44 min
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
51 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
13 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
13 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
1 dan
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1

Strani: 1

FIN-300818 sporočil: 106
[#3083861] 12.06.26 16:14
Odgovori   +    12
Vse za bogate da bodo bolj bogati.
Temu se reče vzpodbude za delovne ljudi, kmete, obrtnike, podjetnike.
peterw sporočil: 2.141
[#3083862] 12.06.26 16:24
Odgovori   +    7
Tole je bilo pa hitro :)
wesko sporočil: 225
[#3083864] 12.06.26 16:58
Odgovori   +    17
Zadnja sprememba: wesko 12.06.2026 17:10
Južna in fantje so predzadnji vikend pred volitvami z zadrževanjem dobave in povzročenimi nenormalnimi vrstami pred Petrolovimi tankštelami oddelali, kar je zahteval naročnik. Bilo je dovolj, da se je volilni sentiment zopet nagnil v desno. Račun je bil hitro izstavljen, zapitek je treba plačati.
No...pili so/bodo tisti pri koritu, plačal bo narod. Častilci lika in dela IJJ bodo trdili, da gre za narodov blagor.
0531Zavar sporočil: 2.845
[#3083866] 12.06.26 17:47 · odgovor na: peterw (#3083862)
Odgovori   +    1
[peterw]
Tole je bilo pa hitro :)
Janez pumahu :)
sopranos sporočil: 11.485
[#3083869] 12.06.26 18:35
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: sopranos 12.06.2026 18:36
Ali se ta tekst:"To v bistvu pomeni, kot da bi bila marža dvignjena na 15 centov." nanaša na biokomponento? In se pol zvišuje iz 5,6 oz. 6,3 centa? In če se, kolikšen je njegov delež v celotni ceni?
FIN-205757 sporočil: 213
[#3083870] 12.06.26 18:38
Odgovori   +    28
Drage Finanace. Spet ste začeli pljuvat po normalni vladi, takoj ko smo se znebili aktivistično-veganske-kleptomanske. Izkoriščate novinarsko svobodo in avtonomijo, da zavajate Slovence, ki imamo že itak oprane glave in strah v kosteh od 1941 naprej. Finančni podatki v članku so sicer korektno navedeni. Zamolčali (verjetno namerno) pa ste, da smo se s tem dvigom marž samo približali maržam, ki jih imajo v sosednjih državah. Mi smo imeli najnižje marže daleč naokrog. Smo pa rekorderji pri trošarinah. Z njimi financiramo bolani ljubljanaki način razmišljanja, pretežno komunistični. Razkritje: ne trgujem z gorivi, nimam delnic Petrola in nikoli nisem bil član nobene stranke. Finance: prosim dajte se malo vzet v roke in postanite resen poslovni časopis s kančkom zdrave konzervativnosti. Prosim.
peterw sporočil: 2.141
[#3083872] 12.06.26 18:43 · odgovor na: 0531Zavar (#3083866)
Odgovori   +    0
[0531Zavar]
> [peterw]
> Tole je bilo pa hitro :)

Janez pumahu :)
Nedvomno. In hudo olje na ogenj za morebitne kolesarje :P
FIN-544124 sporočil: 6.609
[#3083874] 12.06.26 18:54
Odgovori   +    4
Hmmm, ubogi južina.

Končno mu je Janša porihtal poslovanje.

Sedaj ne bo treba zbirati zamaškov.

Bo imel vsaj dostojno plačo.

🤣 🤣 🤣
EKSPROPRIACIJA sporočil: 660
[#3083875] 12.06.26 19:33
Odgovori   +    7
Petrol in drugi trgovci imajo, kljub temu dvigu, nizke marže v evropskem merilu. Pred tem so bile med najnižjimi v EU.
0531Zavar sporočil: 2.845
[#3083876] 12.06.26 19:50 · odgovor na: peterw (#3083872)
Odgovori   +    0
[peterw]
> [0531Zavar]
> > [peterw]
> > Tole je bilo pa hitro :)
>
> Janez pumahu :)

