2 uri
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
2 uri
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
2 uri
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino 1
3 ure
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
3 ure
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
7 ur
Delnica NLB: zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
7 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
7 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
7 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
7 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
7 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
7 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
14 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
14 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
14 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
17 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
22 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
22 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
1 dan
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: ZVTG

Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25

ljsefan sporočil: 803
[#2929492] 19.05.21 07:56 · odgovor na: nmmute (#2929488)
Odgovori   +    3
Razpaljotka :) Tudi na račun škodne sreče, ampak hej, važno je kar ostane v zadnji vrstici ...
ljsefan sporočil: 803
[#2929517] 19.05.21 08:49 · odgovor na: (#2929503)
Odgovori   +    0
O kaki dokap ti to? Kje si to zasledil?
r-fin sporočil: 326
[#2929521] 19.05.21 09:19 · odgovor na: ljsefan (#2929517)
Odgovori   +    0
skupščina - spremembe statuta
philips sporočil: 6.715
[#2929577] 19.05.21 11:09 · odgovor na: (#2929525)
Odgovori   +    0
[jezdec666]
Tako ja, sprememba statuta in pooblastilo upravi, če gre to na zalogo, ali je kaj v igri - verjetno bodo v sledečem obdobju na balkanu obstoječi plejerji spet odigrali krog konsolidacije zavarovalnega trga.
Lahko gre tudi za iztisnitev deleža, ki ga za penzijonere hrani ZPIZ.. ker le-ti bodo težko sodelovali pri dokapu.
ljsefan sporočil: 803
[#2929596] 19.05.21 11:42 · odgovor na: philips (#2929577)
Odgovori   +    0
Jezdečeva razlaga mi je bolj logična. Če bodo hotli rast še kako drugače kot organsko, bo treba pač kako ribico popapcat za malco. Vprašanje tudi, kako zna to vplivat na dividende (vsaj na na srednji rok).

Imo za opazovat torej :)
zoran13 sporočil: 2.498
[#2936177] 24.06.21 00:23 · odgovor na: (#2643593)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: zoran13 24.06.2021 00:27
DUNAV OSIGURANJE d.d.

Nadzorni svet največje zavarovalnice v Srbiji, Dunav osiguranje, je 24. junija 2021 sklical izredno skupščino delničarjev, na kateri bodo izvedeni pripravljalni ukrepi pred predhodno napovedano delitvijo družbenega kapitala družbe, so sporočili iz borznoposredniške hiše Momentum.

"Delničarji bodo glasovali o dokapitalizaciji v višini 1,16 milijarde dinarjev, da bi nominalno vrednost delnice povečali s 651,87 na 652 dinarjev, ker je celotno število pogoj za prenos in registracijo delnic iz družbenega kapitala," izjava.

Spomnimo, zakon o spremembah in dopolnitvah zakona o zavarovalništvu, ki je začel veljati v začetku maja, predvideva prenos 70% družbenega kapitala na državo, 25% na zaposlene in nekdanje zaposlene ter 5% na delniški sklad.

Po razdelitvi družbenega kapitala v Dunav osiguranje bodo zaposleni in nekdanji zaposleni imeli manj kot 13% celotnega števila delnic. Po zadnji ceni delnice, ki znaša 3.640 dinarjev, tržna kapitalizacija Donav osiguranja znaša 31,95 milijarde dinarjev (271,7 milijona €).
osiguranje.hr/Clanak...aspx?21143
Nikec3 sporočil: 1.203
[#2949206] 17.08.21 21:16 · odgovor na: zoran13 (#2936177)
Odgovori   +    6
Kak komentar? Dobiček kar +40%. Glede na to, da je zadnja leta POSR po vseh kazalnikih premagovala ZVTG, pričakujem pri POSR konkretno lepše številke.
tommek sporočil: 558
[#2949273] 18.08.21 11:19 · odgovor na: Nikec3 (#2949206)
Odgovori   +    4
Rezultati so izjemni. Že več let zaporedoma se poslovanje izboljšuje.

