Zasebnost

Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Inšpektorji že na poti

Strani: 1

anon-15715 sporočil: 6.084
[#31284] 27.12.06 15:24
Odgovori   +    0
Tale centralni rdeč baner je meni izjemno neokusen in iritirajoč, vsebinsko mislim.

lp.m
anon-15715 sporočil: 6.084
[#42310] 27.01.07 15:58 · odgovor na: anon-15715 (#31284)
Odgovori   +    0
Kako vas ni sram objavljati ta gnjusen in škodljiv oglas. Vem, denar je denar, ampak vse ima svoje meje. Fuj.

lp.m
anon-17372 sporočil: 6.680
[#42312] 27.01.07 16:02 · odgovor na: anon-15715 (#42310)
Odgovori   +    0

Dudek je napisal(a):
Kako vas ni sram objavljati ta gnjusen in škodljiv oglas. Vem, denar je denar, ampak vse ima svoje meje. Fuj.
v cem je sploh fora?
Gustl sporočil: 13.632
[#42317] 27.01.07 16:29 · odgovor na: anon-15715 (#42310)
Odgovori   +    0
Zakaj je škodljiv?
anon-15715 sporočil: 6.084
[#42322] 27.01.07 17:06 · odgovor na: Gustl (#42317)
Odgovori   +    0
Zato, ker marsikoga, ki se mora ubadati s podobnimi nesmisli spravi v slabo voljo. Inšpektorji na poti ? Kateri, a obstaja kakšna povezava med ponudnikom pravilnika in inšpekcijo, ali kaj ? 

lp
 
Gustl sporočil: 13.632
[#42323] 27.01.07 17:12 · odgovor na: anon-15715 (#42322)
Odgovori   +    0
E. Pa ka je boje? Biti zdele slabe volje pa si uredit to birokracijo, al ne vedt in čakat, da pridejo in ti listek napišejo?
crt sporočil: 27.402
[#42566] 28.01.07 19:37 · odgovor na: Gustl (#42323)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 28.01.2007 19:44
tudi meni se zdi posevno ... ker po eni strani smesno vlece na "nic cakat, hitro srecko kupit" in zraven se sporoca "sicer boste kaznovani".

pri tem sicer velja to, kar pravis, gustl, da pac bolje zrihtat kot pa potem imet probleme. however.

- sem druzba z enim zaposlenim. ali so kaksne posebnosti (na primer glede na to, da je en korak izrecno vprasanje, ali imam vec kot 3 zaposlene, glede na locitev funkcij - a ima sploh smisel, vsebinsko in pravno, da ena sama oseba nekaj izdela, uporablja in nadzira hkrati, potem pa se sama sebi gleda cez ramo, ce tisto kam odnese)

- sanja se mi ne, ali je tisto, kar bi oni naredili, dejansko zdrzalo inspekcijo ali ne; tudi se nimam na kaj pri tem opreti, ker ce bi se znal, bi si tudi sam to izdelal

- sem tudi solastnik v druzbi z 0 zaposlenimi, kaj pa tam

- tako lahko samo kupim macka v zaklju in to pod "groznjo", da ce ne bom hitro kupil, bo pa ze uletel inspektor in zacolal.

nakar preberem (splosni pogoji) :

Ponudnik ne daje nobenega jamstva, da bo uporabnik s pomočjo ponudnikovih uporabnin in informacij dosegel želeni cilj ali namen oziroma da bo uporabnik s pomočjo ponudnikovih uporabnin in informacij pri poslu ali opravilu, pri katerem ali v zvezi s katerim jih bo uporabil, dosegel želeni uspeh.

Ponudnik ne odgovarja za nobeno neposredno ali posredno škodo ali neprijetnosti, ki bi uporabniku ali tretjim osebam nastale pri uporabi ali v zvezi z uporabo ponudnikovih uporabnin in informacij.
sporocilo je torej naslednje:

- hitro kupit! alo! hitro kupit! a smo ze omenili da hitro kupit?

- ce ne bo kazen!!!!!!!

- mogoce bo to, kar smo za vas izdelali, ok, mogoce pa ne

- vsekakor ne sprejemamo nobene odgovornosti glede tega, ali bo ok ali ne.

tako da argument ja saj bos moral slejkoprej zrihtat - ne funkcionira. s taksno ne-garancijo lahko tudi sam poskusim sreco. resda bom verjetno porabil vec kot eno uro (in bi me torej okvirno ze prislo ceneje kupit), vendar se bom po poti se kaj naucil, kaj bo potem rekel inspektor, bom pa v enem in drugem primeru izvedel sele takrat.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#42573] 28.01.07 19:54 · odgovor na: crt (#42566)
Odgovori   +    0
Podpišem.
In dodajam, da so tisti mojstri tudi zreli za prijavo tržnemu (ali kateremu že?) inšpektorju, zaradi tega, ker so SPAMali.
Pa se očitno s tem ne ljubi nikomur ukvarjati.

