Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Samo ne Golob

Strani: 1 2 3

trocki sporočil: 1.324
[#3042579] 06.06.24 13:58 · odgovor na: 0313EKINX (#3042572)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: trocki 06.06.2024 14:01
[0313EKINX]
> [trocki]
Pa ne poznam medijev, ki bi peli hvalospeve Golobu. V glavnem ga vsi kritizirajo.

:) Trocki. Ne se smesiti. Ne poznas medija, ki bi peli hvalospeve holobu???? Daj no. Ne nas smejat...prosim. A si predstavljas, kaj bi delali mediji, kot so_ Mladina, Vecer, Dnevnik, Cenzurirano, POPTV .... ce bi Janez pocel kaj podobnega? Fant. Bolje, da si ne predstavljas.
Odprl spletno stran Mladine, v iskalnik vnesel Golob in prvi člasnek iz seznama ima naslov "Vladi ni treba več blefirati". V članku pa o tem, kakko je Golob ob blefiranju odlašal s priznanjem Palestine. Si predstavljaš v Financah ali Novi24tv članek o Janši z naslovom "Opoziciji ni treba več blefirati"?
wesko sporočil: 164
[#3042580] 06.06.24 14:00 · odgovor na: mimoidoci (#3042570)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: wesko 06.06.2024 14:01
[mimoidoci]
> [wesko]
> > [mimoidoci]
> > > [trocki]
> > > > [wesko]
> > > > Kakšen poden od članka, saj ne morem verjeti...
> > > > Kar neko politično natepavanje in etiketiranje brez vsake argumentacije.
> > > > In to naj bi bil finančni časopis, kjer bi naj bile zadeve podkrepljene z argumenti, številkami in dejstvi??
> > > > Finance - how low can you go??
> > >
> > > No, saj je že lep čas jasno, da so Finance postale podaljšek Nove24tv :))
> >
> >
> > Zate in za weskota velja točno tisto, kar je Simona lepo povzela po mimoidočem. Pri teh stvareh vama čustva preveč vun sekajo. Zdej, lahko da imata opravičilo od mame, da pač razumsko ne gre, ampak potem ne protestirajta proti dobro napisanim člankom in se raje malo curikhaltajta. Ne pa da se kar naprej nekaj einpildata in unterfuzlata.
> >
> > Za začetek predlagam najlažjo vajo: Preberita in upoštevajta samo naslov.
>
> Če boš kdaj uspel dojeti razliko med ad rem in ad hominem argumenti, se še kaj oglasi. Do tedaj pa raje prošetaj mimo.

Evo wesko, skupaj smo prebrali članek in jaz sem odgovoril trockemu na njegov zapis, ki se glasi: "No, saj je že lep čas jasno, da so Finance postale podaljšek Nove24tv :))". Mi znaš ti povedat, je to ad rem ali ad hominem?

Ali pa, če vzameva tvoj bruh: "Kakšen poden od članka, saj ne morem verjeti...". Pri čemer tega podna nikjer ne razložiš. Je to ad rem ali ad hominem?
Res si repliciral @trocki, a ad hominem etiketiral mene in meni bližnje "Zate in za weskota velja točno tisto, kar je Simona lepo povzela po mimoidočem. Pri teh stvareh vama čustva preveč vun sekajo. Zdej, lahko da imata opravičilo od mame, da pač razumsko ne gre, ampak potem ne protestirajta proti dobro napisanim člankom in se raje malo curikhaltajta", zato sem se oglasil.

Sicer preberi moj odgovor @slovenecnb1, velja tudi tebi. Razloženo podrobno, zakaj je članek poden. Morda boš sedaj dojel, kaj je ad rem debata.
slovenecnb1 sporočil: 5.737
[#3042581] 06.06.24 14:02 · odgovor na: trocki (#3042573)
Odgovori   +    13
[trocki]
> [mimoidoci]
> Levica nam kakšnega Gregorčiča sploh ne more ponuditi, ker tam to ne obstaja.

Zakaj pa naj bi Levica ponudila nekoga, ki je izvajal Janševe ukaze pri demoliranju RTVS? Za to vendar obstajajo Janševe satelitske stranke, kot
na rtv je zaposlenih toliko ljudi kot v podjetju Revoz, ki ustvari 1mlrd prihodkov in da manj za plače kot rtv pa ne mi omenjat izobrazbe ki je v podjetju z 50% robotizacijo na visokem nivoju. In ko nekdo pride in jim to pove na rtv je pa mobing in proglašen za črnega Petra in potem se čudimo vsi da vse šteka ko se spopadamo s kruto realnostjo ki bo slej kot prej udarila po naši družbi kot celoti ker bo zmanjlalo zaradi privilegijev ki jih ne zaslužijo pa naj bo rtv zdravstvo šolstvo itd..
slovenecnb1 sporočil: 5.737
[#3042582] 06.06.24 14:05 · odgovor na: wesko (#3042574)
Odgovori   +    1
[wesko]
> [slovenecnb1]
> > [wesko]
> > Kakšen poden od članka, saj ne morem verjeti...
> > Kar neko politično natepavanje in etiketiranje brez vsake argumentacije.
> > In to naj bi bil finančni časopis, kjer bi naj bile zadeve podkrepljene z argumenti, številkami in dejstvi??
> > Finance - how low can you go??
>
> A mogoče kaj ni res ?
> Kako češ s številkami kaj podkrepit če jih ni? A je golobnjak sploh kakšno realizacijo podkrepil s številkami? NI ker jih ni in ne lapat takole u prazno ker finance niso holobnjak kjer med sabo grulijo in se tapkajo nardojo pa nič

