Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Hiša v Šujici ali na Orlah nad LJ?

Strani: 1 2

anon-173737 sporočil: 22
[#280145] 11.07.08 14:20
Odgovori   +    0
Lepo prosim za vaše mnenje. Z možem že nekaj časa iščeva manjšo hišo v bližini Lj. Zdaj je narejen ožji izbor, ki pa se je zelo zapletel. Jaz bi izbrala Šujico (novo naselje 12 hiš), mož navija za Orle, ker je ko bajagi kvalitetnešja gradnja so primernejše za kolesarjenje. Izmerila sva razdalje od glavne tržnice, ok, Šujica je res malo dlje, je pa zato na ravnem. Velikost hiše in parcele je približno ista, cena tudi. Meni se na tisti hrib ne gre, mož pretirano navdušen. Kaj menite o obeh lokacijah oziroma katero od obeh bi izbrali?
anon-116591 sporočil: 2.641
[#280159] 11.07.08 14:37 · odgovor na: anon-173737 (#280145)
Odgovori   +    0

Stela3 je napisal(a):
Lepo prosim za vaše mnenje. Z možem že nekaj časa iščeva manjšo hišo v bližini Lj. Zdaj je narejen ožji izbor, ki pa se je zelo zapletel. Jaz bi izbrala Šujico (novo naselje 12 hiš), mož navija za Orle, ker je ko bajagi kvalitetnešja gradnja so primernejše za kolesarjenje. Izmerila sva razdalje od glavne tržnice, ok, Šujica je res malo dlje, je pa zato na ravnem. Velikost hiše in parcele je približno ista, cena tudi. Meni se na tisti hrib ne gre, mož pretirano navdušen. Kaj menite o obeh lokacijah oziroma katero od obeh bi izbrali?
 
Orle poznam samo kot kraj,(miren zaselek)  vprašanje pa je ali obstoja tudi kakšen razgled iz te variante ?
 Objekte na Šujici sem si približno ogledal, ker mimo kolesarim, tako da neke panike o pomanjkanju le tega ni.

Izgleda lep, je pa res, da je cesta v Polhov Gradec ob rush hour kar prometna, pa tudi dostave za cel ta del je nekaj.  Verjetno tega na Orlah ni. Vprašanje je tudi ali to prvo "naselje" povzročilo virus in se bo okoli še kaj gradilo. To bi pomenilo kratkoročno živeti ob gradbišču, kar si verjetno ne želita.

Tako na po čez jaz raje Šujica, ker sem orientiran bolj na sever. Pa še hrib in zima pa to.  Orle, Janče, Urh,Janković,  in te golovške zadeve me nikoli niso privlačile.
anon-173741 sporočil: 13
[#280188] 11.07.08 15:08 · odgovor na: anon-116591 (#280159)
Odgovori   +    0
Sam tolk - kr se tiče hriba in zime ... pogosto so te primestne "gorske" vasi splužene hitreje in bolje kot mestne vpadnice.
Kmetje, ki plužijo, so za razliko od Komunale plačani po učinku ...
anon-173737 sporočil: 22
[#280200] 11.07.08 15:28 · odgovor na: anon-116591 (#280159)
Odgovori   +    0

NICKNAME je napisal(a):


Orle poznam samo kot kraj,(miren zaselek) vprašanje pa je ali obstoja tudi kakšen razgled iz te variante ?
Objekte na Šujici sem si približno ogledal, ker mimo kolesarim, tako da neke panike o pomanjkanju le tega ni.

Izgleda lep, je pa res, da je cesta v Polhov Gradec ob rush hour kar prometna, pa tudi dostave za cel ta del je nekaj. Verjetno tega na Orlah ni. Vprašanje je tudi ali to prvo "naselje" povzročilo virus in se bo okoli še kaj gradilo. To bi pomenilo kratkoročno živeti ob gradbišču, kar si verjetno ne želita.

Tako na po čez jaz raje Šujica, ker sem orientiran bolj na sever. Pa še hrib in zima pa to. Orle, Janče, Urh,Janković, in te golovške zadeve me nikoli niso privlačile.

