Zasebnost

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Gradbeno dovoljenje

Strani: 1

anon-122190 sporočil: 111
[#118148] 22.08.07 21:21
Odgovori   +    0
Mogoče mi gdo ve priporočiti gdo bi mi naredil gradbeno dovoljenje (lokaciska prodobljena),oziroma kako najlažje priti do njega.
anon-39471 sporočil: 3.127
[#118220] 23.08.07 07:13 · odgovor na: anon-122190 (#118148)
Odgovori   +    0

roberto14 je napisal(a):
Mogoče mi gdo ve priporočiti gdo bi mi naredil gradbeno dovoljenje (lokaciska prodobljena),oziroma kako najlažje priti do njega.
 
Malo poglej na stran http://www.podsvojostreho.net/ ter povprašaj na njihovem forumu o gradbeni dokumentaciji.
shevchenko sporočil: 21.898
[#118344] 23.08.07 09:30 · odgovor na: anon-122190 (#118148)
Odgovori   +    0
ne napiše se gradbeno ampak kradbeno
anon-39471 sporočil: 3.127
[#118384] 23.08.07 09:49 · odgovor na: shevchenko (#118344)
Odgovori   +    0

shevchenko je napisal(a):
ne napiše se gradbeno ampak kradbeno
 
Dobro povedano. Kraja časa, denarja, živcev... na pa sem že slabe volje. Zgleda da še vedno nisem prebolel... :)
anon-122190 sporočil: 111
[#118447] 23.08.07 10:21 · odgovor na: anon-39471 (#118384)
Odgovori   +    0
Imate čist prav! Samo za pridobitev lokaciske dokumentacije za gospodarsko poslopje sem rabil PET LET! V vsej tej zgodbi pa so bili udeleženi tudi sodniki in odvetniki,da vam bo še malo bolj "jasno" naj povem da je šlo za obnovitev negdaj že potrjene lokaciske dokumentacije!     OBČINA ŠIŠKA IN GOSPA MLAKAR PA SO AKTERJI V TEJ ZGODBI
anon-9939 sporočil: 17.846
[#118461] 23.08.07 10:29 · odgovor na: anon-122190 (#118447)
Odgovori   +    0

roberto14 je napisal(a):
Imate čist prav! Samo za pridobitev lokaciske dokumentacije za gospodarsko poslopje sem rabil PET LET! V vsej tej zgodbi pa so bili udeleženi tudi sodniki in odvetniki,da vam bo še malo bolj "jasno" naj povem da je šlo za obnovitev negdaj že potrjene lokaciske dokumentacije! OBČINA ŠIŠKA IN GOSPA MLAKAR PA SO AKTERJI V TEJ ZGODBI

O kaki "lokacijski dokumentaciji" govoriš?

Lokacijsko informacijo ti mora na zahtevo pristojni organ poslati v roku 30 dni, saj le-ta predstavlja zgolj povzetek vseh predpisov in omejitev, ki veljajo za določeno nepremičnino (in/ali zemljišče).

Za vse naprej pa potrebuješ najprej projekt, najprej PGD (projekt za gradbeno dovoljenje), ter potem PZI.

Vse skupaj sodi v delokrog inženirskih in projektantskih podjetij, ki jih je kot listja in trave. Očitno se nisi storitev teh podjetij poslužil že prej saj si raje urejal sam in se hudoval nad tem, da nekaj traja 5 let.

Načeloma inženirskemu podjetju daš nalogo in je to podjetje potlej plačano za to, da naredi tisto za kar ti načeloma nisi niti usposobljen, niti veš kam naj greš, niti veš kdaj in po kakem vrstnem redu naj se česa lotiš, itn.

Preprosto, če si bolan greš zdravniku. Če so ti preluknjani čevlji greš k šuštarju (ali čevlje vržeš, po želji). Če želiš obleko po meri greš k šiviji. PODOBNO velja tudi za gradbene kolobocije, pa čeprav je nacionalni šport ukvarjati se z dokumentacijo v lastni režiji in potem na vsa zvona razglašati kako je vse počasi, kako se nikjer ničesar ne dobi, itn.. Whatever..
anon-89 sporočil: 10.178
[#118468] 23.08.07 10:35 · odgovor na: anon-9939 (#118461)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


O kaki "lokacijski dokumentaciji" govoriš?

Lokacijsko informacijo ti mora na zahtevo pristojni organ poslati v roku 30 dni, saj le-ta predstavlja zgolj povzetek vseh predpisov in omejitev, ki veljajo za določeno nepremičnino (in/ali zemljišče).

