Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vlada priznala Palestino, na vrsti je DZ

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 8.078
[#3042072] 30.05.24 16:36
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: FIN-379669 30.05.2024 16:36
Čestitke. Logična poteza, saj je pravno Palestina 80% priznana od 1967 dalje.
Sedaj pa je treba spraviti nove liderje Izraela za mizo skupaj z Abbasom.
Aja, počakati je treba, da v Izraelu zakonito na volitvah pokažejo dvojko Netanjahuju in njegovim ekstremnim pribočnikom.
Tudi Izrael premore bolj umerjene politike, ki se zavedajo, da morajo vzpostaviti dialog z neterorističnim delom Palestine... ki je tudi prevladujoč del palestinske družbe.
0126Bacis sporočil: 3.079
[#3042098] 30.05.24 17:58
Odgovori   +    6
Žiga Turk: Naš spor o Gazi ni o Gazi

Moraš prebrat do konca!
casopis.zturk.com/p/...-ni-o-gazi

Izrael je vse, kar levica ni
• Levica se tega zaveda in zato tako nasprotovanju Izraelu. Ker stoji za vse, kar levica ni.
• Za pridnost, podjetnost, inovativnost, kapitalizem; tudi za pravičnost, ampak tako pravičnost, ki vsakemu da, kar si zasluži, in ne kar vsem enako.
• Antisemitizem ni samo sovraštvo do Judov. Je sovraštvo do vrednot, ki so zahod naredile Zahod.
najobj sporočil: 32.035
[#3042102] 30.05.24 19:27 · odgovor na: 0126Bacis (#3042098)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 30.05.2024 19:35
[0126Bacis]
Žiga Turk: Naš spor o Gazi ni o Gazi

Moraš prebrat do konca!
casopis.zturk.com/p/...-ni-o-gazi

Izrael je vse, kar levica ni
• Levica se tega zaveda in zato tako nasprotovanju Izraelu. Ker stoji za vse, kar levica ni.
• Za pridnost, podjetnost, inovativnost, kapitalizem; tudi za pravičnost, ampak tako pravičnost, ki vsakemu da, kar si zasluži, in ne kar vsem enako.
Antisemitizem ni samo sovraštvo do Judov. Je sovraštvo do vrednot, ki so zahod naredile Zahod.
... OK, sicer so bili krvniki takrat drugi www.youtube.com/watc...DuHXTG3uyY in so bili žrtve Judi, vzorec razmišljanja obojih s "Tomorrow belongs to me" pa je enak ...

P.S.: to forum.finance.si/?m=...834&single preberi, da ne bom še enkrat isto pisal ...
FjodorKirilovic sporočil: 1.017
[#3042103] 30.05.24 19:50
Odgovori   +    6
Terorizem se izplača.
Mogoče ima kdo vtis, da so hamasovci norci, ampak to je daleč od resnice. Gre za ljudi, ki zelo dobro vedo, kaj delajo.

Velika večina Arabcev dobro ve za kaj gre in se Palestincev otepajo kot kuge. Večina sveta pa jih ljubi in financira.
FIN-379669 sporočil: 8.078
[#3042105] 30.05.24 20:58 · odgovor na: 0126Bacis (#3042098)
Odgovori   +    1
Koliko pristranih neumnosti in netočnosti je tam v članku Turka zapisanih... brez veze 5 sekund polagati vero v take zapise.

No, naj ti povem resnico: Ko 40% Judov tega sveta Palestincem priznavajo pravico do države, boš rekel kaj? Da so v zmoti?
Ko velika večina sveta (90%) enako počne, a so v zmoti?

(Moraš biti res usekan, da trdiš, kar trdi Turk: 95% jih je v zmoti, 5% jih vidi resnico. No, če bi tako bilo 1990 na plebiscitu, potem veš, kje bi pristali. Prav tako razmerje je bilo. No, tedaj si trdil drugače, mar ne? Lost in space Turk verjetno tudi.)