Je pa zanimivo, da je hkrati tudi pri POSR lepo povpraševanje danes. Torej jutri še en dober dan za POSR.
r-fin sporočil: 326
[#2974607] 15.11.21 13:37 · odgovor na: tommek (#2949273)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: r-fin 15.11.2021 13:49
Super, rezultati so očitno zunaj. Sicer ne za vse, pa bolj pomembno je, da so dobri.
Kaj bo z dividendo, še letos ali drugo leto 2,5-kratnik? Se ne spomnim, so zavarovalnice tudi obljubljale dodatno skupščino?
nmmute sporočil: 185
[#2975539] 18.11.21 07:12 · odgovor na: r-fin (#2974607)
Odgovori   +    0
Komentarji na poslovanje v devetih mesecih 2021?
r-fin sporočil: 326
[#2975576] 18.11.21 09:22 · odgovor na: nmmute (#2975539)
Odgovori   +    3
Lepa rast zbranih premij. Bravo! Bravo na doseženo in Bravo na popravljeno napoved.
Samo nič o dividendi, vsaj na prvo uč :(((, za nazaj in naprej ?!

(p.s., škoda, da ne vidijo priložnosti rasti proti severu - Slovaška, Češka)
primozxy sporočil: 683
[#2994006] 04.04.22 11:17 · odgovor na: r-fin (#2975576)
Odgovori   +    0
Obveščamo, da je Peter Kavčič, član Nadzornega sveta Zavarovalnice Triglav, d.d., dne 31. 3. 2022 kupil 1.220 lotov ZVTG po povprečni tehtani ceni 40,75 evra in v skupni vrednosti 49.716 evrov.

To pa že malo več nabavil kot na nlbju..
na financah je bil namig 3,7 evra dividende
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2994010] 04.04.22 12:34 · odgovor na: primozxy (#2994006)
Odgovori   +    1
primozxy - to je dober znak.
Ali pričakujete kakšen pullback oz. dip čez poletje? Pri kakšni ceni bi dokupovali?
primozxy sporočil: 683
[#3018448] 28.03.23 19:27 · odgovor na: Rokc5 (#2994010)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: primozxy 28.03.2023 19:29
Zaenkrat ne bom dokupoval..
Predlagana dividenda 2,5€
anon-653414 sporočil: 173
[#3024795] 04.08.23 10:58 · odgovor na: (#3019544)
Odgovori   +    0
Kot vidiš, zadeva leti v brezno.

Poleg tega imajo danes verjetno vsi delničarji zastrt pogled skozi okno.
peterw sporočil: 2.141
[#3024800] 04.08.23 12:56 · odgovor na: anon-653414 (#3024795)
Odgovori   +    0
Zgleda, da smo nekateri delničarji še pravočasno odreagirali. Na padec tečaja zaradi ujm, neviht, sedaj še hudih poplav sem bil nekako pripravljen.
Pozicija: 0.
anon-653414 sporočil: 173
[#3024801] 04.08.23 13:56 · odgovor na: peterw (#3024800)
Odgovori   +    0
Pravilno, bravo!
XTERM1 sporočil: 31
[#3024802] 04.08.23 14:01 · odgovor na: peterw (#3024800)
Odgovori   +    0
In kdaj gremo nazaj?
anon-653414 sporočil: 173
[#3024815] 04.08.23 19:38 · odgovor na: (#3024812)
Odgovori   +    0
Bo Triglav nacionaliziran? Bankrotiral?

Premier Golob je v izredni tiskovni konferenci omenil, da gre za največjo škodo v zgodovini samostojne Slovenije.
mmzmmz123 sporočil: 722
[#3024823] 04.08.23 22:21 · odgovor na: anon-653414 (#3024815)
Odgovori   +    2
[sbisbi]
Bo Triglav nacionaliziran? Bankrotiral?

