48 min
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
55 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
13 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
13 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
1 dan
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1

Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#3024392] 27.07.23 11:00
Odgovori   +    17
Pa kam rinejo, kaj je lepše poslušat kot brnenje boxer mašine. Lep dan.
vgolob5 sporočil: 6
[#3024402] 27.07.23 11:48
Odgovori   +    11
Po mojem je to laž. Že v poročilih za leto 2022 so navajali, da je za -16% upad prodaje Taycana kriva dobavna veriga. Eh, ne kupim zgodbe. Mislim, da je razlog bolj preprost: ljudje pač ne kupujejo el. Porschejev.
Dokaz: na strani porsche.finder.com je v tem trenutku preko 100 Taycanov na voljo...
FIN-544124 sporočil: 6.609
[#3024403] 27.07.23 11:55
Odgovori   +    9
Žalost od žalosti.

Pred 50 leti je Iskra proizvajala elektronske in električne dele ta Zastavo.

Seveda so bili na nivoju tistega časa, so pa bili.

Iskra, RIZ IN Ei Niš so takrat proizvajali tudi polprevodnikov.

Zato je danes žalost od žalosti in katastrofa, da Nemci niso sposobni za svoje avtomobile proizvesti dovolj polprevodnikov oziroma elektronskih komponent.

Pred WW2 je bila vodilna sila v svetu v razvoju vseh vrst tehnike.

Nemški strokovnjaki izpred desetletij se v grobu obračajo.

No, absolutno pa drži, kot je predhodnik omenil, da je 911 izključno boxer in bencin.
slovenecnb1 sporočil: 6.600
[#3024415] 27.07.23 16:43 · odgovor na: vgolob5 (#3024402)
Odgovori   +    0
[vgolob5]
Po mojem je to laž. Že v poročilih za leto 2022 so navajali, da je za -16% upad prodaje Taycana kriva dobavna veriga. Eh, ne kupim zgodbe. Mislim, da je razlog bolj preprost: ljudje pač ne kupujejo el. Porschejev.
Dokaz: na strani porsche.finder.com je v tem trenutku preko 100 Taycanov na voljo...
Dejstvo je da treba najti izgovor ko zabredeš v polnega,el avto ni taka novost da boš planil če ga nimaš kje tankat
Froc sporočil: 2.033
[#3024423] 27.07.23 20:57
Odgovori   +    1
Kot pravi Tesla, ni problem v kreiranju, sestavi el. avta, težava je v proizvodnji, ta je težka. Preprosto ni enaka vozilom z ICE motorjem. Pa si Porsche lahko privošči višje stroške prevaliti na kupce, pa mu vseeno še ne gre. Nekako še za dolgo ne vidim tistega silnega preboja EV, nobenemu od pomembnih proizvajalcev ne steče in ne steče. Samo Tesla trenutno uveljavlja prednost, ker je ta problem dokaj dobro rešil.
OgnjenAnto sporočil: 684
[#3024433] 28.07.23 09:58 · odgovor na: Froc (#3024423)
Odgovori   +    0
[Froc]
Kot pravi Tesla, ni problem v kreiranju, sestavi el. avta, težava je v proizvodnji, ta je težka. Preprosto ni enaka vozilom z ICE motorjem. Pa si Porsche lahko privošči višje stroške prevaliti na kupce, pa mu vseeno še ne gre. Nekako še za dolgo ne vidim tistega silnega preboja EV, nobenemu od pomembnih proizvajalcev ne steče in ne steče. Samo Tesla trenutno uveljavlja prednost, ker je ta problem dokaj dobro rešil.
Ma cela VAG grupa je 20 let za luno.
Zakaj Tesla nima težav? Ne s čipi, ne z baterijami, ne z grelci? Pa ima ena Tesla več vgrajene procesorske moči, kot vsi Taycani, ki so bili do danes prodani.

Porsche je pa tehnološko deplasiran. Ga pihne vsaka Tesla za 45 jurjev EUR. Boli voznike za ropotanje motorja. To da si v 4,4 sekunde na 100 km/h šteje. Lojalnost znamkam je pa na all time low v zgodovini. Če nisi tehnološko naprej, te pač več ni. Nemci so pač stavili na dizelsko dizo.
Froc sporočil: 2.033
[#3024437] 28.07.23 11:33 · odgovor na: OgnjenAnto (#3024433)
Odgovori   +    1
[OgnjenAnto]
> [Froc]
> Kot pravi Tesla, ni problem v kreiranju, sestavi el. avta, težava je v proizvodnji, ta je težka. Preprosto ni enaka vozilom z ICE motorjem. Pa si Porsche lahko privošči višje stroške prevaliti na kupce, pa mu vseeno še ne gre. Nekako še za dolgo ne vidim tistega silnega preboja EV, nobenemu od pomembnih proizvajalcev ne steče in ne steče. Samo Tesla trenutno uveljavlja prednost, ker je ta problem dokaj dobro rešil.

Ma cela VAG grupa je 20 let za luno.
Zakaj Tesla nima težav? Ne s čipi, ne z baterijami, ne z grelci? Pa ima ena Tesla več vgrajene procesorske moči, kot vsi Taycani, ki so bili do danes prodani.

Porsche je pa tehnološko deplasiran. Ga pihne vsaka Tesla za 45 jurjev EUR. Boli voznike za ropotanje motorja. To da si v 4,4 sekunde na 100 km/h šteje. Lojalnost znamkam je pa na all time low v zgodovini. Če nisi tehnološko naprej, te pač več ni. Nemci so pač stavili na dizelsko dizo.
Zakaj? Vse imajo svoje doma, v bližini same proizvodne linije, ne outsourcajo, vse je v razvoju kompatibilno, ni kompromisov med različnimi proizvajalci komponent in njihovih SW. Popravki in spremembe so lahko skoraj takojšnje in prilagojene ostalim komponentam. Ko pa so last dobaviteljev, se proces nenormalno podaljša in zakomplicira, avtorstvo dobaviteljev komponent in SWja postane ovira, spreminjanje določenih stvari se lahko zavleče tudi v leta, ali pa sploh niso možne. Gre za drugačen način proizvodnje EV vozil, proizvodnja je težka.

Strani: 1


vm-kiva