Za vse naprej pa potrebuješ najprej projekt, najprej PGD (projekt za gradbeno dovoljenje), ter potem PZI.

Vse skupaj sodi v delokrog inženirskih in projektantskih podjetij, ki jih je kot listja in trave. Očitno se nisi storitev teh podjetij poslužil že prej saj si raje urejal sam in se hudoval nad tem, da nekaj traja 5 let.

Načeloma inženirskemu podjetju daš nalogo in je to podjetje potlej plačano za to, da naredi tisto za kar ti načeloma nisi niti usposobljen, niti veš kam naj greš, niti veš kdaj in po kakem vrstnem redu naj se česa lotiš, itn.

Preprosto, če si bolan greš zdravniku. Če so ti preluknjani čevlji greš k šuštarju (ali čevlje vržeš, po želji). Če želiš obleko po meri greš k šiviji. PODOBNO velja tudi za gradbene kolobocije, pa čeprav je nacionalni šport ukvarjati se z dokumentacijo v lastni režiji in potem na vsa zvona razglašati kako je vse počasi, kako se nikjer ničesar ne dobi, itn.. Whatever..

tu se moram strinjati z darkom. seveda so nekatere stvari preveč zakomplicirane in preveč prepuščene dobri volji uradnikom, a tudi slovenci s svojo pregovorno šparovnostjo, so za veliko problemov krivi sami. če vzameš dober biro, vse poteka veliko bolj gladko, je pa res da ni zastonj. a pri projektu kot je gradnja hiše so ti stroški na koncu zanemarljivi.


p.s. ne govorim za konkreten primer v šiški, ker ga ne poznam. na splošno pa je tako, malo denarja malo muzike.
anon-122190 sporočil: 111
[#118481] 23.08.07 10:44 · odgovor na: anon-9939 (#118461)
Odgovori   +    0
Nič nisem sam ,vse so vodili in urejali ljudje ki se ukvarjajo s temi stvarmi. Po ogledu s strani občine Šiška mi je bilo zagotovljeno da več kot 14 DNI pa ne bo trajalo ker ni ovir(soglasja in kar so zahtevali je bilo pridobljeno).Tako da smo na podlagi njihovih obljub takoj naročili še gradbeno ,ki pa je zdaj nič vredno! Povdarjam da nič nisem dalal sam !
anon-76887 sporočil: 18.121
[#118505] 23.08.07 11:12 · odgovor na: anon-122190 (#118481)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-76887 23.08.2007 11:12
In kje se je potem zataknilo?
Oziroma - čemu se je zataknilo?
anon-39471 sporočil: 3.127
[#118624] 23.08.07 13:57 · odgovor na: anon-89 (#118468)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):


tu se moram strinjati z darkom. seveda so nekatere stvari preveč zakomplicirane in preveč prepuščene dobri volji uradnikom, a tudi slovenci s svojo pregovorno šparovnostjo, so za veliko problemov krivi sami. če vzameš dober biro, vse poteka veliko bolj gladko, je pa res da ni zastonj. a pri projektu kot je gradnja hiše so ti stroški na koncu zanemarljivi.


p.s. ne govorim za konkreten primer v šiški, ker ga ne poznam. na splošno pa je tako, malo denarja malo muzike.
Tudi projektni biro te ne odreši vseh muk, ker je pač celoten koncept pridobivanja gradbenega dovoljenja prekompleksen, vsaj za enostavne objekte kot so (normalne) družinske hiše. 

V začetku januarja letos sem se z lokacijsko informacijo zglasil v projektni biro in se dogovoril za sodelovanje, gradbeno dovoljenje pa sem prejel šele sredi julija. Projektant je  korektno opravil svoje delo, kot šibek člen pa so se izkazali soglasodajalci, predvsem občina in krajevna skupnost, ki se nista ozirali na zakonsko določene roke.

Dokumenti, ki sem jih potreboval v celotnem postopku: 
- izpisek iz ZK
- geodetski posnetek
- orto foto posnetek
- izpis iz PUP-a
- idejna zasnova
- služnostna pogodba
- lokacijski del vodilne mape (urbanizacija)
- projektni pogoji (5x)
- projekt za gradbeno dovoljenje
- soglasje na podlagi projektnih pogojev (5x)
- odmera in plačilo komunalnega prispevka
- zakoličenje objekta

