Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Posredniška provizija

Strani: 1

Vinci sporočil: 5.933
[#329636] 29.09.08 12:31
Odgovori   +    0
Ime mu je Vinci in je star ..... indvajset let. Eh, nič takega ni. Samo zanima me, zakaj mora najemnik posredniku plačati posredniško provizijo? Zadnjič sem se pogovarjal, da bi najel stanovanje, pa mi pribijejo, da moram plačati še provizijo v višini enomesečno najemnine. Pa sem vprašal zakaj, ker nisem najel nobenega posrednika, da zame išče stanovanje, nimam z nobenim nobene pogodbe ali dogovora in naj plača to provizijo lastnik stanovanja oz. najemodajalec. Jaz nimam od najema nobene koristi, zakaj bi potem plačeval? Pa me je posrednik pogledal, kot da je z mano kaj narobe.

Nisem hotel plačati in sem odvrnil, da sem sicer resen in skrben najemnik, ampak provizije pa ne nameravam plačati. Naj jo plača tisti, ki je storitev posredovanja naročil.

Saj čist razumem, da je to tako pač je v Sloveniji, ampak nikoli se nisem poglabljal v to. A kdo ve, zakaj imajo posredniki in najemodalajci takšne ciganske navade?
anon-126120 sporočil: 271
[#329711] 29.09.08 13:58 · odgovor na: Vinci (#329636)
Odgovori   +    0
To se tud men zdi narobe. Najemodajalec je tisti, ki je najel posrednika in on naj plača za njegove storitve. Se pravg storitev je ta da agencija najde najemnika in ko to storitev opravi jo mora naročnik storitve plačati. To deluje in je čisto logično v vseh drugih panogah. Ampak slovenija (z malo začetnico) je pač taka, da ščiti svoje upokojence s trosobnimi stanovanji. Žal, jaz sem se s tem že sprijaznil in upam da mi bo odhod v tujino tu pomagal.

Strani: 1