39 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
12 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
13 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
24 ur
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1
1 dan
Volkovi z Wall Streeta: kdor ima čipe, je car. Litij kot nakupna priložnost? 1

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Zlato...?!?

Strani: 1

Dynisco sporočil: 909
[#3045887] 09.08.24 13:58
Odgovori   +    1
Ali bi bil kdo tko fejst pa bi mi razložil, kako se kupi papirnato naložbeno zlato?
Kje lahko to kupuješ ali prodajaš? Ali to isto odpreš kje kak račun...?!?

Pa ne mi prosim kakih CFD-jev servirat, kdor se le lahko zadrži!!

Se najlepše zahvaljujem!!
crt sporočil: 28.844
[#3045888] 09.08.24 13:59 · odgovor na: Dynisco (#3045887)
Odgovori   +    1
a mora bit po tislarsko :)
crt sporočil: 28.844
[#3045889] 09.08.24 14:05 · odgovor na: Dynisco (#3045887)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 09.08.2024 14:06
imas en kup kotirajocih skladov, katerih glavna ali edina nalozba je zlato.

izbrati bos moral (ker so ti drugi kot rezidentu eu prepovedani, baje za tvoje dobro) taksne, ki so "ucits", torej skladni z evropskim predpisom, namenjeni zasciti evropskih vlagat...em... evropskih upravljalcev, da jim vlagatelji ne bezijo k ameriskim. na primer wisdom tree physical gold, PHAU.

so borzni papir kot vsak drugi in jih kupis v okviru svojega racuna pri poljubni osnovno sposobni borzni hisi.

ce te sekira, a cisto zares je ali ni podlaga sklada zlato, potem kupi fizicno zlato in te bo manj sekiralo, pa manj verejtno bo, da prodas, ko te prvic zasrbi, ker je pac malo bolj storast postopek kot klik.
Dynisco sporočil: 909
[#3045895] 09.08.24 16:43 · odgovor na: crt (#3045889)
Odgovori   +    1
Ja, saj veš, da je z mano najbolje po tišlersko.

Fizično mi je sicer fajn, ampak je ena dodatna briga, kam potem spraviti cegučk. Že ključe iščem vsako jutro, samo še to se mi fali, da še za tole razmišljam, kam sem "dobro skril, da bom vedel kje je"!?
Sem mislil, če obstaja kaj, kakor je recimo klasična borza VP pa, da isto samo poklikaš, koliko bi, nakažeš in je to to. Če ni nujno se ne bi vpletal po skladih.
crt sporočil: 28.844
[#3045904] 10.08.24 06:54 · odgovor na: Dynisco (#3045895)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 10.08.2024 08:29
[Dynisco]
Fizično mi je sicer fajn, ampak je ena dodatna briga, kam potem spraviti cegučk. Že ključe iščem vsako jutro, samo še to se mi fali, da še za tole razmišljam, kam sem "dobro skril, da bom vedel kje je"!?
ja lej ... s premozenjem so sami problem, in ce ga ni in ce je :)
Sem mislil, če obstaja kaj, kakor je recimo klasična borza VP pa, da isto samo poklikaš, koliko bi, nakažeš in je to to. Če ni nujno se ne bi vpletal po skladih.
ne vem, kako si razumel pojem skladi... to so kotirajoci skladi, z njimi se trguje na borzi, nastopajo (kot ze povedano) kot vsak drugi papir. torej tocno to, kar ti pravis - "klasicni borzni vp in samo poklikas". tudi borzni simbol enega takega sem ti napisal.

pa seveda nic ne nakazes, ker mora denar ze biti na racunu, ne vem, kaj imas to zaenega brokerja, da ti najprej kupis in potem sele nakazujes... ok mogoce slovenski tako delajo, ne vem.
Dynisco sporočil: 909
[#3045955] 11.08.24 11:05 · odgovor na: crt (#3045904)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: Dynisco 11.08.2024 11:15
Ja, nisem zastopil tistega s skladi. Bom moral zgleda vzeti si cajt in malo bolj prečitat okrog tega.

Drugače, drkljam pa prek NLB trading. Poklikaš, ene sedemnajstkrat potrdiš in to je to. Sami skinejo denar z računa z "dobro vago", čez par dni dobiš pa razliko nakazano nazaj.

Strani: 1


vm-qetesh