Nickname, najlepša hvala za odgovor. Pa še zato, ker si za Šujico. :-) Razgled z Orel je  lep, ampak to se mi ne zdi tako pomembno. Dostava tudi ni problematična, spodaj je itak leclerc, pa še merkator bi bil pripravljen dostavljati na Orle (vse preverila :-). Sicer pa tako in tako nakupujem spotoma, v bližini službe. Bolj mi je problem, da je to hrib in vas.  Tega pa nisem vedela, da je tudi proti Polhovemu Gradcu tak promet. Jasno, obe cesti (čas, razdalje) sem testirala v nedeljo popoldne, kar pa očitno ni prava slika. Grem v ponedeljek ponovit vajo.
Tistega, da naj bi se okoli mogoče še gradilo, nisem razumela. A v Šujici? 
anon-173737 sporočil: 22
[#280203] 11.07.08 15:31 · odgovor na: anon-173741 (#280188)
Odgovori   +    0

fejsbuk je napisal(a):
Sam tolk - kr se tiče hriba in zime ... pogosto so te primestne "gorske" vasi splužene hitreje in bolje kot mestne vpadnice.
Kmetje, ki plužijo, so za razliko od Komunale plačani po učinku ...

Fejsbuk, a govoriš na splošno o vaških cestah, ali pa mogoče poznaš konkretno tisto cesto proti Orlam?
anon-171434 sporočil: 84
[#280208] 11.07.08 15:39 · odgovor na: anon-173737 (#280200)
Odgovori   +    0

Stela3 je napisal(a):


Nickname, najlepša hvala za odgovor. Pa še zato, ker si za Šujico. :-) Razgled z Orel je lep, ampak to se mi ne zdi tako pomembno. Dostava tudi ni problematična, spodaj je itak leclerc, pa še merkator bi bil pripravljen dostavljati na Orle (vse preverila :-). Sicer pa tako in tako nakupujem spotoma, v bližini službe. Bolj mi je problem, da je to hrib in vas. Tega pa nisem vedela, da je tudi proti Polhovemu Gradcu tak promet. Jasno, obe cesti (čas, razdalje) sem testirala v nedeljo popoldne, kar pa očitno ni prava slika. Grem v ponedeljek ponovit vajo.
Tistega, da naj bi se okoli mogoče še gradilo, nisem razumela. A v Šujici?

Ma kakšen promet neki. ta del okolice Ljubljane je prometno zanesljivo najugodnejši. Saj so kar tri poti proti LJubljani. Podutik, Brdo-Vič ali Brezovica. Od tistih hiš, ki jih omenjaš pa sploh ni potrebno zaviti na cesto proti Polhovem Gradcu, saj greš od hiše direktno proti Šentvidu ali Podutiku preko ceste, ki gre tudi proti Toškemu Čelu. Hiše so cca. 6 minut od Podutika.

p.s. cesta proti Polhovemu Gradcu je prazna še celo sedaj, ko so tam dela na cesti.

p.s.2 Tam je kolesarjev skoraj toliko kot avtomobilov.
crt sporočil: 27.429
[#280226] 11.07.08 15:55 · odgovor na: anon-173737 (#280145)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 11.07.2008 16:23

Stela3 je napisal(a):
Lepo prosim za vaše mnenje. Z možem že nekaj časa iščeva manjšo hišo v bližini Lj. Zdaj je narejen ožji izbor, ki pa se je zelo zapletel. Jaz bi izbrala Šujico (novo naselje 12 hiš), mož navija za Orle, ker je ko bajagi kvalitetnešja gradnja so primernejše za kolesarjenje. Izmerila sva razdalje od glavne tržnice, ok, Šujica je res malo dlje, je pa zato na ravnem. Velikost hiše in parcele je približno ista, cena tudi. Meni se na tisti hrib ne gre, mož pretirano navdušen. Kaj menite o obeh lokacijah oziroma katero od obeh bi izbrali?
 
ej bob, a bova midva tole prevzela :)

kaj konkretno na orlah bi pa vzela? ker tam ni ravno obilica parcel, ki ne bi bile alpinisticne. mislim da je ravno fertik ena hisa, ki gleda na eni strani na cesto, na drugi pa pade v grabn, pa katere gradnja je mislim da celo vec kot enkrat zjebala cesto :)

okolje je sicer zelo ok za kolesarje, to drzi, se zlasti mtb; pod pogojem, da te klanci ne motijo (ali da se mislis tkoaltko vozit samo po golovcu). je pa mal zajebano za "pozabil sem kupit vzigalice in moram nazaj dol in gor". sicer orle niso ravno nek hrib, ene 150 je visinske razlike, ampak ce ti je ze na prvi pogled smotano, ti bo potem hitro zelo smotano, po moje.