(Palestinci nimajo samo probleme z Judi, mnogo jih imajo znotraj svojih lastnih skupnosti in v odnosu do drugih Arabcev. A to ne pomeni, da niso upravičeni do lastne državnosti. Težko je to razumeti? A ste prav plačani, da take klobase pišete?)
odvisnik sporočil: 670
[#3042116] 30.05.24 22:32 · odgovor na: FIN-379669 (#3042105)
Odgovori   +    2
Izrael je res dosti naredil tam dol.
Ne vem, če je Turk v taki zmoti.
Bi ti priporocal, da se preseliš v bližino kakega ciganskega naselja tule na dolenjskem.
Mogoče boš potlej lažje razumel drugačna misljenja.
FIN-379669 sporočil: 8.078
[#3042139] 31.05.24 08:46 · odgovor na: odvisnik (#3042116)
Odgovori   +    0
Palestinci so po Svetem pismu priznan narod, bratranci ali celo bratje Hebrejcem.

Sicer pa imaš zanimivo razpravo tu:
sojo.net/articles/wh...alestinian

sploh zaključek:
Affirming Jesus’ Palestinian identity is important to me as a Palestinian Christian because our perspective on the history and development of the Christian faith has been marginalized. It’s deeply troubling to witness a religion that emerged under occupation being used to justify the modern occupation that we are currently experiencing.

Cigani ali Romi, kot želiš, pa so nomadi z vseh vetrov in veseli, da so lahko del neke urejene skupnosti... kjer v miru gojijo svoje posebnosti. :) So pa v teh krajih že stoletja, tako da neke pravice pa imajo. Povsod po svetu jih imaš in žive na podoben način.

Poznam ljudi, ki jih ne marajo in one, ki z njimi v redu shajajo, celo bolje kot s "klasičnimi" Slovenci. No, kaj pa sedaj?
odvisnik sporočil: 670
[#3042366] 03.06.24 22:49 · odgovor na: FIN-379669 (#3042139)
Odgovori   +    1
Sam tule ne poznam nikogar, ki bi z njimi v redu shajal, in živel v njih bližini. S tem ne mislim posamezne ciganske družine. Temveč ciganskega naselja s 50 in več ljudmi

Ne rečem, da so vsi barabe.
Mislim, da je tule ene hiska cca 200m od naselja prazna in lahko probas sobivat.
primvla sporočil: 741
[#3042375] 04.06.24 07:16 · odgovor na: odvisnik (#3042366)
Odgovori   +    0
cigani so v svetu nacionalnih drzav in svete lastnine napaka v sistemu, ki logicno pripelje do trenja. od tam naprej na debato vpliva samo zorni kot.
primvla sporočil: 741
[#3042376] 04.06.24 07:28 · odgovor na: odvisnik (#3042116)
Odgovori   +    1
izrael je v svetu nacionalnih drzav in svete lastnine napaka v sistemu, ker temelji na predpostavki, da ima pravico do ozemlja zapisano v nekih ideoloskih zaprasenih knjigah in da se je tja zaradi te iste ideologije nasilno naselilo v veliki meri vzhodno evropsko ljudstvo, ki s semiti za razliko od avtohtonih palestincev nima nobene veze. zakaj? vprasaj mileikovskega in zahodne sioniste, ki ti bodo najbrz odgovorili, da samo zaradi vecstoletnega preganjanja.
mimoidoci sporočil: 6.049
[#3042379] 04.06.24 09:19 · odgovor na: primvla (#3042376)
Odgovori   +    6
[primvla]
izrael je v svetu nacionalnih drzav in svete lastnine napaka v sistemu, ker temelji na predpostavki, da ima pravico do ozemlja zapisano v nekih ideoloskih zaprasenih knjigah in da se je tja zaradi te iste ideologije nasilno naselilo v veliki meri vzhodno evropsko ljudstvo, ki s semiti za razliko od avtohtonih palestincev nima nobene veze. zakaj? vprasaj mileikovskega in zahodne sioniste, ki ti bodo najbrz odgovorili, da samo zaradi vecstoletnega preganjanja.

U jebemti. Če so Palestinci avtohtono ljudstvo v t.im. Palestini, zakaj potem med arheološkimi artefakti ni nobenega palestinskega ampak sami židovski? Upoštevaj še, da arheologija na Levantu datira že od 15.stoletja naprej kot precej razširjena dejavnost.

Med temi artefakti so 2.000 let stari teksti v hebrejskem jeziku, ki jih lahko berejo in razumejo tudi današnji izraelski šolarčki in 3.000 let stari židovski kovanci. Če je torej med najdbami več tisoč židovskih izkopanin in nobene palestinske, kako so potem lahko izvorno ljudstvo v Palestini Palestinci, Židje pa prišleki po WWII?

