49 min
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
56 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
13 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
13 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
1 dan
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Obdavčitev obveznic

Strani: 1

IT2017a1 sporočil: 360
[#3044746] 20.07.24 19:48
Odgovori   +    0
Jasno mi je, da obresti, ki jih dobim z obveznicami niso obdavčene do 1000 eur , kar je več je obdavčeno.

Ni mi pa jasno tole.

Kaj če kupim obveznico po recimo 70% nominalne vrednosti in jo prodam po 120% nominalne vrednosti. A to je obdavčeno?

Piše da so obdavčene le obresti ob obveznic, za take posle pa ne najdem ali je obdavčeno ali ni?
mmzmmz123 sporočil: 722
[#3044752] 20.07.24 22:26 · odgovor na: IT2017a1 (#3044746)
Odgovori   +    0
[IT2017a1]
Jasno mi je, da obresti, ki jih dobim z obveznicami niso obdavčene do 1000 eur , kar je več je obdavčeno.

Ni mi pa jasno tole.

Kaj če kupim obveznico po recimo 70% nominalne vrednosti in jo prodam po 120% nominalne vrednosti. A to je obdavčeno?

Piše da so obdavčene le obresti ob obveznic, za take posle pa ne najdem ali je obdavčeno ali ni?
Kolker se jaz spomnim kapitalski dobički pri bondih niso obdavčeni.
primozxy sporočil: 683
[#3044785] 21.07.24 17:34 · odgovor na: IT2017a1 (#3044746)
Odgovori   +    0
Kolikor jaz vem davek plačaš od obveznic.
IT2017a1 sporočil: 360
[#3044868] 23.07.24 08:27 · odgovor na: mmzmmz123 (#3044752)
Odgovori   +    0
[mmzmmz123]
> [IT2017a1]
> Jasno mi je, da obresti, ki jih dobim z obveznicami niso obdavčene do 1000 eur , kar je več je obdavčeno.
>
> Ni mi pa jasno tole.
>
> Kaj če kupim obveznico po recimo 70% nominalne vrednosti in jo prodam po 120% nominalne vrednosti. A to je obdavčeno?
>
> Piše da so obdavčene le obresti ob obveznic, za take posle pa ne najdem ali je obdavčeno ali ni?

Kolker se jaz spomnim kapitalski dobički pri bondih niso obdavčeni.
Ja tudi jaz se spomnim enako... :-)
mmzmmz123 sporočil: 722
[#3044870] 23.07.24 08:34 · odgovor na: IT2017a1 (#3044868)
Odgovori   +    0
[IT2017a1]
> [mmzmmz123]
> > [IT2017a1]
> > Jasno mi je, da obresti, ki jih dobim z obveznicami niso obdavčene do 1000 eur , kar je več je obdavčeno.
> >
> > Ni mi pa jasno tole.
> >
> > Kaj če kupim obveznico po recimo 70% nominalne vrednosti in jo prodam po 120% nominalne vrednosti. A to je obdavčeno?
> >
> > Piše da so obdavčene le obresti ob obveznic, za take posle pa ne najdem ali je obdavčeno ali ni?
>
> Kolker se jaz spomnim kapitalski dobički pri bondih niso obdavčeni.

Ja tudi jaz se spomnim enako... :-)
Je pa pri bondih v SLO ena anomalija (ne vem kako je to v drugih državah). Torej če kupiš par dni pred izplačilom kupona, potem seveda prodajalcu plačaš natečene obresti (v tem primeru skoraj cel kupon), ti potem dobiš cel kupon čez teh par dni in tebi odtegnejo davek od CELEGA kupona, čeprav si ga efektivno prejel le majhen delež (kupon - natečene ki si jih plačal prodajalcu)...
IT2017a1 sporočil: 360
[#3044887] 23.07.24 13:54 · odgovor na: mmzmmz123 (#3044870)
Odgovori   +    1
[mmzmmz123]
> [IT2017a1]
> > [mmzmmz123]
> > > [IT2017a1]
> > > Jasno mi je, da obresti, ki jih dobim z obveznicami niso obdavčene do 1000 eur , kar je več je obdavčeno.
> > >
> > > Ni mi pa jasno tole.
> > >
> > > Kaj če kupim obveznico po recimo 70% nominalne vrednosti in jo prodam po 120% nominalne vrednosti. A to je obdavčeno?
> > >
> > > Piše da so obdavčene le obresti ob obveznic, za take posle pa ne najdem ali je obdavčeno ali ni?
> >
> > Kolker se jaz spomnim kapitalski dobički pri bondih niso obdavčeni.
>
> Ja tudi jaz se spomnim enako... :-)

Je pa pri bondih v SLO ena anomalija (ne vem kako je to v drugih državah). Torej če kupiš par dni pred izplačilom kupona, potem seveda prodajalcu plačaš natečene obresti (v tem primeru skoraj cel kupon), ti potem dobiš cel kupon čez teh par dni in tebi odtegnejo davek od CELEGA kupona, čeprav si ga efektivno prejel le majhen delež (kupon - natečene ki si jih plačal prodajalcu)...
Gre verjetno tudi obratno, prodaš obveznice par dni pred izplačilom kupona,na račun dobiš praktično cel kupon v vrednosti obveznice, ampak dobička pa ne plačaš?

Strani: 1


vm-qetesh