tudi sujica je povsem ok, kar se tice kolesarskih moznosti; vsekakor imas vec prostora glede odlocanja, a bi po ravnini ali gordol. ce te klanec mika, gres od tam zelo blizu na katarino, tosko, koreno...

kar se tice razgleda, glede na to, da so orle kar razpotegnjene in kar razgibane ;), tezko kaj rec spet brez konkretne lokacije.

cesta po dosedanjih vtisih (7 let) pozimi ni problematicna.

na pol poti dol do lavrice (druga cesta kot tista od pumpe z rudnika) imas jahalne konje in srnjad (ce ti kaj pomeni).

v dolini na lavrici se kot del velikega novega naselja gradi tudi osemletka in siri vrtec, dokler tega ni, pa je organiziran prevoz otrok v obstojeci lavriski vrtec in 4-letno solo (ce je morda aktualno).

p: lavrica
anon-173737 sporočil: 22
[#280251] 11.07.08 16:45 · odgovor na: crt (#280226)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):


ej bob, a bova midva tole prevzela :)

kaj konkretno na orlah bi pa vzela? ker tam ni ravno obilica parcel, ki ne bi bile alpinisticne. mislim da je ravno fertik ena hisa, ki gleda na eni strani na cesto, na drugi pa pade v grabn, pa katere gradnja je mislim da celo vec kot enkrat zjebala cesto :)

:-)))) Se mi zdi, da vem, katero hiso misliš. Ob cesti, ko pripelješ v vas? Ne, te hiše naj bi se šele začele gradit. Videla sem samo projekte in parcelo - čisto na vrhu vasi, ob gozdu. Klanci me ne motijo pri kolesarjenju, ne da pa se mi živet na klancu. Edino, kar je dobro, je to, da je  življenjski sopotnik "ne bo bo mogel odkuriti po vžigalice", kot praviš.  Ceste na Lavrico pa ne poznam.  S katerega dela vasi pa pelje?  
crt sporočil: 27.429
[#280264] 11.07.08 16:56 · odgovor na: anon-173737 (#280251)
Odgovori   +    0

Stela3 je napisal(a):
Ceste na Lavrico pa ne poznam.  S katerega dela vasi pa pelje?  
na orle so 3 ceste:

- z rudnika od pumpe, najbolj polozna, ki jo najverjetneje poznas

- z lavrice oziroma srednje vasi, kratka (cca 2 km), kar strma; priklopi se tam, ko si z rudnika prisla do gostilne na orlah in nadaljujes naprej, se blago spustis in z desne nekaj uleti, to je to

- iz podmolnika, najbolj gordol, do nje prides tako, da od gostilne ne samo gres naprej do odcepa za lavrico, temvec gres naprej, kakor pac gre lokalna cesta in sledis asfaltu, ko na koncu pred kamnolomom zavije levo dol

glej tudi:

klanci.muha.cc/ (zgoraj vpisi: orle)

www.geopedia.si/#b4_...63.367_s13 (malo se igraj s povecavo)
crt sporočil: 27.429
[#280270] 11.07.08 17:03 · odgovor na: anon-173737 (#280251)
Odgovori   +    0

Stela3 je napisal(a):
Ne, te hiše naj bi se šele začele gradit. Videla sem samo projekte in parcelo - čisto na vrhu vasi, ob gozdu.
aha razumem (mislim da), lepo je tam. no, velja vse ze povedano. pa na tistem mestu bi imela kar ornk promet izletnikov prek vikendov. so pa odlicne iztocnice tudi za kolo, direkt od hise do urha ali po zadvorski trim stezi v znj podvariantah.
anon-89 sporočil: 10.178
[#280291] 11.07.08 17:32 · odgovor na: crt (#280226)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):


ej bob, a bova midva tole prevzela :)