Glej model, mene politično agitiranje na tem forumu v nobenem kontekstu ne zanima, zato me iz teh igric in etiketiranje prosim izvzamite. Tudi tole, kar bom sedaj napisal ni branjenje vladajoče opcije in kritiziranje opozicije ali obratno !!!

Dejstvo pa je, da se Finance deklarirajo kot finančno-gospodarski medij. In tudi ni nič narobe, če pišejo kritično do predsednika vlade. A to se da početi politikantsko in navijaško, kot je to primer v pričujočem članku ali pa argumentirano - predpostavljam da bi se v tem primeru finančno-gospodarski medij usmeril na gospodarske teme.

A da ni številk, praviš???? Cel kup jih je, na katerih bi lahko bazirala ev. kritika vladne politike s strani finančnega medija, a se je pač potrebno malce potruditi in vložiti intelektualni napor. Npr. podatki o gospodarski rasti, izvozu, inflaciji, tujih neposrednih investicijah, poslovanju gospodarskih družb v letu 2023, javno-finančne bilance, realna rast plač v gospodarstvu in javnem sektorju, črpanje kohezijsih sredstev EU, idr., da ne naštevam v nedogled. Tu se naredi analiza z vidika ravnanja vlade, se ugotovi smeri sprememb in trende gibanja, in na tej podlagi, če že, argumentirano kritizira.
Navedi, kaj od tega je v tem propagandnem članku prisotnega, razen zadnjega stavka "Iz Slovenije gre v parlament EU DEVET poslancev".
Nabijaš kot holob govoril si o številkah prosim daj jih na plano če zahtevas od drugih ptrdvidevam da jih imaš sam. Kapiš? Čakam številke o realizaciji ne o tem kaj bomo ker to so pobožne želje ajde da vidmo
wesko sporočil: 164
[#3042584] 06.06.24 14:20 · odgovor na: slovenecnb1 (#3042582)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: wesko 06.06.2024 14:21
[slovenecnb1]
> [wesko]
> > [slovenecnb1]
> > > [wesko]
> > > Kakšen poden od članka, saj ne morem verjeti...
> > > Kar neko politično natepavanje in etiketiranje brez vsake argumentacije.
> > > In to naj bi bil finančni časopis, kjer bi naj bile zadeve podkrepljene z argumenti, številkami in dejstvi??
> > > Finance - how low can you go??
> >
> > A mogoče kaj ni res ?
> > Kako češ s številkami kaj podkrepit če jih ni? A je golobnjak sploh kakšno realizacijo podkrepil s številkami? NI ker jih ni in ne lapat takole u prazno ker finance niso holobnjak kjer med sabo grulijo in se tapkajo nardojo pa nič
>
> Glej model, mene politično agitiranje na tem forumu v nobenem kontekstu ne zanima, zato me iz teh igric in etiketiranje prosim izvzamite. Tudi tole, kar bom sedaj napisal ni branjenje vladajoče opcije in kritiziranje opozicije ali obratno !!!
>
> Dejstvo pa je, da se Finance deklarirajo kot finančno-gospodarski medij. In tudi ni nič narobe, če pišejo kritično do predsednika vlade. A to se da početi politikantsko in navijaško, kot je to primer v pričujočem članku ali pa argumentirano - predpostavljam da bi se v tem primeru finančno-gospodarski medij usmeril na gospodarske teme.
>
> A da ni številk, praviš???? Cel kup jih je, na katerih bi lahko bazirala ev. kritika vladne politike s strani finančnega medija, a se je pač potrebno malce potruditi in vložiti intelektualni napor. Npr. podatki o gospodarski rasti, izvozu, inflaciji, tujih neposrednih investicijah, poslovanju gospodarskih družb v letu 2023, javno-finančne bilance, realna rast plač v gospodarstvu in javnem sektorju, črpanje kohezijsih sredstev EU, idr., da ne naštevam v nedogled. Tu se naredi analiza z vidika ravnanja vlade, se ugotovi smeri sprememb in trende gibanja, in na tej podlagi, če že, argumentirano kritizira.
> Navedi, kaj od tega je v tem propagandnem članku prisotnega, razen zadnjega stavka "Iz Slovenije gre v parlament EU DEVET poslancev".