Nedvomno. In hudo olje na ogenj za morebitne kolesarje :P
Ne se zezat, tudi sem bil na prvi kolesarski akciji v LJ,
namreč popolnoma slučajno sem popoldne šel na en kolesarski izlet po LJ ( na grad, Golovec, po stari LJ)
in viš ga vrapca miljon ljudi kolesari , pa še policija , cela štala po ulicah..
Sm reku pa kaj to dogaja, a je to kakkšna gasilska nnnp vaja ali pa so javni prevoz ukinili in se vsi kolesajo kot Kitajci :)
0313EKINX sporočil: 1.106
[#3083878] 12.06.26 20:02 · odgovor na: EKSPROPRIACIJA (#3083875)
Odgovori   +    6
[EKSPROPRIACIJA]
Petrol in drugi trgovci imajo, kljub temu dvigu, nizke marže v evropskem merilu. Pred tem so bile med najnižjimi v EU.
Marza na pogonska goriva v visini 11,5 centov, je z naskokom najnizja marza v EU. Mislim da je povprecna marza v EU okoli 27 centov. Hrvati jo imajo okoli 15 centov.
Naftni trgovci v Sloveniji bi morali imeti visje marze za pogonska goriva.
FIN-544124 sporočil: 6.609
[#3083879] 12.06.26 20:47
Odgovori   +    3
Povsod so naftaši lopovi !

Izkoristili so vojno na Bližnjem vzhodu, da dvigajo cene v nebo.

Nedolgo nazaj sem bral, da so v zadnjih mesecih ustvarili enormne milijardne dobičke, kot še nikoli prej.

Raja plača, da oni spijo na denarju.
EKSPROPRIACIJA sporočil: 660
[#3083880] 12.06.26 20:53 · odgovor na: 0313EKINX (#3083878)
Odgovori   +    0
Ne drži.
Dynisco sporočil: 909
[#3083883] 13.06.26 07:45
Odgovori   +    9
Če si katero podjetje zasluži naziv "Junak-podjetje", je to zagotovo Petrol. Po 4ih letih nevzdržnega obleganja končno nekaj pravice tudi za njih.
Tako, kot Vukovar ali Sarajevo niso klonili pod masakri poblaznelih srbjancev, tudi Petrolovci štiri leta niso popustili komunistom, da bi podtaknili svoje plenilce v upravo in nadzorni svet.
Drago so plačali svoje junaštvo, a danes je vredno!! Tega jim ne pozabim nikoli pa magari bil bencin po 3e samo pri nas.

Bravo Petrol, manj črna noč je v črne zemlje krili...
Ldg sporočil: 41
[#3083885] 13.06.26 09:51
Odgovori   +    1
Se hitreje bo stekla elektrifikacija prometa
0313EKINX sporočil: 1.106
[#3083890] 13.06.26 12:18 · odgovor na: Ldg (#3083885)
Odgovori   +    1
[Ldg]
Se hitreje bo stekla elektrifikacija prometa
Zaradi 5 centov vec na liter goriva, zagotovo ne bos preprical zagrizenih hejterjov elektricnih avtov, da bodo kupili EV.
Definitivno se bodo pa cez 15 let tudi taksni zlomili...
sopranos sporočil: 11.485
[#3083895] 13.06.26 14:38 · odgovor na: Dynisco (#3083883)
Odgovori   +    2
A se da te droge, ki jih jemlješ, kupiti v prosti prodaji ali zgolj na črnem trgu?
lojze1 sporočil: 1.068
[#3083928] 15.06.26 12:01 · odgovor na: wesko (#3083864)
Odgovori   +    1
Ko je Golob obljubljal (in uresničeval) višje davke,"da ne bodo državljani zapravljali za neumnosti" si bil pa tiho. A te je Golon podkupil z rabljenim padalom?!
FIN-544124 sporočil: 6.609
[#3083931] 15.06.26 13:05 · odgovor na: 0313EKINX (#3083890)
Odgovori   +    2
[0313EKINX]
> [Ldg]
> Se hitreje bo stekla elektrifikacija prometa

Zaradi 5 centov vec na liter goriva, zagotovo ne bos preprical zagrizenih hejterjov elektricnih avtov, da bodo kupili EV.
Definitivno se bodo pa cez 15 let tudi taksni zlomili...
Zlomilo se bo elektro omrežje v Evropi.

Oziroma se marsikje že lomi.
velikipok sporočil: 1.671
[#3084118] 20.06.26 17:52 · odgovor na: FIN-205757 (#3083870)
Odgovori   +    1
Nismo se približali. Naredili smo le korak k normalnosti...

Strani: 1


vm-kiva