kaj konkretno na orlah bi pa vzela? ker tam ni ravno obilica parcel, ki ne bi bile alpinisticne. mislim da je ravno fertik ena hisa, ki gleda na eni strani na cesto, na drugi pa pade v grabn, pa katere gradnja je mislim da celo vec kot enkrat zjebala cesto :)

okolje je sicer zelo ok za kolesarje, to drzi, se zlasti mtb; pod pogojem, da te klanci ne motijo (ali da se mislis tkoaltko vozit samo po golovcu). je pa mal zajebano za "pozabil sem kupit vzigalice in moram nazaj dol in gor". sicer orle niso ravno nek hrib, ene 150 je visinske razlike, ampak ce ti je ze na prvi pogled smotano, ti bo potem hitro zelo smotano, po moje.

tudi sujica je povsem ok, kar se tice kolesarskih moznosti; vsekakor imas vec prostora glede odlocanja, a bi po ravnini ali gordol. ce te klanec mika, gres od tam zelo blizu na katarino, tosko, koreno...

kar se tice razgleda, glede na to, da so orle kar razpotegnjene in kar razgibane ;), tezko kaj rec spet brez konkretne lokacije.

cesta po dosedanjih vtisih (7 let) pozimi ni problematicna.

na pol poti dol do lavrice (druga cesta kot tista od pumpe z rudnika) imas jahalne konje in srnjad (ce ti kaj pomeni).

v dolini na lavrici se kot del velikega novega naselja gradi tudi osemletka in siri vrtec, dokler tega ni, pa je organiziran prevoz otrok v obstojeci lavriski vrtec in 4-letno solo (ce je morda aktualno).

p: lavrica

jaz sicer glasujem za Šujico. samo pol,  ne prav velikega dvojčka, na zelo mali parceli, v teh časih, za 410k, hmmm...

p: prišel iz dopusta, sedaj pa se mi začne pravi dopust, saj sem 1 teden home alone.:)
anon-173737 sporočil: 22
[#280330] 11.07.08 18:47 · odgovor na: crt (#280264)
Odgovori   +    0
Crt, te povezave so odlične. Grem raje malo kolesarske poti preverjat, od teh hiš sem čisto v stresu. :-)
Ceste na Orle pa sem si tudi ogledala. Res uporabno. Hvala!
anon-173737 sporočil: 22
[#280331] 11.07.08 18:48 · odgovor na: anon-89 (#280291)
Odgovori   +    0
Bob, tebi pa hvala za glasovanje. :-) A misliš, da je predrago?
crt sporočil: 27.429
[#280339] 11.07.08 19:07 · odgovor na: anon-173737 (#280331)
Odgovori   +    1
za desetino tega lahko kupis na gorickem 20.000 travnika + 8.000 gozda + staro hiso na gricku 200 m od ceste ;)

(nisem prodajalec, ampak gledam stalno oglase, ker sem z eno nogo ze na tistem koncu)
bc123a sporočil: 48.253
[#280347] 11.07.08 19:20 · odgovor na: crt (#280339)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):
za desetino tega lahko kupis na gorickem 20.000 travnika + 8.000 gozda + staro hiso na gricku 200 m od ceste ;)

(nisem prodajalec, ampak gledam stalno oglase, ker sem z eno nogo ze na tistem koncu)

V sluzbo pa bosta sla kam? (ne vidva, onadva).
anon-173737 sporočil: 22
[#280349] 11.07.08 19:24 · odgovor na: crt (#280339)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):
za desetino tega lahko kupis na gorickem 20.000 travnika + 8.000 gozda + staro hiso na gricku 200 m od ceste ;)

(nisem prodajalec, ampak gledam stalno oglase, ker sem z eno nogo ze na tistem koncu)

Verjamem! :-) Sem že kdaj pomislila, kateri vrag me je prinesel v Ljubljano, med te cene nepremičnin. Sicer nisem z goričkega, ampak v domačem kraju bi dobila bistveno večji kos travnika za bistveno nižjo ceno.
crt sporočil: 27.429
[#280404] 11.07.08 22:04 · odgovor na: bc123a (#280347)
Odgovori   +    1

bc123a je napisal(a):


V sluzbo pa bosta sla kam? (ne vidva, onadva).
 
razliko bosta dala v banko.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#280476] 12.07.08 08:15 · odgovor na: anon-173737 (#280331)
Odgovori   +    0

Stela3 je napisal(a):
Bob, tebi pa hvala za glasovanje. :-) A misliš, da je predrago?

