52 min
SK Hynix prehitel Samsung in postal najvrednejše podjetje v Južni Koreji
59 min
Lea Cok: Ko prostovoljstvo z majhnimi dejanji ustvarja velike spremembe (Oglas)
2 uri
ZDA in Iran poročata o »napredku« v pogovorih, cilj je ohraniti odprto Hormuško ožino
2 uri
Ko za mizo sedi občutno preveč gostov
2 uri
Humanoidni roboti: nova vstopna točka za kibernetske napade (Oglas)
6 ur
Delnica NLB: Zakaj je Josip zaslužil skoraj štiri tisoč evrov več od Janeza?
6 ur
JP Morgan: Nižje cene nafte lahko dajo zagon evropskim delnicam
6 ur
20 rastočih delnic, ki jih je mogoče kupiti po podpovprečnih večkratnikih
6 ur
Podjetniki in davčni svetovalci sprašujejo, šef Fursa odgovarja: Tako bomo delali po novem
6 ur
Nova obveznost delodajalcev pri dodatnem pokojninskem zavarovanju: rok je, kazni ni
6 ur
Spletno nakupovanje: bo gumb »dodaj v košarico« izumrl?
6 ur
»Ne moremo vas zaščititi. Lahko pa vas pripravimo, da preživite napad.«
13 ur
OMODA 7: hibridni SUV z bogato opremo in osemletno garancijo (Oglas)
13 ur
Vance o novih odnosih med ZDA in Iranom, Trump pa znova zagrozil z napadi 3
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Viva podkast Atopijski dermatitis: naporna in podcenjena bolezen (PRO)
16 ur
Darko Muženič naj bi jutri odšel z vrha NPU-ja, namesto njega prihaja Borut Franca
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Od pandemije do družbe utrujenosti: dosegli smo dobo, v kateri se izgublja človečnost
1 dan
Je britanski premier Starmer vendarle pripravljen odstopiti? 1

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: NLB

Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 15

primozxy sporočil: 683
[#3057226] 23.02.25 11:13 · odgovor na: Fl2017 (#3056931)
Odgovori   +    1
Seznam za spremljanje
NLBR
Nova Ljubljanska Banka dd
NLBR
Zadnja cena 141,50 €
57,4 % podcenjen
Moja poštena vrednost 332,32 €
Dobički v celotnem letu 2024: prihodki presegajo pričakovanja analitikov, medtem ko dobiček na delnico zaostaja
Rezultati celotnega leta 2024:
Dobiček na delnico: 25,73 € (padec s 27,54 € v poslovnem letu 2023).
Prihodki: 1,22 milijarde EUR (5,7 % več kot v poslovnem letu 2023).
Čisti dobiček: 514,6 milijona evrov (6,6 % manj kot v poslovnem letu 2023).
Stopnja dobička: 42 % (zmanjšanje z 48 % v poslovnem letu 2023). Znižanje marže je posledica višjih stroškov.
Prihodki so za 1,5 % presegli ocene analitikov. Dobiček na delnico (EPS) je za 1,6 % presegel ocene analitikov.

Prihodki naj bi v naslednjih 3 letih v povprečju rasli za 2,0 % letno, v primerjavi s 3,4-odstotno rastjo za bančno industrijo v Evropi.

V zadnjih 3 letih se je dobiček na delnico v povprečju zvišal za 21 % na leto, vendar se je cena delnice podjetja povečala za 27 % na leto, kar pomeni, da močno prehiteva rast dobička.
aljosa.poh sporočil: 110
[#3057357] 25.02.25 09:20 · odgovor na: primozxy (#3057226)
Odgovori   +    2
Resno? 6.640.000.000 EUR market cap za NLB?
RRA01 sporočil: 103
[#3061930] 22.05.25 03:33 · odgovor na: aljosa.poh (#3057357)
Odgovori   +    0
Zanimivost. Na Londonski borzi GDR NLB na rekordi vrednosti dosegel 29,30€. To je nekje 146,5 € ... na LJSE.
peterw sporočil: 2.141
[#3063468] 20.06.25 13:29 · odgovor na: RRA01 (#3061930)
Odgovori   +    1
Kaj se je kdo zatipkal? 141€ ?!
RRA01 sporočil: 103
[#3063884] 01.07.25 01:18 · odgovor na: peterw (#3063468)
Odgovori   +    2
Malo pogleda na bančne delnice v EU - splošno gledano so delnice v enem letu lepo v plusu na tečajnicah.
Pravzaprav je na trgu bančnih delnic pravi razcvet. Če kdo misli, da je NLB zvezda med delnicami, bo tale tabela majhno presenečenje ... vsekakor bi lahko kmalu prišli blizu knjigovodske vrednosti cca. 164 € / lot tudi pri NLB.

Components Price Year
Societe Generale 48.55 114.82%
Commerzbank 26.78 83.36%
BAWAG AG 108.40 77.70%
Deutsche Bank 25.17 63.38%
Erste Bank 72.30 60.35%
Banco BPM SPA 9.91 59.46%
Banco Santander 7.03 58.00%
UniCredit 56.91 57.19%
Bper Banca 7.72 54.44%
ABN Amro 23.24 48.36%
Banco Sabadell 2.70 45.99%
Intesa Sanpaolo 4.89 36,58%
Finecobank 18.84 32.78%
KBC Groep 87.66 32.50%
Ing Groep 21.87 24.37%
BNP Paribas 76.32 23.76%
Ireland Group 12.09 23.12%
Credit Agricole 16.07 22.63%
NLB d.d. 150.00 18,11%
primozxy sporočil: 683
[#3063891] 01.07.25 10:13 · odgovor na: RRA01 (#3063884)
Odgovori   +    3
To je odvisno od katerega časa gledaš.. jaz sem kupil kmalu po coroni.... tako da sem zadovoljen.. vmes pa še 1 dokup po 113€. Lahko pa jutri pade nazaj na 40€. Dokler ne prodamo nismo nič zaslužili,ali pa zgubili.. dividende so pa okej.
primozxy sporočil: 683
[#3066590] 18.08.25 10:28 · odgovor na: RRA01 (#3063884)
Odgovori   +    1
So bili kar pridni.
seonet.ljse.si/?doc_id=91709

Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 15


vm-qetesh