34 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
12 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
12 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
24 ur
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1
1 dan
Volkovi z Wall Streeta: kdor ima čipe, je car. Litij kot nakupna priložnost? 1

Strani: 1

0531Zavar sporočil: 2.845
[#3084109] 20.06.26 13:45
Odgovori   +    3
Med tema dvema režimoma ni mogoče doseči premirje, ker je iz ene in druge strani zapovedano totalno uničenje nasprotnika, oziroma totaler krieg .
Torej ni rešitve v tuzemskem svetu ( matematično nerešljiv problem, kot sam rad imenujem ttakšne situacije) in takšno težavo lahko rešijo samo vesoljci.
odvisnik sporočil: 4.569
[#3084111] 20.06.26 14:24 · odgovor na: 0531Zavar (#3084109)
Odgovori   +    0
[0531Zavar]
Med tema dvema režimoma ni mogoče doseči premirje, ker je iz ene in druge strani zapovedano totalno uničenje nasprotnika, oziroma totaler krieg .
Torej ni rešitve v tuzemskem svetu ( matematično nerešljiv problem, kot sam rad imenujem ttakšne situacije) in takšno težavo lahko rešijo samo vesoljci.
Tu je zanimiv nesmisel.
Popolno unicenje nasprotnika, ce vzamem le zide, propagirajo tisti, ki imajo ogromno znanstvenikov npr., se pravi razuma.

Je torej razumno unicevat nasprotnike, ali je ta razum mozen le tam kjer je tudi ogromno iracionalnosti custev, ali pa je ta znanstveni razum le posledica okolja, kot npr nasi sportniki.
Lahko je tudi to hotenje po unicenju nasprotnika le stvar geografije in tamkahsnjih navad.

Tu se poraja vprasanja.
Ali so ti znanstveniki tako uspesni le zato, ker so po nekem nakljucju
0531Zavar sporočil: 2.845
[#3084112] 20.06.26 14:56 · odgovor na: odvisnik (#3084111)
Odgovori   +    0
[odvisnik]
> [0531Zavar]
> Med tema dvema režimoma ni mogoče doseči premirje, ker je iz ene in druge strani zapovedano totalno uničenje nasprotnika, oziroma totaler krieg .
> Torej ni rešitve v tuzemskem svetu ( matematično nerešljiv problem, kot sam rad imenujem ttakšne situacije) in takšno težavo lahko rešijo samo vesoljci.

Tu je zanimiv nesmisel.
Popolno unicenje nasprotnika, ce vzamem le zide, propagirajo tisti, ki imajo ogromno znanstvenikov npr., se pravi razuma.

Je torej razumno unicevat nasprotnike, ali je ta razum mozen le tam kjer je tudi ogromno iracionalnosti custev, ali pa je ta znanstveni razum le posledica okolja, kot npr nasi sportniki.
Lahko je tudi to hotenje po unicenju nasprotnika le stvar geografije in tamkahsnjih navad.

Tu se poraja vprasanja.
Ali so ti znanstveniki tako uspesni le zato, ker so po nekem nakljucju
Med racionalnim in iracionalnim je tanka linija.

Poglejva (mojega favourite diktatorja) Hitlerja,
v bistviu vse politične in vojaške poteze do leta 1939 so bile 100% logične
(celo sam Churchill je priznal , da Hitler vleče logične poteze).

Rezulttat teh nazoviga "logičnih" potez je bila totalna nelogigika.
Miljoni nedolžnih mrtvih oseb in huronsko slaba obramba proti močnejšemu nasprotniku.

Razlog takšnega fiasdka je bil preprosto v iracionalnem konceptu rasne superiornosti in v tem kar je sledilo..

Podobno danes, vsi režimi (bodisi Putinov ali Ntanjahujev, podobno KimJong, ampak on je izjema, ker je s strani Kitajcev posvečen kader.

Brez PRC bi Kim bivakiral v Moskvi, v upgrejdanjemu moskovskem hruščovskemu stanovanjskem bloku podobno kot AL Asad, s to razlio, da bi Kim imel manjšo kvadraturo
(tipično za sovjetski blok 45 m2 :)

No pa še ruske babuške bi ga nadlegovale vsak dan,
mislim greš v štacuno, popiješ pir v lokalnem bifeju, nadleguješ sosedovo babo, prbit zavpiješ kaskšno protidržavno mnenje in evo ti ga na - gulag :)

Strani: 1


vm-kiva