Nisem Bob, ampak meni se zdi to ogromno keša.
Če pa ga nimata, je pa to potem samomorilski kredit.
Ne vem kje sedaj živite, ampak jaz ne bi dal nikoli 400k zato, da bi zamenjal bivališče za nekaj let.
anon-89 sporočil: 10.178
[#280504] 12.07.08 11:53 · odgovor na: anon-173737 (#280331)
Odgovori   +    0

Stela3 je napisal(a):
Bob, tebi pa hvala za glasovanje. :-) A misliš, da je predrago?

drago je trenutno vse. če je predrago morata oceniti vidva, glede na vajin bodoči denarni tok.
anon-89 sporočil: 10.178
[#280505] 12.07.08 11:55 · odgovor na: bc123a (#280347)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-89 12.07.2008 11:56

bc123a je napisal(a):


V sluzbo pa bosta sla kam? (ne vidva, onadva).

če prišparata 350k + morebitne obresti za kredit, jima skoraj ni potrebno več hoditi v službo.:)
bc123a sporočil: 48.253
[#280509] 12.07.08 11:59 · odgovor na: crt (#280404)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):


razliko bosta dala v banko.

Ce imata toliko kesha prisparanega, potem ze.

Ce pa si ga nameravata izposoditi in potem vracati kredit, potem pa nekak ne vidim racunice.
bc123a sporočil: 48.253
[#280510] 12.07.08 12:03 · odgovor na: anon-89 (#280505)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):


če prišparata 350k + morebitne obresti za kredit, jima skoraj ni potrebno več hoditi v službo.:)
Tako ne gre.

Ce imata znesek in ga data na banko namesto v stene, je nekaj drugega.

Ce bosta pa v vsakem primeru vzela kredit, in lahko v LJ dobita (oz imata) sluzbo, ki bo odplacevala tako velik kredit, je treba preveriti ali lahko na Gorickem dobita sluzbo s katero bosta odplacevala ustrezno manjsi kredit.
anon-89 sporočil: 10.178
[#280512] 12.07.08 12:12 · odgovor na: bc123a (#280510)
Odgovori   +    1

bc123a je napisal(a):

Tako ne gre.

Ce imata znesek in ga data na banko namesto v stene, je nekaj drugega.

Ce bosta pa v vsakem primeru vzela kredit, in lahko v LJ dobita (oz imata) sluzbo, ki bo odplacevala tako velik kredit, je treba preveriti ali lahko na Gorickem dobita sluzbo s katero bosta odplacevala ustrezno manjsi kredit.

seveda ni nič tako enostavno. a na koncu se bodo slovenci vseeno morali vprašati ali ima smisel, celo življenje delati kot črnc. zato, da imaš na koncu 40 let staro hišo, nujno potrebno obnove, ki jo tudi slučajno ne moreš prodati, v grob pa tudi ne gre.
bc123a sporočil: 48.253
[#280527] 12.07.08 12:45 · odgovor na: anon-89 (#280512)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):


seveda ni nič tako enostavno. a na koncu se bodo slovenci vseeno morali vprašati ali ima smisel, celo življenje delati kot črnc. zato, da imaš na koncu 40 let staro hišo, nujno potrebno obnove, ki jo tudi slučajno ne moreš prodati, v grob pa tudi ne gre.

Tega meni seveda ni treba razlagati :)

Dejstvo je, da ce je tvoj job telecomuterske narave, potem res rabis samo satelitsko anteno, in se lahko odselis prakticno kamorkoli in uzivas vse benefite poceni stanovanja, hrane, itd... Po drugi strani pa se ljudje izselujejo iz prekmurja zato, ker se jim ocitno racunica job v LJ + bivanje v LJ izzide bolj kot job v prekmurju + bivanje v prekmurju.

