34 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
12 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
12 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
24 ur
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1
1 dan
Volkovi z Wall Streeta: kdor ima čipe, je car. Litij kot nakupna priložnost? 1

Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 6.609
[#3084119] 20.06.26 18:09
Odgovori   +    0
Hmmmm v EU se med seboj ne zmorejo dogovoriti, kdo bi bil odposlanec v pogovorih z Rusijo.

In take luzerje bi potem še kdo v svetu jemal resno ?

Diplomacija v EU je popolna nula.

Saj, kaj drugega od estonske čivave, fonder lajdre in ostalih kekcev ni za pričakovati.

Tudi kokainskega nikjer v svetu ne jemljejo resno.
0531Zavar sporočil: 2.845
[#3084121] 20.06.26 18:49
Odgovori   +    0
V pogovore s Putinom je treba pooblastiti Ukrajin, ker so oni najbolj vpleteni v spopad.
Židje so tudi postali poblaščeni za vprapšanja svoje države po holokavstu.

Sicer pa je treba s Putinom kar na ostro (nacifašističnemu diktatorju nikakor ni za popuščat),
treba je ohranit trezno glavo, da ne bo prišlo do tretje svetovne vojne.
Ljudje priperavirte se na deset-letno vroče/hladno vojno, katere rezultat bo totalni poraz in kolaps Rusije, ampak tudi nam ne bo lahko.
odvisnik sporočil: 4.569
[#3084124] 20.06.26 20:15 · odgovor na: 0531Zavar (#3084121)
Odgovori   +    0
[0531Zavar]
V pogovore s Putinom je treba pooblastiti Ukrajin, ker so oni najbolj vpleteni v spopad.
Židje so tudi postali poblaščeni za vprapšanja svoje države po holokavstu.

Sicer pa je treba s Putinom kar na ostro (nacifašističnemu diktatorju nikakor ni za popuščat),
treba je ohranit trezno glavo, da ne bo prišlo do tretje svetovne vojne.
Ljudje priperavirte se na deset-letno vroče/hladno vojno, katere rezultat bo totalni poraz in kolaps Rusije, ampak tudi nam ne bo lahko.

Ne vem, ce lahko primerjas zide in ukrajince.

Po moje je boljsa primerjava slovenci leta 45 in ukrajinci.
Oboji niso bili zmozni dosec konsenza, vsaj tisti na vrhu ne.

Lahko tudi slovenci danes, ker ravno veliko se nismo naucili od takrat.
rx170 sporočil: 6.981
[#3084129] 20.06.26 22:12
Odgovori   +    2
Evropa ni relevanten faktor, ki bi se z Rusijo pogovarjala. Rečeno je bilo,m da smo na kijevski strani, torej se naj pogovarja Kijev (ki pač skupja z EU prosi za premirje, čeprav po mnenju establišmenta te iste EU, Kijev zmaguje...Rusija ne kaže veliko interesa za pogajanja. Ponavadi se stran, ki bi naj izgubljala želi pogajati vendar v EU 2026 je to očitno drugače. Ali pa je to, kar nam prodajajo Ursule, Mertzi ter ostali koakinski odvisneži totalen bull shit.
0531Zavar sporočil: 2.845
[#3084133] 21.06.26 15:14 · odgovor na: odvisnik (#3084124)
Odgovori   +    0
[odvisnik]
> [0531Zavar]
> V pogovore s Putinom je treba pooblastiti Ukrajin, ker so oni najbolj vpleteni v spopad.
> Židje so tudi postali poblaščeni za vprapšanja svoje države po holokavstu.
>
> Sicer pa je treba s Putinom kar na ostro (nacifašističnemu diktatorju nikakor ni za popuščat),
> treba je ohranit trezno glavo, da ne bo prišlo do tretje svetovne vojne.
> Ljudje priperavirte se na deset-letno vroče/hladno vojno, katere rezultat bo totalni poraz in kolaps Rusije, ampak tudi nam ne bo lahko.


Ne vem, ce lahko primerjas zide in ukrajince.

Po moje je boljsa primerjava slovenci leta 45 in ukrajinci.
Oboji niso bili zmozni dosec konsenza, vsaj tisti na vrhu ne.

Lahko tudi slovenci danes, ker ravno veliko se nismo naucili od takrat.
Ne razumem, kako lahko primerjaš Slovence leta 45 in Ukrajince leta 2026.

To sta dve totalno različni zgodbi.

Slovenija je bila leta 45 etično in nacionalno zelo enotna država, socialno pa so bile hude tenzije.
Ko je prišla druga svetovna vojna, pa je prišla tudi priložnost za big reckognig.
Komunisti so iz tega naslova zganjali revolucijo, okupatorji so s pridom uporabili ta moment, ampak folk tukaj se je pobijal tko reciva na družinski bazi, tipična slovenska fora, vas proti vasi, družina proti družini, pa da ne naštevam.
Folk v SLo je sam sebi največji sovražni, drugih sploh ne rabimo :)

Ukrajina je popolnoma druga zgodba, Ukrajina je etnično mešano ozemlje, na zahodu Ukrajinci ( to kar so Poljski imenovali kot Ukrajina - mejno ozemljeae s tedanjo Poljsko, na vzhodu pa predvsem ruska etnikalija,

Ukrajina je bila zatirana kot koncepet že iz časa carske Rusije ( star vic wiz tistega časa , pravi kako se dva Ukrajinca pogovarjata na vlaku za Moskvo). Skratka gre za kolonialno in nacionalno zatiranje ene večje nacije proti manjši.

Slovenci tega nikoli niste doživeli naspram Srbije, ko berem te slovenceljske nazoviga nacifašiste, pa mi gre na smeh.
če ne bi bilo Srbije, mi ne bi imeli države :)
leben1 sporočil: 864
[#3084150] 08:28
Odgovori   +    2
Nihče se ne more pogajati v imenu EU, saj nihče ni bil izvoljen. EU vedno samo doda problemu, nikoli ne reši. Kar potem ni čudno, da taka nima nobenega smisla.

Strani: 1


vm-kiva