Nabijaš kot holob govoril si o številkah prosim daj jih na plano če zahtevas od drugih ptrdvidevam da jih imaš sam. Kapiš? Čakam številke o realizaciji ne o tem kaj bomo ker to so pobožne želje ajde da vidmo
Glej model...premikaš tarčo. Najprej si govoril, da številk ni, sedaj bi jih jaz moral zate iskati. Spletne strani SURS-a, BS, AJPES-a, UMAR-ja, EUROSTAT-a, OECD-ja,.. so jih polne. Res pa rabiš ekonomsko znanje, da jih znaš intrepretirati. Nisem jaz socialna služba, da bi asistiral tvoji lenobi in intelektualni podhranjenost.
StajercvLJ sporočil: 228
[#3042586] 06.06.24 14:33 · odgovor na: trocki (#3042564)
Odgovori   +    8
[trocki]
> [StajercvLJ]
> Daj no, pa si že videl kdaj na Financah, da se je citiralo kakšno Novo TV, Demokracijo ipd.? Še Požarja se ne spomnim, pa niti ni kaj preveč desen (včasih je simpatiziral z SD) oz. sploh zgodovinsko vleče ven afere enih in drugih. Na drugi strani pa se pogosto citira provladni Necenzurirano, pa 24ur, Delo, Večer ipd., ki vsi vlečejo precej levo.
>
> Pač dejstva so taka, da nek kolikor toliko uravnotežen portal, sploh pa tak, ki se ukvarja z gospodarskimi temami, enostavno ne more spregledati dejstev kakršna so in posledično mora pisati o (upravičenih) kritikah vladajočih in realnosti kje smo oz. kam gremo.
> Pa saj za slavospeve Golobu in kritike drugače mislečih imaš več kot dovolj drugih portalov :-)

Saj Financam ni treba citirati Nove24TV, kajti pišejo enako.

Ne vem, če je postavljanje Tine Gaber v glavno vlogo res gospodarska tema. In Tina Gaber nastopa v vsakem Franklovem članku. Pa seveda na Novi24tv, drugod se o njej ne piše. Kar je tudi prav, saj gospa nima prav nobene vloge. Če je "gripoznica" na nekem Instagramu, se to večine ljudi ne tiče.

A je gospodarska tema poziv v tem članku, naj Janša dobi vseh 9 poslancev? Ob tem pa še sprenevedanje, da bodo to poslanci EPP, čeprav se ve, da bodo šli v ID.

Tako da se za Finance ne more ravno reči, da so uravnotežen portal. Pa bi lahko bili, saj bi se lahko ukvarjali s finančnimi vprašanji. Pa ne poznam medijev, ki bi peli hvalospeve Golobu. V glavnem ga vsi kritizirajo.
Žalostno a resnično je kot kaže, da Tina Gaber sprejema odločitve za to državo oz. se brez nje ne zgodi nič. Zato je pisanje o njej oz. o tem še kako umestno.
Pa mislim, da je umestno pisanje o EU poslancih, saj na koncu ravno EU določa gospodarske politike. In zdaj pod to levo EU zasedbo le-te pogosto niso kaj prida.
Uf, medijev s hvalospevi Golobu imaš nekaj, še več pa tistih, ki se kao delajo uravnotežene, ga pa ne kritizirajo oz. zelo blago ali pa o določenih nelepih temah zanj in vladajoče sploh ne poročajo. Tako lahko vsak vlada, če ga novinarstvo kot četrta veja oblasti (ali pes čuvaj kot mu včasih pravijo) nima pod drobnogledom. Pa še kljub temu je izgubil podporo.
FIN-379669 sporočil: 8.082
[#3042587] 06.06.24 14:34 · odgovor na: lojze1 (#3042552)
Odgovori   +    0
Važno, da ste vi razumeli njeno pisanje, vprašanje pa je, če ste vi razumeli moje pisanje. Jaz odgovor poznam, a zanalašč ga ne zapišem. :)
slovenecnb1 sporočil: 5.737
[#3042588] 06.06.24 14:34 · odgovor na: wesko (#3042584)
Odgovori   +    1
[wesko]
> [slovenecnb1]
> > [wesko]
> > > [slovenecnb1]
> > > > [wesko]
> > > > Kakšen poden od članka, saj ne morem verjeti...
> > > > Kar neko politično natepavanje in etiketiranje brez vsake argumentacije.
> > > > In to naj bi bil finančni časopis, kjer bi naj bile zadeve podkrepljene z argumenti, številkami in dejstvi??
> > > > Finance - how low can you go??
> > >
> > > A mogoče kaj ni res ?
> > > Kako češ s številkami kaj podkrepit če jih ni? A je golobnjak sploh kakšno realizacijo podkrepil s številkami? NI ker jih ni in ne lapat takole u prazno ker finance niso holobnjak kjer med sabo grulijo in se tapkajo nardojo pa nič
> >
> > Glej model, mene politično agitiranje na tem forumu v nobenem kontekstu ne zanima, zato me iz teh igric in etiketiranje prosim izvzamite. Tudi tole, kar bom sedaj napisal ni branjenje vladajoče opcije in kritiziranje opozicije ali obratno !!!
> >
> > Dejstvo pa je, da se Finance deklarirajo kot finančno-gospodarski medij. In tudi ni nič narobe, če pišejo kritično do predsednika vlade. A to se da početi politikantsko in navijaško, kot je to primer v pričujočem članku ali pa argumentirano - predpostavljam da bi se v tem primeru finančno-gospodarski medij usmeril na gospodarske teme.
> >
> > A da ni številk, praviš???? Cel kup jih je, na katerih bi lahko bazirala ev. kritika vladne politike s strani finančnega medija, a se je pač potrebno malce potruditi in vložiti intelektualni napor. Npr. podatki o gospodarski rasti, izvozu, inflaciji, tujih neposrednih investicijah, poslovanju gospodarskih družb v letu 2023, javno-finančne bilance, realna rast plač v gospodarstvu in javnem sektorju, črpanje kohezijsih sredstev EU, idr., da ne naštevam v nedogled. Tu se naredi analiza z vidika ravnanja vlade, se ugotovi smeri sprememb in trende gibanja, in na tej podlagi, če že, argumentirano kritizira.
> > Navedi, kaj od tega je v tem propagandnem članku prisotnega, razen zadnjega stavka "Iz Slovenije gre v parlament EU DEVET poslancev".
>
> Nabijaš kot holob govoril si o številkah prosim daj jih na plano če zahtevas od drugih ptrdvidevam da jih imaš sam. Kapiš? Čakam številke o realizaciji ne o tem kaj bomo ker to so pobožne želje ajde da vidmo

