Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek SMS: Izpolnjen prvi pogoj za brezplačne vrtce

Strani: 1

silbi sporočil: 2
[#4240] 22.09.06 07:02
Odgovori   +    0
Res sem vesela takih ravnanj in uspehov za dvig pomoči mladi družini.Le tako uspešno dalje. Prepričana sem, da je potrebno, da prispevajo tudi tisti, ki nimajo otrok, saj gre tudi za njihovo bodočnost.
Haris sporočil: 601
[#4289] 22.09.06 09:00 · odgovor na: silbi (#4240)
Odgovori   +    0
kako pa misliš, da bo to šlo v praksi

kapacitet je premalo

s cenami se je doslej vsaj zmanjševalo povpraševanje po vrtcih
Haris sporočil: 601
[#4292] 22.09.06 09:01 · odgovor na: silbi (#4240)
Odgovori   +    0
referendum je narobe zastavljen
anon-91 sporočil: 755
[#4302] 22.09.06 09:08 · odgovor na: silbi (#4240)
Odgovori   +    0
Lahko bi dodali, da se mladi družini na račun države (davkoplačevalcev) kupi še družinski avto (da se bodo lahko vozili), pa družinsko stanovanje (da bodo lahko lepo živeli), pa košarico življenskih potrebščin....
Hočem povedati, da se te stvari super čujejo, ampak ker imamo državo, ki je že itak med najdražjimi v svetu, ne bi razmišljal o temu, kako bi država še več pobrala. In če hoče država plačati nekaj, kar stane 50-60 milijard letno, potem to lahko naredi samo tako, da nam ta denar pobere.
Država je vedno slabo učinkovita pri razporejanju dednarja, zato je boljši pristop, da ljudem pustiš čim več denarja in bodo oni sami uredili te stvari na stroškovno bolj učinkovit način.
anon-89 sporočil: 10.178
[#4330] 22.09.06 09:48 · odgovor na: anon-91 (#4302)
Odgovori   +    0
saj je možna tudi druga pot, vsi naj plačajo enako. sedaj imaš fino situacijo, da morajo tisti ki jih država pri davkih obere do kosti plačati še 80.000 vrtca, če imajo seveda srečo, da ga sploh dobijo, ker imajo prednost brezposelni in tisti z nižjimi dohodki, ki za vrtec ne plačajo skoraj nič.
Haris sporočil: 601
[#4346] 22.09.06 10:13 · odgovor na: silbi (#4240)
Odgovori   +    0
se vam zdi pravilno, da neploden človek plačuje za vrtec?
(otroka tudi ne namerava posvojiti v prihodnje)
kzupanc sporočil: 10.545
[#4362] 22.09.06 10:32 · odgovor na: anon-89 (#4330)
Odgovori   +    0
Najbolj enostavno je dati vsem enako subvencijo za otroka - otroški dodatek. Verjetno je prav, da ostane olajšava za vzdrževane člane pri dohodnini. To pa je več ali manj vse, kar je potrebno na tem področju. Potem naj vsak plača polno ceno za tisto, kar rabi. Dohodek na družinskega člana pa se bo računal za pridobitev socialne pomoči. Socialna pomoč pa se mora ravno tako upoštevati v dohodnini kot tudi otroški dodatki in druge subvencije. Ne vem, mogoče sem zagrešil kakšno logično napako in preveč poenostavil zadeve. Nikakor pa mi ni všeč sedanji način subvencioniranja vrtcev, delitve otroših dodatkov, subvencioniranja malic v šoli, socialnih državnih štipendij, neprofitnih najemnin za stanovanja itd. To je samo zlata jama za prevarante in obup za poštene državljane.
anon-10743 sporočil: 2.011
[#4414] 22.09.06 12:35 · odgovor na: silbi (#4240)
Odgovori   +    0

silbi wrote:
Res sem vesela takih ravnanj in uspehov za dvig pomoči mladi družini.Le tako uspešno dalje. Prepričana sem, da je potrebno, da prispevajo tudi tisti, ki nimajo otrok, saj gre tudi za njihovo bodočnost.

Taksnim bi trebalo vzeti volilno pravico, ker ne razumejo ama cisto osnov delovanja drzave in matematike.

Ce se znesek denarja za vrtce (znotraj obcin) radikalno ne poveca (a predlog govori o virih dodatnega denarja??), bo v "brezplacnih vrtcih" precej manj mest na razpolago. No, in ce bo recimo po sprejemu tega predloga samo 50% mest naslednje leto, kako bomo potem izbirali, cigav otrok naj dobi vrtec?

Aja, ze poznam odgovor. Socialno ogrozeni. Ostali pa naj se jebejo, a ne?

Strani: 1