Poznam tudi taksne, ki se vracajo, a razlog je ponavadi zagotovljena sluzba v javni upravi in povezanih zadevah, kjer pa je racunica se dosti boljsa v korist prekmurja.
bc123a sporočil: 48.253
[#280535] 12.07.08 13:25 · odgovor na: anon-89 (#280512)
Odgovori   +    1

Bob je napisal(a):


seveda ni nič tako enostavno. a na koncu se bodo slovenci vseeno morali vprašati ali ima smisel, celo življenje delati kot črnc. zato, da imaš na koncu 40 let staro hišo, nujno potrebno obnove, ki jo tudi slučajno ne moreš prodati, v grob pa tudi ne gre.

Od bhorvat25 si dobil pet zvezdic, luzer... :)
Vinci sporočil: 5.933
[#280542] 12.07.08 13:39 · odgovor na: bc123a (#280527)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

Po drugi strani pa se ljudje izselujejo iz prekmurja zato, ker se jim ocitno racunica job v LJ + bivanje v LJ izzide bolj kot job v prekmurju + bivanje v prekmurju.
Veliko se jih vrne, ko ugotovijo, da sicer imajo par sto evro višjo plačo, ampak so višji tudi stroški. Oh, kolikokrat sem že slišal, da so v Ljubljani dobre plače, pa kako se v Ljubljani cedita med in mleko. Pa to sploh ni novost. To so govorili že moji babici, ki se je preslila iz Prlekije v Ljubljano pred 45. leti, realnost je bila pa povsem drugačna. Izseljujejo se v glavnem zato, ker v Prekmurju ne dobijo službe.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#280543] 12.07.08 13:41 · odgovor na: bc123a (#280535)
Odgovori   +    1

bc123a je napisal(a):


Od bhorvat25 si dobil pet zvezdic, luzer... :)

Kdor drugemu jamo, koplje .... :-)))
anon-23307 sporočil: 582
[#280546] 12.07.08 13:44 · odgovor na: anon-76887 (#280543)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Kdor drugemu jamo, koplje .... :-)))

... je grobar :)
anon-173741 sporočil: 13
[#280547] 12.07.08 14:02 · odgovor na: anon-89 (#280512)
Odgovori   +    0

Na koncu imaš res pol stoletja staro hišo, vendar jo boš z zemljiščem vred za mastne pare prodal za nadomestno gradnjo - če bo res manj kakor 10 km oddaljena od ljubljanske Pošte. Poglej Rožno dolino in kakšne razvaline iz leta 1933 prodajajo kot "vile" za dober 1 mio evrov na 700 m2 zemljišča.

Kot pravijo Amerikanci že 150 let: količina zazidljivih zemljišč na dobrih lokacijah (bližina mesta) se s časom samo manjša. Ta količina x entropija je torej konstanta.

Je pa res, da nismo vsi za bivanje v hiši - in za financiranje tega.

Vendar pa razloži to povprečni mladi ženi ali ljubici, ki misli da je Seks v mestu vrhunec dokumentaristike, komunalni prispevek nizkoholesterolni namaz in da ji po ne vem kakšni logiki pripada "hišica", pojma pa nima, koliko te tak projekt zjebe.
anon-89 sporočil: 10.178
[#280549] 12.07.08 14:20 · odgovor na: anon-173741 (#280547)
Odgovori   +    0

fejsbuk je napisal(a):

Na koncu imaš res pol stoletja staro hišo, vendar jo boš z zemljiščem vred za mastne pare prodal za nadomestno gradnjo - če bo res manj kakor 10 km oddaljena od ljubljanske Pošte. Poglej Rožno dolino in kakšne razvaline iz leta 1933 prodajajo kot "vile" za dober 1 mio evrov na 700 m2 zemljišča.

Kot pravijo Amerikanci že 150 let: količina zazidljivih zemljišč na dobrih lokacijah (bližina mesta) se s časom samo manjša. Ta količina x entropija je torej konstanta.

Je pa res, da nismo vsi za bivanje v hiši - in za financiranje tega.

Vendar pa razloži to povprečni mladi ženi ali ljubici, ki misli da je Seks v mestu vrhunec dokumentaristike, komunalni prispevek nizkoholesterolni namaz in da ji po ne vem kakšni logiki pripada "hišica", pojma pa nima, koliko te tak projekt zjebe.



v 10 km pasu okoli ljubljane je zemlje kolikor hočeš. sicer pa novodobni dvojčki slovenskih investitorjev zemlje skoraj nimajo.

Strani: 1 2