2 uri
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
2 uri
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
2 uri
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino 1
3 ure
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
3 ure
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
7 ur
Delnica NLB: zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
7 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
7 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
7 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
7 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
7 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
7 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
14 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
14 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
14 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
17 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
22 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
22 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
1 dan
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: PETG

Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27

tineqfin sporočil: 82
[#3000021] 21.06.22 22:58 · odgovor na: anon-333107 (#3000004)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: tineqfin 21.06.2022 22:59
51mio je samo za prvi mesec in pol, vse skupaj bo več kot 100mio.
Kar je pa Petrol sporočil sedaj je, da bodo imeli zaradi tega 54mio manj dobička od načtovanega, seveda pod pogojem, da država prodaje pod cene ne bo povrnila. Ampak jo bo in to petrolu, omv, vsem. Neumno je izjaviti (Han), da se ukinja regulacijo, ker to pomeni 500mio konec leta zahtevkov, hkrati pa tega do sedaj ne bi plačal. Če tega ne bi plačal, potem pa pusti regulacijo, ne plačaj minusa, prodajalci goriva naj propadejo in bencina itak ni, potem pa "katastrofa"?! Prodajalci s 6 centi na liter so vojni dobičkarji, država z 80 centi je pa kaj?
anon-333107 sporočil: 8.271
[#3000181] 23.06.22 19:05 · odgovor na: tineqfin (#3000021)
Odgovori   +    0
[tineqfin]
51mio je samo za prvi mesec in pol, vse skupaj bo več kot 100mio.
Kar je pa Petrol sporočil sedaj je, da bodo imeli zaradi tega 54mio manj dobička od načtovanega, seveda pod pogojem, da država prodaje pod cene ne bo povrnila. Ampak jo bo in to petrolu, omv, vsem. Neumno je izjaviti (Han), da se ukinja regulacijo, ker to pomeni 500mio konec leta zahtevkov, hkrati pa tega do sedaj ne bi plačal. Če tega ne bi plačal, potem pa pusti regulacijo, ne plačaj minusa, prodajalci goriva naj propadejo in bencina itak ni, potem pa "katastrofa"?! Prodajalci s 6 centi na liter so vojni dobičkarji, država z 80 centi je pa kaj?
Ne vem, ker tole regulacijo (OČITNO) razume malo vsak po svoje!? :)

Eno je prosta tržna cena, drugo pa je predpisana marža pri prodanem litru!?

ČISTO NEKAJ DRUGEGA (beri: TRETJEGA) pa je, da vlada predpisuje samo ceno za goriva na črpalkah!?
primozxy sporočil: 683
[#3007653] 28.09.22 12:06 · odgovor na: anon-333107 (#3000181)
Odgovori   +    0
Se komu sanja zakaj je tako velik padec?
IT2017a1 sporočil: 360
[#3007662] 28.09.22 12:32 · odgovor na: primozxy (#3007653)
Odgovori   +    0
[primozxy]
Se komu sanja zakaj je tako velik padec?
Delnice na ljubljanski borzi se še naprej cenijo, indeks SBITOP je ob 11. uri dobra dva odstotka pod vodo. Najbolj je upadla cena delnice Petrola, ob 11.20 uri je skoraj osem odstotkov pod včerajšnjim zaključnim tečajem. Včeraj so se razširile informacije, da bi utegnila vlada nacionalizirati dobavitelja plina Geoplin, ki je v skoraj 75-odstotni lasti Petrola.
primozxy sporočil: 683
[#3007663] 28.09.22 13:05 · odgovor na: IT2017a1 (#3007662)
Odgovori   +    0
Koliko dobička prinese Geoplin
tilenrexi sporočil: 6.775
[#3007664] 28.09.22 13:06 · odgovor na: IT2017a1 (#3007662)
Odgovori   +    5
Vizjak ne sme obogateti - naj stane kar hoče. :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#3007673] 28.09.22 14:56 · odgovor na: primozxy (#3007653)
Odgovori   +    0
Nimam petrolovih delnic! :)) Tudi bančnih nisem nikoli hotel, ko sem videl, kako so "reševali" bančno krizo oz. luknjo.