Ker se je situacija malo zavlekla, jaz pa sem že imel pogodbo z izvajalcem, sem temelje napravil pred izdajo GD, in v času ko je GD postalo pravnomočno je bila hiša že v 4. fazi. Zdaj poskušam vse neprijetnosti čimprej pozabiti :)
anon-122190 sporočil: 111
[#118906] 23.08.07 21:37 · odgovor na: anon-76887 (#118505)
Odgovori   +    0
NO pa sm nazaj,je blo treba mal delat.Da ti odgovorim ,zataknilo se je na občini,zakaj ne vem. Štorja je pa taka.Biro ki smo ga najeli za izdelavo lokaciske je pol leta prilagajal zadevo kot so zahtevali (malo tako pa spet drugače),ko naj bi nekako bilo kot so zahtevali zadevo uložim(začetek 2002),po nekaj mesecih zadeva zavrnjena.Ker nihče ni več vedel kako bi jim ustregli,stopim do gospe M.naj mi vendar pove kakšne zahteve imajo ,da se rade volje prilagodimo samo da se reši v pozitivno smer,dobil sem odgovor da ona ni zato tam da mi govori kaj naj popravimo oz. spremenimo.Ker pogovora ni več hotela nadeljevati sem pač mirno odšel. Še enkrat smo zadevo uložili in spet dobili zavrnjeno. Ker nisem več vedel kaj bi sem pač odšel do odvetnika ,ki mi ga je priporočil biro.Gremo na sodišče ,ki reši v naše dobro vendar občina spet ne popusti in tako do vrhovnega sodišča ki je letos izdalo pozitivno odločbo. Nakar so me poklicali na občino naj pridem po pozitivno rešeno lokacisko dovoljenja. Ko sem bil pač tam sem si dovolil zastavit uprašanje ,kako da so se venarle odločili za pozitivno rešitev in dobil odgovor(dobesedno): podučili ste nas in  nimamo več argumentov. Kasneje sem neuradno ujel da so mislili da objekt ne bo služil za namene ki smo jih navajali in so nas zato "sabotirali".  Toliko o razumevanju birokracije ki nam odžira čas in denar. Sedaj se pripravlja gradbena in ne verjamem da bo postopek potekal kako drugače(delal bo biro ...),in minilo bo spet nekaj let.  Torej objekt mi ne bo več koristi ker smo medtem že drugje naredili kar smo mislili. Bo pač za otroke .
Vendar se mi pa vedno zastavlja uprašanje: zakaj je treba j.... rajo ,mi bi radi samo delal v miru , in nakoncu mi še odmerijo davke ki nikakor niso majhni (samo od mene živita skoraj dva birokrata in to na tej občini ki me j....)
anon-76887 sporočil: 18.121
[#118910] 23.08.07 21:47 · odgovor na: anon-122190 (#118906)
Odgovori   +    0
Sočustvujem s teboj.
To pa je bila jeba.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#118912] 23.08.07 22:03 · odgovor na: anon-122190 (#118906)
Odgovori   +    0

roberto14 je napisal(a):
NO pa sm nazaj,je blo treba mal delat.Da ti odgovorim ,zataknilo se je na občini,zakaj ne vem. Štorja je pa taka.Biro ki smo ga najeli za izdelavo lokaciske je pol leta prilagajal zadevo kot so zahtevali (malo tako pa spet drugače),ko naj bi nekako bilo kot so zahtevali zadevo uložim(začetek 2002),po nekaj mesecih zadeva zavrnjena.Ker nihče ni več vedel kako bi jim ustregli,stopim do gospe M.naj mi vendar pove kakšne zahteve imajo ,da se rade volje prilagodimo samo da se reši v pozitivno smer,dobil sem odgovor da ona ni zato tam da mi govori kaj naj popravimo oz. spremenimo.Ker pogovora ni več hotela nadeljevati sem pač mirno odšel. Še enkrat smo zadevo uložili in spet dobili zavrnjeno. Ker nisem več vedel kaj bi sem pač odšel do odvetnika ,ki mi ga je priporočil biro.Gremo na sodišče ,ki reši v naše dobro vendar občina spet ne popusti in tako do vrhovnega sodišča ki je letos izdalo pozitivno odločbo. Nakar so me poklicali na občino naj pridem po pozitivno rešeno lokacisko dovoljenja. Ko sem bil pač tam sem si dovolil zastavit uprašanje ,kako da so se venarle odločili za pozitivno rešitev in dobil odgovor(dobesedno): podučili ste nas in nimamo več argumentov. Kasneje sem neuradno ujel da so mislili da objekt ne bo služil za namene ki smo jih navajali in so nas zato "sabotirali". Toliko o razumevanju birokracije ki nam odžira čas in denar. Sedaj se pripravlja gradbena in ne verjamem da bo postopek potekal kako drugače(delal bo biro ...),in minilo bo spet nekaj let. Torej objekt mi ne bo več koristi ker smo medtem že drugje naredili kar smo mislili. Bo pač za otroke .
Vendar se mi pa vedno zastavlja uprašanje: zakaj je treba j.... rajo ,mi bi radi samo delal v miru , in nakoncu mi še odmerijo davke ki nikakor niso majhni (samo od mene živita skoraj dva birokrata in to na tej občini ki me j....)