Dej plis razloži no. Drugače bo spet veljala moja včerajšnja teza, da čustva izzvana z medijsko in politično propagando popolnoma zjebejo razum.
odvisnik sporočil: 670
[#3042383] 04.06.24 10:09 · odgovor na: mimoidoci (#3042379)
Odgovori   +    0
Težko boš dobil neke zapise o islamu stare 2000 let:)
Židje imajo to nesrečo, da imajo vse zapisano in prvi je po njihovo tja prišel Abraham, verjetno ne ravno v praznino :)
In še po njem so prišli večkrat, spet opisano v bibliji.
Težko verjamem, da bo kaj siptarskega izpred leta 1500 na kosovem pa imajo sedaj lepo svojo državo.
Mogoč bi se morali Židje vprašat, zakaj jim nekak nikoli ne uspe, jim je pa čestitat za vztrajnost.
najobj sporočil: 32.035
[#3042408] 04.06.24 13:39 · odgovor na: mimoidoci (#3042379)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 04.06.2024 13:42
[mimoidoci]
> [primvla]
> izrael je v svetu nacionalnih drzav in svete lastnine napaka v sistemu, ker temelji na predpostavki, da ima pravico do ozemlja zapisano v nekih ideoloskih zaprasenih knjigah in da se je tja zaradi te iste ideologije nasilno naselilo v veliki meri vzhodno evropsko ljudstvo, ki s semiti za razliko od avtohtonih palestincev nima nobene veze. zakaj? vprasaj mileikovskega in zahodne sioniste, ki ti bodo najbrz odgovorili, da samo zaradi vecstoletnega preganjanja.
U jebemti. Če so Palestinci avtohtono ljudstvo v t.im. Palestini, zakaj potem med arheološkimi artefakti ni nobenega palestinskega ampak sami židovski? Upoštevaj še, da arheologija na Levantu datira že od 15.stoletja naprej kot precej razširjena dejavnost.

Med temi artefakti so 2.000 let stari teksti v hebrejskem jeziku, ki jih lahko berejo in razumejo tudi današnji izraelski šolarčki in 3.000 let stari židovski kovanci. Če je torej med najdbami več tisoč židovskih izkopanin in nobene palestinske, kako so potem lahko izvorno ljudstvo v Palestini Palestinci, Židje pa prišleki po WWII?

Dej plis razloži no. Drugače bo spet veljala moja včerajšnja teza, da čustva izzvana z medijsko in politično propagando popolnoma zjebejo razum.
... čuj, mimoidoči ... evo, jaz se na Palestince in na Paletino ne spoznam - glede na karto "British war office" iz leta 1924 upload.wikimedia.org...h_1924.jpg se niti Britanci ne spoznajo - mi je pa malo hecno, da se za židovsko pokrajino uporablja ime tam neobstoječega naroda ... no, ampak če pozabim na etimološka vprašanja, me res zanima, koliko časa (= 100, 200, 500 let ?) mora neki narod živeti na nekem ozemlju, da današnje pripadnike tistega naroda ti imenuješ avtohtoni narod ... khmm, sploh če pomislim, da je oče židovskega klavca Satanja ... eh, da je oče Benjamina Netanjahuja en.wikipedia.org/wik...ary_career rojen v Varšavi in se je verski fanatik iz poljskega Mileikowsky preimenoval v židovsko zveneče ime Benzion Netanyahu ...

P.S.: se opravičujem, ker se mešam, ampak se strinjam s tabo, da čustva izzvana z medijsko in politično propagando popolnoma zjebejo razum ...
Dynisco sporočil: 339
[#3042410] 04.06.24 13:42
Odgovori   +    3
Da bi mi, kot premierju, moji državi napravili masaker, kakršnega so Izraelu še leto ne nazaj, bi bi imela Gaza že uporabno dovoljenje, kot največje parkirišče na svetu!!
Kljub tisočim mrtvih in prek sto še vedno ugrabljenih pa imajo podporo levičarjev iz celega sveta. Daj mi bože enkrat to zastopit!?

