44 min
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
51 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
13 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
13 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
1 dan
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1

Strani: 1

FIN-510365 sporočil: 167
[#3084053] 19.06.26 07:14
Odgovori   +    7
Levičarsko zapravljanje državnega denarja za promocijo komunistke Ane Roš
alpha7B5sn sporočil: 1.604
[#3084058] 19.06.26 08:58
Odgovori   +    7
Hm, kdo bi si mislil ... Ampak me ne preseneča. (Mislim, na komercialni projekt 'Mišlenovih zvezdic'. No, zdaj me pa te kulinarične zvezdice skoraj zagotovo ne bodo nikoli videle. Že tako sem imel mnoge pomisleke in svoje mnenje o tovrstni "visoki umetnosti".)
odvisnik sporočil: 4.569
[#3084061] 19.06.26 09:18
Odgovori   +    2
Mal nedodelan naslov.
Tega ne rabimo.
Dovolj bi bilo koliko je placala STO .
Sto se le polovicno financira iz proeacuna pravi Ai.

Drugace pa dober clanek, vreden narocnine.
Nisem vedel, da se micheliba placa.
Ni pa nepricakovano ;).
Gustl sporočil: 13.678
[#3084070] 19.06.26 12:18
Odgovori   +    4
Pojma nimam, ali se pod črto izplača, poznam pa kar nekaj tujcev, ki prihajajo v Slovenijo zaradi michelink.

Recimo eni kolegi iz Nemčije se vsako leto ustavijo v Sloveniji v eni od restavracij z zvezdicami na poti na dopust na Hrvaško.
Prej so se samo v Marche na pumpi :)
trocki sporočil: 2.224
[#3084080] 19.06.26 13:55 · odgovor na: Gustl (#3084070)
Odgovori   +    2
Nisem vedel, da so restavracije z zvezdicami ustrezna alternatva za Marche ;)

Pa naj bo moji nevednosti oproščeno, ne hodim ne v ene ne v druge.
trocki sporočil: 2.224
[#3084082] 19.06.26 14:07
Odgovori   +    0
Za primerjavo poglejmo pribitke na referenčne 10-letne obveznice Slovenije in Hrvaške, ki še ni članica kluba. Pribitek na slovenske trenutno znaša 3,29 odstotka, na hrvaško pa 3,43 odstotka. Razlika tu pomeni več deset milijonov evrov nižje stroške financiranja na leto.
Čaki, kaj je zdaj to? A se ne na Hrvaškem cedita med in mleko, ker imajo nižje davke? Mar torej vsi avtoprevozniki zastonj selijo firme tja?
odvisnik sporočil: 4.569
[#3084083] 19.06.26 14:40 · odgovor na: trocki (#3084082)
Odgovori   +    0
[trocki]
> Za primerjavo poglejmo pribitke na referenčne 10-letne obveznice Slovenije in Hrvaške, ki še ni članica kluba. Pribitek na slovenske trenutno znaša 3,29 odstotka, na hrvaško pa 3,43 odstotka. Razlika tu pomeni več deset milijonov evrov nižje stroške financiranja na leto.

Čaki, kaj je zdaj to? A se ne na Hrvaškem cedita med in mleko, ker imajo nižje davke? Mar torej vsi avtoprevozniki zastonj selijo firme tja?

Pri teh zadevah je potrebno gledat tudi trend oz kje kdo starta.
Ce je slovenija iz 3 in je sla na 3,29.
Hrvska pa na 4 in je sla na 3,43.
Zna bit hrvaska bolj zanimiva, saj kaze trend izboljsevanja.

Ne mores necesa gledat v vakumu, brez drugih vplivov.
Kar komunisti radi pocno.
Ceprav je ze marks napovedal, da je sicializem mogoc sele po kapitalizmu.
Ne pa obratno.
Ne mores bit mrtev, ne da bi se rodil.
In ne mores zivet, ne da bi umrl.

Nekateri take resnice tezko sprejmejo in se grejo potlej represivne ideologije.
Kot so kapitalizem, rkc ali pa komunizem.
odvisnik sporočil: 4.569
[#3084085] 19.06.26 14:47 · odgovor na: trocki (#3084080)
Odgovori   +    0
[trocki]
Nisem vedel, da so restavracije z zvezdicami ustrezna alternatva za Marche ;)

Pa naj bo moji nevednosti oproščeno, ne hodim ne v ene ne v druge.
Marche je precenjen pofl, kdor hodi tja, komot to primerja z michelinom.
Pac ocitno rabijo neko zunanjo potrditev, da je nekaj dobro.

Nisem bil se v enem niti drugem.
0531Zavar sporočil: 2.845
[#3084086] 19.06.26 14:53
Odgovori   +    0
A niso nte mischelinove zvezdice samo en BS na popteveju ?
Viš ga vrapca, tega pa nisem vedel da ta "posvečena" podjetja še država subvencionira ?!
Vsak dan človek izve kaj novega po teh socialnih platformah & AI nternetnih medijih :)
FIN-544124 sporočil: 6.609
[#3084093] 19.06.26 17:36
Odgovori   +    1
Ajajaj, kaj ste na Financah res postali SDS trobilo ?

A bodo sedaj prispevke pisali kar na Trstenjakovi ?

Vsaka država financira določeno promocijo.

Mimogrede.

Avstrija za nacionalno turistično promocijo nameni letno 30 milijonov EUR.
dari12 sporočil: 64
[#3084094] 19.06.26 18:08 · odgovor na: FIN-544124 (#3084093)
Odgovori   +    3
Mimogrede.

Avstrija za nacionalno turistično promocijo nameni letno 30 milijonov EUR.
Avstrija za to promocijo nameni manj kot 2 X več od Slovenije, iztrži pa od turizma 8 X več kot mi.

Strani: 1


vm-kiva