48 min
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
55 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
1 ura
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
13 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
13 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
1 dan
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Davek na nepremičnine

Strani: 1

anon-359794 sporočil: 9
[#2664584] 21.07.17 12:04
Odgovori   +    0
čas vnosa: 21.07.17 11:26
Janši sem nekoč pred volitvami svetoval, da opusti misel na davek na nepremičnine. Takrat me je upošteval in bil izvoljen. Enako velja sedaj za Cerarja. Opusti to misel za vedno. Vse to lahko rešuje DDV. sicer pa smo naše nepremičnine drago plačali in se z njimi nekateri dobro preznojili.In se mi zdi do kraja bedasto, da nas pametne Slovence mučijo s tem.Slovenija je nekaj več kot Evropa. Gremo proti Švici, kar je dodro. Pred Švico pa moramo zaviti proti nebu. Povsod poberimo vse kar je dobrega, slabo pa zmečimo v peč. Ne iščimo v bankah pralnic denarja, ker jih ni. Slovenija naj postane oaza za vse ki nekaj imajo, pa se bo vrnil tudi denar, ki so ga ta pametni posmukali.Byyyyyyyeeeeeeee.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2664602] 21.07.17 13:22 · odgovor na: anon-359794 (#2664584)
Odgovori   +    0
[1991946]
Janši sem nekoč pred volitvami svetoval, da opusti misel na davek na nepremičnine. Takrat me je upošteval in bil izvoljen. Enako velja sedaj za Cerarja. Opusti to misel za vedno. Vse to lahko rešuje DDV. sicer pa smo naše nepremičnine drago plačali in se z njimi nekateri dobro preznojili.In se mi zdi do kraja bedasto, da nas pametne Slovence mučijo s tem.Slovenija je nekaj več kot Evropa. Gremo proti Švici, kar je dodro. Pred Švico pa moramo zaviti proti nebu. Povsod poberimo vse kar je dobrega, slabo pa zmečimo v peč. Ne iščimo v bankah pralnic denarja, ker jih ni. Slovenija naj postane oaza za vse ki nekaj imajo, pa se bo vrnil tudi denar, ki so ga ta pametni posmukali.Byyyyyyyeeeeeeee.
Nebeški narod.
anon-128631 sporočil: 2.624
[#2666986] 11.08.17 10:51 · odgovor na: anon-359794 (#2664584)
Odgovori   +    0
[1991946]
Janši sem nekoč pred volitvami svetoval, da opusti misel na davek na nepremičnine. Takrat me je upošteval in bil izvoljen. Enako velja sedaj za Cerarja. Opusti to misel za vedno. Vse to lahko rešuje DDV. sicer pa smo naše nepremičnine drago plačali in se z njimi nekateri dobro preznojili.In se mi zdi do kraja bedasto, da nas pametne Slovence mučijo s tem.Slovenija je nekaj več kot Evropa. Gremo proti Švici, kar je dodro. Pred Švico pa moramo zaviti proti nebu. Povsod poberimo vse kar je dobrega, slabo pa zmečimo v peč. Ne iščimo v bankah pralnic denarja, ker jih ni. Slovenija naj postane oaza za vse ki nekaj imajo, pa se bo vrnil tudi denar, ki so ga ta pametni posmukali.Byyyyyyyeeeeeeee.
Se strinjam z tem, da je navedeni davek na nepremičnine popolnoma zgrešen in dela škodo veliko ljudem.
1.) Kot smo videli v zadnjem prieru v zvezi tega davka je storjenih veliko napak pri delu sodišč, javne uprave in uradnikov, kjer so delali malomarno in povzročili ogromno škode. Povzročili so napak več kot miljon.

2.) Prav tako je problem z služnostmi, katere so vpisane pri nekei nepremičnini. Tukaj so nekateri kupili nepremičnino in poti speljali po sosedovi parceli. Ta recimo tega dela nepremičnine ne more in ne sme normalno uporabljati. Posledično je takšna nepremičnina manj vredna in posledično je potrebno takšne probleme rešiti skozi ovrednotenje v denarju. Če recimo ima oseba A služnost na parceli, ki je last osebe B bi morala plačati določen delež zaradi razvrednotenja. Sedaj pa se šteje kot da ni nikakršne obremenitve. Tukaj smo videli cel kup zmešnjav in so se ljudje pritoevali.

3.) Imamo še cel kup nerešenih napak, kjer je zaradi slabe izmere celo odstopanje za več kot 10 metrov med letalskimi posnetki in v naravi. Tako se te napake izrabljajo v škodo ljudi in se jim nabija večje vrednosti. Potem se zaradi napak sodišč in GU dodgaja, da ljudje imajo prikazano neko nepremičnino, katera ni njihova ampak je prikazana napaka kar na njihovo breme. Vse rpej je posledica odstopanja zaradi slabih prenosov meritev iz narave v kataster.

Če gledamo globalno je potrebno prej vse napake odpraviti in pravilno izvršiti vpis. Ko se bo to izvšilo pa v primerih, da je kdo ponarejal javne lisitine pozapreti vse, kateri so delali malomarno. Zato je edino smiselno, da se takšen davek ne uvede dokler se ne uredijo uradne evidence.

3.)
tstih sporočil: 5.199
[#2707876] 17.04.18 11:31 · odgovor na: anon-359794 (#2664584)
Odgovori   +    2
[1991946]
Sicer pa smo naše nepremičnine drago plačali in se z njimi nekateri dobro preznojili.In se mi zdi do kraja bedasto, da nas pametne Slovence mučijo s tem.Slovenija je nekaj več kot Evropa. Gremo proti Švici, kar je dodro. Pred Švico pa moramo zaviti proti nebu. Povsod poberimo vse kar je dobrega, slabo pa zmečimo v peč. Ne iščimo v bankah pralnic denarja, ker jih ni. Slovenija naj postane oaza za vse ki nekaj imajo, pa se bo vrnil tudi denar, ki so ga ta pametni posmukali.
Davki na stavbe niso tezava. Tezava je neobdavcenje naravnih virov. Zemlja ni delnica. Njen obrat ni eno leto. Davek ob izstopu na zemljo ne deluje, ker ima ta lahko obrat 60 let, ali pa ga sploh nima. Posledicno se davka na povecano premozenje nikoli ne placa. S stalisca davcnega izplena ta model ocitno ne deluje, povrhu pa neravnovesje investicij povzroca nelikviden trg. Ker sedeti na naravnem viru nic ne stane.

Glede na to, da se je bilo v preteklosti treba bistveno manj potruditi za nepremicnine, kot se morajo danasnji mladi, tudi ni prav, da mladim nalagamo placilo dohodnin in prispevkov, s katerimi finacnirajo (pretezno) lastnike stanovanj, njihovo zdravstvo in njihove pokojnine. Hkrati pa prakticno nobena razvita drzava nima nizjih davkov na nepremicnine od Slovenije, se najmanj pa Svica.

Taksen sistem medgeneracijskega kanibalizma ne more obstajati. Zato mladi tudi bezijo iz drzave, ker to ne vodi nikamor.
Simonst sporočil: 2
[#2773265] 07.05.19 13:48 · odgovor na: tstih (#2707876)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 07.05.19 08:05
Da zemlja ni obdavčena, ne bo držalo. Od zemljišč se računa KD, ki se prišteva k osnovi za dohodnino, tako da ti lahko kar konkretno nabilda osnovo, saj se ti k osnovi prištevajo tudi prejete subvencije, če se ukvarjaš s kmetijsko dejavnostjo. Prag se pa začne pri 200€...

Strani: 1


vm-kiva