stran ni samo počasna, nekatere opcije foruma niti ne delajo več ...
najobj sporočil: 33.324
[#2513730] 09.04.15 09:46 · odgovor na: (#2513575)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 09.04.2015 09:47
[rename]
Ja, zadnjih nekaj dni tudi jaz opažam, da se strani zelo počasi nalagajo.
Tudi zdajle je tako.
Funkcije na forumu pa delujejo vse, vsaj jaz nisem opazil, da kaj ne bi delovalo.
... eh, ko sem kliknil na nick NavadniNimda, da bi videl, kaj je NavadniNimda kot običajno pametnega napisal in da bi ga zato kot običajno lahko pohvalil, preprosto ni naredilo nič ...

P.S.: sicer o forumu nimam pojma, ampak verjetno je to www.checkupdown.com/.../E408.html problem ...
anon-11660 sporočil: 48.253
[#2513749] 09.04.15 11:10 · odgovor na: tilenrexi (#2513294)
Odgovori   +    0
[tilenrexi]
Se še komu dogaja, da stran občasno res obupno počasi nalaga? Sem na optiki 1000/1000, tako da povezava na moji strani res ne bi smela biti problem, ker vse ostalo deluje normalno.
Jaz to opazam ze 2-3 tedne, iz razlicnih internet providerjev, vsepovsod na zelo hitrih povezavah.

Po moji diagnozi so krivi reverse proxyi na financah (nginx), ker se vcasih, ko se stran RES dolgo nalaga, pojavi sporocilo nginxa o timeoutu.

Sem ze dva tedna nazaj gnjavil gustla in crta, pa sta sla vohljat po sistemu in diagnosticirala, da ni problem na Financah.

Ocitno je :)
Gustl sporočil: 13.678
[#2513756] 09.04.15 11:41 · odgovor na: anon-11660 (#2513749)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [tilenrexi]
> Se še komu dogaja, da stran občasno res obupno počasi nalaga? Sem na optiki 1000/1000, tako da povezava na moji strani res ne bi smela biti problem, ker vse ostalo deluje normalno.

Jaz to opazam ze 2-3 tedne, iz razlicnih internet providerjev, vsepovsod na zelo hitrih povezavah.

Po moji diagnozi so krivi reverse proxyi na financah (nginx), ker se vcasih, ko se stran RES dolgo nalaga, pojavi sporocilo nginxa o timeoutu.

Sem ze dva tedna nazaj gnjavil gustla in crta, pa sta sla vohljat po sistemu in diagnosticirala, da ni problem na Financah.

Ocitno je :)
Snjofamo dalje. Pa imamo tezave ponoviti dogodek. Ceprav sem ter zja tudi meni ststeka.

Ta vikend bo ena cistilna akcija po strežnikih, premetavamo se ene baze, morda bo potem bolje.
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2513888] 09.04.15 19:04 · odgovor na: Gustl (#2513756)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 09.04.2015 19:08
ping.chartbeat.net connecting ...

20s

ping.chartbeat.net transfering ...

20s

waiting for s.update.chartbeat.com

Connecting to post.update.chartbeat.com ...

ZzzzZZz.
Gustl sporočil: 13.678
[#2514089] 10.04.15 13:50 · odgovor na: tilenrexi (#2513888)
Odgovori   +    0
[tilenrexi]
ping.chartbeat.net connecting ...

20s

ping.chartbeat.net transfering ...

20s

waiting for s.update.chartbeat.com

Connecting to post.update.chartbeat.com ...

ZzzzZZz.
Ni Chartbeat. zaradi necesa drugega ima tezave tudi Chartbeat.

Ureja Črt.
rub15 sporočil: 1.374
[#2514093] 10.04.15 13:57 · odgovor na: tilenrexi (#2513294)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: rub15 10.04.2015 13:58
Meni so se strani Financ tudi nalagale zelo počasi. Potem pa sem izklopil predpomnilnik v Firefoksu in zadeva dela tekoče. Pravzaprav mi vse strani hitreje nalaga. Sedaj pa se tolčem po glavi, ker sem toliko časa trpel počasno nalaganje strani.:-)

Aja, še to. Prej mi je med nalaganjem strani sistem stalno ružil po disku.
XTAXA sporočil: 2.304
[#2514238] 11.04.15 21:13 · odgovor na: rub15 (#2514093)
Odgovori   +    2
Finance live

7 min
ФОТО ТИЖНЯ
22 min
ФОТО ТИЖНЯ
33 min
Аквафіл та Юлон вже два десятиріччя творять історію успіху
1 ura
Je Mramor začel z jugoukrepi? 4

:)))

lp
Robert
Gustl sporočil: 13.678
[#2514539] 14.04.15 07:13 · odgovor na: tilenrexi (#2513294)
Odgovori   +    0
[tilenrexi]
Se še komu dogaja, da stran občasno res obupno počasi nalaga? Sem na optiki 1000/1000, tako da povezava na moji strani res ne bi smela biti problem, ker vse ostalo deluje normalno.
Kako je sedaj s tem? Je zadnje dni bolje?
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2514543] 14.04.15 07:51 · odgovor na: Gustl (#2514539)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 14.04.2015 07:52
Zaenkrat je pri meni OK. Največ zakasnitve je sedaj še samo pri nalaganju profila, kjer imam občutek, da se dela cache za vse strani oziroma vse prispevke in ne recimo samo za zadnje 3 strani prispevkov. Ko enkrat to sprocesira, tudi "profil" povezavo hitro odpira.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2514547] 14.04.15 08:32 · odgovor na: tilenrexi (#2514543)
Odgovori   +    0
meni tudi samo pri nalaganju profila šteka...

lpA
anon-11660 sporočil: 48.253
[#2514564] 14.04.15 09:20 · odgovor na: Gustl (#2514539)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [tilenrexi]
> Se še komu dogaja, da stran občasno res obupno počasi nalaga? Sem na optiki 1000/1000, tako da povezava na moji strani res ne bi smela biti problem, ker vse ostalo deluje normalno.

Kako je sedaj s tem? Je zadnje dni bolje?
Od vceraj dela bistveno hitreje. Profil je pa se vedno pocasen.
najobj sporočil: 33.324
[#2514570] 14.04.15 09:54 · odgovor na: bobek13 (#2514547)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 14.04.2015 09:55
[bobek13]
meni tudi samo pri nalaganju profila šteka...

lpA
... čuj, čisto prav ti je, kaj pa vsake tri dni ne zamenjaš svojega nicka ...

P.S.: ko boš naslednjič spet čakal, pomisli na nick "najobj" in na njegovo forumsko zgodovino, ki jo morajo reveži na Financah vsakokrat vlačiti na dan ... evo, in v tem trenutku se je to zgodilo v istem trenutku, tako da imajo Financarji (= Črt) mojo ustno pohvalo, za kaj več pa bo moral Črt spet kaj napisat na toti forum ...
philips sporočil: 6.715
[#2514585] 14.04.15 10:32 · odgovor na: Gustl (#2514539)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [tilenrexi]
> Se še komu dogaja, da stran občasno res obupno počasi nalaga? Sem na optiki 1000/1000, tako da povezava na moji strani res ne bi smela biti problem, ker vse ostalo deluje normalno.

Kako je sedaj s tem? Je zadnje dni bolje?
Zdajle mi je link forum.finance.si/?m=...33#2514533 nalagalo cca 15-20 sekund

Strani: 1


vm-kiva