Glej model...premikaš tarčo. Najprej si govoril, da številk ni, sedaj bi jih jaz moral zate iskati. Spletne strani SURS-a, BS, AJPES-a, UMAR-ja, EUROSTAT-a, OECD-ja,.. so jih polne. Res pa rabiš ekonomsko znanje, da jih znaš intrepretirati. Nisem jaz socialna služba, da bi asistiral tvoji lenobi in intelektualni podhranjenost.
Čakaj premikaš tarčo ti. Prvi si jih zahteval od financ in ker si nadintelektualec bi jih po vsem pisanju dal na plano kot argument. Jaz jih ne potrebujem niti ne bom trošil energije za štetje mrtvih kot jih ti in tebi podobni nadintelektualci...bruh s kakšnimi profili ljudske modrosti se moramo ukvarjati podintelektualci ki polnimo ninfomansko državno malho
StajercvLJ sporočil: 228
[#3042589] 06.06.24 14:38 · odgovor na: trocki (#3042579)
Odgovori   +    8
[trocki]
> [0313EKINX]
> > [trocki]
> Pa ne poznam medijev, ki bi peli hvalospeve Golobu. V glavnem ga vsi kritizirajo.
>
> :) Trocki. Ne se smesiti. Ne poznas medija, ki bi peli hvalospeve holobu???? Daj no. Ne nas smejat...prosim. A si predstavljas, kaj bi delali mediji, kot so_ Mladina, Vecer, Dnevnik, Cenzurirano, POPTV .... ce bi Janez pocel kaj podobnega? Fant. Bolje, da si ne predstavljas.

Odprl spletno stran Mladine, v iskalnik vnesel Golob in prvi člasnek iz seznama ima naslov "Vladi ni treba več blefirati". V članku pa o tem, kakko je Golob ob blefiranju odlašal s priznanjem Palestine. Si predstavljaš v Financah ali Novi24tv članek o Janši z naslovom "Opoziciji ni treba več blefirati"?
Ok, en kritičen članek, kaj pa v preteklih 2-3 letih, koliko slavospevnih, še te preštej. In potem preštej še tiste z JJ ali pa samo poglej naslovnice. Nekaj časa je bil skoraj na vsaki naslovnici JJ v raznih včasih prav neokusnih karikaturah ipd..
AndrejTribuson sporočil: 174
[#3042594] 06.06.24 15:08
Odgovori   +    14
Golob me je razočaral, definitivno. Kljub temu pa mi je jasno nekaj:

- nikoli več nočem, da me strašijo Janša, Hojs, Mahnič, Grims, Tonin, Godčevka, Beovička, Bregantka, Logarca in podobne kreature;
- nikoli več nočem, da mi grozijo Janša, Hojs, Mahnič, Grims, Tonin, Godčevka, Beovička, Bregantka, Logarca in podobne kreature;
- nikoli več nočem, da me omejujejo Janša, Hojs, Mahnič, Grims, Tonin, Godčevka, Beovička, Bregantka, Logarca in podobne kreature;
- nikoli več nočem, da se nad mano izživljajo Janša, Hojs, Mahnič, Grims, Tonin, Godčevka,, Beovička, Bregantka, Logarca in podobne kreature,