Predvidevam, da bo izgubil nekaj naložb, vsaj v plin, ker ga bo dokapitaliziral golobček, energenti bodo dragi z verjetno določeno maržo, folk pa ima že polne shrambe konzerv in paštet!!?

Ni ravno nekega pretiranega optimizma!!? :))

Bežijo iz povsod, še iz Rusije!! :) Petrol pa je še toliko bolj na udaru!! :)))
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3007676] 28.09.22 15:05 · odgovor na: anon-333107 (#3007673)
Odgovori   +    2
Vedno je potrebno malce počakati, da se situacija razpiha. Čez eno leto bomo vedeli več.
Jaz imam pozicijo v PETG, nabavljal sem pa po nižji ceni kot je sedaj. Ni moja največja pozicija, čakam in spremljam.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#3007714] 28.09.22 20:59 · odgovor na: Rokc5 (#3007676)
Odgovori   +    2
www.petrol.eu/sl/pod...na-geoplin

Crt je par dni nazaj razlagal, kako so Nemci odkupili ugodno delnice Lufthanse, ko se je znašla v krizi kovida! UGODNO je bil povdarek!! :)

Naš Golobček pa ponuja kar 750M €, kar pomeni polno ceno oziroma en evro za evro!!

Zdaj mi pa nista jasni 2 stvari!! :))

Ali Golobček misli, da bo Geoplin čez nekaj let drago prodal in da bo poceni plin kar drl k nam, tako kakor zdaj dere v baltiku na površje!??

In druga dilema je, da ne vem natančno, kateri izrek bi tukaj uporabil oz bo prišel prav!?? Ali: narod če sve to da pozlati ali: dođu ponekad taka vremena, kad pamet ušuti, budala progovori a fukara se obogati!??

Pod črto, Petrol za evro po evro ne bi smel iz tega naslova utrpeti kakih večjih kapitalskih izgub!??
Dynisco sporočil: 909
[#3007834] 29.09.22 15:32 · odgovor na: anon-333107 (#3007714)
Odgovori   +    0
Če prav razumem, je z omenjeno nacionalizacijo mišljen nakup Geoplina s strani države?
tilenrexi sporočil: 6.775
[#3007851] 29.09.22 17:06 · odgovor na: Dynisco (#3007834)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 29.09.2022 17:08
Petrol ne bo sodeloval pri reševanju Geoplina.

Reševala ga bo država, ki naj bi že oktobra vanj vložila sto milijonov evrov.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#3007854] 29.09.22 17:33 · odgovor na: Dynisco (#3007834)
Odgovori   +    0
Nakup, dokapitalizacija, .... menda nekaj takega!?? :))

Kdo sem jaz, da bi videl in razumel, kaj se dogaja v Golobčkovi glavi!?? :)))
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3008512] 06.10.22 17:22 · odgovor na: anon-333107 (#3007714)
Odgovori   +    1
Kako stanje v Geoplinu vpliva na poslovanje PETG?
peterw sporočil: 2.141
[#3008860] 12.10.22 13:12 · odgovor na: Rokc5 (#3007676)
Odgovori   +    0
Ampak promet je pa katastrofa. Moorda je to točka preloma in se bo odbil gor?
peterw sporočil: 2.141
[#3009875] 26.10.22 10:20 · odgovor na: peterw (#3008860)
Odgovori   +    0
[peterw]
Ampak promet je pa katastrofa. Moorda je to točka preloma in se bo odbil gor?
Tukaj sem dobro sklepal. Nekaj sem kupil. Sedaj sem pa v dilemi. Držim? Kakšno mnenje ...
Dynisco sporočil: 909
[#3009889] 26.10.22 12:31 · odgovor na: peterw (#3009875)
Odgovori   +    1
Jaz sem tole čisto zamudil. Po moje bi znalo iti še gor, ampak ne več tako na hitro.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3009903] 26.10.22 13:18 · odgovor na: Dynisco (#3009889)
Odgovori   +    1
Šit zamudil sem.
Kaj pa vpliv cepitve delnice? Kaj menite?
peterw sporočil: 2.141
[#3009904] 26.10.22 13:27 · odgovor na: Rokc5 (#3009903)
Odgovori   +    1
[Rokc5]
Šit zamudil sem.
Kaj pa vpliv cepitve delnice? Kaj menite?
Pri CICG se cepitev ni obrestovala.

