34 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
12 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
12 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
24 ur
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1
1 dan
Volkovi z Wall Streeta: kdor ima čipe, je car. Litij kot nakupna priložnost? 1

Strani: 1

0220Agrok sporočil: 125
[#3084023] 18.06.26 10:24
Odgovori   +    10
Če delavec med bolniško lahko oddide na dopust, bi se moralo o tem obvestiti tudi delodajalca, kateri bi te dni odštel od razpoložljivega dopusta. Sedaj je namreč tako, da se z 'bolečinami' v križu valja na morju, potem pa za dve leti koristi še dopust, po možnosti na na škodo tistih, ki so med tem delali za njegov regres!
Bolano!
0531Zavar sporočil: 2.845
[#3084050] 19.06.26 06:39
Odgovori   +    0
Še ena tipičnih slovenskih birokratskih norosti.

Če sem na bolniški (npr. zlomljena noga) lahko krevsam po Rožniku ali švicam v lokalnem fitnesu, ne smem pa ležati na hrvaški plaži ?
Firma sporočil: 212
[#3084052] 19.06.26 07:13 · odgovor na: 0531Zavar (#3084050)
Odgovori   +    1
[0531Zavar]
Če sem na bolniški (npr. zlomljena noga) lahko krevsam po Rožniku ali švicam v lokalnem fitnesu, ne smem pa ležati na hrvaški plaži ?

Seveda lahko. Ampak "delodajalec" (ZZZS) ti tega ne bo plačal.

"Ali se med delovnom časom lahko sprehajam po Rožniku?" Seveda se lahko, ampak delodajalec ti tega ne bo plačal.
JankoSteharnik sporočil: 186
[#3084067] 19.06.26 11:17
Odgovori   +    0
Pameten delodajalec bi se lahko z zaposlenim, ki boleha ali je odsoten v fazi do 30 dni, dogovoril, da naj delavec koristi dopust - in mu bo delodajalec namesto 80% izplačal 100% - če je to zdravstveno mogoče. Enako pa bi lahko ZZZS pri resnih bolnikih omogočil, da se podobno dogovorita delodajalec in delavec in da posledično ZZZS v tem času ne refundira bolniške.

Takšna rešitev bi bila v vsakem primeru koristna za delodajalca in ZZZS, marsikdaj pa tudi za zaposlenega!
Če se pogovarjamo, lahko marsikaj uredimo!
0220Agrok sporočil: 125
[#3084068] 19.06.26 11:28 · odgovor na: JankoSteharnik (#3084067)
Odgovori   +    0
Ja, itak!
Danes je dobrina dopust! Mi pripada, pa pika.
0531Zavar sporočil: 2.845
[#3084072] 19.06.26 12:39 · odgovor na: Firma (#3084052)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 0531Zavar 19.06.2026 12:43
[Firma]
> [0531Zavar]
> Če sem na bolniški (npr. zlomljena noga) lahko krevsam po Rožniku ali švicam v lokalnem fitnesu, ne smem pa ležati na hrvaški plaži ?


Seveda lahko. Ampak "delodajalec" (ZZZS) ti tega ne bo plačal.

"Ali se med delovnom časom lahko sprehajam po Rožniku?" Seveda se lahko, ampak delodajalec ti tega ne bo plačal.
Morda ne razumem,
ampak lepo te prosim razloži mi v čem je razlika med hojo naokrog po domačem kraju (ki je dovoljena) ali sončenjem na plaži (ki ni dovoljena).

Morda je banjanje na plaži za določen primer zdravilno, hoja po domačem kraju pa ne.
Morda določen bolnik ne bi smel niti v lokalno štacuno, za drugega pa bi bilo top dobro, če bi splezal na Grmado.

Uradniki svet očitno gledajo skozi plašnice politikov, ki so jih nastavili.

Strani: 1


vm-qetesh