Zasebnost

Strani: 1

0126Bacis sporočil: 3.078
[#3042321] 03.06.24 14:27
Odgovori   +    9
Danes zvečer Ivan Simič na Faktorju:

Spoštovani, obveščam vas, da sem prejel povabilo Aljuša Pertinača, da jutri ob 19.15 uri v oddaji Faktor predstavim moje videnje predvidenih izhodišč za davčne spremembe, ki pa so daleč od davčne reforme. Povabilo sem sprejel. V oddajo je povabljen tudi finančni minister.

x.com/IvanSimic59/st...0510840956
slovenecnb1 sporočil: 5.727
[#3042323] 03.06.24 14:53
Odgovori   +    9
Tole ne bo rešilo finančnega stanja države ki se vsako leto zadolžuja za 2 mlrd da plačuje 310 000 direktno in indirektno prisesanih na proračun. Ko se bo furs začel ukvarjati s porabo in efektom dela kot pogoj za pogajanje pazi z 22 sindikati javnega sektorja je tole čist brez veze ne prinasa nic kot to da se bodo slo firme še bolj prodajale tujcem dokler so še kaj vredne ker jih bo svoboda naredila nesvobodne...
crt sporočil: 27.402
[#3042327] 03.06.24 15:12
Odgovori   +    18
Zadnja sprememba: crt 03.06.2024 15:14
starejsi obcani ali kandidati zanje se verjetno vsi spomnimo, kako je bila furs v casu recimo grilja tako rekoc teroristicna organizacija. ta odnos se je bistveno spremenil v casu simica in zacuda je po njegovem odhodu slo razmeroma ok (glede na starejse izkusnje) se naprej.

do zdaj.

dati fursu tekoci vpogled v celotno poslovanje, hkrati pa ohraniti njegovo moc, da najprej placaj, potem ugovarjaj - pomeni odlicne moznosti za tako rekoc realtime ideje, kje se da kaj pobrati (kjer je volja, tam je pot) in tudi odlicne moznosti zlorabe poslovnih informacij.

v okolju, kjer ne bi bilo nikakrsnih dvomov o profesionalnosti in korektnosti delovanja sodstva in davkarije, bi to morda se nekako slo skozi, pa tudi takrat bi pustilo neprijeten okus stalnega gledanja cez ramo.

v okolju, kakrsno dejansko obstaja, pa to pomeni enostavno preveliko skusnjavo za vrnitev k teroristicni organizaciji in nadaljevanje poti v komunizem s slovenskimi lastnostmi (nekaj takega kot kapitalizem s kitajskimi lastnostmi, samo brez kapitalizma).

ce se ze gremo nostalgijo po starih casih - vkljucimo vendar tudi duska radovica:

drugovi! spolja gledano, sve je u redu.
ali - mi nismo spolja.
unutra smo.
do guse.
FIN-379669 sporočil: 8.078
[#3042329] 03.06.24 15:25
Odgovori   +    2
Čestitke Dergancu za zapise (ne samo ta, tudi oni drugi link je bogat z vsebino), vsaj debato odpira...
... vendar je bilo predvidljivo vse skupaj. Derganc je preko GS nekako noter prišel in ugotovil, da vsaka oblast tudi svoje "mlade" poje.

Seveda je predvidena oz. predlagana sprememba zakona, da bi se kar redno pošiljalo knjige izdanih in prejetih računov Fursu, neumen predlog...

... a minister ga je posvojil... in kot piše Črt, Griljski duh je spet zavel po Fursu... torej podjetnik postaja spet grožnja vsakokratni ablasti.

Mi, javni, ablast, vi podjetniki pa družbeni heretiki. Nevaren duh, in dvomim, če sedanji minister sploh šteka, kaj dela. Po moje niti ne ve in bolj kot ne posluša svoje gospe na MF in prodaja zgodbe naprej.
0901Vibor sporočil: 4
[#3042334] 03.06.24 16:08
Odgovori   +    6
Kot dolgoletna računovodkinja se z napisanim popolnoma strinjam, obenem pa sem žalostna, ker se očitno računovodski stroki ne zaupa, kot da sami ne znamo na podlagi davčnih knjig izdelati DDV-0.. od začetka uvedbe DDV nam računovodski programi to omogočajo. Mirjam Trdan-Dafin
slovenecnb1 sporočil: 5.727
[#3042336] 03.06.24 16:17 · odgovor na: 0901Vibor (#3042334)
Odgovori   +    8
[0901Vibor]
Kot dolgoletna računovodkinja se z napisanim popolnoma strinjam, obenem pa sem žalostna, ker se očitno računovodski stroki ne zaupa, kot da sami ne znamo na podlagi davčnih knjig izdelati DDV-0.. od začetka uvedbe DDV nam računovodski programi to omogočajo. Mirjam Trdan-Dafin
Kot podjetnk s 35 let prakse vam lahko odgovorim, da je nakup podrtije na litijski odraz stanja vseh državnih sistemov stalnih legalnih lopovščin vsem brezsramno na očeh in potem od teh ljudi ne moreš pričakovat nič dobrega. Franca Derganca poznam dobro in je borec za pravičnost, ki je trenutno v Sloveniji že dolgo ni.
EKSPROPRIACIJA sporočil: 462
[#3042362] 03.06.24 21:33
Odgovori   +    7
Kašna sramotna, podcenjevalna ideja o pošiljanju računov na FURS pod pretvezo poenostavitve obračuna DDV. Mešanica nostalgije po Udbi in Orwellovega Velikega brata iz 1984.
MatevzGroboljsek sporočil: 220
[#3042615] 06.06.24 22:38
Odgovori   +    1
Kakšna poenastavitev neki. Drk* podjetij v glavo. Dodatna administracija, dodatni stroški, predvsem da se še več pomolze še tistih nekaj podjetij, ki so v Sloveniji, in še bolj sigurno odžene vse tuje investirorje.

