34 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
12 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
12 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
24 ur
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1
1 dan
Volkovi z Wall Streeta: kdor ima čipe, je car. Litij kot nakupna priložnost? 1

Strani: 1

stutek sporočil: 742
[#3084051] 19.06.26 06:57
Odgovori   +    8
Pozabljamo, da je uspešen olimpijec 1 na X000 športnikov.

Jaz mislim, da preveč častimo borzno prisotne voditelje in premalo ljudi, ki odprejo frizerski salon ali zasebno zobozdravstvo ali zasebni vrtec ali vodovodno podjetje ali restavracijo.

Če bi uspeli razširiti miselnost, da je ok biti majhen podjetnik, namesto trenutne realnosti, da je to križeva pot, bi vsi živeli bolje.

Vsi častijo izjeme a blaginja je odvisna od medijane. Uspešnost Nvidie, Facebooka in podobnih zelo malo da družbi ali povprečnemu človeku.
Nollem sporočil: 1.130
[#3084056] 19.06.26 08:43
Odgovori   +    2
Me zanima od kje ste dobili ta podatek:
Od tega gre približno od 20 do 60 milijonov evrov neposredno ali posredno za delo z mladimi športniki, odkrivanje talentov, selekcije, tekmovanja in razvojne programe.

sprašujem kot oče športnika, državnega reprezentanta. Kdo dobi ta denar? Klubi zagotovo ne...
JankoSteharnik sporočil: 186
[#3084064] 19.06.26 09:59
Odgovori   +    1
Gospod Domijan, vse ste povedali pravilno. Predvsem:

"Toda uspeha ne ustvarja samo denar. Ustvarjajo ga trenerji, učitelji, mentorji, klubi, društva, tekmovanja in kultura, ki ceni vrhunski šport.

Država lahko zagotovi okvir in povezavo s šolami, gospodarstvo mentorje, znanje in del financiranja. Če vsak prispeva svoj del, lahko nastane eden najpomembnejših razvojnih projektov Slovenije v prihodnjih desetletjih."

Razlika med športom in podjetništvom je predvsem v obdobju vlaganja. Športnike pričnemo iskati pri 10 letih in so pri 20+ že na vrhuncu! Smo sposobni nekaj podobnega ustvariti tudi v podjetništvu?

Menim, da smo! Le starši, šole in gospodarstvo morajo vložiti energijo, kot jo ustvarja športno okolje, pa smo hitro lahko med zmagovalci! Saj nekateri so že zdaj!
odvisnik sporočil: 4.569
[#3084071] 19.06.26 12:19 · odgovor na: JankoSteharnik (#3084064)
Odgovori   +    0
[JankoSteharnik]
Gospod Domijan, vse ste povedali pravilno. Predvsem:

"Toda uspeha ne ustvarja samo denar. Ustvarjajo ga trenerji, učitelji, mentorji, klubi, društva, tekmovanja in kultura, ki ceni vrhunski šport.

Država lahko zagotovi okvir in povezavo s šolami, gospodarstvo mentorje, znanje in del financiranja. Če vsak prispeva svoj del, lahko nastane eden najpomembnejših razvojnih projektov Slovenije v prihodnjih desetletjih."

Razlika med športom in podjetništvom je predvsem v obdobju vlaganja. Športnike pričnemo iskati pri 10 letih in so pri 20+ že na vrhuncu! Smo sposobni nekaj podobnega ustvariti tudi v podjetništvu?

Menim, da smo! Le starši, šole in gospodarstvo morajo vložiti energijo, kot jo ustvarja športno okolje, pa smo hitro lahko med zmagovalci! Saj nekateri so že zdaj!

Za sport rabis telesne predispozicije, talent , vztrajnost in nekaj kapitala.

Za podjetnistvo rabis kapital na prvem mestu.
Vse ostalo je bolj tkotko, sploh ce govorimo o spici.

In zakaj ni npr indijcev v spici kakih sportov procentualno na prebivalstvo, imajo pa npr miljarderje.

Baje jih ima 230 na 1,5 miljarde prebivalstva.


Kot ponavadi, odgovor, razlogi so precej kompleksnejsi, kot je verjetno zmozna dojet novinarska pamet tle gor.;).


