43 min
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Podatki so najpomembnejše premoženje podjetja – kako jih učinkovito zaščititi? (Oglas)
2 uri
Brez reform ne bo gospodarskega preroda
2 uri
Po Ljubljani vozi 25 novih električnih mercedesov
2 uri
Britanski premier Keir Starmer napovedal odstop
2 uri
Italija Nemčiji odpira vrata v skupni razvoj bojnega letala šeste generacije
2 uri
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino 1
4 ure
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
4 ure
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
6 ur
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
6 ur
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
10 ur
Delnica NLB: zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
10 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
10 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
10 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
10 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni 1
10 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
10 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
16 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
16 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: ZVTG

Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 25

MIHA sporočil: 127
[#2674490] 21.09.17 14:50 · odgovor na: tilenrexi (#2671600)
Odgovori   +    1
Lep 1% premik danes, ob pol mio prometa. Nasploh je bila tudi stabilnost, ki jo je Zvtg pokazala v septembru, vredna občudovanja. Občutek imam, da večji kupec kupuje vso presežno ponudbo.
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2674760] 22.09.17 14:40 · odgovor na: MIHA (#2674490)
Odgovori   +    0
Super, super, super. :)

Up, up, and away!

Pripnite se. Tole je pripravljeno za polet. ;)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2674764] 22.09.17 15:12 · odgovor na: tilenrexi (#2674760)
Odgovori   +    1
[tilenrexi]
Super, super, super. :)

Up, up, and away!

Pripnite se. Tole je pripravljeno za polet. ;)
No, samo pazi da te ne bo odneslo proti Luni:
shrani.si/f/2g/lA/Dl...-09-55.jpg
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2674766] 22.09.17 15:21 · odgovor na: anon-204390 (#2674764)
Odgovori   +    0
Od tebe bi pricakoval vsaj dividend adjusted chart.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2674771] 22.09.17 15:29 · odgovor na: tilenrexi (#2674766)
Odgovori   +    0
[tilenrexi]
Od tebe bi pricakoval vsaj dividend adjusted chart.
Evo, to pa prepustim tebi...pa da vidimo če deluje, kot praviš, avtopilot (ali tempomat če imaš rajši avtomobile kot avione).
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2674773] 22.09.17 15:41 · odgovor na: anon-204390 (#2674771)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 22.09.2017 15:47
Vedno sem govoril, da kdor želi dolgoročno brezskrbno vstopiti v ZVTG, da mora to storiti pred dvigom obrestnih mer (težki časi za zavarovalnice) in da v tem času pričakujem flat obdobje z dobrimi dividendami. Sedaj, ko se obrestne mere počasi dvigujejo (boljši časi zazavarovalnice), se bodo posledično tudi dobički. Tukaj gre sedaj seveda za avtopilot.

Cena ZVTG se viša, ker so pogoji v katerih posluje, postali enostavno preveč ugodni.
06.04.16 22:18
[tilenrexi]
Problem pri zavarovalnicah so trenutno zelo nizke obresne mere s strani FED & ECB, tako da neke blazne rasti tukaj ni za pričakovati in nekaj morajo ponuditi. Kdor bo sedaj uspel zelo dobro poslovati, bo tudi kasneje. Zato tudi še vedno trgujejo z discountom do BV. Mimogrede, jaz mislim, da ZVTG izplačuje preveč, vendar ne morem nič. Imam premajhen delež v kapitalu. :)
MIHA sporočil: 127
[#2677731] 09.10.17 12:16 · odgovor na: tilenrexi (#2674773)
Odgovori   +    2
ups, danes pa je, promet, globina trga, pa tudi na tečaju se pozna. Nasploh je redko videti povpraševanje po 10000 lotih, vse nad 28.
anon-341605 sporočil: 66
[#2678079] 10.10.17 17:26 · odgovor na: MIHA (#2677731)
Odgovori   +    0
Pogled na tedenski graf ZVTG

gyazo.com/3a2be15522...4e911065a0
ty sporočil: 244
[#2678081] 10.10.17 18:09 · odgovor na: anon-341605 (#2678079)
Odgovori   +    0
In kaj to pomrni za laike?
BUY... HOLD... SELL...
MIHA sporočil: 127
[#2678169] 11.10.17 12:04 · odgovor na: anon-341605 (#2678079)
Odgovori   +    0
Odlično, hvala za graf, sam imam težave z grafi za Slo - delnice, medtem, ko si ga lahko za vsako ameriško penny firmo takoj izrišeš kjerkoli na netu.
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2678170] 11.10.17 12:08 · odgovor na: MIHA (#2678169)
Odgovori   +    0
MIHA sporočil: 127
[#2678172] 11.10.17 12:18 · odgovor na: tilenrexi (#2678170)
Odgovori   +    1
vau, mislim da rabim še en ekran, superca, hvala
tommek sporočil: 558
[#2678182] 11.10.17 12:40 · odgovor na: tilenrexi (#2678170)
Odgovori   +    0
A ni nekdo, nedolgo nazaj, dejal, da je CICG mercedes med delnicami...