PETG je drugačen primer. S polovico lotov čakam november.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3009908] 26.10.22 14:14 · odgovor na: peterw (#3009904)
Odgovori   +    0
Zanimiva taktika. Bo pa lahko nihanje še kasneje v 2023, Q1 in Q2. Mogoče bo takrat kakšen 'dip'?
peterw sporočil: 2.141
[#3009922] 26.10.22 15:29 · odgovor na: Rokc5 (#3009908)
Odgovori   +    0
[Rokc5]
Zanimiva taktika.
Bolj gembling

Bo pa lahko nihanje še kasneje v 2023, Q1 in Q2. Mogoče bo takrat kakšen 'dip'?

Seveda bo. Priložnisti ne zmanjka;)
Dynisco sporočil: 909
[#3009955] 26.10.22 20:00 · odgovor na: Rokc5 (#3009903)
Odgovori   +    4
Ne vem. A ima to res lahko kak vpliv? Eno ali pa dve po 20 tako nima smisla kupovati zaradi provizije. Že eno za 400 ne vem, če se splača. Če kupiš, kupiš tako najmanj za par jurjev. Ne razumem čisto kje je smisel teh splitov.
peterw sporočil: 2.141
[#3009963] 26.10.22 20:59 · odgovor na: Dynisco (#3009955)
Odgovori   +    1
[Dynisco]
Ne vem. A ima to res lahko kak vpliv?

Morda kakšni mali delničarji z majhnini vložki, na dolge proge.
In psihološko... Ne 10, ampak 100 (sto!) delnic PETG imam, na primer :)
Dynisco sporočil: 909
[#3009982] 27.10.22 08:17 · odgovor na: peterw (#3009963)
Odgovori   +    0
Možno, a vseeno ne verjamem, da je takšnih primerov toliko, da bi bilo podjetju smiselno iti v split zaradi tega. Ampak, nekje sigurno je haklc.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3009993] 27.10.22 09:10 · odgovor na: Dynisco (#3009982)
Odgovori   +    1
Malih delničarjev je v PETG kar nekaj:
"Število delničarjev se je iz 21.730, kolikor jih je bilo konec leta 2021, znižalo na 21.142 oziroma za 2,7 odstotka do konca junija leta 2022."
Pozicija: Imam delnice PETG.
primozxy sporočil: 683
[#3014721] 20.01.23 17:20 · odgovor na: Rokc5 (#3009993)
Odgovori   +    1
Nobenega komentarja o dobičku - oziroma zgubi Petrolu?
peterw sporočil: 2.141
[#3024678] 02.08.23 09:30 · odgovor na: primozxy (#3014721)
Odgovori   +    0
Je kaj posebnega razen 5% padec?
Any news??!
mmzmmz123 sporočil: 722
[#3024680] 02.08.23 09:39 · odgovor na: peterw (#3024678)
Odgovori   +    3
ex div?
primozxy sporočil: 683
[#3024829] 05.08.23 06:57 · odgovor na: mmzmmz123 (#3024680)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (05.08.2023 06:58)
Dynisco sporočil: 909
[#3024846] 05.08.23 11:27 · odgovor na: mmzmmz123 (#3024680)
Odgovori   +    1
Lepo je sedla tale Petrolova dividenda. Pridni...
anon-653414 sporočil: 173
[#3024858] 05.08.23 14:40 · odgovor na: Dynisco (#3024846)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-653414 05.08.2023 14:42
Krizni odbor Petrol je zaposlenim danes poslal poziv za pomoč pri reševanju Petrolovih objektov in premoženja.

Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27


vm-qetesh