Pri slovencih je omejitev ze jezik in majhnost, sicer irelevantno a ima svoj del.

Glede na stevilo sp in doo smo mogoce celo zelo podjetni.
Naj novinarji primerjajo to.
0531Zavar sporočil: 2.845
[#3084089] 19.06.26 15:10 · odgovor na: odvisnik (#3084071)
Odgovori   +    0
[odvisnik]
> [JankoSteharnik]
> Gospod Domijan, vse ste povedali pravilno. Predvsem:
>
> "Toda uspeha ne ustvarja samo denar. Ustvarjajo ga trenerji, učitelji, mentorji, klubi, društva, tekmovanja in kultura, ki ceni vrhunski šport.
>
> Država lahko zagotovi okvir in povezavo s šolami, gospodarstvo mentorje, znanje in del financiranja. Če vsak prispeva svoj del, lahko nastane eden najpomembnejših razvojnih projektov Slovenije v prihodnjih desetletjih."
>
> Razlika med športom in podjetništvom je predvsem v obdobju vlaganja. Športnike pričnemo iskati pri 10 letih in so pri 20+ že na vrhuncu! Smo sposobni nekaj podobnega ustvariti tudi v podjetništvu?
>
> Menim, da smo! Le starši, šole in gospodarstvo morajo vložiti energijo, kot jo ustvarja športno okolje, pa smo hitro lahko med zmagovalci! Saj nekateri so že zdaj!


Za sport rabis telesne predispozicije, talent , vztrajnost in nekaj kapitala.

Za podjetnistvo rabis kapital na prvem mestu.
Vse ostalo je bolj tkotko, sploh ce govorimo o spici.

In zakaj ni npr indijcev v spici kakih sportov procentualno na prebivalstvo, imajo pa npr miljarderje.

Baje jih ima 230 na 1,5 miljarde prebivalstva.


Kot ponavadi, odgovor, razlogi so precej kompleksnejsi, kot je verjetno zmozna dojet novinarska pamet tle gor.;).


Pri slovencih je omejitev ze jezik in majhnost, sicer irelevantno a ima svoj del.

Glede na stevilo sp in doo smo mogoce celo zelo podjetni.
Naj novinarji primerjajo to.
Vse je odvisno iz katerega okolja izhajaš, SLO je majhen bajer in zato so tukaj možnosti omejene, sploh če ostaneš znotraj tega bajerja.

S slovenskimi izvajalci imam (privatno in službeno) zelo mešane izkušnje, težko bi karkoli posploševal,

Jezik sicer ni naša omejejitev, prej prednost, pomoje ga ni Slovenca, ki poleg materinega jezika ne obvlada vsaj še enega tujega jezika. Večinoma celo dva ali tri.
SLovenci takoj preklopimo na tujejezično varianto, če gledaš blagajničarko v Hoferju ali izvršnega direktorja v firmi..

Za dobro podjetništvo pa je potrebno nekaj drugega, predvsem samozavest in pripravljenost na določena tveganja.

Če slovenca od rojstva vzgajajo tako, da bo mati kuhala do poroke, foter bo zrihtal grunt, od hiše pa ne hodi preveč, ker je tam že pri sosedih cel hudič... :)
pa ne moreš pričakovati Bila gatesa ali Elona Muska, kvwčjemu tiste modele ki se mi na Jutubu ponujajo kot kripto bogataše .)
tomaz.peli sporočil: 204
[#3084130] 21.06.26 09:44
Odgovori   +    1
Mogoče bi začeli pri osnovah? Finančna pismenost prebivalstva? 33 miljard na bankah pri 0,0% depozitni obrestni meri, pri 3,7% inflaciji?
Za mladino po en izvod knjige "Rich Dad, poor dad" za začetek. potem pa bo šlo samo naprej.
Za tastare pa bo že NLB in OTP poskrbela...
nejc29 sporočil: 6
[#3084131] 21.06.26 14:29
Odgovori   +    2
Pri športu si odvisen od svojega truda. V poslu pa od birokratičnih omejitev, pogosto mnenj/certifikatov določenih odborov s svojimi parcialnimi interesi, koruptivnega sistema in nepotizma, davkarije, itd.

Strani: 1


vm-kiva