Za končanje napadov zahtevajo izpustitev talcev in razorožitev teroristov. Kako so lahko takšne zahteve za nekoga preveč?!
odvisnik sporočil: 670
[#3042419] 04.06.24 14:57 · odgovor na: Dynisco (#3042410)
Odgovori   +    2
V pravu obstaja termin nesorazmerma uporaba sile in ubit 30k nedolznih da dobiš 100 svojih nazaj, mislim da je nekje v tej smeri. Sploh ko so zraven otroci.
mimoidoci sporočil: 6.049
[#3042421] 04.06.24 15:04 · odgovor na: najobj (#3042408)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [primvla]
> > izrael je v svetu nacionalnih drzav in svete lastnine napaka v sistemu, ker temelji na predpostavki, da ima pravico do ozemlja zapisano v nekih ideoloskih zaprasenih knjigah in da se je tja zaradi te iste ideologije nasilno naselilo v veliki meri vzhodno evropsko ljudstvo, ki s semiti za razliko od avtohtonih palestincev nima nobene veze. zakaj? vprasaj mileikovskega in zahodne sioniste, ki ti bodo najbrz odgovorili, da samo zaradi vecstoletnega preganjanja.

> U jebemti. Če so Palestinci avtohtono ljudstvo v t.im. Palestini, zakaj potem med arheološkimi artefakti ni nobenega palestinskega ampak sami židovski? Upoštevaj še, da arheologija na Levantu datira že od 15.stoletja naprej kot precej razširjena dejavnost.
>
> Med temi artefakti so 2.000 let stari teksti v hebrejskem jeziku, ki jih lahko berejo in razumejo tudi današnji izraelski šolarčki in 3.000 let stari židovski kovanci. Če je torej med najdbami več tisoč židovskih izkopanin in nobene palestinske, kako so potem lahko izvorno ljudstvo v Palestini Palestinci, Židje pa prišleki po WWII?
>
> Dej plis razloži no. Drugače bo spet veljala moja včerajšnja teza, da čustva izzvana z medijsko in politično propagando popolnoma zjebejo razum.

... čuj, mimoidoči ... evo, jaz se na Palestince in na Paletino ne spoznam - glede na karto "British war office" iz leta 1924 upload.wikimedia.org...h_1924.jpg se niti Britanci ne spoznajo - mi je pa malo hecno, da se za židovsko pokrajino uporablja ime tam neobstoječega naroda ... no, ampak če pozabim na etimološka vprašanja, me res zanima, koliko časa (= 100, 200, 500 let ?) mora neki narod živeti na nekem ozemlju, da današnje pripadnike tistega naroda ti imenuješ avtohtoni narod ... khmm, sploh če pomislim, da je oče židovskega klavca Satanja ... eh, da je oče Benjamina Netanjahuja en.wikipedia.org/wik...ary_career rojen v Varšavi in se je verski fanatik iz poljskega Mileikowsky preimenoval v židovsko zveneče ime Benzion Netanyahu ...

P.S.: se opravičujem, ker se mešam, ampak se strinjam s tabo, da čustva izzvana z medijsko in politično propagando popolnoma zjebejo razum ...

Čuj, če ti ne bi bil tako čustven, bi se moral najprej vprašati, koliko časa prej mora neki narod živeti na nekem ozemlju, da ga emocionalneži ne proglasijo za naknadnega prišleka (=1.000, 2.0000, 5.000 let ?).

Ali pa vsaj to, zakaj za enim avtohtonim narodom ni nobenih arheoloških sledi, so pa vse sledi le za tistimi, ki jih tam tedaj sploh še ni bilo.
mimoidoci sporočil: 6.049
[#3042427] 04.06.24 15:42 · odgovor na: odvisnik (#3042419)
Odgovori   +    3
[odvisnik]
V pravu obstaja termin nesorazmerma uporaba sile in ubit 30k nedolznih da dobiš 100 svojih nazaj, mislim da je nekje v tej smeri. Sploh ko so zraven otroci.
Morda je bližje resnici naslednji "latest official UN data of Gaza victims":

The fully identified death toll comprises of 7,797 children, 4,959 women, 1,924 elderly, and 10,006 men, the UN spokesperson said, citing the Gaza health ministry. On 14. maj 2024.