Kot kaze, je to zdaj ZVTG.
anon-341605 sporočil: 66
[#2678368] 12.10.17 11:33 · odgovor na: ty (#2678081)
Odgovori   +    0
Ne bom razlagal svojega mišljeja, ker se takoj najdejo taki in drugačni komentarji in mi ni do razglabljanja o tem. Lahko pa s slike vidiš, da je tečaj delnice pred opdporom. Sedaj pa bo odvisno ali bodo kupci smatrali, da je stanje v Triglavu tako dobro da bo ta odpor padel in bo šla rast naprej ali pa se bo tečaj še enkrat od te vrednosti odbil.
MIHA sporočil: 127
[#2678445] 12.10.17 13:41 · odgovor na: anon-341605 (#2678368)
Odgovori   +    0
Bom pa jaz povedal svoje mnenje:
Glede na donosnost menim, da je Zvtg najbolj podcenjena delnica v prvi kotaciji lj.borze in da je čas da se cena uskladi (navzgor) z donosnostjo drugih delnic. Lastništvo države gor ali dol, saj to imamo tudi v Luki, Telekomu in drugje.
Sam vidim ceno med 40 in 50 v roku enega leta.
ty sporočil: 244
[#2678572] 12.10.17 20:36 · odgovor na: anon-341605 (#2678368)
Odgovori   +    0
Če prav razumem je po TA bolj verjeten odboj, seveda ob velikem ČE.
Če pa upoštevam še MIHA, bomo šli pa verjetneje gor. Torej HOLD...
tommek sporočil: 558
[#2678575] 12.10.17 20:53 · odgovor na: MIHA (#2678445)
Odgovori   +    2
Med 40 EUR in 50 EUR v enem letu? Tebi je pa zadnja rast malo zameglila razum. :)
MIHA sporočil: 127
[#2678665] 13.10.17 10:56 · odgovor na: tommek (#2678575)
Odgovori   +    0
Seveda je treba vse vzeti z rezervo in pričakovati različne scenarije. Mi je pa zanimivo, tudi lani ta čas, ko sem jih nabavljal večjo količino okoli 22, so me čudno gledali, vključno z osebnim bančnikom, ki me je odvračal od nakupa. Zame je to dividendna delnica in pripravljen jo bom dokupovati vse tja do p/e 20.
tommek sporočil: 558
[#2678696] 13.10.17 12:35 · odgovor na: MIHA (#2678665)
Odgovori   +    0
Kaj ti je pa bancnik svetoval?
peterw sporočil: 2.141
[#2683685] 13.11.17 11:50 · odgovor na: tilenrexi (#2668062)
Odgovori   +    0
Kdaj bodo objavili devetmesečne rezultate?
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2683696] 13.11.17 12:24 · odgovor na: peterw (#2683685)
Odgovori   +    1
Petek, 17. november 2017 Poročilo o poslovanju za obdobje januar – september 2017
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2693697] 19.01.18 13:25 · odgovor na: tilenrexi (#2683696)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: tilenrexi 19.01.2018 13:26
Ljubljanska borza d.d.
Posli s svežnji

ZVTG ZAVAROVALNICA TRIGLAV 31,0000 31,0000 1,13 36.300 2

___


Triglav raste in raste. Tiho, vztrajno, neomajno. ;)
Mitjek sporočil: 638
[#2693866] 20.01.18 13:02 · odgovor na: tilenrexi (#2693697)
Odgovori   +    0
ZVTG končno prilezla do KV. Za finančno delnico bi pričakoval vsaj 2x/3x KV!
Edina prednost tega papirja je 10% komunjarska dividenda!
Škoda za firmo, jupi, jupi za delničarje.


Sicer pa;

Borza je zelo, Zelo plaha ptica ! En nepričakovan dogodek in smo v kleti.

Trenutno ekonomija dobro diha, denar še vedno poceni, vendar pridejo računi tudi za to !

Veselica, pravijo, da bo še en čas trajala, ampak me že počasi zvijajo trebušni krči.
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2693868] 20.01.18 13:09 · odgovor na: Mitjek (#2693866)
Odgovori   +    4
Tudi mene bi, če se ne bi pred leti pravilno odločil. ;)
anon-324385 sporočil: 71
[#2694162] 22.01.18 18:11 · odgovor na: Mitjek (#2693866)
Odgovori   +    2
Dvomim da bo 10% dividenda letos. Bomo zadovoljni tudi z 2.5 evra na delnico.
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2700474] 05.03.18 16:07 · odgovor na: anon-324385 (#2694162)
Odgovori   +    0
DOBIČEK SKUPINE NAD NAČRTOVANIM

Skupina Triglav je po nerevidiranih podatkih dosegla 84,4 milijona evrov dobička pred obdavčitvijo, načrtovan je bil med 70 in 80 milijonov evrov.

seonet.ljse.si/?doc=...c_id=65527

Odlično!
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2700481] 05.03.18 16:30 · odgovor na: tilenrexi (#2700474)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 05.03.2018 16:31
FY 2018 guidance

Profit before tax and ROE

80-90m

GWP > 1.000.0000.000 EUR.
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2700491] 05.03.18 17:13 · odgovor na: (#2700488)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 05.03.2018 17:22
Vsaj 12% na PNC.

V petih letih bruto dividende dosegajo blizu 70% PNC.

Jaz sem vesel. Zelo. :)
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2702465] 14.03.18 23:24 · odgovor na: tilenrexi (#2444153)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 14.03.2018 23:27
13.08.14 11:02
[tilenrexi]
Cerar ima trenutno preslabe razloge za ukinitev dopolnilnega zavarovanja. Dokler si ne izmisli kaj boljšega, ne bo šlo, tudi, če on misli, da bo.
:)

ZVTG to the moon. :)
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2703184] 19.03.18 11:47 · odgovor na: (#2700488)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 19.03.2018 11:47
19.3.2018
Ljubljanska borza d.d.
Posli s svežnji
ZVTG ZAVAROVALNICA TRIGLAV 31,5000 31,5000 5,23 166.000 1

--------------


5,23 mio EUR @ 31,5/lot

Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 25


vm-qetesh