zato nikoli in niti v sanjah ne bom volil strank, ki bi omenjene osebke imele na svojih listah ali bi jih ti osebki zagovarjali v svojih nastopih. Pika. Ker, ko so pod vprašajem človeško dostojanstvo, osebna svoboda, občutek ogroženosti, je vse ostalo drugotnega pomena. In teh revanšistov in sadistov nočem več nikoli gledati na oblasti.
trocki sporočil: 1.324
[#3042595] 06.06.24 15:40 · odgovor na: StajercvLJ (#3042589)
Odgovori   +    0
[StajercvLJ]
> [trocki]
> > [0313EKINX]
> > > [trocki]
> > Pa ne poznam medijev, ki bi peli hvalospeve Golobu. V glavnem ga vsi kritizirajo.
> >
> > :) Trocki. Ne se smesiti. Ne poznas medija, ki bi peli hvalospeve holobu???? Daj no. Ne nas smejat...prosim. A si predstavljas, kaj bi delali mediji, kot so_ Mladina, Vecer, Dnevnik, Cenzurirano, POPTV .... ce bi Janez pocel kaj podobnega? Fant. Bolje, da si ne predstavljas.
>
> Odprl spletno stran Mladine, v iskalnik vnesel Golob in prvi člasnek iz seznama ima naslov "Vladi ni treba več blefirati". V članku pa o tem, kakko je Golob ob blefiranju odlašal s priznanjem Palestine. Si predstavljaš v Financah ali Novi24tv članek o Janši z naslovom "Opoziciji ni treba več blefirati"?

Ok, en kritičen članek, kaj pa v preteklih 2-3 letih, koliko slavospevnih, še te preštej. In potem preštej še tiste z JJ ali pa samo poglej naslovnice. Nekaj časa je bil skoraj na vsaki naslovnici JJ v raznih včasih prav neokusnih karikaturah ipd..
Pa ravno tako srečo sem imel, da se je točno prvi v seznamu pojavil edini kritičen članek o Golobu! Ni kaj, nekateri imamo tres srečo. In to običajno tisti, ki si le-te ne zaslužimo ;)

Verjamem, da so za vas karikature neokusne. se še spomnim časov, ko so bile karikature neokusne predvsem za tiste, ki so vladali. Pa po naključju so bili ti Janševi politični sopotniki.
kmetovalec sporočil: 686
[#3042596] 06.06.24 16:28 · odgovor na: trocki (#3042579)
Odgovori   +    3
[trocki]
> [0313EKINX]
> > [trocki]
> Pa ne poznam medijev, ki bi peli hvalospeve Golobu. V glavnem ga vsi kritizirajo.
>
> :) Trocki. Ne se smesiti. Ne poznas medija, ki bi peli hvalospeve holobu???? Daj no. Ne nas smejat...prosim. A si predstavljas, kaj bi delali mediji, kot so_ Mladina, Vecer, Dnevnik, Cenzurirano, POPTV .... ce bi Janez pocel kaj podobnega? Fant. Bolje, da si ne predstavljas.

Odprl spletno stran Mladine, v iskalnik vnesel Golob in prvi člasnek iz seznama ima naslov "Vladi ni treba več blefirati". V članku pa o tem, kakko je Golob ob blefiranju odlašal s priznanjem Palestine. Si predstavljaš v Financah ali Novi24tv članek o Janši z naslovom "Opoziciji ni treba več blefirati"?
In kje to vidiš kritiko? V bistvu gre za hvalo Goloba ker je priznal palestino.
Poletje3 sporočil: 82
[#3042597] 06.06.24 16:29
Odgovori   +    22
Zadnja sprememba: Poletje3 06.06.2024 16:45
"Samo ne Golob"

...in kaj na to pravijo ostali vodilni mediji (trenutni glavni naslovi):

"Golob o odlagališču jedrskih odpadkov: Izpolnjujemo dolg do prihodnjih generacij" (rtvslo.si)

"Sredstva za gradnjo javnih najemnih stanovanj bodo zagotovljena v proračunu" (24ur.com)

"Boštjančič nad “najbogatejše” normirance" (dnevnik.si)


...si nisem mogel pomagat... ...pravljičarji... ...pa naj še kdo reče, da imamo objektivne medije... ...no ja, saj vem, volitve so...
StankoLivk sporočil: 1
[#3042598] 06.06.24 16:31 · odgovor na: wesko (#3042546)
Odgovori   +    1
tanja34 sporočil: 4
[#3042599] 06.06.24 17:01
Odgovori   +    0
Ne vem zakaj ampak pri clankih avtorice dobim pri branju obcutek nekaksne frustracije/negativizma..

Pa Finance zelo rad prebiram vendar bom clanke avtorice v bodoce kar preskocil
FIN-454644 sporočil: 11.014
[#3042600] 06.06.24 17:19
Odgovori   +    9
Kar je mene najbolj pretreslo je, da je clovek pripravljen podpreti evtanazijo, ker je moral prenasati na smrt bolnega tata. Pa bi ga rad fental? Madona!
FjodorKirilovic sporočil: 1.019
[#3042601] 06.06.24 17:21 · odgovor na: StajercvLJ (#3042544)
Odgovori   +    19
[StajercvLJ]
Golob bo doživel svojo streznitev to nedeljo zvečer po objavi rezultatov.
Churchill je baje neki dami, ki mu je najedala na zabavi rekel:
“I may be drunk, Miss, but in the morning I will be sober and you will still be ugly.”