Vsekakor je med tvojimi nedolžnimi po zadnjih podatkih palestinskega zdravstvenega ministrstva v Gazi tudi skromna vsotica oboroženih in nevarnih ljudi, ki jih nek drugi pravni termin označuje za teroriste. Se pa strinjam, da je izraelski poseg nesorazmeren.
najobj sporočil: 32.035
[#3042429] 04.06.24 15:52 · odgovor na: mimoidoci (#3042421)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 04.06.2024 15:56
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > > [primvla]
> > > izrael je v svetu nacionalnih drzav in svete lastnine napaka v sistemu, ker temelji na predpostavki, da ima pravico do ozemlja zapisano v nekih ideoloskih zaprasenih knjigah in da se je tja zaradi te iste ideologije nasilno naselilo v veliki meri vzhodno evropsko ljudstvo, ki s semiti za razliko od avtohtonih palestincev nima nobene veze. zakaj? vprasaj mileikovskega in zahodne sioniste, ki ti bodo najbrz odgovorili, da samo zaradi vecstoletnega preganjanja.
>
> > U jebemti. Če so Palestinci avtohtono ljudstvo v t.im. Palestini, zakaj potem med arheološkimi artefakti ni nobenega palestinskega ampak sami židovski? Upoštevaj še, da arheologija na Levantu datira že od 15.stoletja naprej kot precej razširjena dejavnost.
> >
> > Med temi artefakti so 2.000 let stari teksti v hebrejskem jeziku, ki jih lahko berejo in razumejo tudi današnji izraelski šolarčki in 3.000 let stari židovski kovanci. Če je torej med najdbami več tisoč židovskih izkopanin in nobene palestinske, kako so potem lahko izvorno ljudstvo v Palestini Palestinci, Židje pa prišleki po WWII?
> >
> > Dej plis razloži no. Drugače bo spet veljala moja včerajšnja teza, da čustva izzvana z medijsko in politično propagando popolnoma zjebejo razum.
> ... čuj, mimoidoči ... evo, jaz se na Palestince in na Paletino ne spoznam - glede na karto "British war office" iz leta 1924 upload.wikimedia.org...h_1924.jpg se niti Britanci ne spoznajo - mi je pa malo hecno, da se za židovsko pokrajino uporablja ime tam neobstoječega naroda ... no, ampak če pozabim na etimološka vprašanja, me res zanima, koliko časa (= 100, 200, 500 let ?) mora neki narod živeti na nekem ozemlju, da današnje pripadnike tistega naroda ti imenuješ avtohtoni narod ... khmm, sploh če pomislim, da je oče židovskega klavca Satanja ... eh, da je oče Benjamina Netanjahuja en.wikipedia.org/wik...ary_career rojen v Varšavi in se je verski fanatik iz poljskega Mileikowsky preimenoval v židovsko zveneče ime Benzion Netanyahu ...
>
> P.S.: se opravičujem, ker se mešam, ampak se strinjam s tabo, da čustva izzvana z medijsko in politično propagando popolnoma zjebejo razum ...
Čuj, če ti ne bi bil tako čustven, bi se moral najprej vprašati, koliko časa prej mora neki narod živeti na nekem ozemlju, da ga emocionalneži ne proglasijo za naknadnega prišleka (=1.000, 2.0000, 5.000 let ?).

Ali pa vsaj to, zakaj za enim avtohtonim narodom ni nobenih arheoloških sledi, so pa vse sledi le za tistimi, ki jih tam tedaj sploh še ni bilo.
... eh, moj mimoidoči ... čuj, to se ti zmeni s forumašem, ki je to - če je - napisal, meni pa si že spet pozabil - počasi me bo začelo skrbeti za tvoje zdravje, ker tvoja pozabljivost postaja kronična - odgovoriti na zelo preprosto vprašanje, in sicer koliko časa (= 100, 200, 500 let ?) mora neki narod živeti na nekem ozemlju, da današnje pripadnike tistega naroda ti imenuješ avtohtoni narod ...

P.S.: na Žide se ne spoznam in ne vem, če imajo pregovor "jabolko ne pade daleč od drevesa", zato mi ne rabiš povedat svoje čisto nič emocionalno mnenje o očetu mesarja iz Tel Aviva, ki se je rodil v Varšavi in se je verski fanatik iz poljskega Mileikowsky preimenoval v židovsko zveneče ime Benzion Netanyahu, kjer verjetno - Google translate ne zna prevesti - hebrejska beseda netanyahu en.wikipedia.org/wik...ary_career v angleščini pomeni "God has given" ...
odvisnik sporočil: 670
[#3042440] 04.06.24 17:19 · odgovor na: mimoidoci (#3042427)
Odgovori   +    0
Mislim, da je dovolj zgovoren podatek 8k otrok.
Pri nas je bilo po vojni ubitih cca 15k ljudi, po ene 3 letih spopadov. Pa vidiš kje smo. Resda na precej manjši populaciji.

