3 min
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino 1
2 uri
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
2 uri
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
3 ure
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
3 ure
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
7 ur
Delnica NLB: zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
7 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
7 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
7 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
7 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
7 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
7 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
14 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
14 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
14 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
17 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
22 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
22 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
1 dan
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: POSR

Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 11

ekonomist1 sporočil: 52
[#3037672] 07.03.24 18:13 · odgovor na: KDavid (#3033437)
Odgovori   +    1
Odlični rezultati za leto 2023. Če nebi bilo poplav bi bil dobiček čez 90 mio, več kot 6 €/delnico...hmm a je to nova normala? Delnica je danes precej zrasla ampak menim, da bo rast še sledila, zna biti, da bo dividenda 2 €.
KDavid sporočil: 40
[#3037673] 07.03.24 18:30 · odgovor na: ekonomist1 (#3037672)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: KDavid 07.03.2024 18:31
Se strinjam. Mislim, da bo dividenda najmanj 2 evra.
mmzmmz123 sporočil: 722
[#3044486] 16.07.24 12:28 · odgovor na: KDavid (#3037673)
Odgovori   +    4
Ka dela s to delnico, ZVTG prehitela po desni brez usmiljenja :)
KDavid sporočil: 40
[#3044487] 16.07.24 12:57 · odgovor na: mmzmmz123 (#3044486)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: KDavid 16.07.2024 13:02
Ni mi jasno. V začetku meseca sem še dokupil. Promet raste, med top 50 lastniki ni bistvenih sprememb.
primozxy sporočil: 683
[#3045841] 08.08.24 16:36 · odgovor na: KDavid (#3044487)
Odgovori   +    4
Zanimivo kako je prehitela zvtg. Odlično
ekonomist1 sporočil: 52
[#3045876] 09.08.24 10:27 · odgovor na: primozxy (#3045841)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: ekonomist1 09.08.2024 10:44
"Munich Re, a heavyweight in the property catastrophe reinsurance market, reported a record €3.8bn of post-tax profits in the first half":vir Financial Times

Pozavarovanje je v zadnjem času zelo dobičkonosen posel; pri POSR (Sava RE) bo očitno spet rekordno...
KDavid sporočil: 40
[#3045880] 09.08.24 11:26 · odgovor na: ekonomist1 (#3045876)
Odgovori   +    1
Delim mišljenje.
ekonomist1 sporočil: 52
[#3046734] 23.08.24 09:07 · odgovor na: KDavid (#3045880)
Odgovori   +    0
Hmm, polletni rezultati so pa razočaranje. Tole je pa hladen tuš zame. Pričakovanja so bila visoka.
mmzmmz123 sporočil: 722
[#3046738] 23.08.24 09:56 · odgovor na: ekonomist1 (#3046734)
Odgovori   +    2
[ekonomist1]
Hmm, polletni rezultati so pa razočaranje. Tole je pa hladen tuš zame. Pričakovanja so bila visoka.
Ja vse je bilo nastavljeno na Q1 letvico, ampak vseeno tak tempo bi blo težko držat. Tako da po moje na koncu leta vseeno bo 80+.
KDavid sporočil: 40
[#3046742] 23.08.24 11:04 · odgovor na: ekonomist1 (#3046734)
Odgovori   +    2
Prihodki so ok, še odhodke/stroške optimizirati pa bo.
primozxy sporočil: 683
[#3061651] 17.05.25 07:04 · odgovor na: KDavid (#3033437)
Odgovori   +    0
Delnica uspešno raste, kljub dejstvu, da letos niso zabeležili bistveno večjega dobička v primerjavi s preteklim letom.
KDavid sporočil: 40
[#3061653] 17.05.25 07:41 · odgovor na: primozxy (#3061651)
Odgovori   +    6
Res je. Vendar je bil lani prvi kvartal zelo dober. Letos je pa še boljši, razen finančnih naložb. Lani drugi kvartal ni bil nič posebnega. Tukaj se lahko letos naredi razlika.
primozxy sporočil: 683
[#3061743] 19.05.25 11:49 · odgovor na: KDavid (#3061653)
Odgovori   +    1
Če bi se odločali med nakupom posr ali zvtg katero bi kupili?
Če gledam daljše obdobje mene bolj mika zvtg. Boljše dividende. Ali se motim?
mmzmmz123 sporočil: 722
[#3061748] 19.05.25 12:49 · odgovor na: primozxy (#3061743)
Odgovori   +    2
težko vprašanje, odvisno kter kazalnik bi gledal in kaj pričakuješ od ktere
posr ima trend zelo dober, zvtg ima verjetno trenutno malo boljši p/e in višjo dividendo, če ti je tolk pomemben CF

če ne veš kaj bi, veš pa, da bi, pol razmisliš v smeri 50/50
mmzmmz123 sporočil: 722
[#3061758] 19.05.25 14:57 · odgovor na: mmzmmz123 (#3061748)
Odgovori   +    2
zanimivo kako se nekdo intenzivno puca ven iz zvtg, to se ponavadi dogaja par dni pred objavo novih q rezultatov, ki poanavadi niso slabi...
primozxy sporočil: 683
[#3063210] 16.06.25 09:56 · odgovor na: mmzmmz123 (#3061748)
Odgovori   +    1
Evo Jazbec dokupil.
Dne 11. 6. 2025 je Marko Jazbec, predsednik uprave Save Re, d.d., kupil 250 delnic POSR v skupni vrednosti 13.625,00 EUR, kar predstavlja 0,0015 % vseh delnic in 0,0016 % delnic z glasovalnimi pravicami v osnovnem kapitalu družbe. Po opravljeni transakciji ima Marko Jazbec 12.250 delnic POSR, s tem pa se je delež njegovih glasovalnih pravic povečal z 0,0774 % na 0,0790 %.
KDavid sporočil: 40
[#3068213] 11.09.25 08:48 · odgovor na: primozxy (#3063210)
Odgovori   +    1
Zadnjih nekaj dni kar velik promet, sploh včeraj. Šesti naječji lastnik POSR je fiduciarni račun na OTP banki in vztrajno najmanj cca 3.000 lotov POSR kupi na dan. Mogoče kdo ve, kdo je to?
mmzmmz123 sporočil: 722
[#3068240] 11.09.25 10:50 · odgovor na: KDavid (#3068213)
Odgovori   +    1
po moje bolj zanimivo kdo prodaja, ker v tej predstavi se cena dol tišči...
KDavid sporočil: 40
[#3068251] 11.09.25 11:53 · odgovor na: mmzmmz123 (#3068240)
Odgovori   +    2
Zadnje dni Senektus d.o.o. Ostalo je bilo do sedaj bolj porazdeljeno med prodajalci.

Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 11


vm-qetesh