Edini nasvet je, da toži to občino za povzročeno gospodarsko škodo. Če pa uspeš posneti izjavo, da so te pač tako malo "sabotirali" pa lahko vložiš še kazensko ovadbo zoper odgovorno osebo. In, kakopak, javno, da se ve čim širše.

Ja, tvoje težave nedvomno niso tiste sorte, ko se nekdo loteva sam v lastni režiji in pogori.
anon-122190 sporočil: 111
[#118919] 23.08.07 22:25 · odgovor na: anon-9939 (#118912)
Odgovori   +    0
Se popolnoma zavedam težav tudi za v naprej vendar k sreči je zadeva drugotnega pomena in se mi gre samo da jo dokončam in na koncu mi bodo gospodje pribili še plačilo komunalnega prispevka in podobnih jajc!
In zmagovalec bo občina !
anon-122940 sporočil: 34
[#122316] 30.08.07 19:27 · odgovor na: anon-122190 (#118148)
Odgovori   +    0
Jaz sem kupil prcelo na kateri je že gradbeno dovoljenje z vso potrebno dokumentacijo (voda, elektrika, načrt, komunala.....). Letos ne mislit gradit na prceli, skopal sem le lukno, kjer bi naj stala hiša. A mi zma mogoče kdo povedati, če je to dovolj da mi ne poteče gradbeno dovoljenje, ker je prejšni lastnik že podaljšal dovoljenje in mi povedal, da bi moral v roku enega leta začeti gradit.
V naprej se vam zahvaljujem za morebitne odgovore, ki bi mi zelo prav prišli.
0227Lu1 sporočil: 286
[#122329] 30.08.07 20:14 · odgovor na: anon-122940 (#122316)
Odgovori   +    0

basta23 je napisal(a):
Jaz sem kupil prcelo na kateri je že gradbeno dovoljenje z vso potrebno dokumentacijo (voda, elektrika, načrt, komunala.....). Letos ne mislit gradit na prceli, skopal sem le lukno, kjer bi naj stala hiša. A mi zma mogoče kdo povedati, če je to dovolj da mi ne poteče gradbeno dovoljenje, ker je prejšni lastnik že podaljšal dovoljenje in mi povedal, da bi moral v roku enega leta začeti gradit.
V naprej se vam zahvaljujem za morebitne odgovore, ki bi mi zelo prav prišli.

potrebno bo podaljsati GD se za eno leto, GD je mogoce podaljsati najvec 2x in to skupaj za 2 leti, ker je ze predhodnik podaljsal za 1 leto imas moznost se za 1 leto, sicer ti propade
lp
anon-122940 sporočil: 34
[#122401] 30.08.07 23:44 · odgovor na: 0227Lu1 (#122329)
Odgovori   +    0
To se pravi, da če je bilo izdano gradbeno dovoljenje in je bilo po tem 1x podaljšano, še imam možnost da jo podaljšam še enkrat. kaj pa če je ta termin prvega podaljšanja že potekel? kako lahko pol drugič podaljšam?
anon-9939 sporočil: 17.846
[#122450] 31.08.07 07:20 · odgovor na: anon-122940 (#122316)
Odgovori   +    0

basta23 je napisal(a):
Jaz sem kupil prcelo na kateri je že gradbeno dovoljenje z vso potrebno dokumentacijo (voda, elektrika, načrt, komunala.....). Letos ne mislit gradit na prceli, skopal sem le lukno, kjer bi naj stala hiša. A mi zma mogoče kdo povedati, če je to dovolj da mi ne poteče gradbeno dovoljenje, ker je prejšni lastnik že podaljšal dovoljenje in mi povedal, da bi moral v roku enega leta začeti gradit.
V naprej se vam zahvaljujem za morebitne odgovore, ki bi mi zelo prav prišli.

Kolikor vem je pomembno le, da se gradbena dela začno, ne pa tudi, da so končana v določenem roku (prosim, da me kdo popravi).

"Začetek" gradbenih del pa je že količenje za izkop gradbene jame. Če je gradbena jama že izkopana (hja, ampak ne sme tudi bit prepuščena naravnim elementom, da se nazas sama zasuje ali voda zalije) so to že začeta gradbena dela.

Strani: 1