Sicer ne vem kake navade imajo tam dol, koliko so navajeni nasilja, ne bo presenečenje, če bojo Zidje spet morali odit v naslednje 50 letih.

V Bosni npr 12k otrok v štirih letih
en.m.wikipedia.org/w...osnian_War
rx170 sporočil: 6.447
[#3042445] 04.06.24 17:40 · odgovor na: Dynisco (#3042410)
Odgovori   +    0
[Dynisco]
Da bi mi, kot premierju, moji državi napravili masaker, kakršnega so Izraelu še leto ne nazaj, bi bi imela Gaza že uporabno dovoljenje, kot največje parkirišče na svetu!!
Kljub tisočim mrtvih in prek sto še vedno ugrabljenih pa imajo podporo levičarjev iz celega sveta. Daj mi bože enkrat to zastopit!?

Za končanje napadov zahtevajo izpustitev talcev in razorožitev teroristov. Kako so lahko takšne zahteve za nekoga preveč?!
In kako bo misliš, da bo tepihovanje Gaze preprečilo podobne teroristične napade v prihodnosti?

Vezano na temo: mislim, da to priznanje Plaestine ne spremeni ničesar, ni odraz realnosti na terenu in ne bo spremenilo ničesar, kvečjemu si delamo nasprotnika (ne glede na to kaj si kdo o Izraelu misli).
mimoidoci sporočil: 6.049
[#3042446] 04.06.24 19:27 · odgovor na: najobj (#3042429)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: mimoidoci 04.06.2024 19:31
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [najobj]
> > > [mimoidoci]
> > > > [primvla]
> > > > izrael je v svetu nacionalnih drzav in svete lastnine napaka v sistemu, ker temelji na predpostavki, da ima pravico do ozemlja zapisano v nekih ideoloskih zaprasenih knjigah in da se je tja zaradi te iste ideologije nasilno naselilo v veliki meri vzhodno evropsko ljudstvo, ki s semiti za razliko od avtohtonih palestincev nima nobene veze. zakaj? vprasaj mileikovskega in zahodne sioniste, ki ti bodo najbrz odgovorili, da samo zaradi vecstoletnega preganjanja.
> >
> > > U jebemti. Če so Palestinci avtohtono ljudstvo v t.im. Palestini, zakaj potem med arheološkimi artefakti ni nobenega palestinskega ampak sami židovski? Upoštevaj še, da arheologija na Levantu datira že od 15.stoletja naprej kot precej razširjena dejavnost.
> > >
> > > Med temi artefakti so 2.000 let stari teksti v hebrejskem jeziku, ki jih lahko berejo in razumejo tudi današnji izraelski šolarčki in 3.000 let stari židovski kovanci. Če je torej med najdbami več tisoč židovskih izkopanin in nobene palestinske, kako so potem lahko izvorno ljudstvo v Palestini Palestinci, Židje pa prišleki po WWII?
> > >
> > > Dej plis razloži no. Drugače bo spet veljala moja včerajšnja teza, da čustva izzvana z medijsko in politično propagando popolnoma zjebejo razum.

> > ... čuj, mimoidoči ... evo, jaz se na Palestince in na Paletino ne spoznam - glede na karto "British war office" iz leta 1924 upload.wikimedia.org...h_1924.jpg se niti Britanci ne spoznajo - mi je pa malo hecno, da se za židovsko pokrajino uporablja ime tam neobstoječega naroda ... no, ampak če pozabim na etimološka vprašanja, me res zanima, koliko časa (= 100, 200, 500 let ?) mora neki narod živeti na nekem ozemlju, da današnje pripadnike tistega naroda ti imenuješ avtohtoni narod ... khmm, sploh če pomislim, da je oče židovskega klavca Satanja ... eh, da je oče Benjamina Netanjahuja en.wikipedia.org/wik...ary_career rojen v Varšavi in se je verski fanatik iz poljskega Mileikowsky preimenoval v židovsko zveneče ime Benzion Netanyahu ...
> >
> > P.S.: se opravičujem, ker se mešam, ampak se strinjam s tabo, da čustva izzvana z medijsko in politično propagando popolnoma zjebejo razum ...