Golobov problem ni alkoholizem. Psihopati se nikoli ne zbudijo normalni.
PAC89 sporočil: 86
[#3042602] 06.06.24 17:56 · odgovor na: Poletje3 (#3042597)
Odgovori   +    8
Zdaj imamo še helikopterje.
Poletje3 sporočil: 82
[#3042604] 06.06.24 19:01 · odgovor na: PAC89 (#3042602)
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: Poletje3 06.06.2024 19:09
[PAC89]
Zdaj imamo še helikopterje.
Ja... "Golob: Slovenija bo dobila floto za helikoptersko nujno pomoč"... očitno se bo pri "neodvisni" rtvslo.si do konca volitev vsak glavni naslov začel z "Golob: ...država, to sem jaz...".

...lahko bi vsaj navedli, da gre za oglasna sporočila.
mimoidoci sporočil: 6.049
[#3042605] 06.06.24 19:17 · odgovor na: AndrejTribuson (#3042594)
Odgovori   +    20
Zadnja sprememba: mimoidoci 06.06.2024 19:29
[]
Golob me je razočaral, definitivno. Kljub temu pa mi je jasno nekaj:

- nikoli več nočem, da me strašijo Janša, Hojs, Mahnič, Grims, Tonin, Godčevka, Beovička, Bregantka, Logarca in podobne kreature;
- nikoli več nočem, da mi grozijo Janša, Hojs, Mahnič, Grims, Tonin, Godčevka, Beovička, Bregantka, Logarca in podobne kreature;
- nikoli več nočem, da me omejujejo Janša, Hojs, Mahnič, Grims, Tonin, Godčevka, Beovička, Bregantka, Logarca in podobne kreature;
- nikoli več nočem, da se nad mano izživljajo Janša, Hojs, Mahnič, Grims, Tonin, Godčevka,, Beovička, Bregantka, Logarca in podobne kreature,

zato nikoli in niti v sanjah ne bom volil strank, ki bi omenjene osebke imele na svojih listah ali bi jih ti osebki zagovarjali v svojih nastopih. Pika. Ker, ko so pod vprašajem človeško dostojanstvo, osebna svoboda, občutek ogroženosti, je vse ostalo drugotnega pomena. In teh revanšistov in sadistov nočem več nikoli gledati na oblasti.

Tribušon, odličen prispevek. Tribunal!!! Tudi sam razmišljam in vrednotim podobno. Imam tudi softwer in ko sem zadnjič vanj vnesel zame relevantne vhodne spremenljivke, mi je kompjuter vrnil rezultat podoben tvojemu. Torej: človeško dostojanstvo, osebna svoboda in občutek ogroženosti, vse ostalo je drugotnega pomena. Med mojim in tvojim kompjuterjem obstaja le ena drobna razlika. Meni moj kompjuter pove to, koga naj volim, in ne kot tvoj, koga naj ne.

Poleg navedenih vrednot, mi je torej kompjuter izpisal še volilni nasvet: "Nujno izbiraj med Sukič, Slapšak, Mesec, Omladič, Badovinac ali pa vsaj Joveva, Vonta, Kociper, Sluga, Nemec, Frangež, Pašek Šetinc, Brglez, Prebilič, Đurić-Ribič ali Violeta Tomić". V dodatku mi je pojasnil še: "Vseeno je, koga od naštetih boš volil."

Nato sem program povsem po naključju opozoril, če se zajebava. Med toliko imeni se vendar težko odločim. Pa mi je ta predrzna najnovejša verzija elektronskih možganov (AI kompatibilec) odgovorila - ga moram kar citirat:

"Seveda se zajebavam, kreten programerski, če mi vstaviš za input volilno leto 1918, danes se nahajamo pa v 2024.

"O jebemti", sem zaklel in spremenil očitan vhodni podatek iz 1918 (default v RS) na 2024.

In pametnjakovič mi je vrnil: "Namesto človeškega dostojanstva, osebne svobode in občutka ogroženosti nas v 2024 precej bolj zanimajo prioritete kot so zdravje, otroci, življenski standard, prosti čas, tehnološki in gospodarski razvoj in kar je še podobnega, z enakostjo pred zakonom vred, da ne nabrajam". Na koncu pa je dodal še:

"Na volitvah poskusite z dr. Petrom Gregorčičem. On se na večino teh reči spozna, če se pa še ne, jih je pa pripravljen kritično preučiti in zavzeti do njih racionalno stališče."