Prvič slišim da bi bil že kje drugje tak sistem v EU. Pa kateri tuji investitor bi hotel kar počez prikazovati vse transakcije finančni upravi, brez da bi bil karkoli kriv? Katera firma bo zaposljevala ljudi, da bodo ob vsaki priliki pojasnjevala transakcije finančni upravi, brez da bi bil vsaj nek prag suma upravičen (v kontekstu da je treba zadovoljit nek prag da se sproži neka davčna preiskava).

Kdo jih je sploh prosil za kakršnokoli "poenastavitev" tega sistema? Kot da ni ogromno drugih področij potrebnih obravnave, kot je jasna zakonodaja in objavljena navodila, in ne da je toliko samosvojih interpretacij te finančne uprave.
Endimion sporočil: 10.451
[#3042653] 07.06.24 17:13 · odgovor na: 0901Vibor (#3042334)
Odgovori   +    2
[0901Vibor]
Kot dolgoletna računovodkinja se z napisanim popolnoma strinjam, obenem pa sem žalostna, ker se očitno računovodski stroki ne zaupa, kot da sami ne znamo na podlagi davčnih knjig izdelati DDV-0.. od začetka uvedbe DDV nam računovodski programi to omogočajo. Mirjam Trdan-Dafin
Morda pa je to prva etapa pretvorbe FURSA v državni Računovodski servis ;)

Čeprav to smo nekoč že imeli. SDK. Ta je imel vpogled v praktično vse transakcije. Ne knjigovodske ampak cashflow transakcije.

Se spominjam, da so mojemu minikapitalistu fotru blokirali žiroračun, ker sam sebi ni plače nakazal in plačal prispevkov. Bilo nekad na brdovitom Balkanu.
0531Zavar sporočil: 1.389
[#3042675] 08.06.24 14:57 · odgovor na: crt (#3042327)
Odgovori   +    1
[]
starejsi obcani ali kandidati zanje se verjetno vsi spomnimo, kako je bila furs v casu recimo grilja tako rekoc teroristicna organizacija. ta odnos se je bistveno spremenil v casu simica in zacuda je po njegovem odhodu slo razmeroma ok (glede na starejse izkusnje) se naprej.

do zdaj.

dati fursu tekoci vpogled v celotno poslovanje, hkrati pa ohraniti njegovo moc, da najprej placaj, potem ugovarjaj - pomeni odlicne moznosti za tako rekoc realtime ideje, kje se da kaj pobrati (kjer je volja, tam je pot) in tudi odlicne moznosti zlorabe poslovnih informacij.

v okolju, kjer ne bi bilo nikakrsnih dvomov o profesionalnosti in korektnosti delovanja sodstva in davkarije, bi to morda se nekako slo skozi, pa tudi takrat bi pustilo neprijeten okus stalnega gledanja cez ramo.

v okolju, kakrsno dejansko obstaja, pa to pomeni enostavno preveliko skusnjavo za vrnitev k teroristicni organizaciji in nadaljevanje poti v komunizem s slovenskimi lastnostmi (nekaj takega kot kapitalizem s kitajskimi lastnostmi, samo brez kapitalizma).

ce se ze gremo nostalgijo po starih casih - vkljucimo vendar tudi duska radovica:

drugovi! spolja gledano, sve je u redu.
ali - mi nismo spolja.
unutra smo.
do guse.
Mene je v tej temi asociralo mnenje Milke Planinc, sicer hude komunistke, izpričana možaća in nikoli ne dokazana vojna zločinka) :)
ASmpak je dejala en hzgodovisnki stavek : (pomoje ga n v arhibih).)

Drugovi, u težkoj smo sitzuaciji .)
crt sporočil: 27.402
[#3042677] 08.06.24 16:13 · odgovor na: 0531Zavar (#3042675)
Odgovori   +    1
to so bili resda cudni casi, ko se sama partija ni sprva cisto znasla, kaj bi.. mislim, da je stipe suvar svojcas bil zavrnjen za polozaj rektorja univerze in sicer zaradi ideoloske neprimernosti (kasneje je bil predsednik predsedstva zkj :)
0531Zavar sporočil: 1.389
[#3042689] 09.06.24 15:35 · odgovor na: crt (#3042677)
Odgovori   +    0
[]
to so bili resda cudni casi, ko se sama partija ni sprva cisto znasla, kaj bi.. mislim, da je stipe suvar svojcas bil zavrnjen za polozaj rektorja univerze in sicer zaradi ideoloske neprimernosti (kasneje je bil predsednik predsedstva zkj :)
To lahko samo pomeni, da je bila Juga v resnici demokratična* država :)

*V bistvu ni bila demokratična, ampak je bila bolj demokratična od tistih številnih manj demokratičnih :)

Strani: 1