Bo očitno še nekaj Save preteklo, preden bodo novodobni podjetniki spoznali, da se SPAM ne obnese in ne izplača.
Sploh ne, če je podkrepljen še s tako primitivnimi grožnjami, kot je tole "inšpektorji že na poti..."
anon-76887 sporočil: 18.121
[#42584] 28.01.07 20:48 · odgovor na: anon-76887 (#42573)
Odgovori   +    0
Evo, sem naredil še majčkeno domačo nalogo.

Ko so ti mojstri pošiljali spam maile, so s tem kršili 45. člen ZVOP-A.
Tam namreč piše, da lahko podjetje uporablja elektronsko pošto samo z vnaprejšnjim soglasjem posameznega potrošnika, ki mu je sporočilo namenjeno.
(Kazen je pa enaka: 3 miljončke SIT za pravno osebo ;-)).
crt sporočil: 27.402
[#42586] 28.01.07 20:50 · odgovor na: anon-76887 (#42584)
Odgovori   +    0
ce si dobil na info@podjetje, ti bo verjetno odgovorjeno, da je to naslovljeno na podjetje in ne na posameznika, zvop pa tako kot zakon o varstvu potrosnikov sciti samo fizicne soebe.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#42590] 28.01.07 20:57 · odgovor na: crt (#42586)
Odgovori   +    0
Ah klinc, potem pa nič.
Vsekakor pa upam, da se bo tudi pri nas kmalu razvila poslovna kultura, da se s spemerji ne posluje.
To je namreč edino zdravilo.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#42610] 28.01.07 21:41 · odgovor na: crt (#42566)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-15715 28.01.2007 22:06

crt je napisal(a):
tudi meni se zdi posevno ... ker po eni strani smesno vlece na "nic cakat, hitro srecko kupit" in zraven se sporoca "sicer boste kaznovani".

pri tem sicer velja to, kar pravis, gustl, da pac bolje zrihtat kot pa potem imet probleme. however.

- sem druzba z enim zaposlenim. ali so kaksne posebnosti (na primer glede na to, da je en korak izrecno vprasanje, ali imam vec kot 3 zaposlene, glede na locitev funkcij - a ima sploh smisel, vsebinsko in pravno, da ena sama oseba nekaj izdela, uporablja in nadzira hkrati, potem pa se sama sebi gleda cez ramo, ce tisto kam odnese)

- sanja se mi ne, ali je tisto, kar bi oni naredili, dejansko zdrzalo inspekcijo ali ne; tudi se nimam na kaj pri tem opreti, ker ce bi se znal, bi si tudi sam to izdelal

- sem tudi solastnik v druzbi z 0 zaposlenimi, kaj pa tam

- tako lahko samo kupim macka v zaklju in to pod "groznjo", da ce ne bom hitro kupil, bo pa ze uletel inspektor in zacolal.

nakar preberem (splosni pogoji) :

Ponudnik ne daje nobenega jamstva, da bo uporabnik s pomočjo ponudnikovih uporabnin in informacij dosegel želeni cilj ali namen oziroma da bo uporabnik s pomočjo ponudnikovih uporabnin in informacij pri poslu ali opravilu, pri katerem ali v zvezi s katerim jih bo uporabil, dosegel želeni uspeh.

Ponudnik ne odgovarja za nobeno neposredno ali posredno škodo ali neprijetnosti, ki bi uporabniku ali tretjim osebam nastale pri uporabi ali v zvezi z uporabo ponudnikovih uporabnin in informacij.
sporocilo je torej naslednje:

- hitro kupit! alo! hitro kupit! a smo ze omenili da hitro kupit?

- ce ne bo kazen!!!!!!!

- mogoce bo to, kar smo za vas izdelali, ok, mogoce pa ne

- vsekakor ne sprejemamo nobene odgovornosti glede tega, ali bo ok ali ne.

tako da argument ja saj bos moral slejkoprej zrihtat - ne funkcionira. s taksno ne-garancijo lahko tudi sam poskusim sreco. resda bom verjetno porabil vec kot eno uro (in bi me torej okvirno ze prislo ceneje kupit), vendar se bom po poti se kaj naucil, kaj bo potem rekel inspektor, bom pa v enem in drugem primeru izvedel sele takrat.
 