> Čuj, če ti ne bi bil tako čustven, bi se moral najprej vprašati, koliko časa prej mora neki narod živeti na nekem ozemlju, da ga emocionalneži ne proglasijo za naknadnega prišleka (=1.000, 2.0000, 5.000 let ?).
>
> Ali pa vsaj to, zakaj za enim avtohtonim narodom ni nobenih arheoloških sledi, so pa vse sledi le za tistimi, ki jih tam tedaj sploh še ni bilo.

... eh, moj mimoidoči ... čuj, to se ti zmeni s forumašem, ki je to - če je - napisal, meni pa si že spet pozabil - počasi me bo začelo skrbeti za tvoje zdravje, ker tvoja pozabljivost postaja kronična - odgovoriti na zelo preprosto vprašanje, in sicer koliko časa (= 100, 200, 500 let ?) mora neki narod živeti na nekem ozemlju, da današnje pripadnike tistega naroda ti imenuješ avtohtoni narod ...

P.S.: na Žide se ne spoznam in ne vem, če imajo pregovor "jabolko ne pade daleč od drevesa", zato mi ne rabiš povedat svoje čisto nič emocionalno mnenje o očetu mesarja iz Tel Aviva, ki se je rodil v Varšavi in se je verski fanatik iz poljskega Mileikowsky preimenoval v židovsko zveneče ime Benzion Netanyahu, kjer verjetno - Google translate ne zna prevesti - hebrejska beseda netanyahu en.wikipedia.org/wik...ary_career v angleščini pomeni "God has given" ...
Čuj, ti ga pa res pihneš. Odkar si se mi -kot avtohtonemu forumašu- pridružil pred davnimi 16 leti s svojimi skromnimi začetki, ki si jih potem razvil do današnje obupne metode pisanja pamfletov in predrkavanja vedno istih for, mi nisi nikoli odgovoril niti na eno direktno zastavljeno vprašanje. In po vseh teh letih naj bi bil sedaj jaz kronično pozabljiv...... in tebi dolžan neke odgovore .... poišči si že koga v življenju in zajebavaj njega.
najobj sporočil: 32.035
[#3042449] 04.06.24 20:04 · odgovor na: mimoidoci (#3042446)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 04.06.2024 20:09
> P.S.: na Žide se ne spoznam in ne vem, če imajo pregovor "jabolko ne pade daleč od drevesa", zato mi ne rabiš povedat svoje čisto nič emocionalno mnenje o očetu mesarja iz Tel Aviva, ki se je rodil v Varšavi in se je verski fanatik iz poljskega Mileikowsky preimenoval v židovsko zveneče ime Benzion Netanyahu, kjer verjetno - Google translate ne zna prevesti - hebrejska beseda netanyahu en.wikipedia.org/wik...ary_career v angleščini pomeni "God has given" ...
Čuj, ti ga pa res pihneš. Odkar si se mi -kot avtohtonemu forumašu- pridružil pred davnimi 16 leti s svojimi skromnimi začetki, ki si jih potem razvil do današnje obupne metode pisanja pamfletov in predrkavanja vedno istih for, mi nisi nikoli odgovoril niti na eno direktno zastavljeno vprašanje. In po vseh teh letih naj bi bil sedaj jaz kronično pozabljiv...... in tebi dolžan neke odgovore .... poišči si že koga v življenju in zajebavaj njega.
... eh, potem pa nič, škoda ...

P.S.: da ne bo pomote, toti "odgovor" ti zdaj nisem napisal, da bi bila moja zadnja, ampak ker si for old times' sake - jebiga, med nama je vse vedno glih kontra - zaslužiš odgovor ...
odvisnik sporočil: 670
[#3042450] 04.06.24 21:45 · odgovor na: najobj (#3042449)
Odgovori   +    0
Enkrat sem nekje slišal, da morajo ljudje živet na dolocenem področju, skupni drzavi 300 let, da so lahko narod.
Primer je bil italija mislim da, tudi vse države angleške krone so tu nekje kanada, usa, nova Zelandija..

Strani: 1