Premier Golob je v izredni tiskovni konferenci omenil, da gre za največjo škodo v zgodovini samostojne Slovenije.
Ej sej veš da obstajajo pozavarovalnice, ne?
anon-653414 sporočil: 173
[#3024825] 04.08.23 22:58 · odgovor na: mmzmmz123 (#3024823)
Odgovori   +    0
Da. Recimo Sava-Re in Triglav-Re.
Dynisco sporočil: 909
[#3024841] 05.08.23 11:22 · odgovor na: anon-653414 (#3024825)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: Dynisco 05.08.2023 11:23
Pomoje pa tole ne bo imelo na poslovanje zavarovalnic velikega vpliva, ali pa jaz to gledam narobe. Končno se lahko za kompleten znesek škod zapufajo, odplačevanje pa prenesejo na prihodnje premije. Zaradi ene večje poplave pa sigurno ne bo stečaja.
anon-653414 sporočil: 173
[#3024857] 05.08.23 14:37 · odgovor na: Dynisco (#3024841)
Odgovori   +    1
Ja dajmo se veselit, ker se lahko zapufamo.

Noro.
primozxy sporočil: 683
[#3024889] 06.08.23 09:04 · odgovor na: Dynisco (#3024841)
Odgovori   +    1
Na radiu sem ujel, da že razmišljajo o večjih premijah. Tako da si verjetno kar uganil.
primozxy sporočil: 683
[#3024896] 06.08.23 09:51 · odgovor na: primozxy (#3024889)
Odgovori   +    0
Pa še to ravno registriral avto..
Lanisem plačal 230€
Letos imam 340€
Za isto se pravo osnovno, voznik, asistenca ( podražila za 100€)
Se pravi za koliko % je to
Zame ni sla samo inflacija gor..
Imam 55% popusta plus 17%popusta na pakete in drajv 25%. In se zmeraj končna cena 340%
Dynisco sporočil: 909
[#3024955] 07.08.23 11:36 · odgovor na: primozxy (#3024896)
Odgovori   +    0
Mater, so pa zapaničarli okrog ZVTG!? Kot, da so taprve poplave pri nas.
anon-653414 sporočil: 173
[#3024959] 07.08.23 11:58 · odgovor na: Dynisco (#3024955)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-653414 07.08.2023 12:00
Morda 20 EUR zdrži, kdo ve. Podpora tam okrog 20 EUR bo ključna.
peterw sporočil: 2.141
[#3024960] 07.08.23 12:05 · odgovor na: anon-653414 (#3024959)
Odgovori   +    0
Je kdo že kaj dokupoval?
anon-653414 sporočil: 173
[#3024962] 07.08.23 12:11 · odgovor na: peterw (#3024960)
Odgovori   +    0
Nikakor, saj niti ne vemo, če bodo sploh preživeli. Milijarda škode? 5 milijard? Nič ne vemo.
mmzmmz123 sporočil: 722
[#3024963] 07.08.23 12:17 · odgovor na: anon-653414 (#3024962)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: mmzmmz123 07.08.2023 12:20
[sbisbi]
Nikakor, saj niti ne vemo, če bodo sploh preživeli. Milijarda škode? 5 milijard? Nič ne vemo.
Kar veš je da preden se zažrejo v kapital ima samo ZVTG 1,677 mrd zavarovalno tehničnih rezervacij. Torej če škode ne bo 500 mio ampak 1 mrd in je cela SLO zavarovana samo pri zvtg in bo tudi vse priznano in nič ni pozavarovano (same konzervativne nemogoče predpostavke torej) jim ostane še dobre 0,5 mrd rezervacij... Da o 0,5 mrd kapitala ne govorimo...

Ne bi bilo ravno bleščeče tako leto, ampak potop pa seveda ni v igri.

Po moje je ap pri 20 ne boš videl :)

Bi pa človek pričakoval kako objavo za delničarje z njihove strani, kot tudi POSR.

Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25


vm-kiva