Stari, 10x. Med današnjim šprintom na Orle in vmesnimi postanki za iskanje teloha sem razmišljal o tem, da po vrnitvi v civilizacijo le napišem nekaj več o tem, zakaj me zadeva moti. Seveda, to, da ne podpišejo izdelek in NE dajo jamstva za kritje stroškov morebitne kazni zaradi kakšne napake v pravilniku je eden od aspektov problema. Odločitev o sprejetju takšnega razmerja je stvar vsakega posameznega kupca in v to se ne bi umešaval, kaj šele pljuval po časopisu, ki objavlja  plačani oglas.

Lahko bi rekli kakšno o trditvi, da odvetniki zaračunavajo 150.000, ali kolk že piše...zdi se mi, da mi bi to morali preveriti. Ampak, kot pravim gre za zadeve o katerih se odloča vsak sam in me ne briga in ne moti, če je kaj neresničnega, ali pretiranega.

Bedno se mi zdi ustrahovanje, ki je uporabljeno v tem primeru. Nekaj podobnega je pred leti uporabil Microsoft Slovenija ( ali BSA ? ), ko je okrog pošiljal brošuro s sliko zapora na Povšetovi na prvi strani. Drugič pa, brošuro v kateri je podučeval "pirate" , da so v bistvu tudi utajevalci davka...saj se verjetno spomnite. Zdelo se je bedno in neokusno, posebno tole z utajevanjem davka, mislim, da bi država lahko zaprosila MSS, da naj izbere drugačen način komuniciranja s potrošniki. Kljub temu, da ni bilo dopadljivo je bilo le nekoliko bolj razumljivo in sprejemljivo ravnanje MSS, ki je bilo namenjeno zmanjševanju kraj   njegovih izdelov, kot tole, ki je namenjeno le pospeševanju prodaje.

V primeru tega pravilnika pa ni tako, tukaj agresivno grozijo z državnim aparatom kar na suho in nudijo rešitev. Povem vam, da nič bolje v tej državi in v poslovno računovodskem okolju ne deluje, kot ustrahovanje, ki ga že brez takšnih in podobnih direktnih posegov čutimo še kako... to ni podjetništvu prijazno okolje in so vse spodbude in vsa govoričenja o razvoju podjetništva navaden larifari in najbolj pogosto orodje za dosego kakšnih ciljev, ki z razvojem slovenskega podjetništvsa nimajo dosti zveze. Tema o pravilniku je na nekem drugem forumu podrla rekord branosti. Lepo bi bilo, če bi šlo za proteste in kritiko, pa ni šlo, kje pa.

Poglejte, tole je podlo:

Ko bo inšpektor prišel v vaše podjetje, ne bodo zalegle besede: »Nisem vedel!« ali »Mi smo majhno podjetje in nimamo časa.«. Če nimate izdelanega Pravilnika o zavarovanju osebnih podatkov oz. urejenih in prijavljenih katalogov zbirk osebnih podatkov, bo priletela  visoka kazen:
•  od 1.000.000 SIT do 3.000.000 SIT za pravno osebo ali s.p.,
•  od 200.000 SIT do 300.000 SIT za odgovorno osebo pravne osebe ali s.p.-ja,
•  od 50.000 SIT do 200.000 SIT za posameznika

Podlo je že, da država predpiše takšne kazni in bi se vsi skupaj morali na vsakem koraku upirati praksi nekakšnih internih pravilnikov za zadeve, ki jih regulirajo zakoni, ne pa da v časopisih, ki so namenjeni podjetnikom in podjetništvu objavljajo oglase, ki tako podlo dražijo čustva. Ne boste verjeli, razen v Financah sem podoben oglas najdel le v reviji Podjetnik. Bizarno, čeprav razumljivo, na teh lokacijah je največ pacijentov http://www.podjetnik...nekID=3210< /a>

Bizarno je dvakrat, zaradi tega, ker je Podjetnik časopis OZS, ki bi, po mojem mnenju morala ostro povzdigniti glas ob zelo pogostem mrcvarenju podjetnikov, eno od teh je prav to zadnje s pravilnikom o varstvu osebnih podatkov.

lp.m

Pozabil sem, bom dopisal še, da ne bo napačno razumljeno. Ne poznam firme, ki oglašuje in nimam nobenih skritih interesov, ali namenov zoper to firmo, tudi ne kritiziram njihovega dela, ki se mi po bežnem ogledu strani zdi za pohvalit.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#42613] 28.01.07 21:49 · odgovor na: anon-15715 (#42610)
Odgovori   +    0
***** in še * za povrh ;-)

Strani: 1