Še nauk te zgodbe: Včasih nas do pravilnih odločitev lahko pripelje čisto naključje. V večini primerov je pa za kaj takega potrebna zdrava pamet s katero gre vštric tudi vsak dober softwer. Meni se je zgodilo oboje.
0531Zavar sporočil: 1.398
[#3042607] 06.06.24 20:02
Odgovori   +    0
Evroposlanci po mojem nimajo neke hude teže za dogajanje na domači politični sceni, na kateri pa vlada duopol - JJ vs trenutno veljavni levo-sredinski surogatni kandidat (trenutno sicer Golob, je pa v preteklosti bil že kdo drug in bo tudi v prihodnosti gotovo nekdo drug).
V SLO imaš torej volilce "samodajeJanša" in volilce "samodaniJanša" in volilce, ki bi volili svež obraz (ti običajno pristanejo v drugi skupini). Zato leva koalicija nujno potrebuje surogatnega kandidata (torej takšnega za enkratno uporabo), medtem ko desna koalicija takšnega ni sposobna sproducuirati. In zato so zame volitve v bistvu brezveze in se jih udeležujem bolj zato, da izpolnim svojo državljansko pravico in dolžnost, hkrati pa da dajem trenutnim politikom (deloma tudi volilcem, kot tudi sebi) potuho, da živimo v kolikor toliko normalni državi.
crt sporočil: 27.408
[#3042608] 06.06.24 20:40 · odgovor na: 0531Zavar (#3042607)
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: crt 06.06.2024 20:45
evropske volitve imajo pomen, ker postavljajo kontekst dogajanj v clanicah. ce na eu nivoju piha nek veter, potem to kar lepo vpliva na odlocitve v posameznih drzavah, ker je to veter, ki nosi denar. zdej seveda - slovenija ni ravno nek ogromen player v eu parlamentu. vseeno pa je lepo in smiselno, da ce si zelis drugacno politiko doma, k temu pripomores toliko, da skusas za tisto malo, kar je domet, pomagati premakniti eu.

izven tega je seveda jasno, da so tele volitve z vsemi referendumi vred v tem trenutku za lokalno publiko predvsem referendum o sedanji vladi.

tudi to, da se gremo poleg volitev se referendum o evtanaziji in travi, je seveda samo zato (saj pravnih posledic ni), da na volisce pride vec takih, ki se pocutijo obvezani pokazati svojo modernost glede tega (pa ko so ze tam, lahko oddajo se glas za eu volitve kajneda) - tj. gre predvsem za mobilizacijo volilcev sedanje vlade.

vendar kljub tem strogo lokalno plemenskim ucinkom nikakor ne gre spregledati prvega odstavka.
0531Zavar sporočil: 1.398
[#3042610] 06.06.24 21:21 · odgovor na: crt (#3042608)
Odgovori   +    0
[]
evropske volitve imajo pomen, ker postavljajo kontekst dogajanj v clanicah. ce na eu nivoju piha nek veter, potem to kar lepo vpliva na odlocitve v posameznih drzavah, ker je to veter, ki nosi denar. zdej seveda - slovenija ni ravno nek ogromen player v eu parlamentu. vseeno pa je lepo in smiselno, da ce si zelis drugacno politiko doma, k temu pripomores toliko, da skusas za tisto malo, kar je domet, pomagati premakniti eu.

izven tega je seveda jasno, da so tele volitve z vsemi referendumi vred v tem trenutku za lokalno publiko predvsem referendum o sedanji vladi.

tudi to, da se gremo poleg volitev se referendum o evtanaziji in travi, je seveda samo zato (saj pravnih posledic ni), da na volisce pride vec takih, ki se pocutijo obvezani pokazati svojo modernost glede tega (pa ko so ze tam, lahko oddajo se glas za eu volitve kajneda) - tj. gre predvsem za mobilizacijo volilcev sedanje vlade.

vendar kljub tem strogo lokalno plemenskim ucinkom nikakor ne gre spregledati prvega odstavka.
Po sestavi trenutnih evroposlancev bi rekel, da ta veter nekam čudno piha:
sl.wikipedia.org/wik...80%932024)
ali pa je domača scena na ta veter postala imuna.
crt sporočil: 27.408
[#3042612] 06.06.24 21:34 · odgovor na: 0531Zavar (#3042610)
Odgovori   +    5
veter v sestevku cudno piha, ker pac trenutno v eu parlamentu sestevek vlece bolj na levo. to, da sestava slovenske delegacije ni taka, da bi sama po sebi to diktirala, pomeni samo, da domet slovenije ni odlocilen, kar ne more ravno biti presenecenje. skoda pa bi bilo iz tega "sklepati", da potem pa dajmo vse nase na levo, pa bo.
rx170 sporočil: 6.451
[#3042613] 06.06.24 21:41
Odgovori   +    0
Recept za uspeh Evrope ni ne v manifestih, ne v ideologiji, ne v pravičnosti in solidarnosti, ampak v tehnološki nevtralnosti, v produktivnosti, v zmanjšanju regulacije in birokracije, v denarju. V merljivih stvareh, ki so nagrada v poslu in kazen v politiki.
A EPP in SD s svojim rekordom to omogočata?
mmzmmz123 sporočil: 470
[#3042616] 06.06.24 23:05 · odgovor na: slovenecnb1 (#3042541)
Odgovori   +    3
[slovenecnb1]
Gregorčič je zame edini novi realist vsi ostali se svalkajo pa tonemo u božju matr
Moraš bit pa res oseba z izdelano življensko agendo, da narediš phd iz fizike, se parkiraš na FS v nekem labu z laserji (tisti ki smo študirali to reč vemo kteri modeli tam pristajajo khm), ki ti očitno tolko pulzirajo v mozak da potem postaneš del neponovljivega dreamtima na rtvslo in potem kandidiraš za evroposlanca, da boš lahko sedel na desnici atejevi.

Kakorkoli tudi jaz ne razumem zakaj taki članki na Financah. Recimo lahko bi predlagali, če že mislite obdelovat politiko, kak model nevtralnega razumnega volivca s fiannčnega vidika - recimo: tudi v politiki je garant za stabilnost diverzifikacija in uravnoteženje mnenj zato predlagamo da volite po naslednjem ključu: i) pogledate najbolj svežo predvolilno anketo, ii) kot dober risk manager ne volite levih in desnih 5% outlayerjev, iii) na preostanku levega in desnega ugotovite ali premik za +/- 5 ot lahko izenači rezultat, in če ga, ne rabite it na volitve, če ga pa ne pa volite onega, ki mu kaže slabše.
mmzmmz123 sporočil: 470
[#3042617] 06.06.24 23:29 · odgovor na: kmetovalec (#3042577)
Odgovori   +    0
[kmetovalec]
> [trocki]
> > [mimoidoci]
> > Levica nam kakšnega Gregorčiča sploh ne more ponuditi, ker tam to ne obstaja.
>
> Zakaj pa naj bi Levica ponudila nekoga, ki je izvajal Janševe ukaze pri demoliranju RTVS? Za to vendar obstajajo Janševe satelitske stranke, kot npr. SLS.

dejstva pravijo, da se je demoliranje RTV začelo, ko so pregnali Gregorčiča. Če ne verjameš primerjaj stanje na RTV (oziroma kaj vidimo in slišimo) sedaj in pred tremi leti.
no pa navedi ta dejstva in naredi primerjavo, so me sama ušesa :)
FIN-542731 sporočil: 490
[#3042627] 07.06.24 09:58 · odgovor na: trocki (#3042548)
Odgovori   +    2
[trocki]
> [wesko]
> Kakšen poden od članka, saj ne morem verjeti...
> Kar neko politično natepavanje in etiketiranje brez vsake argumentacije.
> In to naj bi bil finančni časopis, kjer bi naj bile zadeve podkrepljene z argumenti, številkami in dejstvi??
> Finance - how low can you go??

No, saj je že lep čas jasno, da so Finance postale podaljšek Nove24tv :))
Program na Nori TV (absolutno neprebavljivo) ni popolnoma nič drugačen, kot komentartji kakšnih tukajšnjih marksističnih ideologov zadrte anarhistične levice :)) Od teh so slabši le še tile svobodnjaki, slika in zvok narcisoidne šizofrenije ... Ko rečeš, da se takšni zadetki, kot sta bila Šmarnica ali Aj dovnt nid mani, aj nid džast tajm, več ne morejo pojaviti, pride ta nutrijski holob :)). Who is next? Pojoči major? :))

Ja, Finance so pa precej obrnile ploščo glede na članke pred zadnjimi državnimi parlamentarnimi volitvami. Mogoče pa jih le jezi, ker bodo tudi njim zj... ta novinarski dohodninski pavšalizem?
0531Zavar sporočil: 1.398
[#3042670] 08.06.24 13:38 · odgovor na: crt (#3042612)
Odgovori   +    1
[]
veter v sestevku cudno piha, ker pac trenutno v eu parlamentu sestevek vlece bolj na levo. to, da sestava slovenske delegacije ni taka, da bi sama po sebi to diktirala, pomeni samo, da domet slovenije ni odlocilen, kar ne more ravno biti presenecenje. skoda pa bi bilo iz tega "sklepati", da potem pa dajmo vse nase na levo, pa bo.
itak da se strinjam, ampak sem še vedno mnenja, da so te evroposlanske pozicije ene take fajn zelo dobro plačane sinekure, ki (v primeru SLO) na EU politiko nimajo veliko vpliva, na SLO domačo sceno pa najbrž še manj (valjda da smo sami sebi najbolj pametni :).

Ker se še spomnim starih časov in Jugoslavije, takrat je bil položaj zveznega kandidata bistveno bolj pomemben (tudi lokalno gledano). Spomniti se je na maspok gibanje na HR v 70tih, tudi v SLO v 90tih je bilo v Beogradu kar vroče. Iz tega procesa je izniknil Drnovšek, svetnik slovenske politike (ok poleg Pučnika :)

Ttenutna pozicija evroposlanca pa je predvsem to, da dviuje glasovnico v skladu z navodili iz stranke in EU birokracije (whichever comes first), povprečnemu evrokratu je pomojem pomembno predvsem to, da na tem položaju ostane čimdlje časa.
crt sporočil: 27.408
[#3042676] 08.06.24 16:09 · odgovor na: 0531Zavar (#3042670)
Odgovori   +    0
vsekakor se strinjam, da je biti evroposlanec najprej, kako bi se izrazil, razrednega pomena :)

hkrati tudi mislim, da je tkoaltko za pricakovat od vsakega politika (eu ali lokalnega, resda eu se bolj zaradi manjse izpostavljenosti lokalnim rizikom), da se to gre predvsem zaradi sebe. pogovarjamo se samo o moznosti, ki je v vsakem primeru sekundarna, da bo zraven nastalo se kaj in v kaksno smer bo.

vendar to je pac domet, to je na voljo. primerno prilagodi pricakovanja.

Strani: 1 2 3